Σελ. 26 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 973
  1. #376
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα κάποια κινητικότητα σήμερα, κυρίως Κάτω Τούμπα σε καμπίνες FTTH (Βοσπόρου κλπ.). Ας ελπίσουμε μέσα στο Μάιο να γίνουν οι πρώτες οριζόντιες καλωδιώσεις!
    Έχουμε ακόμα!!!
    Δεν έχουν γίνει ακόμα σε πολλά φρεάτια η συγκόλληση.
    Αναφέρομαι στης οδους Βόσπορου, Αμμοχώστου και στης παραδίπλα

  2. #377
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, με ενημέρωσαν ότι ήρθαν στην πολυκατοικία κάποιοι τεχνικοί της Vodafone για "να δουν κάτι στο κουτί" αλλά πριν τους προλάβω είχαν ήδη φύγει. Έτυχε και σε κάποιον άλλον;

  3. #378
    Εγγραφή
    28-04-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, με ενημέρωσαν ότι ήρθαν στην πολυκατοικία κάποιοι τεχνικοί της Vodafone για "να δουν κάτι στο κουτί" αλλά πριν τους προλάβω είχαν ήδη φύγει. Έτυχε και σε κάποιον άλλον;
    Μάλλον κάνουν ακόμα δοκιμές. Σε εμένα όταν είχαν έρθει να κάνουν κολλήσεις στις ίνες είχαν και έναν που έκανε κατι σαν πρακτική. Οπότε παίζει να έχουν γίνει πολλά λάθη. (Το παιδί που έκανε πρακτική έτρεμε. Τον ρωτάω τι φάση; Μου απαντάει... ε πρώτη φορά το κάνω...).

  4. #379
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, με ενημέρωσαν ότι ήρθαν στην πολυκατοικία κάποιοι τεχνικοί της Vodafone για "να δουν κάτι στο κουτί" αλλά πριν τους προλάβω είχαν ήδη φύγει. Έτυχε και σε κάποιον άλλον;
    Μετά την κάθετη είχαν ξαναέρθει? Έρχονται την επόμενη για κολλήσεις στο κεντρικό κουτί κάθε πολυκατοικίας.

  5. #380
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά την κάθετη είχαν ξαναέρθει? Έρχονται την επόμενη για κολλήσεις στο κεντρικό κουτί κάθε πολυκατοικίας.
    Πέρασε αρκετός καιρός από τότε και δεν ήρθαν την επόμενη, ίσως έγινε τώρα..

  6. #381
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bignickftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασε αρκετός καιρός από τότε και δεν ήρθαν την επόμενη, ίσως έγινε τώρα..
    Πιθανόν,λόγω και του Πάσχα και αργιών. Σήμερα έκαναν και έργα πάλι σε κουτιά και φρεάτια.

  7. #382
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Κάτω από το σπίτι μου έχουμε φρεάτιο της Vodafone και δεν έχει έρθει κανένας να κάνει την συγκόλληση.Ειναι ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο παρκαρισμένο (μάλλον παρατημένο) και δεν βλέπω κινητικότητα (να βάλουν κορδέλες,κονούς κτλ...) Βλέπω να πιάνει τετράμηνο όλη η διαδικασία του fiber to the home σε μένα. Είχα κάνει την αίτηση 5 Μαρτίου.....
    Μιλάω για περιοχή Βοσπόρου

  8. #383
    Εγγραφή
    16-06-2009
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    SpeedportPlus+TPLinkW8970
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citi76t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτω από το σπίτι μου έχουμε φρεάτιο της Vodafone και δεν έχει έρθει κανένας να κάνει την συγκόλληση.Ειναι ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο παρκαρισμένο (μάλλον παρατημένο) και δεν βλέπω κινητικότητα (να βάλουν κορδέλες,κονούς κτλ...) Βλέπω να πιάνει τετράμηνο όλη η διαδικασία του fiber to the home σε μένα. Είχα κάνει την αίτηση 5 Μαρτίου.....
    Μιλάω για περιοχή Βοσπόρου
    Απίστευτο..

  9. #384
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    πιαιδα χθες πηγα μαγαζι vodafone και μου ειπε οτι δεν εχει περασει οι ινες ακομα κατω τουμπα καρακαση αλλα ειδα καπου ειχαν γινει καθετη,εμανα δεν μου ηρθε ακομα ουτε σκαψιμο παζεδρομιο δεν πολυ καταλαβαινω περασει 2 μηνες

  10. #385
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κανένα νέα κάτω τουμπα???

  11. #386
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.764
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wtf404 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιαιδα χθες πηγα μαγαζι vodafone και μου ειπε οτι δεν εχει περασει οι ινες ακομα κατω τουμπα καρακαση αλλα ειδα καπου ειχαν γινει καθετη,εμανα δεν μου ηρθε ακομα ουτε σκαψιμο παζεδρομιο δεν πολυ καταλαβαινω περασει 2 μηνες
    Αν είσαι Καρακάση κοντά στην Παπάφη δεν θα μπει οπτική ίνα. Μελλοντικά ίσως.

  12. #387
    Εγγραφή
    19-04-2021
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι Καρακάση κοντά στην Παπάφη δεν θα μπει οπτική ίνα. Μελλοντικά ίσως.
    αλλα εχω απορια πετυχα καπου παπαφη κοντα καρακαση ειχαν γινει καθετη...απο που πηραν οι ινες???

  13. #388
    Εγγραφή
    10-05-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αίτηση 15/3 για Χανδρινού (δρόμος πίσω από τους γορίλες) , με καλούν μετά από μια βδομάδα από απόκρυψη για ραντεβού στις 2/4 , δεν εμφανίστηκαν ποτέ.

    Έκτοτε έκανα 2 επισκέψεις στο κατάστημα ΟΤΕ (6/4 & 13/4) της Παπάφη ,την πρώτη φορά μου είπαν "θα σας καλέσουν" , την δεύτερη η υπάλληλος έψαξε το ραντεβού στο σύστημα κλπ και μου είπε "Την κλήση την βλέπω, ραντεβού δεν βλέπω, θα σας καλέσουν το σημείωσα".

    10/5 ακόμα κανένα νέο... Το Σάββατο του Λαζάρου ήρθε τεχνικός του ΟΤΕ από ότι με ενημέρωσαν από την οικοδομή για να δει "κάτι", τον ρώτησαν αν είναι για τις ίνες και είπε όχι. Εφόσον βλέπω από εδώ ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά πρόοδος συγκρατιέμαι για να μη πάω 3η φορά στο κατάστημα με καμιά μολότοφ..

  14. #389
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Mikrotik RB4011
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeL4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αίτηση 15/3 για Χανδρινού (δρόμος πίσω από τους γορίλες) , με καλούν μετά από μια βδομάδα από απόκρυψη για ραντεβού στις 2/4 , δεν εμφανίστηκαν ποτέ.

    Έκτοτε έκανα 2 επισκέψεις στο κατάστημα ΟΤΕ (6/4 & 13/4) της Παπάφη ,την πρώτη φορά μου είπαν "θα σας καλέσουν" , την δεύτερη η υπάλληλος έψαξε το ραντεβού στο σύστημα κλπ και μου είπε "Την κλήση την βλέπω, ραντεβού δεν βλέπω, θα σας καλέσουν το σημείωσα".

    10/5 ακόμα κανένα νέο... Το Σάββατο του Λαζάρου ήρθε τεχνικός του ΟΤΕ από ότι με ενημέρωσαν από την οικοδομή για να δει "κάτι", τον ρώτησαν αν είναι για τις ίνες και είπε όχι. Εφόσον βλέπω από εδώ ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά πρόοδος συγκρατιέμαι για να μη πάω 3η φορά στο κατάστημα με καμιά μολότοφ..

    Δεν θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ, αλλά μηχανικός συνεργάτης της Vodafone. Θα καλέσει τον διαχειριστή της οικοδομής για να δουν μαζί την όδευση και μετά θα έρθει συνεργείο συνεργάτης της Vodafone να ετοιμάσει την εγκατάσταση από έξω μέχρι κάθε όροφο. Από εκεί και πέρα είναι του παρόχου η εργασία της εγκατάστασης.

    Στην περιοχή σου πριν από λίγες εβδομάδες έγινε το σκάψιμο και αμφιβάλλω αν έχουν ενεργοποιηθεί τα olt.

  15. #390
    Εγγραφή
    22-01-2016
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    Shg3060/fritz7530
    Πέρασαν δύο μήνες και,ακόμα να προχωρήσει το έργο. Χίλιες φορές καλύτερα fttc θα είχαμε ξεμπερδέψει....

Σελ. 26 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας