Σελ. 21 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1160
  1. #301
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Εμενα μου είπε η cosmote καλο Σεπτέμβρη και εγω ειπα στη Vodafone καλως σας δέχτηκα

  2. #302
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakos356 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου είπε η cosmote καλο Σεπτέμβρη και εγω ειπα στη Vodafone καλως σας δέχτηκα
    μακάρι φίλε μου να σε συνδέσει η VODAFONE

    εγώ για την συγκεκριμένη εταιρεία κρατώ μια επιφύλαξη...

    εγώ πάντως με VODAFONE (πάροχος που έχει την υποδομή στην περιοχή) και με COSMOTE (πάροχος που έχει την σύνδεση) με αίτηση στις 14/03/2019 ολοκληρώθηκε αν θυμάμαι καλά 06/2019 δηλαδή (3) τρεις μήνες
    βέβαια το αποτέλεσμα με δικαιώνει καθώς έχω 100/10 και όταν γίνει διαθέσιμο το 1000/100 και με παίρνει οικονομικά θα πάω σε αυτό
    τα ADSL και τα VDSL για μένα είναι παρελθόν ούτε φυσικά με ενδιαφέρει πότε θα αξιωθούν να αναβαθμίσουν την καμπίνα που έχω έξω από την πολυκατοικία που μένω στην γωνία
    πλέον το FTTH το έχω μέσα στην πολυκατοικία που μένω / στον όροφο μου / στο διαμέρισμα μου

    το μόνο που θέλω είναι ένα πολύ καλύτερο router ίσως με gaming δυνατότητες

  3. #303
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Σήμερα (βασικά χτες πια), μίλησα πάλι με ΟΤΕ, να δούμε τι γίνεται με το αίτημα καθώς και ότι φεύγω την Παρασκευή for real.
    Ο τύπος καθόταν πάλι και έγραφε αναλυτικά για να προχωρήσει το θέμα...
    Ακόμα τίποτα.
    Τελικά μάλλον θα πέσω μέσα για "καλό Σεπτέμβρη"...

    BTW δεν πάω Voda με τίποτα.
    ---
    NLS

  4. #304
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Γούστα είναι αυτά. Όταν είχα πάει από wind adsl σε cosmote vdsl στο πατρικό μου σπίτι, η αλλαγή είχε γίνει σε μία βδομάδα. Την είχα κάνει με το σκεπτικό ότι θα μετακομίσω σε λίγες μέρες και όπου και να πάω , θα έχει παρουσία και υποστήριξη η cosmote.

    Που να ήξερα ο κακομοίρης ότι στο κέντρο του Πειραιά, στο πασαλιμάνι θα έπρεπε να κάνω υποβάθμιση γραμμής και το χειρότερο : να περιμένω 2 μήνες για μία μεταφορά. Υπ΄όψιν, Πειραιά-Μανιάτικα ήταν και το πατρικό σπίτι.

    Οπότε όλα αυτά για εξυπηρέτηση και για μεγάλο δίκτυο και σοβαρός πάροχος, τα ακούω βερεσέ. Μια ζωή ήταν ταλαιπωρία. Πρίν από 15 χρόνια έφυγα από ΟΤΕ βρίζοντας και τώρα φεύγω από Cosmote με κατάρες.

  5. #305
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakos356 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γούστα είναι αυτά. Όταν είχα πάει από wind adsl σε cosmote vdsl στο πατρικό μου σπίτι, η αλλαγή είχε γίνει σε μία βδομάδα. Την είχα κάνει με το σκεπτικό ότι θα μετακομίσω σε λίγες μέρες και όπου και να πάω , θα έχει παρουσία και υποστήριξη η cosmote.

    Που να ήξερα ο κακομοίρης ότι στο κέντρο του Πειραιά, στο πασαλιμάνι θα έπρεπε να κάνω υποβάθμιση γραμμής και το χειρότερο : να περιμένω 2 μήνες για μία μεταφορά. Υπ΄όψιν, Πειραιά-Μανιάτικα ήταν και το πατρικό σπίτι.

    Οπότε όλα αυτά για εξυπηρέτηση και για μεγάλο δίκτυο και σοβαρός πάροχος, τα ακούω βερεσέ. Μια ζωή ήταν ταλαιπωρία. Πρίν από 15 χρόνια έφυγα από ΟΤΕ βρίζοντας και τώρα φεύγω από Cosmote με κατάρες.
    Δεν λέω ότι δεν έχεις δίκιο έτσι για να μην παρεξηγηθώ

    απλά και οι τρεις εταιρείες (πάροχοι) που έχουν απομείνει είναι μεγάλες εταιρείες (κολοσσοί σε οικονομικά μεγέθη) απλά τώρα χρειάστηκε να επενδύσουν σε υποδομές και τα βρήκαν δύσκολα γιατί αυτό κοστίζει...και δεν βγάζουν εύκολα χρήματα από τις τσέπες τους....

  6. #306
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Λογικό να μην βγάζουν λεφτά από την τσέπη, φτάνει το ποσοστό VDSL από KV που έχουν αναφέρει κάποιοι στο forum για να καταλάβουμε πόσο έχει υιοθετηθεί το NGA από τους Έλληνες καταναλωτές...

  7. #307
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν δεν βάλουν το χέρι στην τσέπη τους ώστε να κάνουν επενδύσεις για να φτιάξουν υποδομή
    δεν πρόκειται να δουν ούτε πελάτες ούτε κέρδη...

  8. #308
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν βάλουν το χέρι στην τσέπη τους ώστε να κάνουν επενδύσεις για να φτιάξουν υποδομή
    δεν πρόκειται να δουν ούτε πελάτες ούτε κέρδη...
    Αν ο πελάτης δεν έχει λεφτά για να βάλει VDSL/FTTH τσάμπα επενδύσεις θα κάνουν.

  9. #309
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο πελάτης δεν έχει λεφτά για να βάλει VDSL/FTTH τσάμπα επενδύσεις θα κάνουν.
    αν οι τιμές τους είναι στο θεό...δεν θα βάλει κανείς...

    αν οι τιμές τους είναι όπως σε γειτονικές και λοιπές ευρωπαικές χώρες θα έχουν πελάτες

  10. #310
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Σήμερα έκανα (άλλο) ένα τηλεφώνημα στο 13888 το οποίο πια είχε άλλο ύφος.
    Τους είπα ότι την Παρασκευή φεύγω, όλη η ενημέρωση είναι "θα σας πάρουν" και φυσικά δεν παίρνουν (γιατί δεν έχουν τι να πουν προφανώς), ότι αν δεν γίνει αύριο ή μεθαύριο θα γίνει με την επιστροφή και εκεί θα είναι τελείως διαφορετική η αντιμετώπιση, όχι φυσικά μόνο για την σπιτική μου σύνδεση (και τα 3 κινητά από πίσω της) αλλά και καμιά 30αριά εταιρικές συνδέσεις που επηρεάζω, αφού το Internet είναι (και) εργαλείο για εμένα.
    Της είπα να ενημερώσει να με πάρουν στις τρεις μέρες που απομένουν με νέα για το γιατί και το πότε.

    Μιλάμε για την εξωτικά πολύπλοκη διαδικασία του να αλλαχτεί ο εξοπλισμός που έχει δηλωθεί για τη σύνδεση μου (που εμπλέκει και την Vodafone ως φορέα υποδομής της περιοχής μου).
    Είναι λίγο αστείο.
    ---
    NLS

  11. #311
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Από την επομένη που συνδέθηκα εμφανίστηκε στο sfbb και η παραγγελία μου. Σήμερα με πήρε η Κοσμοτέ ότι θα μου στείλει με κούριερ έγγραφα για υπογραφή, για να μπορούν να εισπράξουν την επιδότηση.

  12. #312
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Στο αίτημα μου για μεταφορά, στη Voda είναι υπό εξέλιξη. Είπα για το τρολάρισμα να ρωτήσω στο chat της Cosmote αν χρειάζεται να στείλω κάνα χαρτί ή αν πρέπει να μιλήσω με κάποιον. Μόνο που δε με έβρισαν. Με το που είπα ότι έχω κάνει αίτημα μεταφοράς, η απάντησή τους ήταν : "απευθυνθείτε στο νέο πάροχο" και "ο υπάλληλος αποχώρησε από τη συνομιλία". Έμεινα με το πληκτρολόγιο στο χέρι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την επομένη που συνδέθηκα εμφανίστηκε στο sfbb και η παραγγελία μου. Σήμερα με πήρε η Κοσμοτέ ότι θα μου στείλει με κούριερ έγγραφα για υπογραφή, για να μπορούν να εισπράξουν την επιδότηση.
    Ενδιαφέρον αυτό. Αυτό σημαίνει ότι δεν την καβατζώνουν εξ'αρχής με την κατάθεση της αίτησης. Άρα ενεργοποιείται μόνο όταν σε συνδέσουν.

  13. #313
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakos356 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο αίτημα μου για μεταφορά, στη Voda είναι υπό εξέλιξη. Είπα για το τρολάρισμα να ρωτήσω στο chat της Cosmote αν χρειάζεται να στείλω κάνα χαρτί ή αν πρέπει να μιλήσω με κάποιον. Μόνο που δε με έβρισαν. Με το που είπα ότι έχω κάνει αίτημα μεταφοράς, η απάντησή τους ήταν : "απευθυνθείτε στο νέο πάροχο" και "ο υπάλληλος αποχώρησε από τη συνομιλία". Έμεινα με το πληκτρολόγιο στο χέρι.



    Ενδιαφέρον αυτό. Αυτό σημαίνει ότι δεν την καβατζώνουν εξ'αρχής με την κατάθεση της αίτησης. Άρα ενεργοποιείται μόνο όταν σε συνδέσουν.
    αυτό το γράφει και στην ιστοσελίδα της δράσης sfbb.gr

    πρέπει να ενεργοποιηθεί η σύνδεση FTTH με τον όποιο πάροχο είτε αυτόν που έχει την υποδομή είτε άλλον πάροχο που θέλει ο πελάτης για να στείλουν τα τελικά χαρτιά για υπογραφή και να μπορούν να εισπράξουν την επιδότηση

    όλα τα παραπάνω θα αναγράφονται και στον λογαριασμό (αν δεις το θέμα για τον Βύρωνα έχω ανεβάσει λογαριασμό COSMOTE FTTH μέσω της δράσης sfbb.gr)

  14. #314
    Εγγραφή
    08-08-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20 FTTH
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Καλησπέρα και από εμένα,
    Η οδύσσεια εγκατάστασης FTTH πάνω από την πλαζ Βοτσαλάκια ξεκινάει.
    03/04/19 έγινε η αρχική αίτηση στην COSMOTE και για το επόμενο 2ήμηνο δεν υπήρχε καμία ενημέρωση από τη μεριά τους για το πιο στάδιο βρίσκεται η αίτηση
    24/06/19 είχα μία κλήση από τους μηχανικούς για να ορίσουν ραντεβού για την επιθεώρηση κτιρίου (προφανώς δεν βρήκαν ποτέ τον διαχειριστή της πολυκατοικίας και αποφάσισαν να πάρουνε εμένα τηλέφωνο)
    19/07/19 έγινε η επιθεώρηση κτιρίου από τους μηχανικούς
    26/07/19 επικοινωνία από το NGA_Wholesale της Vodafone ότι έχουν χαθεί τα χαρτιά της επιθεώρησης κτιρίου από τον μηχανικό και αν μπορώ να τους στείλω τα πρωτότυπα με email.
    30/07/19 επιβεβαίωση παραλαβής εγγράφων από την Vodafone και παραπομπή μου στην Cosmote για ημερομηνία κάθετης εγκατάσταση

    Έχω κάνει αλλεπάλληλα τηλέφωνα στο support της Cosmote για κάποιο follow up (+emails με tickets) και φυσικά δεν υπάρχει καμία απολύτως επικοινωνία προφανώς μπήκαμε στην περίοδο των αδειών και υπολειτουργούν όλα.

    Συν της άλλης μπήκαμε σε αορίστου χρόνου για το τηλέφωνο και πρέπει να τους παίρνουμε κάθε μήνα να κάνουν την αφαίρεση της διαφορά από τα πακέτα …

  15. #315
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Αυτές τις μέρες ασκώ συνεχώς πίεση, είτε ως καταναλωτής (13888 όπου συνεχίζουν να ανοίγουν επείγοντα αιτήματα υποτίθεται), είτε μέσω της εταιρικής επαφής μου, με αποκορύφωμα χτες που έθεσα το θέμα ψυχρά επαγγελματικά. Ότι όλο αυτό επηρεάζει το πως βλέπω την Cosmote γενικότερα και ως επαγγελματίας ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ και με κάνει να φοβάμαι για το τι θα γίνει αν μια fiber με άλλο φορέα υποδομής πάθει μια μικρή βλάβη και γίνει σήριαλ η επισκευή της... και η σκέψη αυτή (αλήθεια έλεγα εξάλλου) "ενοχλεί" τις μερικές δεκάδες συνδέσεις Cosmote που επηρεάζω άμεσα (read: αν τους πω ότι δεν τους κάνει η Cosmote, απλά θα αλλάξουν), καθώς και ότι αν αυτό πάει το Σεπτέμβρη, τότε θα κινηθεί το θέμα αλλιώς και από πλευράς μου (ΕΕΤΤ κλπ.).

    Είχα πια αποκλείσει να γίνει οτιδήποτε πριν φύγω διακοπές, αλλά πριν λίγο με πήραν να μου πουν να περάσει 9-12 τεχνικός αύριο!
    "Όχι 9-12, 9-9 να περάσει, πρώτο ραντεβού, τίποτα άλλο".
    "ΟΚ κύριε το σημειώνω για πρώτο ραντεβού δεν μπορώ να σας εγγυηθώ 9 ακριβώς".
    "8:30 είναι ΟΚ, 9:30 είναι ΟΚ, 12 είναι μη αποδεκτό".
    "Καλώς θα ενημερώσω".

    ---

    Οπότε πάμε ΕΛΠΙΖΩ για προτελευταίο update και ελπίζω αύριο πραγματικά τελευταίο γιατί δεν χρειάζεται άλλο (λέμε τώρα κάνα ανέκδοτο να περάσει η ώρα):

    6/18 - Πέρασαν οπτικές σε όλη την περιοχή, εκτός από 2-3 στενά (και το δικό μου) που φαίνεται να μην πήραν άδεια από το δήμο (!).
    Q4/18 - Ήταν το προβλεπόμενο για το κέντρο μου.
    1/19 - Μήνυμα από SFBB (είχα κάνει αίτηση για το κουπόνι), νόμιζαν ότι είχε περάσει αλλά δεν είχε περάσει οπτική από το δρόμο μου.
    αρχές/4/19 - Η Cosmote με ενημερώνει αν θέλω να προχωρήσω για οπτική "γιατί υπάρχει". Τους λέω ότι θέλω αλλά δεν υπάρχει. "Όχι υπάρχει". "Όχι δεν υπάρχει". Αρχική τους εκτίμηση 5/19, αν υπάρχει κι άλλος με αίτηση στην πολυκατοικία, 6/19 αν δεν υπάρχει.
    μέσα/4/19 - Έρχεται τεχνικός να δει την κατάσταση. Διαπιστώνει ότι (φυσικά) δεν υπάρχει οπτική στο δρόμο. Συζητήσαμε τις λεπτομέρειες της κάθετης. Εκτίμηση μου για ολοκλήρωση, τέλος του έτους.
    5/6/19 - Μπήκε σήμανση στο άλλο άκρο του στενού μόνο για 20 μέτρα (και πολύ μακριά από μένα). Προφανώς θέλανε να φτάσουν σε συγκεκριμένο κτήριο μόνο.
    6/6/19 - Έγινε η χάραξη στο άλλο άκρο και είχε τελειώσει και η κάλυψη (!). Μπήκε σήμανση στο δικό μου άκρο του δρόμου για διαδρομή από τελείως άλλη μεριά (και προφανώς από άλλο καπάκι).
    8/6/19 - Τελείωσε η χάραξη και για εμάς. Ήρθαν μέχρι το δικό μας κτήριο (το προσπέρασαν και σταμάτησαν πριν το επόμενο), έξοδο σωλήνα έχουν μόνο στο δικό μας, προφανώς τα προηγούμενα κτήρια δεν έχουν ούτε μια αίτηση.
    ~10/6/19 - Παρατήρησα ότι στο κτήριο στην άλλη μεριά του δρόμου είχε τελειώσει η κάθετη (αργότερα έμαθα, από άλλο συνεργείο - άρα δεν δρα ένα συνεργείο στην περιοχή).
    13-21/6/19 - Τοποθέτηση κάθετης καλωδίωσης και μέτρηση. Άργησαν να τελειώσουν (ευθύνη και δική τους αφού τα συνεργεία τους είναι "σπασμένα" σε διάφορα κτήρια και της πολυκατοικίας αφού πρέπει να βρούμε ανθρώπους να ανοίγουν τα διαμερίσματα τους, είτε έχουν κάνει αίτηση, είτε όχι). Αλλά όλα οκ (μαζί με κάποια διόρθωση λάθους που βρήκαν). Τέλος εργασίας Voda (πλην μιας διόρθωσης που θα χρειαστεί στο πεζοδρόμιο από Intrakat), τώρα αναλαμβάνει η Cosmote. Νέα μου εκτίμηση ολοκλήρωσης: Σεπτέμβρης.
    3/7/19 - Η Cosmote παίρνει για ραντεβού.
    9/7/19 - Η Cosmote φέρνει μέσα στο δωμάτιο που θέλω την οπτική (δεν χρειάστηκε ούτε ένα καναλάκι, ούτε σκάλα, μόνο ελάχιστο σπιράλ και ελάχιστη οπτική). Μετράει και τη βρίσκει ΟΚ. Περίπου -17 με -18dBm με όριο αν θυμάμαι τα -25.
    15/7/19 - Eπικοινωνία από Cosmote, για το αν έχω τηλ. κέντρο (και γενικά τι ιδιαιτερότητες μπορεί να έχω στη σύνδεση) ώστε να έρθει ο κατάλληλος εξοπλισμός και θα ξαναεπικοινωνήσουν για ραντεβού.
    19/7/19 - Με πήραν για να μου πουν ότι... θα με πάρουν για ραντεβού (καλό ε;...).
    23/7/19 - Με πήραν για να μου πουν ότι θα έρθουν την άλλη μέρα (24/7) στις 10 το πρωί! Δυστυχώς δεν μπορούσα να φτιάξω το πρόγραμμα μου μέσα σε ένα 24ωρο, οπότε τους ανέβαλα (sorry) και τους είπα ότι με ενδιαφέρουν τα πρώτα πρωϊνά ραντεβού και να το ξέρω εγκαίρως.
    29/7/19 - Με πήραν για να έρθουν είτε στις 30 είτε την Πέμπτη 1/10. Αυτή τη φορά μπορούσα για τις 30.
    30/7/19 - Ήρθαν λοιπόν και έφεραν ΛΑΘΟΣ μηχανήματα. Κορυφαίο. Αύριο πρωί θα έρθουν με τα σωστά, για να δούμε.
    30/7/19 απόγευμα - Πήραν να πουν ότι υπάρχει συστημικό πρόβλημα και δεν θα μπορούν στις 31, αλλά 99% Πέμπτη 1/8.
    31/7/19 - Δεν πήραν για να με ενημερώσουν για 1/8. Οπότε το απόγευμα εγώ, μετά από ΔΥΟ αποσυνδέσεις (και αφού έφαγα 2 φορές το χρόνο αναμονής και ξανα-εξήγησης του τι συμβαίνει και σύνδεσης με το κατάλληλο τμήμα), μου εξηγούν ότι πράγματι είναι συστημικό το θέμα, δεν έχει λυθεί, αλλά κάνουν δυο επείγοντα αιτήματα να προχωρήσει. Παράλληλα το βράδυ, γράφω και στον άνθρωπο που μπορεί να μάθει εσωτερικά τι παίζει.
    1/8/19 - Ο άνθρωπος αυτός επικοινωνεί μαζί μου να μου πει ότι το συστημικό θέμα αφορά την ενημέρωση Voda (fiber provider της περιοχής), από την Cosmote ότι ο εξοπλισμός είναι λάθος και πρέπει να αλλάξει (αλλά ότι έχει ξαναγίνει και τελικά λύνεται). Αυτό είναι αποθαρρυντικό για τους λόγους που εξηγώ στο post εδώ (#294). Ουσιαστικά απομακρύνεται και η Παρασκευή 2/8.
    2/8/19 - 7/8/19 - Πίεση ως ιδιώτης (13888) και εταιρικά αφού έθεσα ευθέως θέμα αρνητικής επιρροής γενικότερα.
    8/8/19 - Πήραν να μου πουν να περάσει τεχνικός αύριο. Σε αναμονή λοιπόν, να δούμε αν το θέμα θα τελειώσει εδώ...
    9/8/19 - Κι όμως ο άνθρωπος ήρθε (ο ίδιος με την πρώτη φορά) 9 παρά 5 (μάλιστα το SMS ότι τον... περιμένω, ήρθε 15 λεπτά μετά χαχα). Η σύνδεση έγινε σε 4-5 λεπτά και φαίνεται να δούλεψε άψογα. Ήρθε το Oxygen. Μου είπε ότι ήμουν άτυχος και αυτή η αλλαγή όποτε έχει χρειαστεί είναι πολύ συντομότερη. Αυτή τη στιγμή δεν το έχω βάλει καν στο δίκτυο μου, μόνο ένα αναλογικό τηλέφωνο δοκίμασα για την ευρυζωνική, αλλά μέσω WiFi σε speedtest ένα tablet έβγαλε άνετα 100+/10+. Το απόγευμα έχω δουλειά αρκετή στο φτιάξιμο. Ο τεχνικός επέμενε ότι με τηλέφωνο στο 13888 μου δίνουν admin πρόσβαση κανονικά.

    Από την αρχική τους εκτίμηση πήρε +3 μήνες. Σύνολο 4.
    (βέβαια αρκετά παραπάνω από την αρχική αίτηση, αλλά δεν περίμενα κάτι άλλο εκεί - εγώ μετράω μόνο από όταν είπαν "είμαστε οκ σε ένα μήνα θα έχει μπει")

    - - - Updated - - -

    Και αφού είμαι τελευταίος poster, θα κάνει ενημέρωση το από πάνω απευθείας...

    Οπότε τα γράφω εκεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NLS : 09-08-19 στις 10:16.
    ---
    NLS

Σελ. 21 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας