Σελ. 7 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 1164
  1. #91
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Προφ. Ηλίας
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tabak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update 20.5.2019 Μετά από ένα μήνα από την επισκεψη μηχανικού για τη μελέτη του κτηρίου, ακόμη αναμένεται η κατασκευή της υποδομής στο κτήριο.
    Update 3.6.2019 Έχουν περάσει 2 μήνες από την αίτηση και ακόμη ουδεμία επικοινωνία για τη κατασκευή των γραμμών εντός του κτηρίου. Έχω την αίσθηση ότι θα πάμε σε high score καθυστέρησης καθώς έχουν
    μεσολαβήσει δημοτικές εκλογές (άρα άντε βρες υπεύθυνο (+ αρχαιολόγο )να εγκρίνει τα σκαψίματα στο πεζοδρόμιο) και βέβαια έχουμε μπροστά μας και τις βουλευτικές εκλογές. Έρχονται και τα μπάνια του λαού, καλό Σεπτέμβρη με βλέπω !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tabak : 03-06-19 στις 15:25.

  2. #92
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μόλις τελείωσε και η οριζόντια στο δικό μου διαμέρισμα. Ομολογουμένως, πολυ ευγενικοι υπάλληλοι, στην ώρα τους και με καλαίσθητο αποτέλεσμα. Τώρα περιμένω το κουριερ με το modem. Γύρω στις 10 μέρες μου είπαν. Θα δείξει...

  3. #93
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Για την ερώτηση του φίλου πιο πάνω.
    ΕΜΠΟΡΙΚΑ οι εταιρίες δεν διαχωρίζουν (ξεκάθαρα) το fiber από το VDSL πια.
    Που σημαίνει ότι ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό το FTTH για να πάρεις πάνω από 50.

    Σε εταιρία που είναι πελάτες μου και είχαν δυο (χάλια) ADSL, έγιναν μετά VDSL 50άρες και οι δυο με εγγυημένο το 50 (το οποίο και είδα στην πράξη).
    Προφανώς ήταν εγγυημένο γιατί στο ΚΑΦΑΟ είχε φτάσει οπτική και ας μη το έλεγαν.
    Μετά από κάποια χρόνια με τη VDSL (πριν λίγους μήνες), μας είπαν αν θέλουμε fiber. Είπα ναι, η μια να γίνει 100άρα και η άλλη 200άρα. Ε ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΜΙΑ ΟΠΤΙΚΗ (και το λέω εγγυημένα γιατί έχουν και το κουτί του ΟΤΕ εσωτερικά στο κτήριο (σπάνιο αλλά μπορεί να γίνει - πράγμα που μου επιβεβαίωσε και ο τεχνικός του ΟΤΕ όποτε έχει έρθει και του έχει κάνει εντύπωση) και η εξωτερική πλευρά του είναι σε κολόνα που τη βλέπω (και επίσης εκεί δεν πάει οπτική). Ξέρω ότι δεν έγινε καμία εργασία από την κολόνα μέχρι το κτήριο (πιθανά στο παλιό κουτάκι της κολόνας να έβαλαν fiber termination, δεν ξέρω).
    Πάντως εγώ μηχάνημα fiber δεν είδα. Με κανονικό χαλκό ήρθαν και τα 100 και τα 200 (επίσης εγγυημένα).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθαν και σε μένα, βέβαια ήταν η γυναίκα μου και του μίλησα τηλεφωνικά γιατί δουλεύω, αλλά εξηγηθήκαμε καλά. Είμαι και διαχειριστής.
    Είδε φυσικά άμεσα ότι ΔΕΝ υπάρχει οπτική στο δρόμο (όπως λέω 2-3 ποστ πιο πάνω). Μάλιστα του είπαν ότι υπάρχει στη διασταύρωση που ξέρω καλά ότι ούτε εκεί υπάρχει (δεν την βρήκε, λέει μήπως καλύφθηκε, λέω δεν μπήκε καν).
    Οπότε πρώτο του μέλημα είναι να ειδοποιήσει Voda να δουν τι θα κάνουν για να φτάσει έξω από το κτήριο.
    Με τις άδειες του δήμου χαλαρά (έως αισιόδοξα) εκτιμώ προσωπικά, ένα εξάμηνο (για να φτάσει έξω από το κτήριο ε, όχι για να τελειώσει το θέμα).

    Από εκεί και πέρα, υποθέτοντας ότι θα φτάσει (χαχαχα), το τι θα κάνει στην πολυκατοικία και τους ορόφους το συζητήσαμε και το αποφασίσαμε. Ουσιαστικά αυτά που θα κάνει με βολεύουν περισσότερο από αυτά που περίμενα (αφού έχω κάνει ένα σωρό πατέντες με τα FTP καλώδια μου στο σπίτι για να περνάω την ADSL στο δωμάτιο που θέλω, δυο αναλογικές και... ενδοεπικοινωνία). Ουσιαστικά θα έρθει το κουτί τους έξω από το γραφείο μου (εκεί που έχω ήδη το router).

    ΔΕΝ μου έθεσε θέμα υπογραφής άλλων, απλά μου είπε ότι αν θέλω να ρωτήσω μήπως κάποιος ενοχλείται να έχει το κουτάκι στο μπαλκόνι του (που είναι σαν δυο κινητά, κανέναν δεν θα ενοχλεί) - ουσιαστικά αν υπέγραφα σήμερα εγώ θα έπαιρνε τα χαρτιά και θα έφευγε χωρίς να ψάχνει άλλους.
    Έμαθα ότι αίτηση έχει κάνει άλλος ένας στην πολυκατοικία (περιέργως αφού ξέρω ότι φεύγει και μέχρι να γίνουν αυτά θα έχει φύγει, αλλά τέσπα).

    ΑΦΟΥ φτάσει η κάθετη εγκατάσταση στους ορόφους (ακόμα και σε αυτούς που δεν θέλουν ακόμα οπτική), μετά έρχεται ΑΛΛΟ συνεργείο για να αναλάβει πως θα μπει σπίτι. Εντάξει εκεί είναι θέμα του καθενός.

    Πάντως όλο αυτό νομίζω έχει περισσότερο κόστος από όσο θα βγάλουν τα πρώτα χρόνια. Υποθέτω κοιτάνε για πιο μακροχρόνια απόσβεση.

    Όλα αυτά έχουν πλάκα για μένα σε θεωρητικό επίπεδο, αφού πιστεύω ολοκλήρωση και παράδοση οπτικής σε εμένα δεν θα γίνει πριν το τέλος του 2019 (μην πω αρχές του 20). Καλά να 'μαστε.
    Για να δούμε αν θα φάω τα λόγια μου.
    Χτες μπήκε σήμανση ότι στην αρχή του δρόμου (στο άλλο άκρο του δρόμου, μακριά από εμένα) ότι θα γίνουν έργα οπτικής.
    Εντυπωσιάστηκα, αλλά και είχα ένα φόβο γιατί η σήμανση ήταν μόνο για καμιά 20αριά μέτρα δρόμου από τη διασταύρωση. Είπα "ρε θα με πλησιάσει στον ίδιο δρόμο και σε εμένα δεν θα έρθει;" και είχα σκοπό αν πετύχω τον εργολάβο να ρωτήσω.
    Τα γεγονότα με πρόλαβαν. Σήμερα είδα ότι ΕΓΙΝΕ η χάραξη σε εκείνα τα 20 μέτρα, είχε μπει το λούκι, είχε κλειστεί και μάλιστα διακριτικότατα για να μη χαλάσει η νέα (2 ετών) άσφαλτος του δρόμου. Λεπτό λούκι και άκρη άκρη, όχι σαν άλλους δρόμους που ήταν 40-50 πόντους από το άκρο του δρόμου και φαρδιά σκαψίματα.
    ΚΑΙ η μεγάλη έκπληξη, έβαλαν σήμανση και στον υπόλοιπο δρόμο ΚΑΙ εμένα!
    Δηλαδή αύριο μεθαύριο μάλλον θα το περάσουν!

    Από εκεί και πέρα, στο κτήριο δεν έχει γίνει καμία οριζόντια και κάθετη, αφού μάλλον περιμένουν να περάσει η οπτική μπροστά από το δρόμο για να δουν σε ποιο σημείο θα έρθουν "μέσα".

    Οι εκλογές μπορεί και να έκαναν καλό όχι καθυστέρηση και κάποιες άδειες να δόθηκαν ευκολότερα (αφού πρώτα τις είχαν αρνηθεί - όπως είπαμε επειδή ήταν νέο το οδόστρωμα).
    Αυτή τη στιγμή είμαστε στο δίμηνο χοντρικά (που οκ ήταν σίγουρο ότι θα το περνάγαμε).
    Να δούμε. I'll keep you posted.
    ---
    NLS

  4. #94
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ερώτηση του φίλου πιο πάνω.
    ΕΜΠΟΡΙΚΑ οι εταιρίες δεν διαχωρίζουν (ξεκάθαρα) το fiber από το VDSL πια.
    Που σημαίνει ότι ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό το FTTH για να πάρεις πάνω από 50.

    Σε εταιρία που είναι πελάτες μου και είχαν δυο (χάλια) ADSL, έγιναν μετά VDSL 50άρες και οι δυο με εγγυημένο το 50 (το οποίο και είδα στην πράξη).
    Προφανώς ήταν εγγυημένο γιατί στο ΚΑΦΑΟ είχε φτάσει οπτική και ας μη το έλεγαν.
    Μετά από κάποια χρόνια με τη VDSL (πριν λίγους μήνες), μας είπαν αν θέλουμε fiber. Είπα ναι, η μια να γίνει 100άρα και η άλλη 200άρα. Ε ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΜΙΑ ΟΠΤΙΚΗ (και το λέω εγγυημένα γιατί έχουν και το κουτί του ΟΤΕ εσωτερικά στο κτήριο (σπάνιο αλλά μπορεί να γίνει - πράγμα που μου επιβεβαίωσε και ο τεχνικός του ΟΤΕ όποτε έχει έρθει και του έχει κάνει εντύπωση) και η εξωτερική πλευρά του είναι σε κολόνα που τη βλέπω (και επίσης εκεί δεν πάει οπτική). Ξέρω ότι δεν έγινε καμία εργασία από την κολόνα μέχρι το κτήριο (πιθανά στο παλιό κουτάκι της κολόνας να έβαλαν fiber termination, δεν ξέρω).
    Πάντως εγώ μηχάνημα fiber δεν είδα. Με κανονικό χαλκό ήρθαν και τα 100 και τα 200 (επίσης εγγυημένα).

    - - - Updated - - -



    Για να δούμε αν θα φάω τα λόγια μου.
    Χτες μπήκε σήμανση ότι στην αρχή του δρόμου (στο άλλο άκρο του δρόμου, μακριά από εμένα) ότι θα γίνουν έργα οπτικής.
    Εντυπωσιάστηκα, αλλά και είχα ένα φόβο γιατί η σήμανση ήταν μόνο για καμιά 20αριά μέτρα δρόμου από τη διασταύρωση. Είπα "ρε θα με πλησιάσει στον ίδιο δρόμο και σε εμένα δεν θα έρθει;" και είχα σκοπό αν πετύχω τον εργολάβο να ρωτήσω.
    Τα γεγονότα με πρόλαβαν. Σήμερα είδα ότι ΕΓΙΝΕ η χάραξη σε εκείνα τα 20 μέτρα, είχε μπει το λούκι, είχε κλειστεί και μάλιστα διακριτικότατα για να μη χαλάσει η νέα (2 ετών) άσφαλτος του δρόμου. Λεπτό λούκι και άκρη άκρη, όχι σαν άλλους δρόμους που ήταν 40-50 πόντους από το άκρο του δρόμου και φαρδιά σκαψίματα.
    ΚΑΙ η μεγάλη έκπληξη, έβαλαν σήμανση και στον υπόλοιπο δρόμο ΚΑΙ εμένα!
    Δηλαδή αύριο μεθαύριο μάλλον θα το περάσουν!

    Από εκεί και πέρα, στο κτήριο δεν έχει γίνει καμία οριζόντια και κάθετη, αφού μάλλον περιμένουν να περάσει η οπτική μπροστά από το δρόμο για να δουν σε ποιο σημείο θα έρθουν "μέσα".

    Οι εκλογές μπορεί και να έκαναν καλό όχι καθυστέρηση και κάποιες άδειες να δόθηκαν ευκολότερα (αφού πρώτα τις είχαν αρνηθεί - όπως είπαμε επειδή ήταν νέο το οδόστρωμα).
    Αυτή τη στιγμή είμαστε στο δίμηνο χοντρικά (που οκ ήταν σίγουρο ότι θα το περνάγαμε).
    Να δούμε. I'll keep you posted.
    Έχεις δίκιο ότι πλέον το VDSL από καμπίνα (που εμπορικά ονομάζουν fiber) και το FTTB/FTTH είναι συνειδητά συγκεχυμένα από τους παρόχους, το έχουμε ξανασχολιάσει άλλωστε. Είναι όμως αμφισβητήσιμο κατά πόσο μπορείς να αποκαλέσεις εγγυημένη την ταχύτητα μιας VDSL σύνδεσης, ακόμη κι αν η καλωδιακή απόσταση και ποιότητα είναι καλές. Εφόσον δεν έχεις SLA, που να υποχρεώνει τον πάροχο να σε αποζημιώσει ή να παρέχει εναλλακτικές, σε περίπτωση που για οποιοδήποτε λόγο πέσει η ταχύτητα, δύσκολα την λες εγγυημένη. Πχ μπορεί να αυξηθεί παροδικά ο θόρυβος από διπλανές γραμμές και τα "έως" 200 να γίνουν 180, χωρίς να υπάρχει δυνατότητα παρέμβασης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minas : 06-06-19 στις 13:37. Αιτία: typo

  5. #95
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Ισχύει βέβαια αυτό που λες.
    Ωστόσο δεν μου έχει τύχει ακόμα, σε αρκετές συνδέσεις της εποπτείας μου.
    Ακόμα και αν υπάρχει το θέμα, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τη διαφορά ταχύτητας που δινόταν εποχή ADSL.
    Που πληρώναμε 24 και είχαμε 5-6-7-8.
    Εγώ ακόμα και σήμερα έχω 8/1, με κόστος 24άρας.
    Η εταιρία που αναφέρω και έχει τώρα την 100άρα και τη 200άρα (κλειδωμένες στο τέρμα της ταχύτητας που ζήτησα και οι δυο - και με τσεκαρισμένο transfer), όταν είχε ADSL. έπιανε... 4 (!!!).
    Και μιλάμε για Γλυφάδα όχι καμιά εξορία.
    Το πρόβλημα αυτό της ADSL ήταν χειρότερο από διαφορές τις ISDN ή ακόμα και των αναλογικών MODEM πριν (από 1200 που έχω δουλέψει, μέχρι 56άρια). Και τότε δεν ήταν υποχρεωτικό να κλειδώσεις στο τέρμα που επέτρεπαν τα δυο άκρα, αλλά και πάλι συνήθως τα error correction μπορούσαν να ανταποκριθούν αρκετά καλά.
    Αντίθετα η ADSL αποδείχτηκε πολύ πιο "ευαίσθητη".
    ---
    NLS

  6. #96
    Εγγραφή
    19-04-2015
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα στην παρέα!
    Έγραψα και σε δίπλα νήμα (του Βύρωνα), οπότε κάνω copy/paste.

    Εχω κάνει αίτηση στην Vodafone (αναβάθμιση συμβολαίου) και υπέγραψα στις 24/4.
    Περιοχή Πειραιάς, Τζαβέλλα.
    Η αίτηση καταχωρήθηκε από τι έμαθα σε τηλεφωνική επικοινωνία στις 21/5 και στις 2/6 έλαβα γραπτό μνμ. από Vodafone για ραντεβού με τον τεχνικό τους 4/6 και ώρα ραντεβού 8 - 12.
    Όλη την ημέρα εγω (ιδιοκτήτης) και ο διαχειριστής περιμέναμε αλλά τίποτα ούτε εμφανίστηκε κάποιος ούτε μας πήρε κάποιος τηλέφωνο.
    Από εκείνη την ημέρα έχω κάνει 3 τηλέφωνα στο τμήμα εξυπηρέτησης της Vodafone αλλά καμία απάντηση ούτε ποτε ούτε αν θα έρθει κάποιος για την αρχική μελέτη του χώρου.
    Έχετε να μου προτείνετε κάποια ενέργεια ή απλώς περιμένω...


    ps. Έχει συνδεθεί κάποιος στην ΠΕΡΙΟΧΉ?

  7. #97
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Φώτη περίεργο.
    Είσαι πελάτης Vodafone;
    Γιατί αυτοί λένε και για "προσωπική εξυπηρέτηση" έτσι δεν λένε;

    Πάντως προχωράνε.
    Προχτές αφού είχαν αφήσει το λούκι στον αέρα (για κάποιο λόγο δεν έβαλαν καπάκι σε εμάς, ούτε βλέπω κάποιο καπάκι κοντά), μεταξύ πεζοδρομίου και δρόμου και δεν είχαν κλείσει πολύ καλά τη χάραξη (είχαν μόνο τσιμεντάκι), πέρασαν μόνοι τους την άλλη μέρα, έστρωσαν κανονική άσφαλτο (η χάραξη πράγματι έγινε αρκετά λεπτή και διακριτική και πολύ άκρη) και το λούκι το έφεραν κοντά στον τοίχο του κτηρίου καλυμμένο μάλιστα το πέρασμα και με νέα πλακάκια! Πάλι στον αέρα είναι, αλλά νομίζω τώρα είναι δουλειά αυτού που έχει αναλάβει την καλωδίωση του κτηρίου.
    ---
    NLS

  8. #98
    Εγγραφή
    19-04-2015
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα Νικόλα!
    Δυστυχώς, η υπόθεση ακόμα σε αναμονή και το χειρότερο είναι ότι δεν έχω καμία ενημέρωση. ????
    Χάσαμε 2 μεροκάματα προχθές και παντού σιγή....

  9. #99
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Σήμερα ήρθαν δύο τεχνικοί του ΟΤΕ με τον εξοπλισμό (nokia gpon και speedport plus).
    Δυστυχώς το nokia δεν έπιασε γραμμή, οπότε δήλωσαν βλάβη στη vodafone και έφυγαν.
    Ο Θεός βοηθός τώρα.

  10. #100
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ήρθαν δύο τεχνικοί του ΟΤΕ με τον εξοπλισμό (nokia gpon και speedport plus).
    Δυστυχώς το nokia δεν έπιασε γραμμή, οπότε δήλωσαν βλάβη στη vodafone και έφυγαν.
    Ο Θεός βοηθός τώρα.
    ωχ...
    γιατί δεν έπιασε γραμμή?

    η περιοχή σου ποιος έχει την υποδομή? η VODAFONE?

    ενώ ο πάροχος σου είναι η COSMOTE?

  11. #101
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωχ...
    γιατί δεν έπιασε γραμμή?

    η περιοχή σου ποιος έχει την υποδομή? η VODAFONE?

    ενώ ο πάροχος σου είναι η COSMOTE?
    Ακριβώς, δίκτυο της vodafone, πάροχός μου η cosmote.
    Δεν έχουν ιδέα γιατί δεν είχε γραμμή. Αυτοί είπαν ότι μπορεί να μην την έχει ενεργοποιήσει η vodafone.
    Εγώ φοβάμαι ότι μπορεί να είναι βλάβη σε οποιοδήποτε σημείο του δικτύου (μιας που από τότε που έκαναν την κάθετη και μέτρησαν στα floorboxes μέχρι τώρα έχει περάσει αρκετός καιρός, μέσα στον οποίο διάφορα συνεργεία πειράζουν συνέχεια καφάου, φρεάτια κλπ).
    Από την άλλη, εφόσον μου έκαναν την οριζόντια πριν 15 μέρες και μέτρησαν μέχρι στο εσωτερικό πριζάκι τις απώλειες της γραμμής και ήταν οκ, αυτό δεν σημαίνει ότι τουλάχιστον τότε η σύνδεσή μου με το δίκτυο ήταν καλή?

  12. #102
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς, δίκτυο της vodafone, πάροχός μου η cosmote.
    Δεν έχουν ιδέα γιατί δεν είχε γραμμή. Αυτοί είπαν ότι μπορεί να μην την έχει ενεργοποιήσει η vodafone.
    Εγώ φοβάμαι ότι μπορεί να είναι βλάβη σε οποιοδήποτε σημείο του δικτύου (μιας που από τότε που έκαναν την κάθετη και μέτρησαν στα floorboxes μέχρι τώρα έχει περάσει αρκετός καιρός, μέσα στον οποίο διάφορα συνεργεία πειράζουν συνέχεια καφάου, φρεάτια κλπ).
    Από την άλλη, εφόσον μου έκαναν την οριζόντια πριν 15 μέρες και μέτρησαν μέχρι στο εσωτερικό πριζάκι τις απώλειες της γραμμής και ήταν οκ, αυτό δεν σημαίνει ότι τουλάχιστον τότε η σύνδεσή μου με το δίκτυο ήταν καλή?
    Μάλλον είναι θέμα ενεργοποίησης
    Αυτό τουλάχιστον υποψιάζομαι εγώ ότι συμβαίνει στην περίπτωση σου αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο.

    Μια και μιλάμε για Πειραιά
    Τίποτα νέο για Φρεαττύδα έχουμε.?

  13. #103
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Έχω το Μπάμπη το Σουγιά γείτονα;
    Μετακόμισε από Σαλόνικα;
    ---
    NLS

  14. #104
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Μέχρι στιγμής δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
    Με πήραν τηλέφωνο ότι Παρασκευή θα έρθουν για την κάθετη καλωδίωση.
    Πήρα άδεια να λείψω.
    Και τελικά εμφανίζονται σήμερα χωρίς να το ξέρει κανείς. (λέει με έπαιρνε χτες και δεν το σήκωνα...)
    Κάναμε κάποια συνεννόηση τηλεφωνικά, θα φτάσουν το κεντρικό κουτί και ίσως 1-2 ορόφους (που έχουν άλλη διαρρύθμιση έτσι κι αλλιώς) και αύριο είναι να συνεχίσουν έτσι κι αλλιώς.
    ΘΕΛΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ (και δεν δουλεύουν και απόγευμα, μόνο πρωί!) - επειδή αυτά θα πρέπει να πάνε σε μπαλκόνι (και εκεί βολεύει και τους ίδιους τους κατοίκους εδώ που τα λέμε). Είναι δυνατόν να έχω ολόκληρη πολυκατοικία στο πόδι, εργάσιμη μέρα και μάλιστα όταν είναι μόνο δυο αιτήσεις που έχουν γίνει;
    Πως περιμένουν να γίνει αυτό;
    ---
    NLS

  15. #105
    Εγγραφή
    19-04-2015
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    Πότε έκανες την αίτηση, έτσι για να πάρω μια γεύση τι θα παιχτεί με μας στην Τζαβέλλα?

Σελ. 7 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας