Σελ. 56 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 364651545556575861 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 826-840 από 973
  1. #826
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Περιοχή
    Philippines
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    Davidadern
    ISP
    Davidadern
    Router
    Davidadern
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spygr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ξέρει κανείς που πουλάνε το σωληνάκι το μικρο που περνάνε μετα την ίνα ?
    όπως την φωτογραφία ?
    Συνημμένο Αρχείο 228950
    θέλω σε καινουργιο σπίτι να περάσω μεσα στον τοιχο και να το αφήσω αναμονή όταν έρθει στην πολυκατοικια η οπτική για να μην τα έχω σε κανάλια κτλ

    εψαξα - Καυκά / Τεχνομάτ / Megawatt / Σιδηρόπουλο και δεν μπόρεσα να βρω
    edit για όποιον ψάχνει και θέλει να περάσει σωληνάκι μέσα απο τα μπουάτ για να μην φαίνεται στο σπίτι βρήκα στο κατάστημα : Airblock έχει πολλά μεγέθη, εμεις χρειαζόμαστε 5.5mm

    το πέρασα απο την είσοδο του σπιτιού μέχρι το δωμάτιο που έχω το Router ακριβώς δίπλα χωρίς κανάλια και ιστορίες

  2. #827
    Εγγραφή
    30-08-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    5 εργάσιμες από την οριζόντια εγκατάσταση... ακόμη κολλάνε οι βιντεοκλήσεις μου και κατεβάζω με 700Kb/s.....

    Στις πόσες μέρες είπαμε έγινε η ενεργοποίηση σε όσους είναι σε άλλο πάροχο πέρα της Vodafone? (πχ Cosmote)

  3. #828
    Εγγραφή
    26-12-2020
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pewFox Εμφάνιση μηνυμάτων
    5 εργάσιμες από την οριζόντια εγκατάσταση... ακόμη κολλάνε οι βιντεοκλήσεις μου και κατεβάζω με 700Kb/s.....

    Στις πόσες μέρες είπαμε έγινε η ενεργοποίηση σε όσους είναι σε άλλο πάροχο πέρα της Vodafone? (πχ Cosmote)
    15 μέρες σε 'μένα (cosmote)

  4. #829
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jch Εμφάνιση μηνυμάτων
    15 μέρες σε 'μένα (cosmote)
    2 μήνες ΟΤΕ

  5. #830
    Εγγραφή
    30-08-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jch Εμφάνιση μηνυμάτων
    15 μέρες σε 'μένα (cosmote)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citi76t Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 μήνες ΟΤΕ
    wat

  6. #831
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυξημένο ping σε σχέση με τις προηγούμενες ημέρες; Π.χ. στο League of Legends έχω 80 ms αντί για 60.

  7. #832
    Εγγραφή
    22-01-2005
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εχουμε ολοι το ιδιο δικτυο και ρωτας?

  8. #833
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The X Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουμε ολοι το ιδιο δικτυο και ρωτας?
    Θεωρητικά το routing όλης της περιοχής ή τουλάχιστον ενός υποσυνόλου της που ανήκει στο ίδιο cabinet είναι το ίδιο. Π.χ. πριν 2-3 χρόνια άλλαξε το route του traffic προς εξωτερικό από Θεσσαλονίκη μέσω Αθήνας (GR-IX), ενώ παλαιότερα έφευγε κατευθείαν προς τα έξω από Θεσσαλονίκη. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα την αύξηση του ping κατά τουλάχιστον 10-15 ms αν θυμάμαι καλά.

    Εν τέλει μάλλον το αυξημένο latency οφειλόταν σε outage του Akamai, τώρα έχει επανέλθει σε κανονικά επίπεδα.

    Edit: Έχεις δίκιο σε ό,τι αφορά τον πάροχο, για κάποιο λόγο έπρεπε να το είχα επισημάνει.

  9. #834
    Εγγραφή
    10-05-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα , ας μοιραστώ το προσωπικό μου δράμα με τον ΟΤΕ και προκαταβολικά συγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί:

    - 18/3 Αίτηση για οπτικές ίνες στο κατάστημα της Cosmote στην Παπάφη
    - Τέλη Μαρτίου μας καλούν και κλείνουμε ραντεβού στις 2/4/2021 για αυτοψία από μηχανικό.
    - 2/4 Μηχανικός δεν εμφανίστηκε ποτέ.
    - 5/4/ Επίσκεψη στο ίδιο κατάστημα για να αναφερθεί το γεγονός , απάντηση από υπάλληλο "Θα σας ξανά καλέσουνε"
    - 12/4 2η επίσκεψη στο κατάστημα για να επιστρέψουμε το παλιό ρουτερ , ξανά αναφέρουμε ότι δεν εμφανίστηκε κανείς στο ραντεβού , απάντηση "θα σας καλέσουνε"
    - Όλο τον Μάϊο τηλεφωνική επικοινωνία στο 13888 κάθε βδομάδα με την ίδια κατάληξη , "το προώθησα θα σας καλέσουνε"
    - Ιούνιο συνεχίζω τηλεφωνικές επικοινωνίες στο 13888 , όπου την επόμενη μέρα σε μία εξ αυτών μας καλεί μηχανικός και λέει "Ήρθαμε και δεν σας βρήκαμε , δεν είστε στην τάδε οδό?"
    του απαντάμε ΟΧΙ είμαστε στην απέναντι πολυκατοικία από αυτήν που αναφέρατε , με κάποιο μαγικό τρόπο ενώ στην αίτηση & στο voucher γράφει στην σωστή οδό & αριθμό μας ,
    ο μηχανικός αναφερόταν στην απέναντι πολυκατοικία. Καταλήγει λέγοντας οκ θα σας ξανά καλέσω.
    - Ακολουθούν 3 τηλεφωνικές επικοινωνίες από τον μηχανικό ή ό,τι ήταν τέλος πάντων ο άνθρωπος με τον ίδιο διάλογο , "Βρίσκεστε σε αυτήν την οδό & αριθμό?" κι εμείς να απαντάμε
    "ναι , εκεί βρισκόμαστε" και αυτός καταλήγει "οκ θα σας ξανά καλέσω"
    - Αφού πλησιάζουμε τέλη Ιουνίου χωρίς νέο τηλεφώνημα , ξανά καλώ στο 13888 και ο υπάλληλος κάνει τον έκπληκτο "Μα καλά αίτηση από 18/3 και ακόμα ούτε ραντεβού? Κάτι πάει λάθος" ,
    κοίτα να δεις που εγώ νόμιζα πως όλα πάνε ρολόι. Φυσικά κι αυτή η κλήση κατέληξε στο "το προώθησα θα σας καλέσουνε"
    - Κανένα νέο αρχές Ιουλίου καλώ στο 13888 , υπάλληλος ξανά έκπληκτος με την πορεία της αίτησης και λέει "έχει γίνει λάθος στην οδό και για κάποιο λόγο έχει αδρανοποιηθεί η αίτηση ,μα καλά πως αφού στην αίτηση αναφέρεται η σωστή, θα το προωθήσω"
    - Την επόμενη μας καλούν από το κατάστημα αυτή την φορά για να ξανά (!!!) επιβεβαιώσουν οδό & αριθμό.
    - Σήμερα 24/7 , έρχεται ΣΜΣ πως αν δεν επιστρέψουμε τον παλιό εξοπλισμό (που έχει επιστραφεί από 12/4) θα έχουμε συνέπειες στον επόμενο λογαριασμό.

    Κούρασα με τόση λεπτομέρεια , αλλά έχω αγανακτήσει. Τι άλλο να κάνω? 3 επισκέψεις στο κατάστημα , δεκάδες τηλέφωνα και όχι απλά δεν έγινε ούτε αυτοψία αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει ακυρωθεί η αίτηση εν αγνοία μας.
    Να μιλήσω με δικηγόρο? Να κάνω καταγγελία? Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?
    Η πολυκατοικία είναι πίσω από τα γοριλάκια , όλη η γειτονιά συνδέεται σταδιακά και η υπομονή έχει εξαντληθεί.

  10. #835
    Εγγραφή
    11-06-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Αν έκανες σε άλλο πάροχο αίτηση? Στη Vodafone.

  11. #836
    Εγγραφή
    30-08-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κανε αιτηση με τη Vodafone να τους τσούξει.

    Ξεκινησα τη δική μου με COSMOTE την ίδια περίπου ημερομηνία με σένα. Περιμενω εδω και μισο μηνα να μου ενεργοποιησουν τη γραμμή ενω όλες οι άλλες εργασίες έχουν ολοκληρωθεί.

  12. #837
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Είχα αντίστοιχα προβλήματα με σένα και τελικά έκανα την καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Το 13888 απλά δεν υπάρχει....... Από το κατάστημα στην Παπάφη σου λένε πάρε στο 13888 και εκει σου λένε θα προωθήσουμε το αίτημα σας και θα σας καλέσουμε. Ήθελα να κάνω αίτηση ακύρωσης και δεν έγινε δεκτή από τον ΟΤΕ γιατί βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης, αυτό το στάδιο έχει ξεπεράσει τους τρεις μήνες!!!Έχω κάνει την καταγγελία και περιμένω να μου δώσει το πράσινο φως η ΕΕΤΤ να αλλάξω πάροχο. Είναι πολύ κρίμα εν έτει 2021 να σου συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο εταιρείες που τους ακουμπάς κάθε μήνα τόσα χρήματα.

  13. #838
    Εγγραφή
    28-04-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citi76t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα αντίστοιχα προβλήματα με σένα και τελικά έκανα την καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Το 13888 απλά δεν υπάρχει....... Από το κατάστημα στην Παπάφη σου λένε πάρε στο 13888 και εκει σου λένε θα προωθήσουμε το αίτημα σας και θα σας καλέσουμε. Ήθελα να κάνω αίτηση ακύρωσης και δεν έγινε δεκτή από τον ΟΤΕ γιατί βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης, αυτό το στάδιο έχει ξεπεράσει τους τρεις μήνες!!!Έχω κάνει την καταγγελία και περιμένω να μου δώσει το πράσινο φως η ΕΕΤΤ να αλλάξω πάροχο. Είναι πολύ κρίμα εν έτει 2021 να σου συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο εταιρείες που τους ακουμπάς κάθε μήνα τόσα χρήματα.
    Δυστυχώς αν κάνεις την εγκατάσταση μέσα στο σπίτι μετά τους παντρεύεσαι. Εγώ ευτυχώς δεν την έκανα καί την ακύρωσα την αίτηση χωρίς κόστος. Βέβαια άρχισε η κοπέλα νά λέει κάτι για πέναλτι επειδή έγινε η εγκατάσταση στην πολυκατοικία, τής απάντησα ότι όταν θά βρείτε τό χαρτί που υπέγραψα στην Vodafone καί αναγράφει τούς όρους αν ακυρωθεί η αίτηση πρέπει νά πληρώσω τότε ξανά μιλάμε, μου απαντάει τέτοιο χαρτί δεν υπάρχει, της λέω τότε δεν υπάρχει καμία χρέωση ή πέναλτι, δεν με ενδιαφέρει η συνεργασία σάς με την Vodafone. Τώρα ποιός θά πλήρωση την εγκατάσταση μέσα στην οικοδομή άγνωστο. Δεν έχω βάλει καμία υπογραφή στην Vodafone μόνο ως διαχειριστής. Τώρα αν όλα τά κτήρια είναι επιδοτούμενα... Άγνωστο

  14. #839
    Εγγραφή
    30-08-2011
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καθίστε ρε παιδιά, τι εννοείτε σας εχουν στην αναμονή τόσο καιρό στο τελικό στάδιο? Σας εχουν ολοκληρώσει και την οριζόντια εγκατάσταση και σας παρατήσανε πριν την ενεργοποίηση της γραμμής? Τι καφρίλα είναι αυτή? Λεφτα δε ψήνονται να παρουν?

  15. #840
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ φίλοι μου αντιμετωπίζω το εξής θέμα, ενώ έγιναν όλα κανονικά και παίζουν όλα άψογα, κατέθεσα το κουπόνι με το που έγινε η σύνδεση. Έχουν τρέξει δύο λογαριασμοί και δεν έχει αφαιρεθεί το ποσό ούτε τα υπόλοιπα. Και πρέπει να πληρώσω για δύο μήνες 140€. Και μου αναφέρουν στο chat ότι τον επόμενο μήνα θα γίνει η εκκαθάριση. Και αν δεν πληρώσω θα υπάρξει φραγή. Vodafone είμαι να συμπληρώσω. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Σελ. 56 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 364651545556575861 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας