Σελ. 24 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526293444 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 346-360 από 973
  1. #346
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τα συνεργεία τελειώνουν στις επόμενες δύο εβδομάδες τα δίκτυα από ότι φαίνεται..οπότε συντομα θα έχουμε και οριζόντιες. Σήμερα κάνανε τις συνδέσεις της οπτικης στα φρεάτια της περιοχής μου

  2. #347
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους, έγινε και σε μένα η κάθετη εγκατάσταση πριν λίγες ημέρες επί της Λαμπράκη, περιμένουμε την οριζόντια..θεωρητικα αυτό περιλαμβάνει 1 ραντεβού και τέλος; Επίσης αν τους πω να κάνουν άλλη μια τρύπα στον τοίχο για να κουμπώσω πρίζακια ethernet εκατέρωθεν, υπάρχει περίπτωση να δεχθούν; (με δικά μου πριζακια)
    Ενα ραντεβού για την οριζόντια και μετά δεύτερο για να έρθει ο τεχνικός του παρόχου να συνδέσει τον εξοπλισμό και να ενεργοποιηθείς. Για το άλλο που ρωτάς, ίσως γίνεται. Είναι σε ποιον θα πέσεις.

  3. #348
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα συνεργεία τελειώνουν στις επόμενες δύο εβδομάδες τα δίκτυα από ότι φαίνεται..οπότε συντομα θα έχουμε και οριζόντιες. Σήμερα κάνανε τις συνδέσεις της οπτικης στα φρεάτια της περιοχής μου
    Ξέρεις άμα ειχαν βάλει κονους η κορδέλες στα φρεάτια για να μην παρκάρουν τα αυτοκίνητά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος citi76t : 19-04-21 στις 21:07.

  4. #349
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    γεια σας μενω καρακαση κατω τουμπα εκανα αιτηση 4/3 και μεχρι σημερα δεν εχει κλεισει ραντεβου αυτοψια μηπως κολησε το δρομακι?

  5. #350
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citi76t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις άμα ειχαν βάλει κονους η κορδέλες στα φρεάτια για να μην παρκάρουν τα αυτοκίνητά;
    Ναι ναι..είχανε και κώνους στα φρεάτια αλλά και κορδέλες...έκαναν την σύνδεση στο φρεάτιο μπροστά στο σπίτι μου και τους ειδα

  6. #351
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    οκ εγινε και εσανα σου ηρθε αυτοψια? θα αργισει πολυ το βλεπω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι..είχανε και κώνους στα φρεάτια αλλά και κορδέλες...έκαναν την σύνδεση στο φρεάτιο μπροστά στο σπίτι μου και τους ειδα
    οκ εγινε και εσανα σου ηρθε αυτοψια? θα αργισει πολυ το βλεπω

  7. #352
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    986
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wtf404 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας μενω καρακαση κατω τουμπα εκανα αιτηση 4/3 και μεχρι σημερα δεν εχει κλεισει ραντεβου αυτοψια μηπως κολησε το δρομακι?
    και εγώ 4/3 έκανα αίτηση και η αυτοψία έγινε μετά από 1 μήνα (6/4)
    Αν και άργησε ένα μήνα για να γίνει η αυτοψία, το ραντεβού είχε κλειστεί την ίδια εβδομάδα με την αίτηση.
    Από 6/4 περιμένω για σκάψιμο αναμονής και κάθετη αλλά δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση.
    Είμαι κοντά σου (Παπαναστασίου με Μπότσαρη) και όπως φαίνεται κάτι παίζεται στην γειτονιά μας γιατί πάμε πολύ αργά.
    Δεν ξέρω τι γίνεται μήπως δεν έχουμε πολλές αιτήσεις?

    Πάντως περίεργο που δεν σου έκλεισαν ακόμη ραντεβού, καλύτερα πάρε τους τηλέφωνο μήπως έχει κολλήσει κάπου η αίτηση σου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος slow : 20-04-21 στις 02:27.

  8. #353
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wtf404 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ εγινε και εσανα σου ηρθε αυτοψια? θα αργισει πολυ το βλεπω

    - - - Updated - - -



    οκ εγινε και εσανα σου ηρθε αυτοψια? θα αργισει πολυ το βλεπω
    Έχει γίνει σε εμένα η κάθετη, αρκετό καιρό τώρα...καλύτερα αν βλέπεις καθυστέρηση πάρε τους τηλέφωνο

  9. #354
    Εγγραφή
    10-04-2015
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα, γνωρίζει κάποιος τι θα συμβεί με εμας που δεν πέρασε απ τους δρόμους μας η αναβάθμιση(που απ οσο γνωρίζω και είδα ειχε αναλάβει η βονταφον) και εχουμε μεινει με τις παλιες καμπινες?
    Βρισκομαι διπλα στο βρεφοκομειο του Στυλιανού (ανάμεσα σε καραμανλή και παπαναστασίου), και οι ταχύτητες εδώ ειναι τραγικές (11-12 mbps).
    Με ο,τι πάροχο μίλησα δεν μου δίνει καμια σαφή απάντηση για χρονοδιάγραμμα μελλοντικής κάλυψης,inalan δεν φτάνει ως εδώ ,hcn αγρόν ηγόραζε (+ότι έχει υπερβολικά συχνά και μεγάλα downtime /μηδενική εξυπηρέτηση-ενημέρωση) και γενικά ειμαι στα χαμένα και ψάχνω λίγο φως.

  10. #355
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από suffocater Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, γνωρίζει κάποιος τι θα συμβεί με εμας που δεν πέρασε απ τους δρόμους μας η αναβάθμιση(που απ οσο γνωρίζω και είδα ειχε αναλάβει η βονταφον) και εχουμε μεινει με τις παλιες καμπινες?
    Βρισκομαι διπλα στο βρεφοκομειο του Στυλιανού (ανάμεσα σε καραμανλή και παπαναστασίου), και οι ταχύτητες εδώ ειναι τραγικές (11-12 mbps).
    Με ο,τι πάροχο μίλησα δεν μου δίνει καμια σαφή απάντηση για χρονοδιάγραμμα μελλοντικής κάλυψης,inalan δεν φτάνει ως εδώ ,hcn αγρόν ηγόραζε (+ότι έχει υπερβολικά συχνά και μεγάλα downtime /μηδενική εξυπηρέτηση-ενημέρωση) και γενικά ειμαι στα χαμένα και ψάχνω λίγο φως.
    Δεν ανήκεις στο ΑΚ Τούμπας. Από Παπαναστασίου και κάτω είναι στο ΑΚ Χαριλάου.

  11. #356
    Εγγραφή
    10-04-2015
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ευχαριστώ γι αυτό.
    Γνωρίζεις τί ισχύει στην περιπτωση μας μήπως?

  12. #357
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ 4/3 έκανα αίτηση και η αυτοψία έγινε μετά από 1 μήνα (6/4)
    Αν και άργησε ένα μήνα για να γίνει η αυτοψία, το ραντεβού είχε κλειστεί την ίδια εβδομάδα με την αίτηση.
    Από 6/4 περιμένω για σκάψιμο αναμονής και κάθετη αλλά δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση.
    Είμαι κοντά σου (Παπαναστασίου με Μπότσαρη) και όπως φαίνεται κάτι παίζεται στην γειτονιά μας γιατί πάμε πολύ αργά.
    Δεν ξέρω τι γίνεται μήπως δεν έχουμε πολλές αιτήσεις?

    Πάντως περίεργο που δεν σου έκλεισαν ακόμη ραντεβού, καλύτερα πάρε τους τηλέφωνο μήπως έχει κολλήσει κάπου η αίτηση σου
    vodafone μου λεει οτι δεν εχει περασει ινες ακομα και μου λεει μετα πασχα δηλαδη συνολα 4 μηνες οπως αθηνα σκατα

  13. #358
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    ANΩ ΤΟΥΜΠΑ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Teledome - ΤΟΥΜΠΑΣ
    αυτη η παλιο εταιρια που εχει παρει δυστυχως εργολαβια την περιοχη της τουμπας κρυβεται κυριολεκτικα πισω απο τις προφασεις του κορονοιου για να παρατεινει τις καθυστερησεις...απο 30/03 που ηρθε η αυτοψια στην οικοδομη μας ...ακομα περιμενουμε να ερθει να κανει τα σκαψιματα για την καθετη....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

  14. #359
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάντε κι μια καταγγελία στιν ΕΕΤΤ να δείτε ός δια μαγείας πότε θα τελειώσουν...

  15. #360
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darkwolf Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη η παλιο εταιρια που εχει παρει δυστυχως εργολαβια την περιοχη της τουμπας κρυβεται κυριολεκτικα πισω απο τις προφασεις του κορονοιου για να παρατεινει τις καθυστερησεις...απο 30/03 που ηρθε η αυτοψια στην οικοδομη μας ...ακομα περιμενουμε να ερθει να κανει τα σκαψιματα για την καθετη....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
    Καλά είσαι. 16/3 είχα αυτοψία. Σήμερα τελείωσα με κάθετη. Κάναν πάρα πολύ καλή δουλειά τουλάχιστον και πέρασαν και ίνα από το φρεάτιο την ίδια μέρα και αύριο θα έρθουν για κολλήσεις και ενώσεις είπαν. (Άλλο συνεργείο). Επίσης οριζόντιες δεν ξεκίνησαν γιατί το δίκτυο δεν έχει ολοκληρωθεί. Θέλει άλλες δύο βδομάδες είπαν.( Πες 3 γιατί είναι και πολλές αργίες στα κοντά).

    Μαζί με μένα υπήρχαν και άλλα δύο συνεργεία σε γειτονικές σχετικά οικοδομές που περνούσαν επίσης κάθετες.

Σελ. 24 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526293444 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας