Σελ. 13 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 1164
  1. #181
    Εγγραφή
    19-07-2012
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καταλαβαίνω και σε νοιώθω φίλε μου

    το πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις (το έχουν αναφέρει και οι άλλοι) είναι ότι θες "επαγγελματική χρήση"

    οι συνδέσεις είναι για οικιακή χρήση που έχουμε οι περισσότεροι είτε VDSL είτε FTTH κανείς δεν θα ρισκάρει με τον πάροχο του

    οι επαγγελματικές συνδέσεις έχουν άλλο κόστος και άλλες προϋποθέσεις
    Σε ευχαριστώ φίλε,
    η αλήθεια είναι ότι πάει σε σπίτι, επομένως δεν είναι απαραίτητο το θέμα "επαγγελματικής γραμμής".
    Απλά είμαι όλη μέρα στο internet λόγω δραστηριότητας.

    Που σημαίνει δεν με πειράζει (εμένα) αν θα είναι επαγγελματική ή οικιακή η γραμμή. Τώρα αν πειράζει τον κάτοχο, είναι άλλο θέμα.
    Γι'αυτό καταφεύγω εδώ με έκληση "Βοήθειας" - Είμαι απελπισμένος.

    Αν υπάρχει κάποιος που το διαβάζει και θέλει να βρούμε κάποια λύση, να ξέρει ότι θα με κάνει πολύ πολύ χαρούμενο!!!

  2. #182
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Δες αν βρεις καμιά άκρη μέσω AWMN. Κόμβοι υπάρχουν.

    Όσο για το φίλο που δεν βρίσκουν το πρόβλημα... λίγο τρομακτικό ακούγεται το θέμα, πες μας ότι νεώτερο γίνεται!
    ---
    NLS

  3. #183
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    έχει κάνει ξεχωριστό νήμα, όποτε καλό είναι να συνεχίσουμε εκεί

  4. #184
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Τελικά έχει συνδεθεί κανείς από τη φουρνιά του Απριλίου?

  5. #185
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Μπορούμε να κάνουμε κάπου μια καταγραφή για να δούμε χρόνους;
    Κάτι σε αυτή τη φιλοσοφία:

    • 6/18 - Πέρασαν οπτικές σε όλη την περιοχή, εκτός από 2-3 στενά (και το δικό μου) που φαίνεται να μην πήραν άδεια από το δήμο (!).
    • Q4/18 - Ήταν το προβλεπόμενο για το κέντρο μου.
    • 1/19 - Μήνυμα από SFBB (είχα κάνει αίτηση για το κουπόνι), νόμιζαν ότι είχε περάσει αλλά δεν είχε περάσει οπτική από το δρόμο μου.
    • αρχές/4/19 - Η Cosmote με ενημερώνει αν θέλω να προχωρήσω για οπτική "γιατί υπάρχει". Τους λέω ότι θέλω αλλά δεν υπάρχει. "Όχι υπάρχει". "Όχι δεν υπάρχει". Αρχική τους εκτίμηση 5/19, αν υπάρχει κι άλλος με αίτηση στην πολυκατοικία, 6/19 αν δεν υπάρχει.
    • μέσα/4/19 - Έρχεται τεχνικός να δει την κατάσταση. Διαπιστώνει ότι (φυσικά) δεν υπάρχει οπτική στο δρόμο. Συζητήσαμε τις λεπτομέρειες της κάθετης. Εκτίμηση μου για ολοκλήρωση, τέλος του έτους.
    • 5/6/19 - Μπήκε σήμανση στο άλλο άκρο του στενού μόνο για 20 μέτρα (και πολύ μακριά από μένα). Προφανώς θέλανε να φτάσουν σε συγκεκριμένο κτήριο μόνο.
    • 6/6/19 - Έγινε η χάραξη στο άλλο άκρο και είχε τελειώσει και η κάλυψη (!). Μπήκε σήμανση στο δικό μου άκρο του δρόμου για διαδρομή από τελείως άλλη μεριά (και προφανώς από άλλο καπάκι).
    • 8/6/19 - Τελείωσε η χάραξη και για εμάς. Ήρθαν μέχρι το δικό μας κτήριο (το προσπέρασαν και σταμάτησαν πριν το επόμενο), έξοδο σωλήνα έχουν μόνο στο δικό μας, προφανώς τα προηγούμενα κτήρια δεν έχουν ούτε μια αίτηση.
    • ~10/6/19 - Παρατήρησα ότι στο κτήριο στην άλλη μεριά του δρόμου είχε τελειώσει η κάθετη (αργότερα έμαθα, από άλλο συνεργείο - άρα δεν δρα ένα συνεργείο στην περιοχή).
    • 13-21/6/19 - Τοποθέτηση κάθετης καλωδίωσης και μέτρηση. Άργησαν να τελειώσουν (ευθύνη και δική τους αφού τα συνεργεία τους είναι "σπασμένα" σε διάφορα κτήρια και της πολυκατοικίας αφού πρέπει να βρούμε ανθρώπους να ανοίγουν τα διαμερίσματα τους, είτε έχουν κάνει αίτηση, είτε όχι). Αλλά όλα οκ (μαζί με κάποια διόρθωση λάθους που βρήκαν). Τέλος εργασίας Voda (πλην μιας διόρθωσης που θα χρειαστεί στο πεζοδρόμιο από Intrakat), τώρα αναλαμβάνει η Cosmote. Νέα μου εκτίμηση ολοκλήρωσης: Σεπτέμβρης.
    • 3/7/19 - Η Cosmote παίρνει για ραντεβού.
    • 9/7/19 - Η Cosmote φέρνει μέσα στο δωμάτιο που θέλω την οπτική (δεν χρειάστηκε ούτε ένα καναλάκι, ούτε σκάλα, μόνο ελάχιστο σπιράλ και ελάχιστη οπτική). Μετράει και τη βρίσκει ΟΚ. Περίπου -17 με -18dBm με όριο αν θυμάμαι τα -25.
    • ...εκκρεμεί η τελική σύνδεση.


    Αν μπορείτε φτιάξτε ότι αντίστοιχο έχετε για να καταγράψουμε την πορεία (ώστε να αρχίσει να γίνεται εκτίμηση χρόνου για τους άλλους) και να διαβάσουμε και επιτέλους και κάποιον ότι συνδέθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NLS : 12-07-19 στις 15:35.
    ---
    NLS

  6. #186
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μερικές ημ/νιες είναι κατά προσέγγιση, αλλά σε γενικές γραμμές αυτό είναι το δικό μου ιστορικό.

    [30 / 03]
    διαθεσιμότητα στο SFBB

    [03 / 04]
    κατάθεση αίτησης στην Cosmote

    [15 / 04]
    αυτοψία στη πολυκατοικία για την εγκατάσταση του κατανεμητή και των floorbox. Στο ενδιάμεσο μάζεμα υπογραφών από ενοικιαστές, ιδιοκτήτες και διαχειριστή

    [01 / 05]
    ξεκίνημα κατασκευή κάθετης στη πολυκατοικία

    [04 / 05]
    ολοκλήρωση κάθετης στη πολυκατοικία

    [04 / 06]
    εκκίνηση και ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης στο διαμέρισμα. Η όλη διαδικασία πήρε μόνο μερικές ώρες. Μετά από αυτό ο τεχνικός μου είπε ότι θα από μερικές μέρες, έως 2 βδομάδες για να έρθει ο τεχνικός της cosmote με το router των οπτικών και να ενεργοποιήσει τη γραμμή.

    [10 / 06]
    πρώτο τηλέφωνο για να δω τι γίνεται

    [15 / 06]
    ξανά τηλέφωνο για ερώτηση

    [25 / 06]
    ξανά επικοινωνία μέσω email και chat. Όλα καταλήγουν στο ότι έχει προωθηθεί το αίτημα μου στο τεχνικό τμήμα και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. Όταν τους ζητάω στοιχεία επικοινωνίας με το τεχνικό τμήμα του Πειραιά, μου απαντούν ότι δεν είναι αρμόδιοι για κάτι τέτοιο και ότι δεν έχουν τα στοιχεία αυτά για να μου τα προωθήσουν.

    [04 / 07]
    Καταγγελία στην EETT και email από δικηγόρο

    [έως σήμερα]
    Καμία ενημέρωση, καμία επικοινωνία για ραντεβού. Με καλούν από το 13888 για να μου προτείνουν προσφορά για το Cosmote TV. Το κλείνουν οικειοθελώς μετά από 2 λεπτά.

    Πλέον το μόνο που με απασχολεί να πάω διακοπές και να ετοιμάσω το γάμο μου που είναι το Σεπτέμβρη.

  7. #187
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Για το τελευταίο.
    Δεν ήξερες, δεν ρώταγες;
    Σιδεροκέφαλος (πέρα από την πλάκα).

    Μου άρεσε το "Το κλείνουν οικειοθελώς μετά από 2 λεπτά".
    Φαντάζομαι.

    Οι χρόνοι σου φαίνονται παρόμοιοι με εμένα.
    Η καταγγελία στην ΕΕΤΤ και το email του δικηγόρου βασίζεται σε τι; Έχουν γραπτώς πουθενά εγγυηθεί το πότε θα είναι ολοκληρωμένο το έργο;
    Τι ζητάς; Να φύγεις από τον πάροχο;
    Πιστεύεις ότι αν πας σε άλλο θα γίνουν πιο γρήγορα οι διαδικασίες;
    Αξιώνεις τίποτα άλλο; (δεν πιστεύω ότι μπορεί να στηριχτεί τίποτα άλλο, μεταξύ μας)
    Ρωτάω από περιέργεια...
    ---
    NLS

  8. #188
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές

    Απ' όσο φαίνεται, θα είναι γαμήλιο δώρο η σύνδεση, καθώς ο γάμος είναι τον Οκτώβρη . Πέρα από την πλάκα τώρα, είμαστε στη ζώνη της ψευδούς διαφήμισης. Απλά η Cosmote δεν παρέχει παρέχει την υπηρεσία και προκειμένου να μην χάσει πελάτες στην 'εξαιρετικά πυκνοκατοικημένη' περιοχή του Πειραιά, διαφήμισε διαθεσιμότητα.

    Το να βάλει μέσα στο επόμενο εξάμηνο διαθεσιμότητα, δεν μου λέει κάτι, γιατί εν΄ ευθετω χρόνο όλες οι εταιρίες θα προσφέρουν με τον άλφα ή βήτα τρόπο τόσο μεγάλες ταχύτητες. Ποιος ξέρει, μπορεί να κατέβει και η Inalan κάποια στιγμή στο λιμάνι. Το θέμα είναι να τίθονται χρονοδιαγράμματα και να τηρούνται. Αν αυτό δεν συμβαίνει, να υπάρχει αιτιολόγηση. Αν ούτε αυτό συμβαίνει, να γίνεται μονομερής καταγγελία και διακοπή της αίτησης.

    Καλά τα λέμε με την υπομονή, αλλά
    πρώτον : είμαστε στο 2019
    δεύτερον : για μερικούς ανθρώπους ο χρόνος είναι πολυτέλεια

    Ο δικηγόρος ως ενδιάμεσος μπήκε για την περίπτωση του ΄και μη παρέκει΄. Να έχω καταγεγραμένες επίσημα τις προσπάθειες επικοινωνίας προς κάθε υπεύθυνο.

    Γενικά δεν θεωρώ ότι είμαι παράλογος άνθρωπος. Απλά όντας εργαζόμενος και εγώ, σε ένα αρκετά καλό εργασιακό περιβάλλον όπου περιλαμβάνει υποχρεώσεις και παραδοτέα, όταν βλέπω τέτοιες πρακτικές δεν καταδέχομαι να τις δικαιολογήσω.

    Μπορεί κάποιος φίλος να με ενημερώσει αν έχει συνδεθεί με vodafone?

  9. #189
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Εγώ να ενημερώσω ότι σήμερα με πήραν να ρωτήσουν αν έχω τηλ. κέντρο και τους ενημέρωσα (*) οπότε θα με ξαναπάρουν είπαν για ραντεβού σύνδεσης.
    Let see.

    (*) Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο αλλά δεν έχω και απλή σύνδεση. Έχω έναν ISDN router, με 3 MSN, το ένα είναι fax και οδηγείται μέσω CAPI στο server του σπιτιού μου. Κάτι που θα σταματήσει αν υποχρεωθώ να μην τον χρησιμοποιήσω.
    Τα άλλα δυο MSN χτυπούσαν κάποτε σε σε διαφορετικές συσκευές αλλά το έκοψα κάποια στιγμή.
    Να δούμε τι σόι εξοπλισμό θα μου φέρουν.
    Υποθέτω θα το συζητήσω το θέμα με πραγματικό τεχνικό που θα επικοινωνήσει.

    (ενημερώνω το timeline μου)
    ---

    • 6/18 - Πέρασαν οπτικές σε όλη την περιοχή, εκτός από 2-3 στενά (και το δικό μου) που φαίνεται να μην πήραν άδεια από το δήμο (!).
    • Q4/18 - Ήταν το προβλεπόμενο για το κέντρο μου.
    • 1/19 - Μήνυμα από SFBB (είχα κάνει αίτηση για το κουπόνι), νόμιζαν ότι είχε περάσει αλλά δεν είχε περάσει οπτική από το δρόμο μου.
    • αρχές/4/19 - Η Cosmote με ενημερώνει αν θέλω να προχωρήσω για οπτική "γιατί υπάρχει". Τους λέω ότι θέλω αλλά δεν υπάρχει. "Όχι υπάρχει". "Όχι δεν υπάρχει". Αρχική τους εκτίμηση 5/19, αν υπάρχει κι άλλος με αίτηση στην πολυκατοικία, 6/19 αν δεν υπάρχει.
    • μέσα/4/19 - Έρχεται τεχνικός να δει την κατάσταση. Διαπιστώνει ότι (φυσικά) δεν υπάρχει οπτική στο δρόμο. Συζητήσαμε τις λεπτομέρειες της κάθετης. Εκτίμηση μου για ολοκλήρωση, τέλος του έτους.
    • 5/6/19 - Μπήκε σήμανση στο άλλο άκρο του στενού μόνο για 20 μέτρα (και πολύ μακριά από μένα). Προφανώς θέλανε να φτάσουν σε συγκεκριμένο κτήριο μόνο.
    • 6/6/19 - Έγινε η χάραξη στο άλλο άκρο και είχε τελειώσει και η κάλυψη (!). Μπήκε σήμανση στο δικό μου άκρο του δρόμου για διαδρομή από τελείως άλλη μεριά (και προφανώς από άλλο καπάκι).
    • 8/6/19 - Τελείωσε η χάραξη και για εμάς. Ήρθαν μέχρι το δικό μας κτήριο (το προσπέρασαν και σταμάτησαν πριν το επόμενο), έξοδο σωλήνα έχουν μόνο στο δικό μας, προφανώς τα προηγούμενα κτήρια δεν έχουν ούτε μια αίτηση.
    • ~10/6/19 - Παρατήρησα ότι στο κτήριο στην άλλη μεριά του δρόμου είχε τελειώσει η κάθετη (αργότερα έμαθα, από άλλο συνεργείο - άρα δεν δρα ένα συνεργείο στην περιοχή).
    • 13-21/6/19 - Τοποθέτηση κάθετης καλωδίωσης και μέτρηση. Άργησαν να τελειώσουν (ευθύνη και δική τους αφού τα συνεργεία τους είναι "σπασμένα" σε διάφορα κτήρια και της πολυκατοικίας αφού πρέπει να βρούμε ανθρώπους να ανοίγουν τα διαμερίσματα τους, είτε έχουν κάνει αίτηση, είτε όχι). Αλλά όλα οκ (μαζί με κάποια διόρθωση λάθους που βρήκαν). Τέλος εργασίας Voda (πλην μιας διόρθωσης που θα χρειαστεί στο πεζοδρόμιο από Intrakat), τώρα αναλαμβάνει η Cosmote. Νέα μου εκτίμηση ολοκλήρωσης: Σεπτέμβρης.
    • 3/7/19 - Η Cosmote παίρνει για ραντεβού.
    • 9/7/19 - Η Cosmote φέρνει μέσα στο δωμάτιο που θέλω την οπτική (δεν χρειάστηκε ούτε ένα καναλάκι, ούτε σκάλα, μόνο ελάχιστο σπιράλ και ελάχιστη οπτική). Μετράει και τη βρίσκει ΟΚ. Περίπου -17 με -18dBm με όριο αν θυμάμαι τα -25.
    • 15/7 επικοινωνία από Cosmote, για το αν έχω τηλ. κέντρο (και γενικά τι ιδιαιτερότητες μπορεί να έχω στη σύνδεση) ώστε να έρθει ο κατάλληλος εξοπλισμός και θα ξαναεπικοινωνήσουν για ραντεβού.
    • ...εκκρεμεί η τελική σύνδεση.


    Αν μπορείτε φτιάξτε ότι αντίστοιχο έχετε για να καταγράψουμε την πορεία (ώστε να αρχίσει να γίνεται εκτίμηση χρόνου για τους άλλους) και να διαβάσουμε και επιτέλους και κάποιον ότι συνδέθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NLS : 15-07-19 στις 13:38.
    ---
    NLS

  10. #190
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Σε μένα υπήρξε εξέλιξη. Την Παρασκευή ήρθε πάλι η Vodafone και παραδέχθηκε ότι το πρόβλημα είναι από τη δική της πλευρά. Χρειάζονται λέει δύο εργάσιμες για να το διορθώσουν. Δυστυχώς δεν ήμουν παρών για να ρωτήσω κάτι ειδικότερο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakos356 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά η Cosmote δεν παρέχει παρέχει την υπηρεσία και προκειμένου να μην χάσει πελάτες στην 'εξαιρετικά πυκνοκατοικημένη' περιοχή του Πειραιά, διαφήμισε διαθεσιμότητα.
    Δεν νομίζω ότι μας κοροιδεύουν τόσο πολύ. Από τη στιγμή που τουλάχιστον σε μένα ήρθαν με εξοπλισμό για να κάνουν ενεργοποίηση και επίσης στο φίλο NLS έκλεισαν ήδη ραντεβού για τον ίδιο λόγο, προφανώς διαθεσιμότητα υπάρχει, αλλά μάλλον είτε δεν μας προλαβαίνουν, είτε δεν είναι σε θέση να αντιμετωπίσουν γρήγορα τα προβλήματα που παρουσιάζονται.

    Λιάκο, δες τα pm σου.

  11. #191
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον είτε δεν μας προλαβαίνουν, είτε δεν είναι σε θέση να αντιμετωπίσουν γρήγορα τα προβλήματα που παρουσιάζονται.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείτε φτιάξτε ότι αντίστοιχο έχετε για να καταγράψουμε την πορεία (ώστε να αρχίσει να γίνεται εκτίμηση χρόνου για τους άλλους) και να διαβάσουμε και επιτέλους και κάποιον ότι συνδέθηκε.
    Αν δεν δω τα πρώτα speedtest, δεν πιστεύω τίποτα.

  12. #192
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Και εγώ το ίδιο πιστεύω. Έχουν deadlines και έχουν πήξει. Έχουν σίγουρα και καλοκαιρινές άδειες.
    Τρέχουν να προλάβουν.
    Έχω δει πολύ τραγικότερες συμπεριφορές στο παρελθόν (και αν μη τι άλλο είχα εμπλοκή με τους παρόχους αρκετή - είχα και πελάτες παρόχους στο παρελθόν, έχω υπάρξει beta tester του netmod κλπ.).
    Νομίζω δρουν πολύ πιο οργανωμένα από κάποτε - όλοι.
    Τώρα κάθε μέρα που κάτι γίνεται βλέπω ότι πρέπει να στείλουν δικαιολογία στα όποια κεντρικά τους, μετά στέλνουν υποχρεωτικά φωτογραφίες να δείξουν την ολοκλήρωση κλπ.

    Και εγώ θέλω να δω τον πρώτο που θα πει "συνδέθηκα", αλλά αναγνωρίζω ότι δεν είναι όλοι εδώ μέσα (ο μικρόκοσμος του ADSLGR δεν είναι "όλοι μας"). Ήδη έχω εντυπωσιαστεί που έχω βρει γείτονες (και ας μη τους ξέρω).
    ---
    NLS

  13. #193
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ το ίδιο πιστεύω. Έχουν deadlines και έχουν πήξει. Έχουν σίγουρα και καλοκαιρινές άδειες.
    Με τόση αναμονή έχουν πέσει μέσα Πάσχα, Αγίου Πνεύματος και 15Αυγουστος.

  14. #194
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Δεν έχεις άδικο.
    Τι να πω εγώ, κάτσε και διάβασε στο θέμα περί VDSL Πειραιά, από πότε έχω γράψει ότι περιμένω (και τελικά δεν ήρθε ποτέ ε)...
    Μιλάμε για ΧΡΟΝΙΑ, μιλάμε για πίεση και ως επαγγελματίας με πελάτες στη Cosmote για να πάρω πληροφορίες ("τους παίρνω και φεύγω" και τέτοια), μιλάμε για ερωτήσεις "πίσω από την κουρτίνα" σε ανθρώπους μέσα, χωρίς αποτέλεσμα.
    Αυτά που βλέπω από όταν είπαν ότι προχωράνε την οπτική (που δεν περίμενα καν να δω ποτέ οπτική σπίτι μου), είναι ταχύτητα του φωτός (pun intended).
    ---
    NLS

  15. #195
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Προφ. Ηλίας
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300S
    Λοιπόν, recap και από εμένα:

    26/3 Αποστολή δικαιολογητικών και αίτησης στη VODAFONE για φορητότητα και ενεργοποίηση σύνδεσης SUPER FIBER 100 MB
    2/4 Τηλεφωνική κλήση από πωλήσεις COSMOTE για ενημέρωση δυνατότητας σύνδεσης FIBER. - Αποφασίζω να μείνω στη COSMOTE οπότε υποβολή τηλ. αίτησης στη COSMOTE
    3/4 Αποστολή με email δήλωσης υπαναχώρησης στη VODAFONE
    4/4 Δεύτερη αποστολή δήλωσης υπαναχώρησης στη VODAFONE μαζί με φωτοτυπία ταυτότητας
    18/4 Επίσκεψη από μηχανικό για μελέτη εγκατάστασης (κάθετη)
    19/6 Μετά από δύο μήνες αναμονή, ολοκλήρωση κάθετης εγκατάστασης + σύνδεσης με τη γραμμή του δρόμου (το σκαμμένο πεζοδρόμιο το άφησαν ξεσκέπαστο)
    27/6 Η VODAFONE, γράφοντας στα π@π@κι@ της τις δηλώσεις υπαναχώρησης, μου έστειλε τεχνικό για ολοκλήρωση οριζόντιας γραμμής και τελικής σύνδεσης (ο τεχνικός είχε μαζί του και τα modem). Αρνήθηκα, και προσπάθησα να
    βρώ άκρη με τη COSMOTE.
    28/6 - 3/7 Ατέρμονες προσπάθειες συνεννόησης με το customer της COSMOTE -- εις μάτην
    3/7 Τηλεφωνική επικοινωνία με VODAFONE για ολοκλήρωση της φορητοτητας
    15/7 Ολοκλήρωση οριζόντιας + σύνδεση στο δίκτυο VODAFONE (κάπου στο ενδιάμεσο και σε ανύποπτο χρόνο σκέπασαν και το πεζοδρόμιο) μετά από συνολικά 105 ημέρες από την αίτηση, πάσχα καθολικών, πάσχα ορθοδόξων,
    πρωτομαγιάς, αγίου πνεύματος, και τριών εκλογικών αναμετρήσεων.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  8419106175.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  19,9 KB 
ID: 205229
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tabak : 15-07-19 στις 22:23.

Σελ. 13 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας