Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 52
  1. #31
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wind:
    Κακές υπηρεσίες, κακή εξυπηρέτηση φουσκωμένοι λογαριασμοί.
    Μακριά κι αλάργα.
    Εγώ πάλι έχω τελείως διαφορετικη άποψη με την wind. 6 μήνες με vdsl 50αρι και κανένα πρόβλημα. Ίσως το μόνο που με ενοχλεί είναι η κακή ποιότητα των Technicolor που δίνει (λόγο κλειδωμένου software) αλλά αφού συγχρονιζω στα 46 χωρίς κολλήματα και αποσυνδέσεις είμαι κομπλέ. Να σημειώσω ότι ο ΟΤΕ έδινε τότε 50αρα με 35 ευρώ 7ευρω πιο πάνω από την Wind και η Vodafone δεν έδινε χονδρική στην περιοχή μου. Για nova δεν συζητάω καν.

  2. #32
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    962
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n-ZYXEL 8623
    Κάποιος παραπάνω έγραψε το ότι το αν έχεις προβλήματα είναι θέμα τύχης και όχι παρόχου, και νομίζω ότι είναι αυτό που αντανακλά την ελληνική τηλεπικοινωνιακή πραγματικότητα το 2019...
    Επειδή κάποιοι είναι κάθετοι εναντίων της wind να σας πω και εγώ την δικιά μου ιστορία.
    Ήμουν για πολλά χρόνια συνδρομητής adsl στην nova(Forthnet) από τις εποχές που μεσουρανούσε χωρίς σοβαρά προβλήματα.
    Τον Μάϊο που μας πέρασε μετά από μια φοβερή προσφορά της wind, για οικονομικούς λόγους πήρα την μεγάλη απόφαση και πήγα wind...
    Η μετάβαση έγινε ομαλά χωρίς να μείνω καθόλου από τηλέφωνο ή internet με 2 θεματάκια μικρότερης σημασίας.
    1ον μου δώσαν αρχικά private IP, κάτι που διορθώθηκε άμεσα με ένα μόνο τηλεφώνημα στην τεχνική τους υποστήριξη.
    2ον Το snr margin ήταν πάνω από 10. Εδώ με πρήξαν 3-4 μέρες (μεχρι και ρουτερ καινούριο δωρεάν μου στείλαν) αλλά στο τέλος το κατεβάσαν στο 6.
    Στα θετικά είναι ότι πάντα μίλαγα με "τεχνικό" σε δευτερόλεπτα.
    Από το Μάϊο μέχρι τώρα πλέον λειτουργώ χωρίς προβλήματα σημειωτέων σε μια γραμμή με 38attn (περίπου 3Κμ από το ΑΚ).

  3. #33
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PEPES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλέ mondeo έχω 50αρα vdsl vodafone απο kv οτε χωρίς voip..Τον πρωτο καιρο που εβαλα την vdsl(φεβρουαριος του 2016)έβγαλα λοιπον το vdsl ρουτερ και έβαλα το παλιο adsl ρουτερ και συγχρονισε σε adsl2+ απλως εκεί που επιανα παλιά 9 ειχε παει στα 19+..Θα σου πω και αλλη μια περιπτωση φίλου μου απο αγια παρασκευή..είναι στον οτε με voip,απο kv οτε,με entry 2i ρουτερ και τον έχουν σε adsl2+ πιάνοντας ενα 15αρι...οποτε δεν συμφωνώ σε κάποια που λες όμως στα υπολοιπα συμφωνώ με εσενα.Φιλικά παντα!
    Καλημέρα και χρόνια πολλά για τη σημερινή ημέρα.
    Από Vodafone είσαι ευχαριστημένος; Από σωστούς λογαριασμούς, μέχρι τεχνική και τηλεφωνική υποστήριξη.
    Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι έχω τελείως διαφορετικη άποψη με την wind. 6 μήνες με vdsl 50αρι και κανένα πρόβλημα. Ίσως το μόνο που με ενοχλεί είναι η κακή ποιότητα των Technicolor που δίνει (λόγο κλειδωμένου software) αλλά αφού συγχρονιζω στα 46 χωρίς κολλήματα και αποσυνδέσεις είμαι κομπλέ. Να σημειώσω ότι ο ΟΤΕ έδινε τότε 50αρα με 35 ευρώ 7ευρω πιο πάνω από την Wind και η Vodafone δεν έδινε χονδρική στην περιοχή μου. Για nova δεν συζητάω καν.
    Το ρουτερ αυτό, από wifi έχει καλή εμβέλεια; 5Ghz συχνότητα έχει;
    Γιά παράδειγμα, και συγκριτικά με το speedport entry 2i που δουλεύω αυτή τη στιγμή, το WiFi του σαν εμβέλεια μέτριο προς καλό είναι, αλλά δυστυχώς δεν έχει 5Ghz.

  4. #34
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PEPES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλέ mondeo έχω 50αρα vdsl vodafone απο kv οτε χωρίς voip..Τον πρωτο καιρο που εβαλα την vdsl(φεβρουαριος του 2016)έβγαλα λοιπον το vdsl ρουτερ και έβαλα το παλιο adsl ρουτερ και συγχρονισε σε adsl2+ απλως εκεί που επιανα παλιά 9 ειχε παει στα 19+..Θα σου πω και αλλη μια περιπτωση φίλου μου απο αγια παρασκευή..είναι στον οτε με voip,απο kv οτε,με entry 2i ρουτερ και τον έχουν σε adsl2+ πιάνοντας ενα 15αρι...οποτε δεν συμφωνώ σε κάποια που λες όμως στα υπολοιπα συμφωνώ με εσενα.Φιλικά παντα!
    Αυτό που λες το γνωρίζω. Κι εμένα δύο πελάτες μου έχουν 50άρα από καμπίνα ΟΤΕ χωρίς Voip.
    Ένας άλλος πελάτης μετέβη από adsl (vodafone) σε vdsl μέσω καμπίνας ΟΤΕ. Συνδέω το ρούτερ αλλά συγχρονισμός τίποτα.Παίρνω τηλέφωνο και ο τεχνικός το σύνδεε κατά βούληση πότε στην καμπίνα και πότε στο Α/Κ.
    Δεν ξέρω κι εγώ περισσότερα καθώς δεν είμαι τεχνικός τηλεπικοινωνιών.
    Όσα έχω μάθει τα έμαθα πάνω στη δουλειά με τα προβλήματα των πελατών.

  5. #35
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasileios87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρουτερ αυτό, από wifi έχει καλή εμβέλεια; 5Ghz συχνότητα έχει;
    Γιά παράδειγμα, και συγκριτικά με το speedport entry 2i που δουλεύω αυτή τη στιγμή, το WiFi του σαν εμβέλεια μέτριο προς καλό είναι, αλλά δυστυχώς δεν έχει 5Ghz.
    Κανένα ρουτερ από τους παροχους δεν έχει καλό wifi όλα είναι για πέταμα. Μόνο του οτε είναι λίγο καλύτερο από τα άλλα αλλά όχι για τρελή διαφορά. Μπορεί να έχει 5ghz στο wifi που οι άλλοι δεν δίνουν αλλά και πάλι η κεραία του ρουτερ δεν δίνει καλή κάλυψη. Πρέπει να είσαι κοντά στο ρουτερ για να έχεις φουλ ταχύτητα. Λίγο να απομακρυνθείς λίγο εμπόδια να μπουν η κάλυψη πέφτει κατακόρυφα. Γι αυτό τον λόγο έχω πάρει ένα tenda ac6 με 4 κεραίες και φουλ κάλυψη σε σπίτι 110τμ. Γενικά αν θες καλή κάλυψη στο wifi πρέπει να πάρεις ένα καλό ρουτερ για να το συνδέσεις πάνω σε αυτό του παροχου με ethernet σαν access point και να απενεργοποιησεις τελείως το WiFi του παροχου.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς και περνάει, αλλά δεν παίρνει σήμα από VDSL κάρτα της καμπίνας.
    Παίρνει σήμα από το Α/Κ.
    Τώρα το διατύπωσες σωστά κι εσύ. Αυτό είπα ότι δεν υφίσταται σύνδεση "ξεκινάει το καλώδιο από το σπίτι μου και πάει κατευθείαν στο Α/Κ". Μικτονομείται υποχρεωτικά σε κάποια καμπίνα πρώτα (η οποία αντικετέστησε παλιό kv άλλωστε). Μετά συνεχίζει ως το Α/Κ είτε με χαλκό αν πρόκειται για adsl ή με οπτική αν πρόκειται για vdsl.

  7. #37
    Εγγραφή
    09-08-2008
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    Cosmote
    Ο καθε χρηστης εχει και διαφορετικη εμπειρια με τον καθε παροχο, ειναι γενικα τι θα κατσει στην δικια σου περιπτωση

  8. #38
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα.
    Επανέρχομαι στο θέμα, ήρθε τελικά ο τεχνικός του ΟΤΕ για το αίτημά παραπόνων μου όσο αφορά τη χαμηλή μου ταχύτητα.
    Προτού έρθει, επικοινώνησε τηλεφωνικά μαζί μου για να μάθει το τι ακριβώς αιτούμαι, του μετέφερα την επιθυμία μου, να μεταφερθεί η γραμμή μου στη καμπίνα, ώστε να παίρνω σήμα από εκεί, και όχι απευθείας από το Α/Κ.
    Του είπα ότι γνωρίζω πώς σε άλλους συνδρομητές που τους πέρασαν σε voip, τους πέρασαν και στη καμπίνα (πάντα μιλώντας για adsl), και μου απάντησε ότι αυτό στις adsl συνδέσεις δε γίνεται ούτε μια στο εκατομμύριο.

    Μέχρι πρότινος, είχα attenuation 24, και τώρα μετά την επίσκεψή του έχω 4, και από το προφίλ ADSL2+, μου το γύρισε σε VDSL. Παρακάτω επισυνάπτω το screenshot.
    Το προφίλ επίσης μου το γύρισε σε interleaved από fast, με βόλευε το fast path μιάς που είμαι online gamer για το ping, αλλά δε νομίζω ιδιαίτερο πρόβλημα να μου δημιουργήσει αυτό.
    Αυτό το αλλάζω κιόλας, μου έδωσε 4,3 Mbps.

    Με βάση τα screenshots, με σύνδεσε σε καμπίνα;
    Τα στατιστικά λένε πώς μάλλον ναι, αλλά έχω έναν ενδοιασμό λόγω της attainable rate, όπου λογικά δε θα έπρεπε να ήταν παραπάνω;
    Γιατί αυτός κοβότανε ότι αυτό δεν γίνεται να μπω καμπίνα, και ήταν ο ίδιος που μετέπειτα ήρθε και σπίτι.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2019-03-26-12-31-12-692_com.opera.browser.png  

    Screenshot_2019-03-24-17-47-44-768_com.opera.browser.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasileios87 : 26-03-19 στις 13:55.

  9. #39
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα!
    Χαχα.. τι μας λέει ο τεχνικός!
    αλλά όντως πολύ παράξενο να μην πας στα 24!

    Αν ξέρει κάτι κάποιος ας μας πει!

    Ποιος είναι ο αριθμός της καμπίνας που παίρνεις σύνδεση ?
    Τον ξέρεις στα σίγουρα ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #40
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!
    Χαχα.. τι μας λέει ο τεχνικός!

    αλλά όντως πολύ παράξενο να μην πας στα 24!

    Ποιος είναι ο αριθμός της καμπίνας που παίρνεις σύνδεση ?
    Τον ξέρεις στα σίγουρα ?
    Καλησπέρα, και ευχαριστώ για την άμεση απόκρισή σου.
    Παρόλο που είναι στα 50-60 μέτρα από το σπίτι μου, ακόμη δεν πήγα από εκεί να δω τον αριθμό της.
    Επειδή περνάω συχνά από το σημείο, θα ενημερώσω εγκαίρως.
    Επίσης τηλεφωνικά τους είχα ζητήσει να με βγάλουν από το κλειδωμένο προφίλ και να το αφήσουν ελεύθερο, και μου είπε από το τηλέφωνο ότι δεν είναι κλειδωμένο (αυτό αν θέλω το πιστεύω, απλώς μεταφέρω τα δεδομένα).
    Θα ενημερώσω πάντως για τον αριθμό καμπίνας.
    Τελικά με γύρισαν να παίρνω σήμα από τη καμπίνα; με έχει μπερδέψει η χαμηλή attainable.

  11. #41
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να λέει VDSL τώρα..
    αλλά για χαρακτηριστικά να μας πει κάποιος άλλος που έχει άμεση εμπειρία..

    Πάντως τον αριθμό της καμπίνας σου πρέπει να τον γράφει και το κουτί του OTE που είναι έξω ακριβώς από το σπίτι σου..

    - - - Updated - - -

    Εναλλακτικά μπορείς να την βρεις και από μία λίστα:
    Δες εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...45#post6519245
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #42
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λέει VDSL τώρα..
    αλλά για χαρακτηριστικά να μας πει κάποιος άλλος που έχει άμεση εμπειρία..

    Πάντως τον αριθμό της καμπίνας σου πρέπει να τον γράφει και το κουτί του OTE που είναι έξω ακριβώς από το σπίτι σου..

    - - - Updated - - -

    Εναλακτικά μπορείς να την βρεις και από μία λίστα:
    Δες εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...45#post6519245
    Ok, θα το δω.
    Τουλάχιστον 4,3Mbps (15,1) πάνω είναι "κάτι" σε γενικές γραμμές. Από ολότελα και το 10,8..

    Αν ξέρει κάποιος τι έγινε τελικά με το τι πείραξε με βάση τα screenshots (πριν-μετά) , ας μας δώσει τα φώτα του.

    Δεν αποκλείεται αν τελικά όντως με σύνδεσε σε καμπίνα, να πέφτει κόφτης (αν γίνεται αυτό), ώστε να περάσει ο κόσμος σε VDSL. Γιατί μου είπε ότι σε καμπίνα μόνο VDSL. Μου λέει "βάλε VDSL να γλιτώσεις" (από τη χαμηλή ταχύτητα).
    Και του απαντάω, και ποιός θα μου το πληρώνει;

    "Ξέχασε" βέβαια να μου αναφέρει και τα 50ε (σε προσφορά από 190) τα τέλη σύνδεσης του ""fiber"" - VDSL.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasileios87 : 26-03-19 στις 14:15.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απ οτι φαίνεται σε έχουν γυρίσει σε καμπίνα. Απλα πρέπει να εξετάσεις την καλωδίωση σου στο σπίτι διότι η vdsl είναι ευαίσθητη στις παρεμβολές.
    Eπιτελους VDSL

  14. #44
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν πας με VDSL και σε άλλη εταιρία, τα τέλη είναι δωρεάν.. Wind τουλάχιστον..

    Αυτά που λες είναι για σύνδεση FTTH νομίζω.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #45
    Εγγραφή
    23-02-2019
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Modem:H 300s / Router:Mi4
    SNR / Attn
    21.2(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ οτι φαίνεται σε έχουν γυρίσει σε καμπίνα. Απλα πρέπει να εξετάσεις την καλωδίωση σου στο σπίτι διότι η vdsl είναι ευαίσθητη στις παρεμβολές.
    Η πολυκατοικία είναι παλιά, και υποψιάζομαι (λόγω παλαιότητας) συνδεσμολογίες παράλληλες, και γενικά παλιές γραμμές. Θεωρώ ότι παίρνουν βελτίωση.
    Έγινε, σε ευχαριστώ!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν πας με VDSL και σε άλλη εταιρία, τα τέλη είναι δωρεάν.. Wind τουλάχιστον..

    Αυτά που λες είναι για σύνδεση FTTH νομίζω.
    Ναι είναι ΓΙΑ FTTH.
    Γιά αυτό ακριβώς ψάχνομαι σε άλλη εταιρεία όπως αρχικά ανοίχθηκε το παρόν νήμα, και ναι, σε wind και Vodafone είναι δωρεάν, πράγμα ιδιαιτέρως σημαντικό για εμένα.
    Ευχαριστώ.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας