Σελ. 57 από 77 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 1152
  1. #841
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Δεν δίνουν καν επιλογή για πακέτο με μεγαλύτερο upload οι cheapηδες...

  2. #842
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Καλησπέρα
    Είμαι κ γω στην φάση που περιμένω να ενεργοποιηθεί η 100σταρα από Cosmote. Έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση οπτικών ινών σε κάθε όροφο και περιμένω τα υπόλοιπα. Με ενημέρωσαν ότι την Δευτέρα θα μου παραδόσουν τα ΕΛΤΑ τον εξοπλισμό ΟΝΤ Κ ότι κάποια στιγμή θα ερθει τεχνικός για να το συνδέσει αλλά απ ότι ειδα από τον φίλο spark η διαδικασία έγινε αλλιώς του βάλαν το πριζακι κ περιμένει τον εξοπλισμό. Άλλη διαδικασία ισχύει για τον καθένα;

  3. #843
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis_t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Είμαι κ γω στην φάση που περιμένω να ενεργοποιηθεί η 100σταρα από Cosmote. Έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση οπτικών ινών σε κάθε όροφο και περιμένω τα υπόλοιπα. Με ενημέρωσαν ότι την Δευτέρα θα μου παραδόσουν τα ΕΛΤΑ τον εξοπλισμό ΟΝΤ Κ ότι κάποια στιγμή θα ερθει τεχνικός για να το συνδέσει αλλά απ ότι ειδα από τον φίλο spark η διαδικασία έγινε αλλιώς του βάλαν το πριζακι κ περιμένει τον εξοπλισμό. Άλλη διαδικασία ισχύει για τον καθένα;
    τα βήματα έχουν αναφερθεί και είναι συγκεκριμένα
    τώρα έχει σειρά από το κουτί έξω από τον όροφο σου να μπει η οπτική ίνα μέσα σε πρίζα δίπλα από την κεντρική πρίζα του τηλεφωνικού δικτύου (χαλκός)
    μετά θα έρθει ο τεχνικός που θα σου φέρει το ONT (NOKIA) και το ROUTER (SPEEDPORT PLUS) και θα τα συνδέσει

  4. #844
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis_t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Είμαι κ γω στην φάση που περιμένω να ενεργοποιηθεί η 100σταρα από Cosmote. Έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση οπτικών ινών σε κάθε όροφο και περιμένω τα υπόλοιπα. Με ενημέρωσαν ότι την Δευτέρα θα μου παραδόσουν τα ΕΛΤΑ τον εξοπλισμό ΟΝΤ Κ ότι κάποια στιγμή θα ερθει τεχνικός για να το συνδέσει αλλά απ ότι ειδα από τον φίλο spark η διαδικασία έγινε αλλιώς του βάλαν το πριζακι κ περιμένει τον εξοπλισμό. Άλλη διαδικασία ισχύει για τον καθένα;
    Λογικά θα σου στείλουν τον εξοπλισμό πρώτα οπως σου ειπαν και στην συνέχεια θα έρθει ο τεχνικός να σου φέρει το πριζάκι στο σπίτι και στην συνέχεια να συνδέσει τον εξοπλισμό ( απο οτι κατάλαβα δεν εχει μπει το πριζάκι μέσα ? )
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  5. #845
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά θα σου στείλουν τον εξοπλισμό πρώτα οπως σου ειπαν και στην συνέχεια θα έρθει ο τεχνικός να σου φέρει το πριζάκι στο σπίτι και στην συνέχεια να συνδέσει τον εξοπλισμό ( απο οτι κατάλαβα δεν εχει μπει το πριζάκι μέσα ? )
    Σωστά Δεν έχει μπει ακόμα πριζακι.
    Λες μιας και θα έχω το ΟΝΤ και το ρουτερ το έχω ήδη να μου ενεργοποιησει την 100αρα ο τεχνικός που θα μου βάλει το πριζακι η δεν είναι δουλειά του;

  6. #846
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    είναι άλλος αυτός που βάζει την πρίζα μέσα στο διαμέρισμα από το κουτί του ορόφου
    και άλλος αυτός που φέρνει τον εξοπλισμό και τον ενώνει

    το χρονοδιάγραμμα των εργασιών αυτό λέει
    πρώτα η πρίζα
    μετά ο εξοπλισμός και εγκατάσταση/δοκιμή.

  7. #847
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Οκ θα δω πως θα πάει και θα σας πω!

  8. #848
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Μου φέραν μέσω ΕΛΤΑ το ΟΝΤ
    όποτε περιμένω τηλ για να έρθει τεχνικός για να βάλει πρίζα και μετά εγκατάσταση.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 201F8FC8-04B5-4DED-9C4B-6166B57C4E43.jpg  


  9. #849
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis_t Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φέραν μέσω ΕΛΤΑ το ΟΝΤ
    όποτε περιμένω τηλ για να έρθει τεχνικός για να βάλει πρίζα και μετά εγκατάσταση.
    ΕΛΤΑ για παράδοση εξοπλισμού?

    τι έγινε έμειναν από τεχνικούς??

  10. #850
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Σε λίγο θα μας πει ο ΟΤΕ να τα εγκαθιστούμε και μόνοι μας

  11. #851
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο θα μας πει ο ΟΤΕ να τα εγκαθιστούμε και μόνοι μας
    μην τους βάζεις ιδέες θα έλεγα εγώ...γιατί προβλέπω να κάνεις εσύ την εγκατάσταση οπτικών ινών στο σπίτι σου.

    μην μου θυμίζεις μια εταιρεία που εδώ και ένα μήνα έρχεται στην εταιρεία που εργάζομαι για να μας βάλει κεραίες ενίσχυσης σήματος κινητής τηλεφωνίας και ενισχυτές και κάθε μέρα φτιάχνει κάτι ... χαλάει κάτι άλλο και όλο αυτό συμβαίνει σε τρία κτίρια πάρα πολύ κοντά αναμεταξύ τους.

  12. #852
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Την άλλη εβδομάδα κλείνω 5 μήνες απο την Αρχική Αίτηση και σχεδόν 1,5 μηνα που έχουν τελειώσει όλες οι Εργασίες.

    ΟΤΕ εξαφανισμενος ... έχω πάρει τηλέφωνα και τους ψάχνω να έρθουν να φέρουν τον εξοπλισμό και εγκατάσταση, και συνέχεια μου λένε ότι είναι σε κατάσταση επείγων η αίτησης μου.

    Επισης η καταγγελία εληξε στις 24/02 και καμία απάντηση ακόμα ... ο ΟΤΕ εξαφανισμενος !!! Αντε να δουμε ποσο Υπομονη ακομα !!!

  13. #853
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δεν έβγαζα άκρη με τις αιτήσεις και τα συμβόλαια χρειάστηκε να μιλήσω με 5 διαφορετικά άτομα στο 13888 για να βρω κάποιον να μου στείλει τις αιτήσεις που χρειαζόταν να υπογράψω και να στείλω πίσω με email ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία...
    Άλλοι έλεγαν ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα σχετικά με υπογραφές άλλοι μου έστελναν μόνο την μια αίτηση από τις τρεις και πάει λέγοντας μέχρι που αγανάκτησα και τη περασμένη παρασκευή τους είπα να βρούνε τι χρειάζεται και να με ενημερώσουν πριν λήξει η προθεσμία του κουπονιού διαφορετικά να τα ακυρώσουν γιατί δεν θέλω να προχωρήσω την διαδικασία χωρίς το κουπόνι από sfbb

    Τελικά τη δευτέρα το πρωί πήραν τηλέφωνο ότι στέλνουν 3 αιτήσεις να τις υπογράψω να τις σκανάρω και να τις στείλω πίσω μαζί με την εκτύπωση από το κουπόνι του sfbb, τρίτη με κάλεσαν για επιβεβαίωση ότι όλα είναι ok και να κλείσουμε ραντεβού για τη παρασκευή να έρθει ο εργολάβος

    Σήμερα ήρθε ο εργολάβος για τις υπογραφές από τον διαχειριστή και για να δει το κτίριο από ότι μου είπε σε 10 μέρες να έρθει το συνεργείο και θα χρειαστούν 2 μέρες μια για να περάσουν τα κουτιά και τα κανάλια στο κτίριο και άλλη μια για τις οπτικές να κάνουν τις κολλήσεις και να τη συνδέσουν στη καμπίνα
    Κατά τα λεγόμενα του σε 1 με 1.5 μήνα max θα είναι έτοιμο


  14. #854
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Καλη επιτυχια φιλε μου με αυτους που εχουμε μπλεξει

  15. #855
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    τους αλητες στην wind!αν θυμαστε παροτι ειχα κανει συμφωνια το καλοκαιρι 2019 για να μην δωσω τελη ενεργοποιησης αλλα και παγιο 29,90 για 100αρα στον 1ο λογαριασμο ειχε ερθει 350 ευρω γιατι ειχε παγιο 72 ευρω αλλα και τελη ενεργοποιησης !!!τελικα μετα απο email μου αφαιρεσαν τα τελη και μου ειπαν μην φοβαστε στου μαρτη τον λογαριασμο θα ερθει κανονικα.αμ δε!μου ηρθε χτες με 72 ευρω παγιο !!!!!(με φπα και φορους) αντε παλι με τους αχρηστους να πλακωθουμε στα email!!!κακως δεν ηχογραφησα και εγω την αρχικη συνομιλια με την προσφορα αλλα εχω το συμβολαιο!τι αλητεια ειναι αυτη??

Σελ. 57 από 77 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας