Σελ. 66 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 46566164656667687176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 976-990 από 1159
  1. #976
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο ένα χαμένο ραντεβού με την Vodafone για τον έλεγχο του χώρου
    Προχτές και χτες τελικά, ήρθε το συνεργείο της Vodafone και έκανε την εγκατάσταση στην πολυκατοικία. Για να δω πότε θα έρθουν να κάνουν την εσωτερική.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #977
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.235
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχτές και χτες τελικά, ήρθε το συνεργείο της Vodafone και έκανε την εγκατάσταση στην πολυκατοικία. Για να δω πότε θα έρθουν να κάνουν την εσωτερική.
    Μέσα σε 10 μέρες το πολύ, κάνε και ερώτημα στο chat της πορείας αίτησης
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  3. #978
    Εγγραφή
    24-05-2021
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα και καλώς σας βρίσκω.

    Πριν από κανα πεντάμηνο είδα με χαρά να σκάβει συνεργείο στην περιοχή (Αγ Βασίλειος) μου και να περνάει σωλήνες. Ρωτησα το συνεργείο και μου είπαν Vodafone περνάει οπτικές ίνες. Το σκάψιμο ξεκινούσε από την πλατεία Πηγάδας και τελειωνε λίγο πριν το Μεταξα στο πλάι της εκκλησίας. Χάρηκα γιατί επιτέλους θα πάμε ένα βήμα από τα 14Mbps που συγχρονίζει αυτή τη στιγμή το ρουτερ μου της Forthnet. Από τότε ούε φωνή ούτε ακρόαση. Να σημειώσω οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στα 100 μετρα από το σπίτι μου τόσο ΔΥΤΙΚΑ όσο και Βόρεια και μάλιστα και από τις 3 εταιρίες. Εχω κάνει άπειρα τηλεφωνήματα στη VF αλλά απάντηση καμια.

  4. #979
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spyrannakat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλώς σας βρίσκω.

    Πριν από κανα πεντάμηνο είδα με χαρά να σκάβει συνεργείο στην περιοχή (Αγ Βασίλειος) μου και να περνάει σωλήνες. Ρωτησα το συνεργείο και μου είπαν Vodafone περνάει οπτικές ίνες. Το σκάψιμο ξεκινούσε από την πλατεία Πηγάδας και τελειωνε λίγο πριν το Μεταξα στο πλάι της εκκλησίας. Χάρηκα γιατί επιτέλους θα πάμε ένα βήμα από τα 14Mbps που συγχρονίζει αυτή τη στιγμή το ρουτερ μου της Forthnet. Από τότε ούε φωνή ούτε ακρόαση. Να σημειώσω οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στα 100 μετρα από το σπίτι μου τόσο ΔΥΤΙΚΑ όσο και Βόρεια και μάλιστα και από τις 3 εταιρίες. Εχω κάνει άπειρα τηλεφωνήματα στη VF αλλά απάντηση καμια.
    αν δεν δεις διαθεσιμότητα στην ιστοσελίδα της δράσης sfbb.gr με τον Τ.Κ. - ΟΔΟ - ΑΡΙΘΜΟ μην μπαίνεις στον κόπο να παίρνεις τηλέφωνο...

  5. #980
    Εγγραφή
    06-06-2021
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200400/21045
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα,

    Είδα 1 χλμ από το σπίτι μου να περνούν οπτικές από vodafone. Μένω σύνορα Αγίας Σοφίας,Μανιάτικα και στο sfbb μου βγαει αυτο: <<Η διεύθυνση που δηλώσατε περιλαμβάνεται στις περιοχές όπου θα προσφέρονται SFBB υπηρεσίες, αλλά ακόμη δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη προσφορά.
    Πατήστε εδώ για να εγγραφείτε στη δράση και να εκδώσετε το κουπόνι συμμετοχής σας.
    Θα ειδοποιηθείτε μέσω email μόλις δημοσιευτεί οποιαδήποτε προσφορά SFBB υπηρεσίας στην περιοχή σας, ώστε να μπορέσετε να εξαργυρώσετε το κουπόνι σας στον πάροχο της επιλογής σας.>> Αυτό σημαίνει πως σύντομα θα έχω FTTH?Αυτή τη στιγμή έχω wind vdsl απο Α/Κ. Όταν μπουν οπτικές να προτιμίσω wind (που θα κάνω απλά αίτηση) ή στη vodafone με το αισχρό h300s?(σκέφτομαι τη vodafone όνο επειδή περνά τις οπτικές) Την cosmoΠΟΤΕ δε θελω. Πάρτε φωτο από speed test wind vdsl απο Α/Κ 50/10 καθώς και μια φωτογραφία από το sfbb. Πριν τη wind είχα vodafone adsl και πριν τη vodafone είχα cosmoΠΟΤΕ vdsl 50/5 με αποτελεσματα: 21 mbps down/4,5 mbps up.



    Σας παραθέτω και φωτογραφίες!

    wind vdsl:https://i.postimg.cc/2SKw7tbc/Screenshot-13.png

    sfbb:https://i.postimg.cc/cJ3QMLNC/Screenshot-11.png
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gv2008 : 03-08-21 στις 23:05.

  6. #981
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Καλά τo H300s αν θες το αλλάζεις πχ με κάποιο Fritzbox

    Μια χαρά θα είναι η Wind, έχει κάνει ωραιότατες αναβαθμίσεις στα κυκλώματά της.

    Η Cosmote κλασικά είναι σταθερή αξία plus ότι έχει χαμηλότερες αρχικές τιμές προ επιδότησης, άρα κι η 100αρα κι η 200αρα βγαίνει φτηνότερα απο τους άλλους 2 μετά το κουπόνι.

  7. #982
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gv2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Είδα 1 χλμ από το σπίτι μου να περνούν οπτικές από vodafone. Μένω σύνορα Αγίας Σοφίας,Μανιάτικα και στο sfbb μου βγαει αυτο: <<Η διεύθυνση που δηλώσατε περιλαμβάνεται στις περιοχές όπου θα προσφέρονται SFBB υπηρεσίες, αλλά ακόμη δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη προσφορά.
    Πατήστε εδώ για να εγγραφείτε στη δράση και να εκδώσετε το κουπόνι συμμετοχής σας.
    Θα ειδοποιηθείτε μέσω email μόλις δημοσιευτεί οποιαδήποτε προσφορά SFBB υπηρεσίας στην περιοχή σας, ώστε να μπορέσετε να εξαργυρώσετε το κουπόνι σας στον πάροχο της επιλογής σας.>> Αυτό σημαίνει πως σύντομα θα έχω FTTH?Αυτή τη στιγμή έχω wind vdsl απο Α/Κ. Όταν μπουν οπτικές να προτιμίσω wind (που θα κάνω απλά αίτηση) ή στη vodafone με το αισχρό h300s?(σκέφτομαι τη vodafone όνο επειδή περνά τις οπτικές) Την cosmoΠΟΤΕ δε θελω. Πάρτε φωτο από speed test wind vdsl απο Α/Κ 50/10 καθώς και μια φωτογραφία από το sfbb. Πριν τη wind είχα vodafone adsl και πριν τη vodafone είχα cosmoΠΟΤΕ vdsl 50/5 με αποτελεσματα: 21 mbps down/4,5 mbps up.

    Σας παραθέτω και φωτογραφίες!

    wind vdsl:https://i.postimg.cc/2SKw7tbc/Screenshot-13.png

    sfbb:https://i.postimg.cc/cJ3QMLNC/Screenshot-11.png
    COSMOTE = χαμηλότερη τιμή και αξιοπιστία.

    σκέψου απλά ότι στην COSMOTE μπορείς να αντικαταστήσεις το SPEEDPORT PLUS και να βάλεις το FRITZ!BOX

    δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις στην WIND νομίζω γίνεται στην VODAFONE.

  8. #983
    Εγγραφή
    06-06-2021
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200400/21045
    ISP
    Wind
    Η vodafone 28 ευρω, η wind 29 ευρω και η cosmΠΟΤΕ 28,90. Δε θα ήθελα να βάλω codmote γιατί είχα κάποια προβληματάκια. Βέβεια ξέρω πως τώρα δε θα έχω προβλήματα αλλά δε θέλω να τους πληρώνω. Εσεις τι λέτε; Vodafone or wind? Έχουμε τη wind στην οποία ειμαι συνδρομητής με τη wind one και δε θα χρειαστει να πληρώσω πάνω από 500 ευρώ για να πάω στη vodafone. Από την άλλη αν πάω στη vodafone θα έχω άμεση εξυπηρέτηση αφού περνά τις οπτικές στη γειτονιά και θα μπορώ επίσης να βάλω το δικό μου router. Αλλά θα πληρώσω τα 500 ευρώ στη wind. Βέβαια και η wind έχει(κατά τη γνώμη μου) καλό εξοπλισμό. https://www.wind.gr/support/idiotes/...i-ke-rithmisis. Τι μου προτείνετε;

  9. #984
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gv2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η vodafone 28 ευρω, η wind 29 ευρω και η cosmΠΟΤΕ 28,90. Δε θα ήθελα να βάλω codmote γιατί είχα κάποια προβληματάκια. Βέβεια ξέρω πως τώρα δε θα έχω προβλήματα αλλά δε θέλω να τους πληρώνω. Εσεις τι λέτε; Vodafone or wind? Έχουμε τη wind στην οποία ειμαι συνδρομητής με τη wind one και δε θα χρειαστει να πληρώσω πάνω από 500 ευρώ για να πάω στη vodafone. Από την άλλη αν πάω στη vodafone θα έχω άμεση εξυπηρέτηση αφού περνά τις οπτικές στη γειτονιά και θα μπορώ επίσης να βάλω το δικό μου router. Αλλά θα πληρώσω τα 500 ευρώ στη wind. Βέβαια και η wind έχει(κατά τη γνώμη μου) καλό εξοπλισμό. https://www.wind.gr/support/idiotes/...i-ke-rithmisis. Τι μου προτείνετε;
    καταρχήν στο FTTH ποιος έχει την υποδομή στην περιοχή του Πειραιά

    μετά πάμε ποιος έχει την χαμηλότερη τιμή (αν θέλουμε ως κριτήριο το οικονομικό)

    μετά πάει η προσωπική προτίμηση

    εγώ όπως είπα επιλέγω COSMOTE και δεν το έχω μετανιώσει μέχρι τώρα.

  10. #985
    Εγγραφή
    06-06-2021
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200400/21045
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχήν στο FTTH ποιος έχει την υποδομή στην περιοχή του Πειραιά

    μετά πάμε ποιος έχει την χαμηλότερη τιμή (αν θέλουμε ως κριτήριο το οικονομικό)

    μετά πάει η προσωπική προτίμηση

    εγώ όπως είπα επιλέγω COSMOTE και δεν το έχω μετανιώσει μέχρι τώρα.
    Στον Πειραιά πρέπει να έχει η vodafone.

  11. #986
    Εγγραφή
    04-11-2011
    Περιοχή
    Πειραιάς,Πασαλιμάνι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα, στο κέντρο του Πειραιά στην οδο Οδυσσέα Ανδρούτσου έχουν σκάψει μόνο από το μονά νούμερα και δεν δίνουν διαθεσιμότητα FTTH στα ζυγά.
    Αμα μπεις στο site δίνουν στην απέναντι ακριβώς πολυκατοικία (μονός αριθμός) ενω στην δικιά μου οχι.
    Δεν έχει γίνει αυτή η διακλάδωση για τις απέναντι πολυκατοικίες και θέλω να μάθω γιατι και αν θα τις κάνουν ποτέ.

  12. #987
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάμε για 2ο χρόνο στην Λαμπράκη, που περιμένω την ίνα στην δουλειά. Vodafone Giga Network my @ss
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #988
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε για 2ο χρόνο στην Λαμπράκη, που περιμένω την ίνα στην δουλειά. Vodafone Giga Network my @ss
    δεν είσαι ο μόνος που περιμένει οπτική ίνα στον Πειραιά...

  14. #989
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στο κέντρο του Πειραιά στην οδο Οδυσσέα Ανδρούτσου έχουν σκάψει μόνο από το μονά νούμερα και δεν δίνουν διαθεσιμότητα FTTH στα ζυγά.
    Αμα μπεις στο site δίνουν στην απέναντι ακριβώς πολυκατοικία (μονός αριθμός) ενω στην δικιά μου οχι.
    Δεν έχει γίνει αυτή η διακλάδωση για τις απέναντι πολυκατοικίες και θέλω να μάθω γιατι και αν θα τις κάνουν ποτέ.
    Τα ίδια έκαναν και σε μένα όταν έμενα Πειραιά πριν ξεσπάσει η πανδημία.....δεν βρίσκεις άκρη

  15. #990
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Αυτό γίνετε γιατί 99,9 % είσαι στα 800 μέτρα από το ΑΚ Πειραιά , κάτι που δε συμβαίνει στις απέναντι πολυκατοικίες . Δεν είναι μόνο στην Ανδρούτσου αυτό το φαινόμενο. Και Πραξιτέλους που είμαι εγώ, στο ύψος του σχολείου πρώην Πετράκη δεν έχει κάλυψη, αντίθετος στις απέναντι πολυκατοικίες έχει.
    Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις πότε και ΑΝ ο ΟΤΕ θα κάνει update σε οπτικές στην ακτίνα των 800 μέτρων

Σελ. 66 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 46566164656667687176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας