Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Έχω μια εβδομάδα που πέρασα σε voip. Αφού λύθηκαν τα προβλήματα των 2-3 πρώτων ημερών αυτό που έχει μείνει είναι ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο και καλέσει κάποιος 3ος η γραμμή κλείνει.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achillesgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια εβδομάδα που πέρασα σε voip. Αφού λύθηκαν τα προβλήματα των 2-3 πρώτων ημερών αυτό που έχει μείνει είναι ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο και καλέσει κάποιος 3ος η γραμμή κλείνει.
    Με τι εξοπλισμό είσαι;
    speed/oxy;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achillesgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια εβδομάδα που πέρασα σε voip. Αφού λύθηκαν τα προβλήματα των 2-3 πρώτων ημερών αυτό που έχει μείνει είναι ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο και καλέσει κάποιος 3ος η γραμμή κλείνει.
    Συμβαίνει και σε μένα αυτό! Έχω το speedport plus.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lehrer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμβαίνει και σε μένα αυτό! Έχω το speedport plus.
    είναι γιατί το voip είναι το μέλλον

    Μάλλον συνεχίζουν το beta testing στο κεφάλι του πελάτη, ελπίζω να το στρώσουν

    Σε εμένα μου το γυρίσανε σε voip με speedport entry και κάθε μέρα γέμιζε το caller id με 2ψηφια ή 3ψηφία νούμερα, μου το αλλάξανε σε oxygen και τουλάχιστον αυτό λύθηκε, τα κλασικά με τα dtmf κλπ δεν τα αναφέρω τα θεωρώ φυσιολογικό για τόσο σύγχρονή υπηρεσία και ευτήχως που δεν κατεβάζω απο αυτή την γραμμή αλλά απο την γραμμή της HCN (που και εκεί έχω voip αλλά χωρίς διακοπές)

  5. #5
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι γιατί το voip είναι το μέλλον

    Μάλλον συνεχίζουν το beta testing στο κεφάλι του πελάτη, ελπίζω να το στρώσουν

    Σε εμένα μου το γυρίσανε σε voip με speedport entry και κάθε μέρα γέμιζε το caller id με 2ψηφια ή 3ψηφία νούμερα, μου το αλλάξανε σε oxygen και τουλάχιστον αυτό λύθηκε, τα κλασικά με τα dtmf κλπ δεν τα αναφέρω τα θεωρώ φυσιολογικό για τόσο σύγχρονή υπηρεσία και ευτήχως που δεν κατεβάζω απο αυτή την γραμμή αλλά απο την γραμμή της HCN (που και εκεί έχω voip αλλά χωρίς διακοπές)
    Και τα ΖΤΕ που έδιναν ήταν μάπα σαν ρούτερ.
    Άρα το internet είναι για τα σκουπίδια σαν τεχνολογία.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα ΖΤΕ που έδιναν ήταν μάπα σαν ρούτερ.
    Άρα το internet είναι για τα σκουπίδια σαν τεχνολογία.
    Αφου το λές εσύ έτσι θα είναι.
    Που να μην μιλούσα και για το beta testing, το έχω πει και αλλού αλλά το προσπερνάς, το voip έτσι όπως το παρέχει ο ΟΤΕ δεν έχει καμία σχέση με το μέλλον ή με τα καλά που μπορεί να έχει το voip, τουλάχιστον όμως τα κακά τα έχουν πετύχει όλα!

  7. #7
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Ακριβώς το ίδιο και εδώ και τα προβλήματα άρχισαν από τη στιγμή που "μου έκαναν τη χάρη" και μου έδωσαν το "καλύτερο" Speedport Plus με το που πήγα σε 50άρα γραμμή τον Αύγουστο του '18.
    Αυτό με το κλείσιμο της γραμμής (το οποίο δε συμβαίνει πάντα, αλλά κάποιες φορές) μου εμφανίστηκε τους τελευταίους 3 μήνες περίπου. Από τη μέρα βέβαια που πήρα το speedport plus, είχα θέματα με το να νεκρώνει εντελώς η γραμμή μου και να μην μπορούν να με καλέσουν αλλά ούτε να κάνω εξερχόμενη κλήση καθώς δεν είχαν τηλεφωνικό τόνο. Η λύση ήταν να κάνω επανεκκίνηση το ρούτερ.

    Τον τελευταίο μήνα είμαι συνεχώς στο τηλέφωνο με το support τους και οι τύποι πάνε να με βγάλουν τρελό. Ήρθε μια φορά ένας τεχνικός και έφυγε λέγοντας ότι το πρόβλημα είναι στην εσωτερική καλωδίωση (μιλάμε για μονοκατοικία 10 ετών που μέχρι να πάρω το speedport plus όλα λειτουργούσαν άψογα). Αφού συνέχισα τα τηλέφωνα και τους ρωτούσα πώς το εξηγούν ότι τα προβλήματα εμφανίστηκαν με το που άλλαξα ρούτερ, έστειλαν και δεύτερο τεχνικό (ακόμη μεγαλύτερο αστέρι) για να μου πει ότι η γραμμή φαίνεται μια χαρά και δεν είναι θέμα του ΟΤΕ (σύμφωνα με τις μετρήσεις που έκανε και όσα τους έχουν πει στα... σεμινάρια).

    Σήμερα το απόγευμα, μου έκανε καινούριο κόλπο το σταθερό. Ενώ είχα τηλεφωνικό τόνο με το που άνοιγα το σταθερό, όποιο νούμερο κι αν καλούσα μου το έβγαζε κατειλημμένο (προφανώς δεν ήταν, κάλεσα μέχρι και το κινητό μου). Προσπαθώ από εκείνη τη στιγμή να μιλήσω με το support τους και η κλήση απλά τερματίζεται μόνη της κάθε φορά με το που περνάει μισή ώρα. Τέσσερις προσπάθειες x 30 λεπτά κάθε φορά, ένα δίωρο από τη ζωή μας για να βρούμε επιτέλους τι έχει το τηλέφωνο (χωρίς να έχουν απαντήσει ακόμη).

    Και το πιο αστείο απ' όλα αυτά; Τον Αύγουστο του '18 είχα κάνει διετή ανανέωση του συμβολαίου με το πακέτο 50xl και ψάχνω να δω πώς μπορώ να φύγω από τη στιγμή που η ποιότητα των υπηρεσιών τους έχει αρχίσει και γίνεται απαράδεκτη κ δε λένε να καταλάβουν ότι όντως μπορεί να είναι και θέμα δικό τους ή του ρούτερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mikeone : 30-03-19 στις 02:38.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου το λές εσύ έτσι θα είναι.
    Που να μην μιλούσα και για το beta testing, το έχω πει και αλλού αλλά το προσπερνάς, το voip έτσι όπως το παρέχει ο ΟΤΕ δεν έχει καμία σχέση με το μέλλον ή με τα καλά που μπορεί να έχει το voip, τουλάχιστον όμως τα κακά τα έχουν πετύχει όλα!
    Απάντησα στο σχόλιό σου ότι αφού έχει πρόβλημα το oxy... μάπα το voip.
    Θες να σχολιάσω το beta testing που έγραψες;
    Και εκεί έχεις λάθος λογική.
    Συνδέεις το πρόβλημα με ένα cpe με μια τεχνολογία.
    Λες και όλοι έχουμε oxy.
    Και τώρα θα μου πεις για το speed.
    Σε όσους έχω αφήσει speed δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
    Τι συμπέρασμα βγάζεις με αυτό;
    Beta testing λοιπόν για προβληματικό μοντέλο ή fw;
    Ποιανού πράγματος;
    Των cpe ή του voip ή και των δύο.
    Και σου το ξαναλέω...
    Άρα και στις υπηρεσίες internet είσαι beta tester.
    Αφού όλα τα cpe των παρόχων έχουν τα θεματάκια τους.

    Και για να σχολιάσω και το τελευταίο που γράφεις (απλά για να μην λες ότι υπεκφεύγω).
    Ναι δεν σου παρέχει πλήρως όλες τις δυνατότητες και ευκολίες του voip.
    Αυτό τι σημαίνει;
    Και το ν6 εδώ και χρόοοοοοοονια δεν σου το δίνουν πλήρως.
    Τι συμπέρασμα έβγαλες;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #9
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τι εξοπλισμό είσαι;
    speed/oxy;
    Speedport. Περιμένω πότε θα βγάλει 20% επιστροφή ο Γερμανός να πάρω fritzbox.

  10. #10
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achillesgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Speedport. Περιμένω πότε θα βγάλει 20% επιστροφή ο Γερμανός να πάρω fritzbox.
    Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του εξοπλισμού ή της υπηρεσίας.
    Το δήλωσες σαν βλάβη;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα στο σχόλιό σου ότι αφού έχει πρόβλημα το oxy... μάπα το voip.
    Θες να σχολιάσω το beta testing που έγραψες;
    Και εκεί έχεις λάθος λογική.
    Συνδέεις το πρόβλημα με ένα cpe με μια τεχνολογία.
    Λες και όλοι έχουμε oxy.
    Και τώρα θα μου πεις για το speed.
    Σε όσους έχω αφήσει speed δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
    Τι συμπέρασμα βγάζεις με αυτό;
    Beta testing λοιπόν για προβληματικό μοντέλο ή fw;
    Ποιανού πράγματος;
    Των cpe ή του voip ή και των δύο.
    Και σου το ξαναλέω...
    Άρα και στις υπηρεσίες internet είσαι beta tester.
    Αφού όλα τα cpe των παρόχων έχουν τα θεματάκια τους.

    Και για να σχολιάσω και το τελευταίο που γράφεις (απλά για να μην λες ότι υπεκφεύγω).
    Ναι δεν σου παρέχει πλήρως όλες τις δυνατότητες και ευκολίες του voip.
    Αυτό τι σημαίνει;
    Και το ν6 εδώ και χρόοοοοοοονια δεν σου το δίνουν πλήρως.
    Τι συμπέρασμα έβγαλες;
    Γράφεις και καλά πως σε όσους έχεις αφήσει το speedport όλα καλά και σου απαντάει τελικά το παλικάρι πως τα προβλήματα τα έχει με το speedport το απλο, λίγο πιο πάνω έχουμε και το speedport το plus, περίεργος δεν εμφανίστηκε κάποιος με Oxygen μάλλον γιατί συνήθως το δίνουν για 2 κανάλια φωνής

    beta testing Λοιπόν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 30-03-19 στις 13:43.

  12. #12
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.350
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις και καλά πως σε όσους έχεις αφήσει το speedport όλα καλά και σου απαντάει τελικά το παλικάρι πως τα προβλήματα τα έχει με το speedport το απλο, λίγο πιο πάνω έχουμε και το speedport το plus, περίεργος δεν εμφανίστηκε κάποιος με Oxygen μάλλον γιατί συνήθως το δίνουν για 2 κανάλια φωνής

    beta testing Λοιπόν
    Αν δεις παραπάνω αναφέρονται προβλήματα με oxy.
    Και γνωρίζω προσωπικά ότι όντως τα oxy έχουν θέμα.
    Θέλεις από fw, θέλεις τα ίδια τα μοντέλα... πάντως έχουν θέμα.
    Για speed δεν έχω διαβάσει.
    Σέβομαι το τι γράφει ο κάθε ένας για πρόβλημα.
    Την ισοπέδωση που παρουσιάζεις δεν καταλαβαίνω.
    Τι συμπέρασμα βγάζεις από αυτά;
    2 λένε ότι έχουν πρόβλημα και 1 όχι.
    Άρα; 2-1; Κέρδισες;
    Ξέρεις κάποιο μοντέλο, οτιδήποτε, που να μου πεις ότι αυτή η παραγωγή βγαίνει αλάνθαστη;
    Αυτοκίνητα, κινητά, πλυντήρια, οτιδήποτε;
    Φαντάζομαι beta tester και όλοι αυτοί;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεις παραπάνω αναφέρονται προβλήματα με oxy.
    Και γνωρίζω προσωπικά ότι όντως τα oxy έχουν θέμα.
    Θέλεις από fw, θέλεις τα ίδια τα μοντέλα... πάντως έχουν θέμα.
    Για speed δεν έχω διαβάσει.
    Σέβομαι το τι γράφει ο κάθε ένας για πρόβλημα.
    Την ισοπέδωση που παρουσιάζεις δεν καταλαβαίνω.
    Τι συμπέρασμα βγάζεις από αυτά;
    2 λένε ότι έχουν πρόβλημα και 1 όχι.
    Άρα; 2-1; Κέρδισες;
    Ξέρεις κάποιο μοντέλο, οτιδήποτε, που να μου πεις ότι αυτή η παραγωγή βγαίνει αλάνθαστη;
    Αυτοκίνητα, κινητά, πλυντήρια, οτιδήποτε;
    Φαντάζομαι beta tester και όλοι αυτοί;
    Εδω στο νήμα μιλάνε για speedport και speedport plus, σε άλλα νήματα στο φόρουμ πάλι υπάρχουν αναφορές σε προβλήματα με το voip σε speedport εσύ εκεί έχεις κολλήσει στο ότι μόνο το oxygen έχει θέμα ή ο χρήστης.

    Οταν έχεις και τα 3 cpe που δίνει ενας παρόχος να έχουν πρόβλημα με την υπηρεσία vobb σημαίνει πως το πρόβλημα δεν είναι στα 3 cpe και ούτε στον χρήστη.

  14. #14
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ναι δεν σου παρέχει πλήρως όλες τις δυνατότητες και ευκολίες του voip.

    ...
    Σας παρακαλώ πείτε μου,
    τι δυνατότητες και ευκολίες μπορούμε, επί πλέον των όσων παρέχονται, να περιμένουμε από το voip ?

  15. #15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς το ίδιο και εδώ και τα προβλήματα άρχισαν από τη στιγμή που "μου έκαναν τη χάρη" και μου έδωσαν το "καλύτερο" Speedport Plus με το που πήγα σε 50άρα γραμμή τον Αύγουστο του '18.
    Αυτό με το κλείσιμο της γραμμής (το οποίο δε συμβαίνει πάντα, αλλά κάποιες φορές) μου εμφανίστηκε τους τελευταίους 3 μήνες περίπου. Από τη μέρα βέβαια που πήρα το speedport plus, είχα θέματα με το να νεκρώνει εντελώς η γραμμή μου και να μην μπορούν να με καλέσουν αλλά ούτε να κάνω εξερχόμενη κλήση καθώς δεν είχαν τηλεφωνικό τόνο. Η λύση ήταν να κάνω επανεκκίνηση το ρούτερ.

    Τον τελευταίο μήνα είμαι συνεχώς στο τηλέφωνο με το support τους και οι τύποι πάνε να με βγάλουν τρελό. Ήρθε μια φορά ένας τεχνικός και έφυγε λέγοντας ότι το πρόβλημα είναι στην εσωτερική καλωδίωση (μιλάμε για μονοκατοικία 10 ετών που μέχρι να πάρω το speedport plus όλα λειτουργούσαν άψογα). Αφού συνέχισα τα τηλέφωνα και τους ρωτούσα πώς το εξηγούν ότι τα προβλήματα εμφανίστηκαν με το που άλλαξα ρούτερ, έστειλαν και δεύτερο τεχνικό (ακόμη μεγαλύτερο αστέρι) για να μου πει ότι η γραμμή φαίνεται μια χαρά και δεν είναι θέμα του ΟΤΕ (σύμφωνα με τις μετρήσεις που έκανε και όσα τους έχουν πει στα... σεμινάρια).

    Σήμερα το απόγευμα, μου έκανε καινούριο κόλπο το σταθερό. Ενώ είχα τηλεφωνικό τόνο με το που άνοιγα το σταθερό, όποιο νούμερο κι αν καλούσα μου το έβγαζε κατειλημμένο (προφανώς δεν ήταν, κάλεσα μέχρι και το κινητό μου). Προσπαθώ από εκείνη τη στιγμή να μιλήσω με το support τους και η κλήση απλά τερματίζεται μόνη της κάθε φορά με το που περνάει μισή ώρα. Τέσσερις προσπάθειες x 30 λεπτά κάθε φορά, ένα δίωρο από τη ζωή μας για να βρούμε επιτέλους τι έχει το τηλέφωνο (χωρίς να έχουν απαντήσει ακόμη).

    Και το πιο αστείο απ' όλα αυτά; Τον Αύγουστο του '18 είχα κάνει διετή ανανέωση του συμβολαίου με το πακέτο 50xl και ψάχνω να δω πώς μπορώ να φύγω από τη στιγμή που η ποιότητα των υπηρεσιών τους έχει αρχίσει και γίνεται απαράδεκτη κ δε λένε να καταλάβουν ότι όντως μπορεί να είναι και θέμα δικό τους ή του ρούτερ.
    Καλημέρα σας

    Να ενημερώσω με τη σειρά μου και εγώ τους συνφορουμίστες ότι εδώ και 6 μήνες που μου άλλαξαν το speedport i σε speedport plus, μου εμφανίζεται το πρόβλημα να μου διακόπτει την τρέχουσα συνδιάλεξη όταν κάποιος τρίτος με καλεί και επιμένει. Μετά από έρευνα, διαπίστωσα ότι ο συνδιαλεγόμενος μου ακούει fast busy tone (αυτό σημαίνει αδυναμία σύνδεσης λόγω συμφόρησης (congestion), στο δίκτυο) ενώ εγώ δεν ακούω τίποτα. Απαράδεκτη κατάσταση να αφήνει εντελώς νεκρή την "phone" πόρτα του router που παραβιάζει τις σχετικές συστάσεις που εφαρμόζονται για πολλές δεκαετίες (CCITT, ITU-T, ETSI). Διαβάζοντας την σχετική εμπειρία άλλων μελών του forum θα κάνω και εγώ προσπάθεια μέσω του technical support μήπως και βγεί κάποια άκρη. Θεωρώ ότι το πρόβλημα βρίσκεται στον συγκεκριμένο router αφού μιμείται λειτουργίες των Ψηφιακών Κέντρων ΟΤΕ όπως και η περίπτωση της ευκολίας "Αναμονή Κλήσης" (Call Waiting) μέσω κατάλληλου software. Εδώ, με την ευκαιρία να θέσω και το θέμα του χειρισμού ώστε να τεθεί σε αναμονή ο πρώτος συνομιλητής και να απαντηθεί η νέα κλήση με χειρισμό R+2 που είναι σα να του βάζουμε δύσκολα και δεν λειτουργεί τουλάχιστον στην περίπτωση μου και έχω δοκιμάσει τουλάχιστο οκτώ διαφορετικές τηλ. συσκευές με flash time από 90 μέχρι 200 ms. Αυτό το αναφέρω για όποιους φίλους διαθέτουν επίσης τέτοια τεχνογνωσία.
    Θα ενημερώσω σχετικά με την εμπειρία μου από το support.

    - - - Updated - - -

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας