Σελ. 22 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 973
  1. #316
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, δεν υπάρχει νόημα να γίνει κάτι τέτοιο. Οταν γίνεται η εγκατάσταση στο διαμέρισμα ελέγχουν και την εξασθένηση του σήματος. Αν δεν έχει κουμπώσει η ίνα τι μέτρηση να κάνουν?
    Αυτό λέει και η λογική.
    Αυτό που με τρελαίνει είναι το σκεπτικό τους ότι άμα δεν ψάξω να βρω εγώ τον ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου δεν θα προχωρήσει πότε το έργο

  2. #317
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ditheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά και στην δική μου οικοδομή άρχισαν με αυτή την σειρά. Άρχισαν την εργασία από την αναμονή στο πεζοδρόμιο και από εβδομάδα τις υπόλοιπες εσωτερικές εγκαταστάσεις στους ορόφους για τα floorboxes. Ίσως άλλαξε η διαδικασία και αρχίζουν με αυτό το βήμα ώστε να μπει η ίνα μέχρι το κεντρικό κουτί. Θα φανεί!

    @ SirionX αν έχεις τόσο καιρό στην αναμονή ίσως πρέπει να επικοινωνήσεις με τον παροχο σου.
    Επικοινωνισα χθες με τον μηχανικό που ήρθε για αυτοψία. Μου είπε ότι τα συνεργεία πάνε ανά περιοχές πχ σήμερα πάμε εδώ ποιος άλλος έκανε αίτηση εδώ κοντά τον κάνουν και εκείνον. Μου είπε ότι αφού έγιναν οι χωματουργικές εργασίες στο πεζοδρόμιο θα έρθουν και για την οικοδομή και ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Με διαβεβαίωσε ότι όλα πάνε βάση πλάνου μέχρι τώρα και θα συνδεθούμε όλοι στο δίμηνο. (Εγώ που έκανα πχ 5 Μαρτίου μέχρι 5 Μαϊου θα έχω συνδεθεί)

  3. #318
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SirionX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινωνισα χθες με τον μηχανικό που ήρθε για αυτοψία. Μου είπε ότι τα συνεργεία πάνε ανά περιοχές πχ σήμερα πάμε εδώ ποιος άλλος έκανε αίτηση εδώ κοντά τον κάνουν και εκείνον. Μου είπε ότι αφού έγιναν οι χωματουργικές εργασίες στο πεζοδρόμιο θα έρθουν και για την οικοδομή και ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Με διαβεβαίωσε ότι όλα πάνε βάση πλάνου μέχρι τώρα και θα συνδεθούμε όλοι στο δίμηνο. (Εγώ που έκανα πχ 5 Μαρτίου μέχρι 5 Μαϊου θα έχω συνδεθεί)
    Για σύνδεση στο δίμηνο από την αίτηση λοιπόν?

  4. #319
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σύνδεση στο δίμηνο από την αίτηση λοιπόν?
    Να το δω και να μην το πιστέψω!!!
    Και εγώ 5 Μαρτίου είχα κάνει τη αίτηση

  5. #320
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα είναι να ολοκληρωθεί το δίκτυο. Αυτό είναι αρκετά χρονοβόρο γιατί πρέπει να φυσήξουν την ίνα σε όλα τα φρεάτια και αντίστοιχα να συνδεθούν με τις καμπίνες της κάθε περιοχής. Θεωρώ οτι τον Απρίλιο θα τον φάμε σίγουρα και οι πρώτες ενεργοποιήσεις θα ξεκινήσουν μέσα προς τέλος Μαίου.
    Σύμφωνα με φίλο που δουλεύει στον ΟΤΕ, οι πάροχοι έχουν ένα άτυπο 2μηνο ως SLΑ και λέω άτυπο γιατί αυτό ισχύει υπό ΚΣ. Μπορούν όμως να επικαλεστούν την πανδημία και τους περιορισμούς και να το πάνε αρκετά πιο πίσω.
    Anyway, αυτό θα φανεί. Μόλις ξεκινήσουν τα τηλέφωνα για οριζόντια εγκατάσταση αυτό θα σημαίνει οτι το δίκτυο είναι έτοιμο.

  6. #321
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι να ολοκληρωθεί το δίκτυο. Αυτό είναι αρκετά χρονοβόρο γιατί πρέπει να φυσήξουν την ίνα σε όλα τα φρεάτια και αντίστοιχα να συνδεθούν με τις καμπίνες της κάθε περιοχής. Θεωρώ οτι τον Απρίλιο θα τον φάμε σίγουρα και οι πρώτες ενεργοποιήσεις θα ξεκινήσουν μέσα προς τέλος Μαίου.
    Σύμφωνα με φίλο που δουλεύει στον ΟΤΕ, οι πάροχοι έχουν ένα άτυπο 2μηνο ως SLΑ και λέω άτυπο γιατί αυτό ισχύει υπό ΚΣ. Μπορούν όμως να επικαλεστούν την πανδημία και τους περιορισμούς και να το πάνε αρκετά πιο πίσω.
    Anyway, αυτό θα φανεί. Μόλις ξεκινήσουν τα τηλέφωνα για οριζόντια εγκατάσταση αυτό θα σημαίνει οτι το δίκτυο είναι έτοιμο.
    Γενικά; Και ο κόσμος στην Τούμπα είναι μη συνεργάσιμος,τους λες μην παρκάρουν στα φρεάτια γιατί θα γίνουν εργασίες και σε γράφουν........εντελώς μαλάκες,ελπίζω πραγματικά όλους αυτούς να τους γράψει η τροχαία

  7. #322
    Εγγραφή
    11-06-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Όταν λένε κάθετη και οριζόντια τι είναι?
    Κάθετη είναι οι εργασίες στο δρόμο στο πεζοδρόμιο και οριζόντια μέσα στην οικοδομή και μέσα στο σπίτι?
    TCe

  8. #323
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdaoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λένε κάθετη και οριζόντια τι είναι?
    Κάθετη είναι οι εργασίες στο δρόμο στο πεζοδρόμιο και οριζόντια μέσα στην οικοδομή και μέσα στο σπίτι?
    Κάθετη = από την είσοδο της πολυκατοικίας σε όλους τους ορόφους.
    Οριζόντια = από τον κάθε όροφο στο κάθε διαμέρισμα

  9. #324
    Εγγραφή
    11-06-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Thanks

    Σε εμένα στο Ωραιόκαστρο (Cosmote) η κάθετη και η οριζόντια καθώς και οι χωματουργικές εργασίες (πεζοδρόμιο, πλακάκια) έγιναν σε μια μέρα.
    Και μάλιστα όταν τελείωσαν την ίδια μέρα ήρθαν και φύσηξαν την ίνα από το KV και έκανα και τις συνδέσεις.
    Και την επόμενη μέρα ήρθαν και έκαναν τις συγκολλήσεις.

    Στην Κ.Τούμπα (Καισαρείας) στο σπίτι της αδελφής μου (Wind) έκανε την αίτηση πριν μια εβδομάδα και της είπαν περίπου 2μηνο θα πάρει η όλη διαδικασία.
    Όσο και να πάρει θα τελειώσει. Από την άθλια ADSL που με το ζόρι πιάνει 6Mbps τι να λέμε
    TCe

  10. #325
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdaoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks

    Σε εμένα στο Ωραιόκαστρο (Cosmote) η κάθετη και η οριζόντια καθώς και οι χωματουργικές εργασίες (πεζοδρόμιο, πλακάκια) έγιναν σε μια μέρα.
    Και μάλιστα όταν τελείωσαν την ίδια μέρα ήρθαν και φύσηξαν την ίνα από το KV και έκανα και τις συνδέσεις.
    Και την επόμενη μέρα ήρθαν και έκαναν τις συγκολλήσεις.

    Στην Κ.Τούμπα (Καισαρείας) στο σπίτι της αδελφής μου (Wind) έκανε την αίτηση πριν μια εβδομάδα και της είπαν περίπου 2μηνο θα πάρει η όλη διαδικασία.
    Όσο και να πάρει θα τελειώσει. Από την άθλια ADSL που με το ζόρι πιάνει 6Mbps τι να λέμε
    Μάλλον για το Ωραίοκαστρο αναφέρεσαι σε μονοκατοικία που είναι διαφορετικά τα πράγματα.

  11. #326
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdaoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks

    Σε εμένα στο Ωραιόκαστρο (Cosmote) η κάθετη και η οριζόντια καθώς και οι χωματουργικές εργασίες (πεζοδρόμιο, πλακάκια) έγιναν σε μια μέρα.
    Και μάλιστα όταν τελείωσαν την ίδια μέρα ήρθαν και φύσηξαν την ίνα από το KV και έκανα και τις συνδέσεις.
    Και την επόμενη μέρα ήρθαν και έκαναν τις συγκολλήσεις.

    Στην Κ.Τούμπα (Καισαρείας) στο σπίτι της αδελφής μου (Wind) έκανε την αίτηση πριν μια εβδομάδα και της είπαν περίπου 2μηνο θα πάρει η όλη διαδικασία.
    Όσο και να πάρει θα τελειώσει. Από την άθλια ADSL που με το ζόρι πιάνει 6Mbps τι να λέμε
    Μπράβο το Ωραιόκαστρο......

  12. #327
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13500/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5136 v2
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 17,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χαίρομαι που μετά από 2 χρόνια που δημιούργησα αυτό το θέμα στο φόρουμ είναι ακόμα ενεργό και ξανά ποστάρω…
    Σήμερα 12-4-2021 έκανα την αίτηση για FTTH και μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα

    Vodafone Home triple play 100 Mbps
    Η αίτηση σου είναι σε εξέλιξη και εκκρεμεί να πραγματοποιηθεί η αυτοψία κτιρίου από εξειδικευμένο τεχνικό μας για να σχεδιάσει το πλάνο μελέτης εγκατάστασης οπτικής ίνας στο κτίριο. Ενημέρωσε τον διαχειριστή σου επειδή θα χρειαστεί να επιβλέψει και να εγκρίνει το πλάνο μελέτης, ότι εντός 3 εργάσιμων ημερών θα τον καλέσουμε στο κινητό επικοινωνίας που μας έχεις δώσει για τον ορισμό ραντεβού.

    - - - Updated - - -

    Στις 9-4-2021 στη απέναντι πολυκατοικία, πέρασαν από το πεζοδρόμιο την οπτική ίνα…
    Συνημμένο Αρχείο 226604
    Συνημμένο Αρχείο 226605

  13. #328
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qaz031 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι που μετά από 2 χρόνια που δημιούργησα αυτό το θέμα στο φόρουμ είναι ακόμα ενεργό και ξανά ποστάρω…
    Σήμερα 12-4-2021 έκανα την αίτηση για FTTH και μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα

    Vodafone Home triple play 100 Mbps
    Η αίτηση σου είναι σε εξέλιξη και εκκρεμεί να πραγματοποιηθεί η αυτοψία κτιρίου από εξειδικευμένο τεχνικό μας για να σχεδιάσει το πλάνο μελέτης εγκατάστασης οπτικής ίνας στο κτίριο. Ενημέρωσε τον διαχειριστή σου επειδή θα χρειαστεί να επιβλέψει και να εγκρίνει το πλάνο μελέτης, ότι εντός 3 εργάσιμων ημερών θα τον καλέσουμε στο κινητό επικοινωνίας που μας έχεις δώσει για τον ορισμό ραντεβού.

    - - - Updated - - -

    Στις 9-4-2021 στη απέναντι πολυκατοικία, πέρασαν από το πεζοδρόμιο την οπτική ίνα…
    Συνημμένο Αρχείο 226604
    Συνημμένο Αρχείο 226605
    Τα συνημμένα σου δεν ανοίγουν

  14. #329
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σήμερα και χτες παρατήρησα κινητικότητα και εργασίες στα κουτια της Vodafone στην περιοχή της Κάτω Τούμπας, κοντά στα "Γοριλακια"...οπότε λογικά είναι σε καλό ρυθμο οι εργασίες..

  15. #330
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα και χτες παρατήρησα κινητικότητα και εργασίες στα κουτια της Vodafone στην περιοχή της Κάτω Τούμπας, κοντά στα "Γοριλακια"...οπότε λογικά είναι σε καλό ρυθμο οι εργασίες..
    Σε μένα, Λαμπράκη με Euromedica Τούμπας, αυτή την βδομάδα σκάψανε 5 κτίρια! Μιλάμε για 5 στα 9-10 που έχει όλο το τετράγωνο μου! Χώρια αλλά ποσά είδα να σκάβουν πιο πάνω προς Αγιά Βαρβάρα,προς Υδρας κτλ Σε όλους κάνουν το ίδιο με μένα. Σκάβουν πεζοδρόμιο και αφήνουν αναμονή. Κάθετη πουθενά. Βασικά αμα δω συνεργείο να βάζει κάθετη σε άλλο κτίριο εδώ γύρο και όχι σε μένα που είμαι 2 βδομάδες τελειωμένος πριν απο αυτούς θα μπω να τους καριδώσω

Σελ. 22 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας