Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας. Εδώ και λίγες μέρες είχε πρόβλημα το GeForce experience. Δεν εκκινούσε, δεν γινόταν αναβάθμιση δεν μπορούσε να απεγκατασταθεί. Για να το ξαναεγκαταστήσω σκέφτηκα να μπω σε Safe mode. Μπήκα σε Safe mode μέσω του MS config. Όμως δυστυχώς σε επανεκκίνηση σε Safe mode δεν θυμάμαι τον κωδικό του Windows live. Επανέκτησε τον λογαριασμό του windowslive αλλάζοντας τον κωδικό από το κινητό μου. Επανεκκινήστε τον υπολογιστή μου αρκετές φορές βάζοντας τον νέο κωδικό του Windows live αλλά αυτός δεν γίνεται δεκτός. Προσπάθησα να εισέλθω και με sift+επανεκκίνηση και επιλέγοντας f 4 η f 5, αλλά το πρόβλημα μη αποδοχής του κωδικού της Microsoft παραμένει. Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Πώς μπορώ να ξανά εισέλθω σε κανονική λειτουργία;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το πρόβλημα είναι πως σου ζητάει τον παλιό κωδικό για τον λογαριασμό ms αυτόν που δεν θυμάσαι
    Υποθέτω το μηχάνημα έχει σύνδεση στο δίκτυο, έτσι;

    Αν ναι και δεν μπαίνει με τον παλιό και τον καινούργιο τότε ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις Boot με κάποιο Offline password editor και να κάνεις εναν νέο χρήστη

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι πως σου ζητάει τον παλιό κωδικό για τον λογαριασμό ms αυτόν που δεν θυμάσαι
    Υποθέτω το μηχάνημα έχει σύνδεση στο δίκτυο, έτσι;

    Αν ναι και δεν μπαίνει με τον παλιό και τον καινούργιο τότε ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις Boot με κάποιο Offline password editor και να κάνεις εναν νέο χρήστη
    Εχω ίντερνετ αλλά επιλέγοντας f5 στη λειτουργία safe mode πάλι εκκινα χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ. λέγοντας να κάνω boot με το παραπάνω εργαλείο τι ακριβώς βήματα πρέπει να κάνω;

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ίντερνετ αλλά επιλέγοντας f5 στη λειτουργία safe mode πάλι εκκινα χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ. λέγοντας να κάνω boot με το παραπάνω εργαλείο τι ακριβώς βήματα πρέπει να κάνω;
    έχει εδώ οδηγίες, ρίξε τους μια ματιά

  5. #5
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει εδώ οδηγίες, ρίξε τους μια ματιά
    Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά, να δημιουργηθεί μη αναστρέψιμο πρόβλημα;

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά, να δημιουργηθεί μη αναστρέψιμο πρόβλημα;
    όσες φορές το έχω κάνει χρήση δεν είχα κάποιο θέμα, το χειρότερο είναι να συνεχίσεις να μην μπορείς να κάνεις είσοδο στο μηχάνημα, δεν θα σου διαγράψει αρχεία κλπ δηλαδή.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσες φορές το έχω κάνει χρήση δεν είχα κάποιο θέμα, το χειρότερο είναι να συνεχίσεις να μην μπορείς να κάνεις είσοδο στο μηχάνημα, δεν θα σου διαγράψει αρχεία κλπ δηλαδή.
    Ωραία σε ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσες φορές το έχω κάνει χρήση δεν είχα κάποιο θέμα, το χειρότερο είναι να συνεχίσεις να μην μπορείς να κάνεις είσοδο στο μηχάνημα, δεν θα σου διαγράψει αρχεία κλπ δηλαδή.
    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ακολουθήσω όλες τις οδηγίες. Στο ποιο σκληρό να επιλέξω (που λέει στις οδηγίες ότι στη δική τους περίπτωση είναι ένας) δεν ήξερα τι να επιλέξω. Προχώρησα χωρίς να ακολουθώ τις οδηγίες και επέλεξα να αποθηκευτούν οι όποιες αλλαγές. Αμέσως μετά έκανα επανεκκίνηση και μπήκα πάλι σε safe mode. Επέλεξα τον νεοδημιουργημένο λογαριασμό "Administrator" (οι λογαριασμοί που προϋπήρχαν και που όλοι ήθελαν κωδικό για να μπουν σε περιβάλλον Windows μέσω safe mode ήταν ακόμη στις επιλογές κάτω αριστερά) και μπήκα στην επιφάνεια εργασίας χωρίς κωδικό. Έτρεξα την εντολή msconfig και αποεπέλεξα την έναρξη σε safe mode. Έκανα επανεκκίνηση και τώρα υπάρχει μόνο το προφίλ "Αdministrator". Τα άλλα έχουν χαθεί. Ευτυχώς στο Ρυθμίσεις-> Λογαριασμοί-> Άλλοι χρήστες υπάρχουν όλοι οι προηγούμενοι λογαριασμοί, συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου ως administrator. Τι μπορώ να κάνω ώστε να μη χάσω το λογαριασμό μου και ουσιαστικά να ξεκινήσω τα πάντα από την αρχή;

    - - - Updated - - -

    Ευτυχώς το πρόβλημα έφτιαξε. Έβαλα κωδικό στο νέο προφίλ "Administrator" και στην επανεκκίνηση μου έβγαλε και τα παλαιότερα προφίλ. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να διαγράψω το νέο προφίλ "Administrator" που δημιουργήθηκε από το Offline Password Editor, όταν μπαίνω με το παλιό μου λογαριασμό διαχειριστή.

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία σε ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -



    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ακολουθήσω όλες τις οδηγίες. Στο ποιο σκληρό να επιλέξω (που λέει στις οδηγίες ότι στη δική τους περίπτωση είναι ένας) δεν ήξερα τι να επιλέξω. Προχώρησα χωρίς να ακολουθώ τις οδηγίες και επέλεξα να αποθηκευτούν οι όποιες αλλαγές. Αμέσως μετά έκανα επανεκκίνηση και μπήκα πάλι σε safe mode. Επέλεξα τον νεοδημιουργημένο λογαριασμό "Administrator" (οι λογαριασμοί που προϋπήρχαν και που όλοι ήθελαν κωδικό για να μπουν σε περιβάλλον Windows μέσω safe mode ήταν ακόμη στις επιλογές κάτω αριστερά) και μπήκα στην επιφάνεια εργασίας χωρίς κωδικό. Έτρεξα την εντολή msconfig και αποεπέλεξα την έναρξη σε safe mode. Έκανα επανεκκίνηση και τώρα υπάρχει μόνο το προφίλ "Αdministrator". Τα άλλα έχουν χαθεί. Ευτυχώς στο Ρυθμίσεις-> Λογαριασμοί-> Άλλοι χρήστες υπάρχουν όλοι οι προηγούμενοι λογαριασμοί, συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου ως administrator. Τι μπορώ να κάνω ώστε να μη χάσω το λογαριασμό μου και ουσιαστικά να ξεκινήσω τα πάντα από την αρχή;

    - - - Updated - - -

    Ευτυχώς το πρόβλημα έφτιαξε. Έβαλα κωδικό στο νέο προφίλ "Administrator" και στην επανεκκίνηση μου έβγαλε και τα παλαιότερα προφίλ. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να διαγράψω το νέο προφίλ "Administrator" που δημιουργήθηκε από το Offline Password Editor, όταν μπαίνω με το παλιό μου λογαριασμό διαχειριστή.
    Δεν θα το διαγράψεις, αλλά πάλι με το offline password θα το κάνεις disabled

  9. #9
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα το διαγράψεις, αλλά πάλι με το offline password θα το κάνεις disabled
    Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις σε απλά βήματα πως θα το κάνω;

  10. #10
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις σε απλά βήματα πως θα το κάνω;
    Καλησπέρα σας. Δυστυχώς εξακολουθώ να μην μπορώ να μπω σε safe mode μετά την αλλαγή, για μια ακόμα φορά, του κωδικού της Microsoft. Δεν δέχεται ούτε το νέο κωδικό. Το νέο λογαριασμό Administrator δεν ξέρω πως να τον διαγράψω.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Δυστυχώς εξακολουθώ να μην μπορώ να μπω σε safe mode μετά την αλλαγή, για μια ακόμα φορά, του κωδικού της Microsoft. Δεν δέχεται ούτε το νέο κωδικό. Το νέο λογαριασμό Administrator δεν ξέρω πως να τον διαγράψω.
    Δηλαδή τώρα δεν μπορείς να μπεις πάλι στον λογαριασμό σου;;

    Αν έχει ενεργοποιηθεί ο ενσωματωμένος λογαριασμός διαχειριστή, τον απενεργοποιείς
    Ανοίγουμε την γραμμή εντολών σαν διαχειριστές και αντιγράφουμε την εντολή: net user administrator /active:no και πατάμε enter.
    Τον λογαριασμό MS τον χρειάζεσαι να υπάρχει ή σε βολεύει τοπικός λογαριασμός και χωρίς κωδικό;; γιατί σε βλέπω ότι σε παιδεύει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τώρα δεν μπορείς να μπεις πάλι στον λογαριασμό σου;;

    Αν έχει ενεργοποιηθεί ο ενσωματωμένος λογαριασμός διαχειριστή, τον απενεργοποιείς


    Τον λογαριασμό MS τον χρειάζεσαι να υπάρχει ή σε βολεύει τοπικός λογαριασμός και χωρίς κωδικό;; γιατί σε βλέπω ότι σε παιδεύει.
    Εκτέλεσα την εντολή που μου έγραψες και ο λογαριασμός "administrator" καταργήθηκε. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εκτέλεση του GeForce Experience. Δεν εκτελείται για τον έλεγχο ενημερώσεων, δεν αναβαθμίζεται και δεν απεγκαθίσταται (Revo Uninstaller). Ακόμα και με forced uninstall και επανεγκατάσταση εξακολουθούν τα προβλήματα.
    Για αυτό σκέφτηκα να το απεγκαταστήσω και να το επανεγκαταστήσω σε safe mode. Μπήκα σε safe mode πατώντας "επανεκκίνηση+shift" αλλά στο πεδίο του ζητούμενου κωδικού Microsoft δεν δέχεται τον πιο πρόσφατα ορισμένο κωδικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τώρα δεν μπορείς να μπεις πάλι στον λογαριασμό σου;;

    Αν έχει ενεργοποιηθεί ο ενσωματωμένος λογαριασμός διαχειριστή, τον απενεργοποιείς


    Τον λογαριασμό MS τον χρειάζεσαι να υπάρχει ή σε βολεύει τοπικός λογαριασμός και χωρίς κωδικό;; γιατί σε βλέπω ότι σε παιδεύει.
    Εκτέλεσα την εντολή που μου έγραψες και ο λογαριασμός "administrator" καταργήθηκε. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εκτέλεση του GeForce Experience. Δεν εκτελείται για τον έλεγχο ενημερώσεων, δεν αναβαθμίζεται και δεν απεγκαθίσταται (Revo Uninstaller). Ακόμα και με forced uninstall και επανεγκατάσταση εξακολουθούν τα προβλήματα.
    Για αυτό σκέφτηκα να το απεγκαταστήσω και να το επανεγκαταστήσω σε safe mode. Μπήκα σε safe mode πατώντας "επανεκκίνηση+shift" αλλά στο πεδίο του ζητούμενου κωδικού Microsoft δεν δέχεται τον πιο πρόσφατα ορισμένο κωδικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τώρα δεν μπορείς να μπεις πάλι στον λογαριασμό σου;;

    Αν έχει ενεργοποιηθεί ο ενσωματωμένος λογαριασμός διαχειριστή, τον απενεργοποιείς


    Τον λογαριασμό MS τον χρειάζεσαι να υπάρχει ή σε βολεύει τοπικός λογαριασμός και χωρίς κωδικό;; γιατί σε βλέπω ότι σε παιδεύει.
    Εκτέλεσα την εντολή που μου έγραψες και ο λογαριασμός "administrator" καταργήθηκε. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εκτέλεση του GeForce Experience. Δεν εκτελείται για τον έλεγχο ενημερώσεων, δεν αναβαθμίζεται και δεν απεγκαθίσταται (Revo Uninstaller). Ακόμα και με forced uninstall και επανεγκατάσταση εξακολουθούν τα ίδια προβλήματα.
    Για αυτό σκέφτηκα να το απεγκαταστήσω και να το επανεγκαταστήσω σε safe mode. Μπήκα σε safe mode πατώντας "επανεκκίνηση+shift" αλλά στο πεδίο του ζητούμενου κωδικού Microsoft δεν δέχεται τον πιο πρόσφατα ορισμένο κωδικό.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν απάντησες σ' αυτό
    Τον λογαριασμό MS τον χρειάζεσαι να υπάρχει ή σε βολεύει τοπικός λογαριασμός και χωρίς κωδικό;; γιατί σε βλέπω ότι σε παιδεύει.
    και πάμε μετά στα υπόλοιπα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απάντησες σ' αυτό
    και πάμε μετά στα υπόλοιπα.
    Δεν έχω πρόβλημα. Για κανονική είσοδο, έχω έναν λογαριασμό με pin (μόνο με αριθμούς). Θέλω έναν τρόπο, ένα κωδικό με τον οποίο θα μπαίνω σε safe mode.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πρόβλημα. Για κανονική είσοδο, έχω έναν λογαριασμό με pin (μόνο με αριθμούς). Θέλω έναν τρόπο, ένα κωδικό με τον οποίο θα μπαίνω σε safe mode.
    *Περιγραφή προβλήματος στο GeForce Experience: ERROR CODE: 0χ0001

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πρόβλημα. Για κανονική είσοδο, έχω έναν λογαριασμό με pin (μόνο με αριθμούς). Θέλω έναν τρόπο, ένα κωδικό με τον οποίο θα μπαίνω σε safe mode.
    Μην βάζεις 10 κωδικούς, κωδικό MS, κωδικό PIN, κ.λ.π., υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος;; γύρισε τον λογαριασμό σε τοπικό και βάλε έναν κωδικό αν τον χρειάζεσαι.

    Έκανα δοκιμή απεγκατάστασης του GeForce Experience με το REVO και το απεγκατέστησε αμέσως από την κανονική λειτουργία.
    Άνοιξε την εκτέλεση >>> γράψε msconfig >>> OK.
    Πήγαινε στο "Υπηρεσίες" και σταμάτησε ότι υπάρχει και τρέχει σε NVIDIA, κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε πάλι απεγκατάσταση, μετά πήγαινε πάλι στις υπηρεσίες και άνοιξε αυτά που έκλεισες και τα χρειάζεσαι.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Aπεγκατάσταση NVIDIA.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  87,9 KB 
ID: 202598
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας