Σελ. 28 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 1163
  1. #406
    Εγγραφή
    09-03-2015
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα στην ομάδα!
    Στο σπίτι στο Νέο Φάληρο - Πειραιά βρήκαμε αυτό το μαρκάρισμα απέξω. Το ίδιο σε 2-3 πολυκατοικίες στον ίδιο δρόμο. Πριν από 1 μήνα είχε γίνει αίτηση στο sfbb όπου έλεγε ότι δεν υπήρχαν διαθέσιμες προσφορές και θα ειδοποιηθούμε.

    Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2019-09-18 17.23.50.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  686,7 KB 
ID: 206927

  2. #407
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    15.44 και ακομα αφαντοι απο την wind.....για να δουμε τα 3ωρα ειναι 9-12,12-3 και 3-6μμ σε 2 ωρες περιπου θα δειξει... ΔΕΝ βλεπω να ερχονται και μου μαμησαν ολη την ημερα οι κεραταδες να τους περιμενω!ποιος θα φαει το βρισιμο δεν ξερω τωρα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fuorigioco1981 : 19-09-19 στις 17:05.

  3. #408
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geokarad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα!
    Στο σπίτι στο Νέο Φάληρο - Πειραιά βρήκαμε αυτό το μαρκάρισμα απέξω. Το ίδιο σε 2-3 πολυκατοικίες στον ίδιο δρόμο. Πριν από 1 μήνα είχε γίνει αίτηση στο sfbb όπου έλεγε ότι δεν υπήρχαν διαθέσιμες προσφορές και θα ειδοποιηθούμε.

    Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2019-09-18 17.23.50.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  686,7 KB 
ID: 206927
    Μάλλον σημάδι για να βάλουν αναμονή για οπτική Ινα!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #409
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον σημάδι για να βάλουν αναμονή για οπτική Ινα!
    εγώ το διάβασα love

  5. #410
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ στην 1η ματιά!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #411
    Εγγραφή
    09-03-2015
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Σε ευχαριστώ πολύ! Οπτική περνάνε απευθείας μέχρι το κτίριο; Θα βάλουν κάποιο κουτί δηλαδή; Μακάρι να γίνει κανένα θαύμα γιατί VDSL δεν μας έδιναν.

  7. #412
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    H Wind που ξέρω, αφήνει μία αναμονή.. ένα σωληνάκι ακριβώς στον τοίχο του κτιρίου, συνήθως μέσα σε μεταλλικό σωλήνα, για να περάσει η οπτική μετά..
    μέχρι κάποιος συνδρομητής από το κτίριο να κλείσει συμβόλαιο για σύνδεση οπτική ίνας..

    και τότε έρχεται ο εργολάβος της εταιρίας που έκλεισες την σύνδεση και κάνει την ολοκληρωμένη εγκατάσταση της οπτικής ίνας στο κτίριο.. με κουτιά κτλ..

    Ο ΟΤΕ ίσως να αφήνει το σωληνάκι της οπτικής ακριβώς στο σημείο που ξεκινάει το πεζοδρόμιο..
    για να γίνει μετά το ίδιο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 20-09-19 στις 20:50.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #413
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geokarad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα!
    Στο σπίτι στο Νέο Φάληρο - Πειραιά βρήκαμε αυτό το μαρκάρισμα απέξω. Το ίδιο σε 2-3 πολυκατοικίες στον ίδιο δρόμο. Πριν από 1 μήνα είχε γίνει αίτηση στο sfbb όπου έλεγε ότι δεν υπήρχαν διαθέσιμες προσφορές και θα ειδοποιηθούμε.

    Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2019-09-18 17.23.50.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  686,7 KB 
ID: 206927
    Νέο Φάληρο ο ΟΤΕ περνάει καμπίνες για VDSL VPU και όχι για FTTH. Δεν ξέρω αν έχει ξεκινήσει νέο έργο για αντικατάσταση των KV με FTTH .

  9. #414
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εφόσων η διεύθυνση έχει εμφανιστεί στο sfbb (ακόμη και εάν δεν υπάρχουν προς το παρόν προσφορές..)
    μιλάμε για έργα FTTH..

    λογικά για τα καφάο που είχανε μείνει εκτός αναβάθμισης με καμπίνες VDSL..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #415
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Wind που ξέρω, αφήνει μία αναμονή.. ένα σωληνάκι ακριβώς στον τοίχο του κτηρίου, συνήθως μέσα σε μεταλλικό σωλήνα, για να περάσει η οπτική μετά..
    μέχρι κάποιος συνδρομητής από το κτήριο να κλείσει συμβόλαιο για σύνδεση οπτική ίνας..

    και τότε έρχεται ο εργολάβος της εταιρίας που έκλεισες την σύνδεση και κάνει την ολοκληρωμένη εγκατάσταση της οπτικής ίνας στο κτήριο.. με κουτιά κτλ..

    Ο ΟΤΕ ίσως να αφήνει το σωληνάκι της οπτικής ακριβώς στο σημείο που ξεκινάει το πεζοδρόμιο..
    για να γίνει μετά το ίδιο..
    εμεις ειμαστε εκει εχουν βαλει το σωληνακι μεχρι την αρχη της πιλοτης.χτες ενω μου ειχαν πει οτι θα ερθουν για τα υπολοιπα δεν ηρθαν!τσαμπα αλλαξα ραντεβου!

  11. #416
    Εγγραφή
    27-10-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    @L.S.K. αδερφέ ίδια ιστορία και με εμένα.... Για να πάρουν μπρός θέλουν καταγγελία. αίτηση τον Μάρτιο, στις 8 Αυγούστου έβαλαν μπρίζα στο διαμέρισμα και επειδή βαρέθηκα να παίρνω τηλέφωνα παρακαλώντας για τον εξοπλισμό, την προηγούμενη εβδομάδα έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Προχτές έλαβα το email οτι έλαβαν την καταγγελία μου, σήμερα με πήραν τηλ στις 12:00 για να περάσουν, τελικά θα έρθουν αύριο Σαββατιάτικα.
    Συμβουλή για τους επόμενους, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ 2ΜΗΝΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

  12. #417
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ διαφωνώ με την "άνευ λόγου" καταγγελία στην ΕΕΤΤ

    καταγγελία στην ΕΕΤΤ είμαι της άποψης να γίνεται για πραγματικά προβλήματα

    όχι επειδή άργησαν να μας συνδέσουν ...

    το έργο της δράσης sfbb.gr έχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα

    αλλά εξαρτάται από πόσα συνεργεία των παρόχων εργάζονται και επειδή είναι ιδιώτες εργολάβοι ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iolakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @L.S.K. αδερφέ ίδια ιστορία και με εμένα.... Για να πάρουν μπρός θέλουν καταγγελία. αίτηση τον Μάρτιο, στις 8 Αυγούστου έβαλαν μπρίζα στο διαμέρισμα και επειδή βαρέθηκα να παίρνω τηλέφωνα παρακαλώντας για τον εξοπλισμό, την προηγούμενη εβδομάδα έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Προχτές έλαβα το email οτι έλαβαν την καταγγελία μου, σήμερα με πήραν τηλ στις 12:00 για να περάσουν, τελικά θα έρθουν αύριο Σαββατιάτικα.
    Συμβουλή για τους επόμενους, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ 2ΜΗΝΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ
    εγώ πάντως αν ήμουν ιδιώτης εργολάβος του Χ παρόχου δεν θα ερχόμουν ούτε αυτό το Σ/Κ ούτε το επόμενο

    θα με έβλεπες μετά από 2-3 μήνες

    θα εξυπηρετούσα άλλους

  13. #418
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ διαφωνώ με την "άνευ λόγου" καταγγελία στην ΕΕΤΤ

    καταγγελία στην ΕΕΤΤ είμαι της άποψης να γίνεται για πραγματικά προβλήματα

    όχι επειδή άργησαν να μας συνδέσουν ...

    το έργο της δράσης sfbb.gr έχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα

    αλλά εξαρτάται από πόσα συνεργεία των παρόχων εργάζονται και επειδή είναι ιδιώτες εργολάβοι ...

    - - - Updated - - -



    εγώ πάντως αν ήμουν ιδιώτης εργολάβος του Χ παρόχου δεν θα ερχόμουν ούτε αυτό το Σ/Κ ούτε το επόμενο

    θα με έβλεπες μετά από 2-3 μήνες

    θα εξυπηρετούσα άλλους
    Γιατί δεν μπορώ να ακούω και να διάβαζω παπάτζες, θέλω να μου δόσεις link με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης κατασκευής FTTH που έχει ορίσει η SFBB.
    Το τι είναι σοβαρό πρόβλημα για τον καθένα , έχει να κάνει με τις ανάγκες του.
    Προσωπικά για μένα σημαντικό είναι να μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα , όταν έχει τεχνικά διαπιστωθεί ότι η 50άρα VDSL που έχω μου δημιουργεί διακοπές τηλεφωνίας και internet.
    Ο ΟΤΕ αρνείται να κάνει υποβάθμιση ,λέγοντας σαν δικαιολογία ότι δεν μπορεί το σύστημα του να υποστηρίξει 2 παραγγελίας ταυτόχρονα ( FTTH & downgrade ).Καλούμε να πληρώνω 46euro / μηνα και να έχω σοβαρό πρόβλημα με την τηλεφωνία ( ηλικιωμένο άτομο σπίτι με καρδιακά προβλήματα ).
    Από την άλλη ζούμε σε μια κοινωνία με νόμους. Δεν μπορεί να κάνει κανένας ότι του αρέσει . Υπάρχουν επιπτώσεις. Η καταγγελία είναι το όπλο του καταναλωτή στα καρτέλ. Από την στιγμή που έχει οριστεί το χρονοδιάγραμμα από την ΕΕΤΤ θα πρέπει να τηρείται από τους παρόχους. Αν δεν είχαν λερωμένη την φωλιά τους δεν θα είχαν πρόβλημα να καθυστερούν οπως λες 2-3 μήνες ακόμα την κατασκευή των κυκλωμάτων.
    Κυριακή κοντή γιορτή. Σε 5 ημερες θα πρέπει να έχει απαντήσει ο ΟΤΕ στην καταγγελία μου. Και φυσικά δεν θα σταματήσω . Θα υπάρχει απάντηση.

  14. #419
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από L.S.K. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν μπορώ να ακούω και να διάβαζω παπάτζες, θέλω να μου δόσεις link με το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης κατασκευής FTTH που έχει ορίσει η SFBB.
    Το τι είναι σοβαρό πρόβλημα για τον καθένα , έχει να κάνει με τις ανάγκες του.
    Προσωπικά για μένα σημαντικό είναι να μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα , όταν έχει τεχνικά διαπιστωθεί ότι η 50άρα VDSL που έχω μου δημιουργεί διακοπές τηλεφωνίας και internet.
    Ο ΟΤΕ αρνείται να κάνει υποβάθμιση ,λέγοντας σαν δικαιολογία ότι δεν μπορεί το σύστημα του να υποστηρίξει 2 παραγγελίας ταυτόχρονα ( FTTH & downgrade ).Καλούμε να πληρώνω 46euro / μηνα και να έχω σοβαρό πρόβλημα με την τηλεφωνία ( ηλικιωμένο άτομο σπίτι με καρδιακά προβλήματα ).
    Από την άλλη ζούμε σε μια κοινωνία με νόμους. Δεν μπορεί να κάνει κανένας ότι του αρέσει . Υπάρχουν επιπτώσεις. Η καταγγελία είναι το όπλο του καταναλωτή στα καρτέλ. Από την στιγμή που έχει οριστεί το χρονοδιάγραμμα από την ΕΕΤΤ θα πρέπει να τηρείται από τους παρόχους. Αν δεν είχαν λερωμένη την φωλιά τους δεν θα είχαν πρόβλημα να καθυστερούν οπως λες 2-3 μήνες ακόμα την κατασκευή των κυκλωμάτων.
    Κυριακή κοντή γιορτή. Σε 5 ημερες θα πρέπει να έχει απαντήσει ο ΟΤΕ στην καταγγελία μου. Και φυσικά δεν θα σταματήσω . Θα υπάρχει απάντηση.
    υπάρχει στην ιστοσελίδα της δράσης το χρονοδιάγραμμα όπως επίσης μπορείς να πληροφορηθείς για την διαδικασία από τον πάροχο που έχει την υποδομή στην περιοχή αλλά και από τον πάροχο που θες να συνδεθείς
    όλοι έχουν τα χρονοδιαγράμματα τους

    εσύ όπως είπα ως πελάτης/καταναλωτής/συνδρομητής σαφώς μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ

    προσωπικά εγώ προτιμώ να κάνω καταγγελία για ποιο σοβαρά θέματα στην ΕΕΤΤ και στην οποιαδήποτε αρμόδια αρχή

    εξ αρχής σου είπα ότι το FTTH θα πάρει 3 μήνες αν όλα πάνε καλά

    στην περιοχή του παγκρατίου που είμαι αγαπητέ μου φίλε ήμουν από τους πρώτους που το έβαλα και στην περιοχή και στην πολυκατοικία
    έκανα την αίτηση στην δράση sfbb.gr μέσω του 13888 όπου μαζί τους έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά - μαζί τους μίλησα τηλεφωνικά τι χαρτιά απαιτούνται να υπογράψω - μαζί τους μίλησα για τις εργασίες και τους χρόνους που απαιτούνται να ολοκληρωθούν καθώς εργάζομαι έτσι όλα ξεκίνησαν τον 03/2019 και 06/2019 ολοκληρώθηκε (3 μήνες) με την συμμετοχή VODAFONE ως παρόχου υποδομής στην περιοχή και της COSMOTE ως παρόχου σύνδεσης

    ακριβώς τα ίδια με εμένα έγιναν στην περιοχή του παλαιού φαλήρου όπου τέσσερις συνάδελφοι μου έβαλαν.

    όχι μόνο η COSMOTE (αλλά όποιον πάροχο και να είχες το ίδιο θα σου έλεγε) σωστά στα λέει φίλε μου έχεις κάνει μια αίτηση στο σύστημα τους δεν μπορείς να κάνεις και δεύτερη

    η προχωράς με το FTTH η προχωράς με το VDSL

    ότι αφορά τα προσωπικά προβλήματα που αναφέρεις τα καταλαβαίνω απόλυτα
    καθώς η μητέρα μου είναι ηλικιωμένη (75) έτσι απαιτώ να έχω σταθερή και απροσδόκητη λειτουργία της τηλεφωνίας (για αυτό έχω πάρει όλα τα απαραίτητα μέτρα για να έχω τηλέφωνο 24/7 ακόμα και αν πέσει το ρεύμα σε όλη την περιοχή.

  15. #420
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Καλημέρα! Και ΝΑΙ! είναι καλή η ημέρα μου!!!!!

    25/9/2019 που έληγε η προθεσμία απάντησης από ΟΤΕ για την καταγγελία που είχα κάνει σε ΕΕΤΤ , δέχομαι κλίση για πρώτη φορα από ΟΤΕ για να κλείσουμε ραντεβού σαν VIP πελάτης που είμαι.... Με ενημέρωσαν ότι μπορούν για 26/9 αλλα λόγο δουλειάς δεν μπορούσα εγώ ! Τελικά δρομολογήθηκε για 27/9 μεταξύ 8:30 π.μ -12:00 μμ.
    Μετά το τηλεφώνημα που είχα για να κλείσουμε το ραντεβού , δέχομαι νέο τηλεφώνημα ( ΝΑΙ 2ο! ) από τις καταγγελίες ΟΤΕ και με ενημερώνουν ότι θα έχω 3 πάγια δωρεάν + την διαφορά που είχα στα πάγια για 3 μήνες ( που είχε γυρίσει η γραμμή μου σε αορίστου ).

    Περνούσαν τα λεπτά οι ώρες και δεν έβλεπα τεχνικό ΟΤΕ.. Και ξαφνικά ..... 11:45 κτυπάει το κουδούνι. Έρχεται ο τεχνικός ΟΤΕ, συνδέει το ONT Nokia με την πρίζα, το συνδέω εγώ με το FritzBOX γιατί ο τεχνικός ΟΤΕ δεν είχε ιδέα τι είναι αυτό το λευκό κόκκινο cpe και ξαφνικά έχω internet !

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FTTH.jpg 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  62,0 KB 
ID: 207192

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ftth1.jpg 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  17,1 KB 
ID: 207193

    Τέλος, κατά την διάρκεια που γράφω το μήνυμα αυτό, δέχομαι SMS από ΟΤΕ ότι σήμερα θα σταλεί συνεργείο .


    *babis_sougias Thx
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος L.S.K. : 27-09-19 στις 12:46.

Σελ. 28 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας