Σελ. 55 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 811-825 από 1164
  1. #811
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι στην φρεαττυδα το κατω μερος του Πειραια
    Γενικά η Vodafone λεει πως έχει περάσει τις οπτικές και μετά απο μήνες τις περνάνε... Θέλουν τρελό κυνήγι απο την ΕΕΤΤ, ούτε οι αντίπαλοι δεν μπορούν να βάλουν γραμμές ουτε και οι ίδιοι...

  2. #812
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Οχι γιατι τις προαλλες οι εργολαβοι μου εδειξαν ακριβως την διαδρομη της οπτικης και οντως φαινεται το σημειο που εχει ανοιχτει απο την καμπινα προς τα υπολοιπα σπιτια και προς το δικο μου και εκει που βγαινει η αναμονη σε μενα ειναι λιγο φουσκομενο το πεζοδρομιο με το πλακακι, και απεναντι τους εδωσαν τα κουπονια πριν βαλουν οπτικη, σε εμας που εχει μπει στον δρομο μας τιποτα

  3. #813
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα

    Κάτοικος Πειραιά και εγώ.Εχω την εξής δυσκολία.Είμαι συνδρομητής Cosmote και με ΟΤΕ Τv το οποίο για κανένα λόγο δεν θέλω να χάσω(το λεω εννοώντας οτι δεν θα αλλάξω πάροχο),εχω 50αρι vdsl απο το οποίο πιάνω 22 με 27.Οταν πήρα τηλεφωνο για να δω τι γινεται και πως μπορώ να παρώ 100αρι ή 200αρι με ενημέρωσαν οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα οπτικής στην περιοχή(Υψηλάντου).Βλέπωντας όντως στο site και των 3 παρόχων σε κανένα απο τα 3 δεν έχει διαθεσιμότητα στο σπίτι μου.Οφείλεται στην καμπίνα;Μπορώ να κάνω κάτι μιας κ οι 3 πάροχοι μου αναφέρουν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα;Να σημειώσω ότι βάζοντας στην αναζήτηση την οδό μου 3 πολυκατοικίες δίπλα υπήρχε διαθεσιμότητα μέχρι κ για 200αρα.Παίζει άλλη καμπίνα 2 πολυκατοικίες δίπλα; Έχετε να μου προτείνετε καμία ιδέα;

    Ευχαριστώ!

  4. #814
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι παίζεί να πέρνεις από άλλη καμπίνα δες έδω άν καλύπτεσε με ftth
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

  5. #815
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απο το παρακάτω λινκ: https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    Το κακό result που δυστυχως έλαβα είναι το ακόλουθο:

    Στη διεύθυνση που δηλώσατε δεν υπάρχουν υποδομές ικανές να προσφέρουν SFBB υπηρεσίες.
    Δεδομένου ότι οι γεωγραφικές περιοχές κάλυψης διαρκώς θα διευρύνονται μπορείτε να επαναλάβετε τον έλεγχο σε μεταγενέστερη χρονική στιγμή.

    Καταλαβαίνω ότι είμαι καταδικασμένος????????..

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

  6. #816
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή.....

  7. #817
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xplodic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το παρακάτω λινκ: https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    Το κακό result που δυστυχως έλαβα είναι το ακόλουθο:

    Στη διεύθυνση που δηλώσατε δεν υπάρχουν υποδομές ικανές να προσφέρουν SFBB υπηρεσίες.
    Δεδομένου ότι οι γεωγραφικές περιοχές κάλυψης διαρκώς θα διευρύνονται μπορείτε να επαναλάβετε τον έλεγχο σε μεταγενέστερη χρονική στιγμή.

    Καταλαβαίνω ότι είμαι καταδικασμένος????????..

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
    Έχεις το ίδιο θέμα με εμένα αργεί η πουτ@ν@fon να υλοποιήσει τα δίκτυα υπομονή φίλε όλοι το ίδιο έχουμε πάθει στον Πειραιά με αυτους

  8. #818
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα και πάλι.Τα ίδια ακριβώς αντιμετώπισε και ένας φίλος μου 2 στενά μακριά απο μένα.Πήρε τηλέφωνο να κάνει αίτηση(δεν ξέρω που πήρε,δεν κατάλαβα ακριβώς)(έχει wind).Έγιναν όμως οι διαδικασίες που περιγράφετε όλοι με την εγκατάσταση στην πολυκατοικία του.Του είπα ο τεχνικός εντέλει ότι ένας να έχει στο στενό του μπορούν να έχουν όλοι.
    Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που παίρνουμε τηλ και ποιά είναι η διαδικασία(μου είπε για υπογραφές ενοίκων απο την πολυκατοικία και άλλα διάφορα έγγραφα).Υπάρχει κάποιο λίνκ ή τηλέφωνο να δω τι χρειάζεται;

  9. #819
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xplodic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και πάλι.Τα ίδια ακριβώς αντιμετώπισε και ένας φίλος μου 2 στενά μακριά απο μένα.Πήρε τηλέφωνο να κάνει αίτηση(δεν ξέρω που πήρε,δεν κατάλαβα ακριβώς)(έχει wind).Έγιναν όμως οι διαδικασίες που περιγράφετε όλοι με την εγκατάσταση στην πολυκατοικία του.Του είπα ο τεχνικός εντέλει ότι ένας να έχει στο στενό του μπορούν να έχουν όλοι.
    Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που παίρνουμε τηλ και ποιά είναι η διαδικασία(μου είπε για υπογραφές ενοίκων απο την πολυκατοικία και άλλα διάφορα έγγραφα).Υπάρχει κάποιο λίνκ ή τηλέφωνο να δω τι χρειάζεται;
    Υπογραφή μονάχα διαχειριστή και ιδιοκτήτη χωρίς να απαιτείται η πλειοψηφία της πολυκατοικίας

  10. #820
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Υπάρχει κάποιο λινκ ή τηλέφωνο να πάρω μια ιδέα.Αν ναι,με ποιον μιλάω εφόσον δεν είναι πάροχος;

  11. #821
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπογραφή μονάχα διαχειριστή και ιδιοκτήτη χωρίς να απαιτείται η πλειοψηφία της πολυκατοικίας
    ουτε καν διαχειριστη.εαν εχεις τα κλειδια ολων των χωρων της πολυκατοικιας για να εχουν προσβαση οι εταιριες της οπτικης δεν χρειαζεται καν ο διαχειριστης.σε εμας ουτε καν τον χρειαστηκαμε

  12. #822
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Λοιπον προς διευκολυνση ολων παραθετω το ΦΕΚ

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FEK_KYA_SFBB.pdf 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  198,0 KB 
ID: 211552

  13. #823
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xplodic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Κάτοικος Πειραιά και εγώ.Εχω την εξής δυσκολία.Είμαι συνδρομητής Cosmote και με ΟΤΕ Τv το οποίο για κανένα λόγο δεν θέλω να χάσω(το λεω εννοώντας οτι δεν θα αλλάξω πάροχο),εχω 50αρι vdsl απο το οποίο πιάνω 22 με 27.Οταν πήρα τηλεφωνο για να δω τι γινεται και πως μπορώ να παρώ 100αρι ή 200αρι με ενημέρωσαν οτι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα οπτικής στην περιοχή(Υψηλάντου).Βλέπωντας όντως στο site και των 3 παρόχων σε κανένα απο τα 3 δεν έχει διαθεσιμότητα στο σπίτι μου.Οφείλεται στην καμπίνα;Μπορώ να κάνω κάτι μιας κ οι 3 πάροχοι μου αναφέρουν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα;Να σημειώσω ότι βάζοντας στην αναζήτηση την οδό μου 3 πολυκατοικίες δίπλα υπήρχε διαθεσιμότητα μέχρι κ για 200αρα.Παίζει άλλη καμπίνα 2 πολυκατοικίες δίπλα; Έχετε να μου προτείνετε καμία ιδέα;

    Ευχαριστώ!
    Εγώ όντας Επίσης στην Υψηλάντου έχω κάνει αίτηση και έχουν γίνει οι εργασίες. Μόνο το μπροζακι στο διαμέρισμα περιμένω

  14. #824
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα
    Δεν μου βγάζει διαθεσιμότητα για να κάνω αίτηση για το κουπόνι και δεν βλέπω να αποκτήσω ποτέ δυστυχώς.

  15. #825
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    εαν σας βγαζει το ακολουθο: Στη διεύθυνση που δηλώσατε δεν υπάρχουν υποδομές ικανές να προσφέρουν SFBB υπηρεσίες.
    Δεδομένου ότι οι γεωγραφικές περιοχές κάλυψης διαρκώς θα διευρύνονται μπορείτε να επαναλάβετε τον έλεγχο σε μεταγενέστερη χρονική στιγμή.
    Τοτε ειστε επιλεγμενοι για FTTH δεν υπαρχει αμφιβολια περι αυτου, οποιος ειναι μεσα στον ταχυδρομικο κωδικα ειναι επιλεγμενος, αυτο αναφερουν απο το γραφειο αρωγης χρηστων, δνε υπαρχουν ορια καλυψης και ανοησιες για τκ, ολες οι διευθυνσεις που εμφανιζονται μετα την αναζητηση τκ στο συστημα ειναι προς ftth,αυτο και 2ον ο παροχος που εχει αναλαβει την περιοχη αργει κατα πολυ να υλοποιησει το εργο εαν ειναι η vodafone ελατε να γινουμε πολλοι ειμαι στην ιδια θεση με εσας

Σελ. 55 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 3545505354555657606575 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας