Σελ. 14 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 973
  1. #196
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή στην Υμηττού δεν προβλέπεται να περάσει η vodafone Ftth (ενώ σε όλα τα γύρω στενά πέρασε) μήπως υπάρχει περίπτωση να περάσει ο ΟΤΕ Fttc να πάρουμε τουλάχιστον απο καμπίνα ?
    Πάντως μου προξενεί εντύπωση που κοντά στο ΑΚ ακούω πως δεν έχει περάσει η ίνα. Έχω και φίλο στη Διογένους όπου για 2 πολυκατοικίες δεν του δίνει διαθεσιμότητα..

  2. #197
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Περιοχή
    κ.Τούμπα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι. Την περιοχή την έχει αναλάβει αποκλειστικά η Vodafone.
    Έστω η Vodafone, υπάρχει περίπτωση να δώσει fttc ή οι καμπίνες είναι αποκλειστικά του ΟΤΕ ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως μου προξενεί εντύπωση που κοντά στο ΑΚ ακούω πως δεν έχει περάσει η ίνα. Έχω και φίλο στη Διογένους όπου για 2 πολυκατοικίες δεν του δίνει διαθεσιμότητα..
    Ελα ντε ... ποια η λογική ?
    Γρηγόρης Γ. Δάρης

  3. #198
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    449
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Δεν μπορώ να καταλάβω πώς μια περιοχή σαν την τούμπα με τόσες επιχειρήσεις και νοικοκυριά να έχει μείνει τόσο πίσω στην αναβάθμιση κι ακόμα να παλεύουμε με το adsl ...τι προγραμματισμός είναι αυτός;

  4. #199
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrispe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω πώς μια περιοχή σαν την τούμπα με τόσες επιχειρήσεις και νοικοκυριά να έχει μείνει τόσο πίσω στην αναβάθμιση κι ακόμα να παλεύουμε με το adsl ...τι προγραμματισμός είναι αυτός;
    Προφανώς φταίει η Vodafone. Εδώ και χρόνια έχουν βγει οι προγραμματισμένες εργασίες και μείναμε τελευταίοι. Και επίσης, δε μπορώ να πιστέψω ότι φταίνε τα γραφειοκρατικά μιας και Δήμος Θεσσαλονίκης είμαστε και ο ΟΤΕ πέρασε εδώ και 2 χρόνια περίπου μέχρι και από το κέντρο

  5. #200
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και γω προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει και μείναμε τόσο πίσω. Μία το έριξα στο Δήμο. Είμαστε και μεγάλη περιοχή. Τι να πω. Δεν φτάνει ότι υπάρχει καθυστέρηση αλλά και οι γραμμές μας είναι χάλια. Να μην βάλω ότι εδώ που είμαι εγώ Πολυγνώτου άνω Λαμπράκη απέχω και αρκετά από Παπάφη. Και χαμηλή ταχύτητα δλδ.

  6. #201
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Τον γάιδαρο τον φάγαμε.. Μη σου πω σχεδόν και την ουρά. Η χώνεψη έμεινε.. Θεωρώ πως πλέον μέχρι το τέλος καλοκαιριού θα αρχίσουν οι περισσότεροι να έχουν..

  7. #202
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα και από εμένα.παρακολουθω καιρό το forum,αλλά σήμερα έκανα εγγραφή. Να ενημερώσω πως σήμερα έγιναν οι εργασίες στην πολυκατοικία μου,είναι η πρώτη στην περιοχή της Κ.Τουμπας για ftth. Μιλώντας με τους ανθρώπους που κάνουν το έργο από μέσα Μαϊου και μετά θα έχουμε συνδεθεί οι πρώτοι. Καλή υπομονή σε όλους μας!

  8. #203
    Εγγραφή
    18-04-2007
    Περιοχή
    κ. Τούμπα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    17356/2014
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kotsoos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από εμένα.παρακολουθω καιρό το forum,αλλά σήμερα έκανα εγγραφή. Να ενημερώσω πως σήμερα έγιναν οι εργασίες στην πολυκατοικία μου,είναι η πρώτη στην περιοχή της Κ.Τουμπας για ftth. Μιλώντας με τους ανθρώπους που κάνουν το έργο από μέσα Μαϊου και μετά θα έχουμε συνδεθεί οι πρώτοι. Καλή υπομονή σε όλους μας!
    Υπήρξε κάποια επικοινωνία με τον διαχειριστή της πολυκατοικίας σου απο τον πάροχο σου;
    Ρωτάω γιατι σήμερα με κάλεσαν απο τον Γερμανό που έκανα την αίτηση για διευκρινήσεις και μου ζητήθηκε ο όροφος και στοιχεία επικοινωνίας του διαχειριστή.
    Φαντάζομαι οτι θέλουν να πάρουν την συγκατάθεση του.
    Βέβαια στην δική μου περίπτωση γνωρίζω οτι και ο ίδιος εχει κάνει αίτηση αλλά δεν ξέρω σε άλλες περιπτώσεις αν θα μπορούσαν να μην επιτρέψουν τις εργασίες για την οπτική.

  9. #204
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Από την πρώτη στιγμή που έκανα την αίτηση τηλεφωνικά στο τμήμα αναβαθμίσεων της Vodafone,μου ζήτησαν όλα αυτά τα στοιχεία. Και σε 2 μέρες επικοινώνησε ο μηχανικός με τον διαχειριστή. Χτες ήρθαν και έκαναν το έργο. Το συνεργείο εξαιρετικό και αποκατέστησαν κάθε τρύπα που έκαναν στην πολυκατοικία. Το λέω για να ξέρετε για πιθανό διαχειριστή που θα στιλωσει πόδια.

  10. #205
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    " Χτες ήρθαν και έκαναν το έργο. Το συνεργείο εξαιρετικό και αποκατέστησαν κάθε τρύπα που έκαναν στην πολυκατοικία. Το λέω για να ξέρετε για πιθανό διαχειριστή που θα στιλωσει πόδια."



    Τραβάνε γραμμές με κανάλια για όλα τα διαμερίσματα ή απλά κάνουνε μια κεντρική εγκατάσταση και μετά γραμμές μόνο στα διαμερίσματα που έκαναν αίτηση? Επίσης μια ερώτηση πρίζα οπτικής ίνας σου βάζουν μόνο στην κεντρική του σπιτιού? Πχ σαλόνι ή διάδρομο συνήθως είναι η πρώτη πρίζα τηλεφώνου.

  11. #206
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αφήνουν αναμονή σε κάθε όροφο,μετά ο καθένας με την αίτηση του και τον πάροχο του ,κάνουν την εγκατάσταση για το κάθε διαμέρισμα. Ακόμα στο διαμέρισμα δεν έγινε η δουλειά,υποθέτω τις επόμενες μέρες,αλλά από όσα ξέρω από άτομα στην Περαία που ήδη έχουν,πηγαίνει σε σημείο επιλογής τους καθενός.

  12. #207
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    ANΩ ΤΟΥΜΠΑ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Teledome - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Δηλαδη για να καταλαβω μετα την ολοκληρωση της εγκαταστασης εξωτερικα της οικοδομης , παρεμβαινουν και σε καποια πριζα εσωτερικα στο διαμερισμα;
    παντως ενω κανει αιτηση ηλεκτρονικα και μου ζητησαν καποια εγγραφα να τους τα στειλω πισω υπογεγραμμενα ακομα δεν μ εχουν ειδοποιησει.
    Μηπως λογω κορονοιου παλι παγωνουν οι οποιες εγκαταστασεις ;

  13. #208
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ναι έρχεται γραμμή οπτικής στο κάθε διαμέρισμα μετά.Για αυτό και λέγεται fiber to the home.Θελει υπομονή και να τους ρωτάτε.

  14. #209
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    ANΩ ΤΟΥΜΠΑ
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Teledome - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Εντωμεταξυ, ενω πριν λιγες ημερες ηταν διαθεσιμα τα προγραμματα double play με οπτικη ινα , τωρα πλεον για τη διευθυνση μου μου βγαζει διαθεσιμα μονο προγραμματα business double play . τι σημαινει πρακτικα αυτο; κλειδωσαν ξανα ενω ειχαν ανοιξει προς στιγμην και τα απλα προγραμματα οπτικης ινας για ιδιωτες;;
    εχω κανει αιτηση ηλεκτρονικα και απεστειλα ηδη τα δικαιολογητικα υπογεγραμμενα αλλα βλεπω δοκιμαστικα οτι απενεργοποιηθηκε παλι η επιλογη για τη διευθυνση μου. Ειμαι ανω τουμπα περιοχη ιπποδρομιου.

  15. #210
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι έχεις δίκαιο. Από ότι βλέπω πλέον και σε μένα δεν βγάζει τα πακέτα. Ίσως είναι κάποιο σφάλμα του site γιατί την πρώτη φόρα που πήγα να το κάνω πριν 10 λεπτά με πέταξε σφάλμα selfcare#bus και κάτι αλαμπουρνέζικα. Και όταν τα ξανα έβαλα δεν λέει "μη διαθέσιμο" απλά έχει καινό στο παράθυρο διαθεσιμότητας.Vodafone βγάζει κανονικά διαθεσιμότητα για 100 και 200. Οι αιτήσεις πρέπει να τρέχουν κανονικά. Σήμερα παρέλαβα και τo τερματικό Nokia και το Speedport Plus. Και Δευτέρα έχω το ραντεβού με τον Μηχανικό.

Σελ. 14 από 65 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας