Σαν τηλεόραση είναι πολύ καλή με τρεις εξαιρέσεις: 1.)Όταν την αγόρασα είχε καλή εικόνα και ήχο. Μετά από τρεις μήνες η εικόνα είναι καλή αλλά ο ήχος όσο πάει και χαμηλώνει. Πχ: ένα βίντεο που τα ηχεία ήταν στην αρχή στο 5 τώρα είναι στο 70 για ν' ακουστεί το ίδιο ενώ σε μια LG που είχα απ' το 2003 ο ήχος παραμένει ακόμα εξαιρετικός. 2.)Δεν έχει αναλυτικές ρυθμίσεις έτσι ώστε να κρύψεις το OSD που πιάνει το ένα τρίτο σχεδόν της οθόνης. 3.)Όταν θέλεις να επιστρέψεις στο προηγούμενο κανάλι σου δείχνει μια λίστα αντί να επιστρέψει κατευθείαν.
Σαν media player είναι από τα πιο άχρηστα που έχω δει σε αντίθεση με τον αποκωδικοποιητή που έχω: Όταν πατάς το pause ξεκινάει μετά από λίγο μόνο του. Στον αποκωδικοποιητή μου (chip ALIDVRS2) μπορείς να το αφήσεις "παγωμένο" για πάντα. Επίσης μπορείς να προωθήσεις το βίντεο ένα λεπτό κάθε μία ώρα, δύο λεπτά στις δύο ώρες κτλ. Έτσι σ' ένα μουσικό βίντεο που έχω 30 ωρών μπορώ να προωθήσω το βίντεο 30 λεπτά με κάθε πάτημα του δεξιού βέλους ενώ για να το κάνεις αυτό στη τηλεόραση και να φτάσεις πχ: στην 29η ώρα θα σου πάρει μια αιωνιότητα. Επίσης μπορείς να το προωθήσεις απ' το τέλος κάτι που η τηλεόραση ούτε μπορεί να το φανταστεί για να το κάνει. Τέλος όσο και να προσπαθήσεις ν' αλλάξεις τον λόγο πλευρών (aspect ratio), στο βίντεο όχι στη τηλεόραση, δε γίνεται που να χτυπάς το κεφάλι σου στο τοίχο. Στα θετικά ότι δείχνει ολόκληρο το βίντεο και δεν το κόβει γύρω γύρω, δείχνει μικρογραφίες των βίντεο και μπορείς να συνεχίσεις την αναπαραγωγή από εκεί που σταμάτησες αλλά αν βγεις από το μενού του βίντεο δεν θυμάται τίποτα αντίθετα με το Western Digital TV που δημιουργεί ένα μικρό αρχείο και θυμάται τα πάντα.
Κλείνοντας θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω κάποιο firmware που να φτιάχνει όσα ανάφερα ή έστω να μπορώ να παγώνω το βίντεο για όσο θέλω; Ευχαριστώ.