Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην βάζεις 10 κωδικούς, κωδικό MS, κωδικό PIN, κ.λ.π., υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος;; γύρισε τον λογαριασμό σε τοπικό και βάλε έναν κωδικό αν τον χρειάζεσαι.

    Έκανα δοκιμή απεγκατάστασης του GeForce Experience με το REVO και το απεγκατέστησε αμέσως από την κανονική λειτουργία.
    Άνοιξε την εκτέλεση >>> γράψε msconfig >>> OK.
    Πήγαινε στο "Υπηρεσίες" και σταμάτησε ότι υπάρχει και τρέχει σε NVIDIA, κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε πάλι απεγκατάσταση, μετά πήγαινε πάλι στις υπηρεσίες και άνοιξε αυτά που έκλεισες και τα χρειάζεσαι.

    Συνημμένο Αρχείο 202598
    Πως μπορώ να μετατρέψω τον λογαριασμό μου σε τοπικό; Αυτό σημαίνει ότι θα έχω τον ίδιο κωδικό για να μπαίνω και σε κανονική και σε ασφαλή λειτουργία;
    Έτρεξα msconfig, αποεπέλεξα ότι τρέχει σε Nvidia, έκανα επιτυχή απεγκατάσταση, αλλά στην επανεγκατάσταση μου βγάζει νέο σφάλμα (κωδικός σφάλματος 0Χ0003).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορώ να μετατρέψω τον λογαριασμό μου σε τοπικό; Αυτό σημαίνει ότι θα έχω τον ίδιο κωδικό για να μπαίνω και σε κανονική και σε ασφαλή λειτουργία;
    Έτρεξα msconfig, αποεπέλεξα ότι τρέχει σε Nvidia, έκανα επιτυχή απεγκατάσταση, αλλά στην επανεγκατάσταση μου βγάζει νέο σφάλμα (κωδικός σφάλματος 0Χ0003).
    Έκανα το λογαριασμό μου τοπικό. Όρισα κωδικό και μπήκα σε safe mode. Δυστυχώς η απεγκατάσταση με Revo του GeForce Experience δεν είναι δυνατή (σφάλμα 0x0001).

  2. #17
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορώ να μετατρέψω τον λογαριασμό μου σε τοπικό; Αυτό σημαίνει ότι θα έχω τον ίδιο κωδικό για να μπαίνω και σε κανονική και σε ασφαλή λειτουργία;
    Έτρεξα msconfig, αποεπέλεξα ότι τρέχει σε Nvidia, έκανα επιτυχή απεγκατάσταση, αλλά στην επανεγκατάσταση μου βγάζει νέο σφάλμα (κωδικός σφάλματος 0Χ0003).

    - - - Updated - - -



    Έκανα το λογαριασμό μου τοπικό. Όρισα κωδικό και μπήκα σε safe mode. Δυστυχώς η απεγκατάσταση με Revo του GeForce Experience δεν είναι δυνατή (σφάλμα 0x0001).
    Mας έχεις μπερδέψει.
    Κατ' αρχήν δεν χρειάζεται διαφορετικός κωδικός για να μπεις στην κανονική και στην Safe λειτουργία, απλά εσύ μπερδεύτηκες με τους κωδικούς MS, κωδικούς PIN, κ.λ.π.

    Στην αρχή λες ότι έκανες επιτυχή απεγκατάσταση αλλά σου βγάζει σφάλμα στην επανεγκατάσταση, μετά λες ότι δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις;;; ποιο;;; αφού δεν μπόρεσες να το εγκαταστήσεις....
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #18
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mας έχεις μπερδέψει.
    Κατ' αρχήν δεν χρειάζεται διαφορετικός κωδικός για να μπεις στην κανονική και στην Safe λειτουργία, απλά εσύ μπερδεύτηκες με τους κωδικούς MS, κωδικούς PIN, κ.λ.π.

    Στην αρχή λες ότι έκανες επιτυχή απεγκατάσταση αλλά σου βγάζει σφάλμα στην επανεγκατάσταση, μετά λες ότι δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις;;; ποιο;;; αφού δεν μπόρεσες να το εγκαταστήσεις....
    Πήγα στις σχετικές ρυθμίσεις και έκανα το λογαριασμό μου τοπικό. Τώρα με τον ίδιο κωδικό μπαίνω είτε σε κανονική είτε σε safe mode. Πριν να το κάνω αυτό, απενεργοποίησα όλες τις διεργασίες (msconfig) της Nvidia, έκανα απεγκατάσταση του GeForce Experince επιτυχώς, αλλά δεν έκανα επιτυχή επανεγκατάσταση (διατηρώντας απενεργοποιημένες τις διαδικασίες της Nvidia). Για την ακρίβεια έγινε κάποια εγκατάσταση αλλά στην εσκεμμένη εκκίνηση του GeForce Experince βγαίνει πάντα σφάλμα. Στη συνέχεια μπήκα σε safe mode με τον νέο κωδικό του τοπικού λογαριασμού και προσπάθησα να απεγκαταστήσω με το Revo το GeForce Experince, αλλά αυτό δε γινόταν (λόγω του ότι ήμουν σε safe mode, όχι λόγω σφάλματος του προγράμματος).

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα στις σχετικές ρυθμίσεις και έκανα το λογαριασμό μου τοπικό. Τώρα με τον ίδιο κωδικό μπαίνω είτε σε κανονική είτε σε safe mode. Πριν να το κάνω αυτό, απενεργοποίησα όλες τις διεργασίες (msconfig) της Nvidia, έκανα απεγκατάσταση του GeForce Experince επιτυχώς, αλλά δεν έκανα επιτυχή επανεγκατάσταση (διατηρώντας απενεργοποιημένες τις διαδικασίες της Nvidia). Για την ακρίβεια έγινε κάποια εγκατάσταση αλλά στην εσκεμμένη εκκίνηση του GeForce Experince βγαίνει πάντα σφάλμα. Στη συνέχεια μπήκα σε safe mode με τον νέο κωδικό του τοπικού λογαριασμού και προσπάθησα να απεγκαταστήσω με το Revo το GeForce Experince, αλλά αυτό δε γινόταν (λόγω του ότι ήμουν σε safe mode, όχι λόγω σφάλματος του προγράμματος).
    Σε Safe Mode λοιπόν δεν μπορεί να γίνει απεγκατάσταση του συγκεκριμένου προγράμματος, το δοκίμασα κι' εγώ, οπότε ότι δοκιμάσεις πλέον θα πρέπει να είναι από την κανονική λειτουργία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Safe Mode λοιπόν δεν μπορεί να γίνει απεγκατάσταση του συγκεκριμένου προγράμματος, το δοκίμασα κι' εγώ, οπότε ότι δοκιμάσεις πλέον θα πρέπει να είναι από την κανονική λειτουργία.
    Έχεις να μου προτείνεις κάτι;

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις να μου προτείνεις κάτι;
    Όταν έκανες απεγκατάσταση με το REVO, έκανες και εκκαθάριση φακέλων και αρχείων;; αν έχουν μείνει κατάλοιπα μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στην νέα εγκατάσταση.
    Δοκίμασες απεγκατάσταση από την κανονική λειτουργία των Windows;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έκανες απεγκατάσταση με το REVO, έκανες και εκκαθάριση φακέλων και αρχείων;; αν έχουν μείνει κατάλοιπα μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στην νέα εγκατάσταση.
    Δοκίμασες απεγκατάσταση από την κανονική λειτουργία των Windows;;
    Το απεγκατέστησα, καθάρισα τα υπολείμματα με Revo και το ξαναεγκατέστησα με επιτυχία. Σε ευχαριστώ.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας