Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Thumbs down
    Καλησπέρα σε όλους.

    Η Οδύσσεια μου με την εν λόγω εταιρία ξεκινά πριν από περίπου 7-8 μήνες , ο διακαείς μου πόθος για VDSL με οδήγησε στην απόφαση να κάνω το λάθος και να αποδεχτώ την τηλεφωνική προσφορά τους για VDSL50. (περιοχή Αθήνα - Λαμπρινή)
    Από τις πρώτες ημέρες ξεκίνησαν τα προβλήματα, για να γίνω πιο συγκεκριμένος το πρόβλημα, είχα πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας από δευτερόλεπτα έως και μερικά λεπτά -κενά- διαστήματα, λευκές σελίδες σε όλες τις συσκευές και μετά από επανειλημμένα refresh επανερχόταν στα φυσιολογικά επίπεδα. Το ρουτερ (Technicolor) δεν έδειχνε να χάνει επαφή, τα λαμπάκια του παρέμεναν αναμμένα, όπως και τα δικά μου...

    Επικοινώνησα μαζί τους , δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα και ενοχοποίησαν την κακή καλωδίωση που υπάρχει στο δίκτυο χαλκού!!!. Πέρα από αυτό δεν αντιμετώπιζα κάποιο άλλο πρόβλημα και η ταχύτητα σε download/upload ήταν σε αποδεκτά επίπεδα.

    Επειδή είχα όμως στο μυαλό μου ότι θα μετακομίσω σύντομα, δεν επέμεινα άλλο για το συγκεκριμένο πρόβλημα μιας και ήλπιζα ότι θα είναι παρελθόν μόλις μετακομίσω στο νέο σπίτι. Το οποίο παρεμπιπτόντως είναι 128,62 μέτρα από το Αστικό Κέντρο ΟΤΕ ΅Αλυσίδα΅!!! Θεώρησα (κακώς) ότι τα όποια προβλήματα μου με τις κακές και ασταθείς συνδέσεις τελειώσαν, μιας και τόσο κοντά στο κέντρο του ΟΤΕ και το δίκτυο θα είναι αναβαθμισμένο.

    Μετακόμισα λοιπόν πριν περίπου 4-5 μήνες , με το που γίνεται η σύνδεση , ο τεχνικός που είχε έρθει για να την ενεργοποιήσει με ενημερώνει ότι υπάρχει πρόβλημα!!! (Κάτι για τα βολτ ότι είναι χαμηλά και ότι είναι θέμα του ΟΤΕ, κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά την αιτιολόγηση) πραγματικά συγχρόνιζε σε τραγικές ταχύτητες... ούτε PSTN.

    Πριν καν ενεργοποιηθεί η γραμμή στη νέα διεύθυνση, μου έστειλαν άλλο ρουτερ το ZXHN H268N, κάνουν λοιπόν αναγγελία βλάβης στον ΟΤΕ και σε 1 εβδομάδα με ενημερώνουν με μήνυμα ότι το πρόβλημα επιλύθηκε.

    Στην πραγματικότητα δυστυχώς τώρα ξεκίναγε το πραγματικό πρόβλημα, αποσυνδέσεις!!!!!! Χωρίς καμία λογική συνέπεια , το ρούτερ αποσυνδέετε σβήνει το λαμπάκι του internet, γίνεται πορτοκαλί και ξανασυνδέεται... μια διαδικασία που κάνει από 5 έως και 10 λεπτά γιατί πολλές φορές κάνει τη λούπα 2 φορές, (σβήνει, πορτοκαλί, σβήνει, πορτοκαλί, πράσινο... )

    Αναφέρω το πρόβλημα (Νοέμβριος 2018) και ακολουθώ το πρωτόκολλο....σύμφωνα με τις οδηγίες του τεχνικού τμήματος. Έλεγχος καλωδίων ,Έλεγχος φίλτρων, αλλαγή τηλεφωνικής συσκευής και μεταφορά σε άλλο μπριζάκι , αποσύνδεση τηλεφωνικής συσκευής για 4 ώρες και ξανά τηλέφωνο για να δούνε αν άλλαξε κάτι όταν έβγαλα το τηλέφωνο από την μπρίζα κλπ.

    Καταλήγουμε στο ότι πρέπει να επισκεφθεί το χώρο τεχνικός τους. (Επίσκεψη Νο 1) Όπως ήρθε έτσι και έφυγε.... δεν μπορώ να κάνω κάτι μου λέει θα το δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ.

    Τα πρόβλημα παραμένει και εξακολουθώ να το αναφέρω..... από το πρωτοβάθμιο στο δευτεροβάθμιο τεχνικό τμήμα, ξανά τα ίδια... Πάλι τεχνικός τους στο χώρο, (Επίσκεψη Νο 2), μόλις τελειώνει τον έλεγχο τον ρωτάω, τι κάνουμε αδελφέ; Η κατάσταση είναι απαράδεκτη.... και μου απαντά ΅Δικό μας είναι το πρόβλημα, χίλια συγνώμη, θα το λύσουμε εμείς κεντρικά΅.

    Περνάει μια εβδομάδα, και το πρόβλημα παραμένει, τηλεφωνώ εκ νέου... και μου λένε ΅βλέπω στο σύστημα ότι σας έχουν ενημερώσει να καλέσετε ηλεκτρολόγο να ελέγξει την κάθετη γραμμή της πολυκατοικίας΅!!!!!!!!! Πότε του λέω; Δεν με ενημέρωσε κανείς για αυτό!!! Ο τεχνικός που ήρθε μου λέει αυτό κατέγραψε στο σύστημα......!!!

    Τρελάθηκα.... όχι μόνο γιατί δεν μου είπε τίποτα ο τεχνικός - παρότι τον ρώτησα - ούτε με ενημέρωσε κανείς τηλεφωνικά σχετικά, αλλά γιατί έχασα ακόμα 1 εβδομάδα.

    Καλώ ηλεκτρολόγο, ελέγχει τα 2 ζεύγη των καλωδίων της κάθετης, κατεβάσαμε και το ρουτερ κάτω στο κουτί της πολυκατοικίας και το συνδέσαμε εκεί για να δούμε αν θα έχει διαφορά στο συγχρονισμό, και δεν υπήρξε καμία ουσιαστική διαφοροποίηση με την εικόνα που είχε το ρουτερ στο σπίτι.

    Ενημερώνω την Wind, ότι ήρθε ηλεκτρολόγος και ότι στην κάθετη δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Και μαντέψτε!!!!! (Επίσκεψη Νο 3) Ξανά ήρθε δικός τους τεχνικός!!!! Να κάνει τι; Δεν ξέρω πραγματικά.......
    Για καλή μου τύχη ήταν ο ίδιος, του τα έχωσα για την @@! που έκανε σχετικά με τον ηλεκτρολόγο και μου τα μάσαγε, δε θυμάμαι , κάποιο λάθος θα έγινε, συγνώμη κλπ...

    Το πρόβλημα φυσικά συνεχίστηκε , στέλνω email από τη φόρμα επικοινωνίας που έχουν στη σελίδα τους και ζητάω να με αποδεσμεύσουν από τη στιγμή που δεν μπορούν να μου παρέχουν την υπηρεσία για την οποία δεσμεύθηκαν στο συμβόλαιο μας.
    Δυστυχώς το email αυτό ΑΚΟΜΑ παραμένει αναπάντητο.

    Συνεχίζω και κάνω το ίδιο αίτημα και τηλεφωνικά, πριν από περίπου 1 μήνα, ούτε με αυτό τον τρόπο φιλοτιμήθηκε κανείς να μου απαντήσει.....

    Αναγκάζομαι, να αναφέρω πάλι το πρόβλημα, με καλεί κάποιος από το δευτεροβάθμιο τεχνικό τμήμα και μετά από όλο το ιστορικό που βλέπει στην καρτέλα..... τι μου προτείνει λέτε; Να αλλάξω το καλώδιο του ρουτερ!!!!!!
    Του λέω είναι ήδη αλλαγμένο 2 φορές!!!!!!! και ήταν και καινούριο το ρούτερ μου στείλατε καινούριο ρουτερ, δεν πειράζει μου λέει κάντε το μια αλλαγή πάλι αν μπορείτε, του απαντώ εντάξει, θα σας ξαναπάρω σε 2 ώρες μου λέει να δούμε πως πάει .

    Με παίρνει όντως , και μου λέει δεν είχατε κάποια αποσύνδεση τις 2 ώρες που το παρακολούθησα, άρα το θέμα κλείνει από εμάς.

    Του εξηγώ ότι οι αποσυνδέσεις δυστυχώς δε γίνονται σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα, κάθε ώρα 2 ή κάθε 3 ώρες 5, μπορεί να μην κάνει καμία για 5 ώρες και να κάνει 5 μαζεμένες σε 1 ώρα. Είναι μικρό το διάστημα που το έλεγξες και ότι αν κλείσεις το θέμα εγώ θα πρέπει να κάνω πάλι από την αρχή την αναγγελία, να ακούσω πάλι τα ίδια και τα ίδια σχετικά με το πρωτόκολλο, και ότι αυτή η ιστορία ΔΕΝ είναι ένα νέο πρόβλημα αλλά το υφιστάμενο το οποίο χρονίζει....

    Τέτοιο μπουζούκι ούτε ο Χρήστος Νικολόπουλος, δεν μπορώ να κάνω κάτι μου λέει για εμάς το θέμα πρέπει να κλείσει!! /&"$/£("!"=£(!£

    Το κερασάκι στην τούρτα;

    Πριν μια εβδομάδα παρέλαβα πάλι νέο ρουτερ, χωρίς να με ειδοποιήσει κανείς , χωρίς να μου στείλουν ένα μήνυμα ή να με πάρουν τηλέφωνο , έρχεται νέο ZXHN H268N στο σπίτι...... !!!!

    το κουμπώνω......

    Μετά από καμιά ώρα.... 2 αποσυνδέσεις έτσι για να μη ξεχνιόμαστε.

    Δεν είχα κουράγιο ούτε να τους βρίσω πραγματικά......

    Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι όμως ήταν όταν είδα ότι στον τελευταίο λογαριασμό με χρέωσαν και 7,98 € ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ!!!!!!!!!

    Ε, εντάξει.... δεν πάει άλλο...

    Παίρνω τηλέφωνο εχθές λοιπόν , και τους ρωτάω γιατί με χρεώσατε επίσκεψη τεχνικού; Μου απαντάνε ότι αν έρθει τεχνικός και είναι δική σας υπαιτιότητα η βλάβη, θα χρεωθείτε. (πράγμα που επανελλημένος το αναφέραν και στις προηγούμες τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχαμε)

    Ωραία, πότε ήρθε, και ποια βλάβη διόρθωσε αφού εγώ σας πέρνω πάλι για την ίδια βλάβη και πού ήταν η δική μου υπαιτιότητα;;;;

    Πόσες αποσυνδέσεις βλέπεις το τελευταίο 24ωρο τον ρωτάω;
    26 , έχετε δίκιο είναι όντως πολλές , μου απαντά!!!!!!!!!

    και κυρίως αν ήταν δική μου υπαιτιότητα, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΝΕΟ ΡΟΥΤΕΡ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ;;;;;;;;


    Εχετε δίκιο μου απαντά..... θα το φροντήσω να σας κάνουν πιστωτικό αμεσα......

    Θα έλεγα απλά τη λέξη ΚΑΦΕΝΕΙΟ, αλλά ξέρω ότι υπάρχουν και καφενεία με περισσότερη οργάνωση.

    Συγχαρητήρια κύριοι της WIND.

    Πέρα από τις αποσυνδέσεις , και η ποιότητα της σύνδεσης είναι ΑΑΑ

    https://www.speedtest.net/results?sh...51d274e547ef6d

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Τα καφενεια φιλε μου, περα απο το οτι ειναι οργανωμενα, εχουν και μια ομορφη καλοβαλμενη 50αρα, για να ξεροσταλιαζουν οι συνταξιουχοι. Υπαρχει στρατηγικη και προγραμμα δηλαδη. Στην Wind οχι.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πιο πιθανό είναι να έχεις πέσει σε κακό χαλκό (ζευγάρι) και δεν ασχολούνται/ δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17022/1022
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    4(dB) / 14(dB)
    @ Chrisad
    Το πρόβλημα είναι η αστάθεια της γραμμής - όποτε η μέτρηση στην εισαγωγή (ότι συγχρονίζει το ίδιο) δεν σημαίνει κάτι.
    Επίσης το μήκος του βρόχου είναι μικρό οπότε λόγο της μικρής απόστασης (και της χαμηλής εξασθένησης) το πρόβλημα μπορεί να μην φανεί εύκολα.
    Το γεγονός ότι αργεί να ξανασυγχρονήσει (σβήνει, πορτοκαλί, σβήνει, πορτοκαλί, πράσινο) σημαίνει initialization error που μπορεί να είναι είτε πρόβλημα κάρτας είτε λαθών.

    Έλεγξε αν υπάρχουν μεταβολές της ταχύτητας (κυρίως στο upstream) - έχει σημασία - όπως κι αν η γραμμή μαζεύει λάθη.
    Αν δεν υπάρχουν μεταβολές στην ταχύτητα - έλεγξε το τροφοδοτικό του router και κανε το εξής: βάλε μόνο του το μοντεμ στην πρίζα και κανε κλήση από το κινητό στο σταθερό και δες αν εκείνη την ώρα κάνει αποσύνδεση.
    Αν υπάρχουν μεταβολές στην ταχύτητα - τότε έλεγξε την πρίζα σου. Άνοιξε την και ξανασφίξε τα καλώδια - αν είναι παλαιού τύπου (διπολική) αγόρασε καινούρια.
    Από ότι καταλαβαίνω οι απο-συγχρονισμοι είναι bursty - δηλαδή μπορεί να μην κάνει κανέναν πχ για μια μέρα και στην συνεχεία να σου κάνει 10 απανωτούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billybiros : 26-03-19 στις 23:22.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billybiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γεγονός ότι αργεί να ξανασυγχρονήσει (σβήνει, πορτοκαλί, σβήνει, πορτοκαλί, πράσινο) σημαίνει initialization error που μπορεί να είναι είτε πρόβλημα κάρτας είτε λαθών.
    @billybiros Όταν λες πρόβλημα κάρτας τι εννοείς ;

    Τα λάθη (CRC errors ? ) Από ότι βλέπω είναι πολλά..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  index.png 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  123,6 KB 
ID: 202577

    Τη πρίζα την είχε ανοίξει ο ηλεκτρολόγος που έκανε τον έλεγχο της κάθετης καλωδίωσης και είναι σίγουρα οκ.


    Πώς να ελέγξω αν υπάρχουν μεταβολές της ταχύτητας ποίος είναι ο ποιο ενδεδειγμένος τρόπος;

    Ευχαριστώ-

  6. #6
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    8b profile βλέπω άρα σύνδεση μέσω Α/Κ, χάλια attainable για την απόσταση που έχεις (υπό ιδανικές συνθήκες θα μπορούσες να τερματίζεις και 200άρα), όντως πολλά crc errors βλέπω, χαμηλό snr, υψηλό attenuation γενικά δεν είναι καλά τα πράγματα. Αν είσαι σίγουρος ότι είναι εντάξει η εσωτερική σου καλωδίωση τότε κάτι φταίει έξω και δυστυχώς είναι μάλλον δύσκολο να εντοπιστεί τι ακριβώς σε συνδέσεις από Α/Κ (να τους πείσεις να ασχοληθούν σοβαρά είναι το δύσκολο βασικά). Η αλλαγή παρόχου ίσως είναι η μόνη επιλογή που έχεις.

    Υ.Γ. Αυτό το "128,62m" πάντως είναι αστείο. Δεν ξέρω πως το υπολόγισες αλλά μην το χρησιμοποιείς. Όχι εκατοστού ακρίβεια δεν μπορεί να υπάρξει σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά -κυριολεκτικά- ούτε 10μέτρου. 10 μέτρα μπορεί να είναι χαλαρά η καλωδιακή διαφορά μόνο στο κτίριό σου αν είσαι στον 1ο ή στον 3ο όροφο π.χ. Και καμιά 20αριά-30 μέτρα ακόμα από τη είσοδο στο Α/Κ μέχρι το dslam. Κρατάμε και αρκεί απλά το ότι είσαι κοντά στο Α/Κ.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-06-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    39
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17022/1022
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    4(dB) / 14(dB)
    Κάρτα είναι στην ουσία το modem από την μεριά του παρόχου. Συνήθως πριν καεί εντελώς μια κάρτα κάνει αποσυγχρονισμούς - δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ για αυτό. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα υπάρχουν μεταβολές στην ταχύτητα.
    Το tip να συνδέσεις μόνο το modem και να κάνεις κλήση στο σταθερό είναι για να ελέγξεις αν υπάρχει πρόβλημα στο σπλίτερ στο ΑΚ.
    Για το θέμα της πρίζας - ΠΟΤΕ μην είσαι σίγουρος!

    Από εκεί και πέρα σημαντικό είναι να δεις αν υπάρχουν μεταβολές στην ταχύτητα. Κάθε φορά δηλαδή που αποσυχρονίζει να βλέπεις αν αλλάζει η τιμή του συγχρονισμού πχ από τα 40 να πάει στα 30. Μικρές μεταβολές πχ από τα 40 να πάει στα 38 δεν τις θεωρούμε μεταβολές.

    Από εκεί και πέρα πως μετράμε τα λάθη. Κάνουμε reboot το modem για να μηδενίσουν οι counters. Τα λάθη που θα μαζέψει στο πρώτο λεπτό τα αγνοούμε όσα και είναι αυτά. Πχ αν μαζέψει μερικές χιλιάδες FEC το πρώτο λεπτό δεν μας απασχολούν. Αν μαζέψει πχ 10.000 FEC σε 45 sec δεν είναι πρόβλημα. Κοιτάζουμε κατά πόσο αυξάνονται αυτά μετά το πρώτο λεπτό πχ αν από τα 10.000 πάει στα 11.000 στο δεύτερο λεπτό τότε μαζεύει λάθη. Καλό είναι κατά την διάρκεια της μέτρησης να κατεβάζουμε κάτι (πχ torrent ή ένα αρχείο).

    Αν έχει λάθη μόνο στο downstream μπορεί η αιτία των αποσυνδέσεων να είναι κάποια παρεμβολή - σε αυτή την περίπτωση απομακρύνεις τον εξοπλισμό από οτιδήποτε θα μπορούσε να προκαλέσει EMI παρεμβολές (τροφοδοτικά, ραδιόφωνα, συναγερμούς, λάμπες αλογόνου, μετασχηματιστές κάθε είδους, δέκτες κοκ) . Αν κατά την αλλαγή εξοπλισμού έχεις αφήσει το ίδιο τροφοδοτικό - οπωσδήποτε δοκίμασε το καινούριο.

    Δεν χάνεις τίποτα τέλος να δοκιμάσεις να βάλεις το μόντεμ σε ADSL2 και ADSL2+ only (μόνο για την δοκιμή) - αυτό γίνεται απενεργοποιώντας όλα τα άλλα πρωτόκολλα από το μενού του μόντεμ (εφόσον η επιλογή είναι ξεκλείδωτη) ή βάζοντας στη γραμμή μόντεμ που δεν υποστηρίζει VDSL.

    Σε περίπτωση που λυθεί το πρόβλημα με τα δυο τελευταία είναι θέμα EMI - δεν είναι το πιθανότερο - αλλά αν έχεις δοκιμάσει τα πάντα μπορείς να κάνεις κι αυτά (από τα στατιστικά η γραμμή δεν έχει λάθη στο up).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billybiros : 27-03-19 στις 06:12.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Δυστυχώς καφενεία tech support έχουν όλοι οι πάροχοι μηδενός εξαιρουμένου. Απλά οι άλλοι είναι lounge café ενώ η wind απλό καφενείο με βάση όσα περιγράφει ο φίλος
    Από εκεί και πέρα ναι ήρθε ο ηλεκτρολόγος σου. Πως έλεγξε τη καλωδίωση και την πρίζα; Είχε ειδικό Tester ή την έλεγξε όπως ελεγχουν οι περισσότεροι ηλεκτρολόγοι;
    Και επειδή ο συγχρονισμός μπορεί να είναι και άσχετος από τις αποσυνδέσεις, αν είναι δυνατο θα έβαζα το ρουτερ για κάποιες ώρες στην είσοδο τη πολυκατοικίας να δω τι γίνεται ώστε να είμαι 100% για το ότι δε φταίει κάτι εντός της πολυκατοικίας (ακόμα θυμάμαι παλιότερα σε αυτό το φόρουμ να λένε έχω αποσυνδεσεις και τελικά πχ να είναι ο ανελκυστήρας!! που προκαλεί παρεμβολές οταν λειτουργεί)
    Το πιθανότερο είναι να είναι θέμα ζεύγους πάντως.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας