Σελ. 65 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1158
  1. #961
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το pon αναβοσβήνει με πράσινο χρωμα η γραμμή δεν έχει πρόβλημα. Είναι θέμα επαναπρογραμματισμου του Nokia. Είχε τύχει και σε εμένα γιατί κόλλησε σε μια αναβάθμιση (ο τεχνικός μου είπε ότι ο ΟΤΕ κάνει συνέχεια αναβαθμίσεις). Ο επαναπρογραμματισμός γίνεται απομακρυσμένα. Όποτε αν έχετε το ίδιο θέμα να το περιγράφετε στην αναφορά βλάβης, ώστε να μην χρειάζεται επίσκεψη τεχνικού.
    Επειδή πρέπει το δικό σου θέμα να είχα διαβάσει το έχω αναφέρει ότι το Νοκια είναι το πρόβλημα , αλλά είτε μιλάω σε τούβλα είτε στην τηλεφωνική υποστήριξη το ίδιο είναι δεν καταλαβαίνουν τίποτα .

    Είναι μην μπλέξεις με αυτούς ....!!

  2. #962
    Εγγραφή
    13-12-2017
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sponis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας

    Μόλις μου ήρθε το αυτοματοποιημένο μήνυμα από το sfbb ότι υπάρχει δυνατότητα εξαργύρωσης του κουπονιού. Και βλέπω ότι ο ΟΤΕ που με ενδιαφέρει δίνει τη δυνατότητα. Από εδώ και πέρα ποιες είναι οι επόμενες κινήσεις μου; Και ατομικά αλλά κ σε σχέση με την πολυκατοικία;

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια
    25/5 το πρώτο μήνυμα για οδηγίες
    11/8 ήρθε και ο τεχνικός της Cosmote με το router, εγκατέστησε και το nokia στη γραμμή και πλέον έχουμε 200ρα γραμμή. Πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, μακάρι να παραμείνει έτσι. Και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος που έκλεισε όλο αυτό το νταβαντούρι σε λιγότερο από 3 μήνες αν αναλογιστείς και τις συνθήκες που επικρατούν

  3. #963
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/10.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    SNR / Attn
    11(dB) / 14,4(dB)
    Καλησπερα Παιδια, εχω να μπω καιρο αλλα ηθελα να ρωτησω , μενω στα Μανιατικα, απο τον Μαιο περιπου λειτουργει η καμπινα εξω απο το σπιτι μου , ενας γειτονας μαλιστα "γυρισε" την συνδρομη cosmote σε FTTH, ηρθαν για δωρεαν εγκατασταση αναμονων σε ολους τους οροφους της πολυκατοικιας. Το προβλημα ειναι οτι μονο ο ΟΤΕ και η WIND ειναι διαθεσιμοι παροχοι στην περιοχη μας και μου κανει εντυπωση γιατι ακομα η Vodafone δεν εχει κανει συμβαση-συμφωνια με ΟΤΕ ( ο ΟΤΕ εγκατεστησε το δικτυο και της καμπινες στην περιοχη)

  4. #964
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyhap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα Παιδια, εχω να μπω καιρο αλλα ηθελα να ρωτησω , μενω στα Μανιατικα, απο τον Μαιο περιπου λειτουργει η καμπινα εξω απο το σπιτι μου , ενας γειτονας μαλιστα "γυρισε" την συνδρομη cosmote σε FTTH, ηρθαν για δωρεαν εγκατασταση αναμονων σε ολους τους οροφους της πολυκατοικιας. Το προβλημα ειναι οτι μονο ο ΟΤΕ και η WIND ειναι διαθεσιμοι παροχοι στην περιοχη μας και μου κανει εντυπωση γιατι ακομα η Vodafone δεν εχει κανει συμβαση-συμφωνια με ΟΤΕ ( ο ΟΤΕ εγκατεστησε το δικτυο και της καμπινες στην περιοχη)
    Ναι, δυστυχώς η Voda δεν γουστάρει τα λεφτά μας. Και τηλέφωνο που τους πήρα τίποτα...
    Μόλις τελειώσει το συμβόλαιο έφυγα για κοσμοτε...
    Scuderia Ferrari

  5. #965
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα έγινε αίτηση για 100άρα FTTH Wind στο Πασαλιμάνι. Για να δω αν τηρηθεί το δίμηνο περίπου που απαιτείται.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #966
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έγινε αίτηση για 100άρα FTTH Wind στο Πασαλιμάνι. Για να δω αν τηρηθεί το δίμηνο περίπου που απαιτείται.
    Την περασμένη Πέμπτη, είχαμε ραντεβού με τον ελεγκτή του εργολάβου για να δει την πολυκατοικία και τον χώρο. Δεν εμφανίστηκε κανένας -ο εργολάβος είναι της Vodafone, μιας και αυτή έχει πάρει τον Πειραιά. Καμιά νεώτερη ενημέρωση ως τώρα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #967
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sponis Εμφάνιση μηνυμάτων
    25/5 το πρώτο μήνυμα για οδηγίες
    11/8 ήρθε και ο τεχνικός της Cosmote με το router, εγκατέστησε και το nokia στη γραμμή και πλέον έχουμε 200ρα γραμμή. Πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, μακάρι να παραμείνει έτσι. Και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος που έκλεισε όλο αυτό το νταβαντούρι σε λιγότερο από 3 μήνες αν αναλογιστείς και τις συνθήκες που επικρατούν
    Όταν σε τελείωσε ο εργολάβος! Ποσό καιρό έκανε ο ΟΤΕ να σου φέρει τον εξοπλισμό! Όχι όλο το έργο ποσό καιρό έκανε! Από την μέρα που μπήκε η μπριζα στο σπίτι σου και μετά! Ποσες μέρες έκαναν να σου ενεργοποιήσουν το 200ρι;

  8. #968
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν σε τελείωσε ο εργολάβος! Ποσό καιρό έκανε ο ΟΤΕ να σου φέρει τον εξοπλισμό! Όχι όλο το έργο ποσό καιρό έκανε! Από την μέρα που μπήκε η μπριζα στο σπίτι σου και μετά! Ποσες μέρες έκαναν να σου ενεργοποιήσουν το 200ρι;
    Στην δικά μου περίπτωση πριν μερικούς μήνες έκανε 15
    1 του μηνα ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση και 15 ήρθε ο τεχνικός του οτε με τον εξοπλισμό και ενεργοποίησε τη γραμμή


  9. #969
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα, σε εμένα ήρθε μηχανικός και είπε να περάσουμε την οπτική μέσα από το κάγκελο της σκάλας κατακόρυφα μέχρι τον 6ο. Ο ενδοιασμός μου είναι αν θα είναι ΟΚ το κάγκελο μετά από αυτό ή θα βγάλει τίποτα σκουριές κλπ. Οπτικά θα είναι καλό αλλά με το κάγκελο τι γίνεται; Είναι καλή επιλογή;

  10. #970
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Agent21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, σε εμένα ήρθε μηχανικός και είπε να περάσουμε την οπτική μέσα από το κάγκελο της σκάλας κατακόρυφα μέχρι τον 6ο. Ο ενδοιασμός μου είναι αν θα είναι ΟΚ το κάγκελο μετά από αυτό ή θα βγάλει τίποτα σκουριές κλπ. Οπτικά θα είναι καλό αλλά με το κάγκελο τι γίνεται; Είναι καλή επιλογή;
    Και εμας ετσι εγινε καλη πατεντα.εαν δεν βρεχεται το καγκελο δεν νομιζω να παθει τιποτα

  11. #971
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fuorigioco1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμας ετσι εγινε καλη πατεντα.εαν δεν βρεχεται το καγκελο δεν νομιζω να παθει τιποτα
    Συμφωνώ η καλύτερη πατέντα ... απο το να ειναι εξωτερικά απο την πολυκατοικία και να είναι εκτιθέμενο στα παντα ... και απο μέσα να το βλέπει ο καθένας και να κανει καμιά αλητεία!!!!.

    Οταν Σκουριάσει το καγκελο.... και δεν βλέπουμε τα ραδίκια αναποδα.... η τεχνολογία θα είναι σε άλλο επίπεδο.

  12. #972
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλο ένα χαμένο ραντεβού με την Vodafone για τον έλεγχο του χώρου
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #973
    Εγγραφή
    07-03-2020
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    380/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE MC801A 5g sim card
    Ελπίζω να μην είσαι στην Λαμπράκη απο την μεριά που περνάει το Τραμ... Είμαι ανάμεσα στο Πασαλιμάνι και στην Ευαγγελίστρια πάνω στην Λαμπράκη...και η αίτηση μου έχει κολήσει απο αρχές Μαρίου γιατί το έργο του τράμ δεν έχει παραδοθεί και δεν μπορούν να σκάψουν λέει... Ελλαδάδα!

  14. #974
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nstmania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην είσαι στην Λαμπράκη απο την μεριά που περνάει το Τραμ... Είμαι ανάμεσα στο Πασαλιμάνι και στην Ευαγγελίστρια πάνω στην Λαμπράκη...και η αίτηση μου έχει κολήσει απο αρχές Μαρίου γιατί το έργο του τράμ δεν έχει παραδοθεί και δεν μπορούν να σκάψουν λέει... Ελλαδάδα!
    Πιο κάτω, μετά την Γεωργίου. Μας είπαν ξαφνικά πως ήρθαν και άφησαν τα χαρτιά ελέγχου που επρεπε να υπογράψουμε.

    Φυσικά ψέματα, αφού ακόμα δεν μας είχε κλείσει το λοκντάουν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #975
    Εγγραφή
    03-06-2018
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα στην ομάδα. Χθες γυρνώντας στο σπίτι μετά απο απουσία 3 εβδομάδων, αντίκρυσα σκαψίματα περιμετρικά της οικείας μου. Πήγα και έριξα μια ματιά και είδα πορτοκαλί και μαύρους σωλήνες περασμένους. Άσχετος γαρ θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν ξέρω τί να υποθέσω. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20210423_090604.jpg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  966,1 KB 
ID: 226976 Είδα όμως οτι το πορτοκαλί καλώδιο τελειώνει στην γωνία ενώ τα μαύρα καλώδια τα πέρασαν κάτω απο το πεζοδρόμιο προς την νέα καμπίνα που θα βάλουν. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20210423_090610.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  808,2 KB 
ID: 226978 Όποιος μπορεί να μου εξηγήσει τί είναι αυτό, θα το εκτιμούσα Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20210423_090747.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  795,8 KB 
ID: 226977
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος darede : 23-04-21 στις 10:08.

Σελ. 65 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας