Σελ. 22 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 1163
  1. #316
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν δεις στο oxygen (επειδή τα έχουμε) η ταμπέλα από κάτω δεν αναγράφει admin αλλά user

    τι σημαίνει αυτό...ναι στο ρούτερ έχεις πλήρη πρόσβαση σε ρυθμίσεις κτλ...(όχι όπως συμβαίνει στους άλλους παρόχους)

    αλλά στην ουσία δεν είσαι αυτό που λέμε super administrator / root της συσκευής σου ώστε να έχεις την πλήρη εποπτεία/έλεγχο

  2. #317
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Σε πιστεύω, το θέμα το έχω συζητήσει στο κατάλληλο thread, απλώς ο τεχνικός επέμενε ότι γράφω εκεί και μου είπε την προηγούμενη φορά.

    Όπως και να έχει έχω δουλειά απόψε αρκετή (rerouting καλωδίων και αρκετό configuration).

    Να πω ότι μου έκανε εντύπωση όχι μόνο (και όχι τόσο) ότι είναι manual work η αποσύνδεση της παλιάς (συμβατικής) μου σύνδεσης (μάλιστα το ποστάρισμα ότι συνδέθηκα το έκανα από την παλιά - η νέα εκτός από το ένα speedtest και ένα test ring δεν είχε άλλη κίνηση) και η οποία αποσύνδεση θα γίνει "κάποια στιγμή στην ημέρα", αλλά περισσότερο εντύπωση μου έκανε ότι και τα MSN είναι manual work, μπήκε το κεφαλικό, σε κάποιο ώρα θα έμπαινε το πρώτο MSN και σε κάποια επιπλέον ώρα (!) το δεύτερο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NLS : 09-08-19 στις 10:21.
    ---
    NLS

  3. #318
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Άντε, καλορίζικη!
    Εγώ χτες ακούω ξαφνικά θόρυβο έξω από το σπίτι και βλέπω τεχνικό της vodafone να ετοιμάζεται να ανοίξει το floorbox! Ούτε καν τους ειδοποίησε η κοσμοτέ ότι διορθώθηκε το πρόβλημα. Του είπα να μην πειράξει τίποτα και να σηκωθεί να φύγει!
    Άσε που όποτε βλέπω εργάτες στη γειτονιά αγχώνομαι μήπως αρχίσουν να σκάβουν για κανέναν άλλο πελάτη και χαλάσουν τίποτα σε κανά φρεάτιο.

  4. #319
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Χαχαχα...
    ---
    NLS

  5. #320
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 300
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Υπάρχει κανένας στην περιοχή φρεατίδα που να έχουν ενεργοποιηθεί οι οπτικές από vodafone ?

    Τις έχουν περάσει εδώ και κανα 3μηνο αλλά ακόμη δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ..
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  6. #321
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/200Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritzbox- 5530
    Πριν απο μια εβδομαδα δυο συνεργεια απο Ζευξης εβαζαν οπτικες στα κουτια γυρω απο το AK Πηγαδας και για καθε κουτι εκαναν περιπου 3 μερες. Οποτε εχουμε ακομα μεχρι να ξεκινησει η διαθεσιμοτητα

  7. #322
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κανένας στην περιοχή φρεατίδα που να έχουν ενεργοποιηθεί οι οπτικές από vodafone ?

    Τις έχουν περάσει εδώ και κανα 3μηνο αλλά ακόμη δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ..
    Φρεατίδα ενδιαφέρει και ένα φίλο μου...για να δούμε...

  8. #323
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 300
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigel72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν απο μια εβδομάδα δυο συνεργεια απο Ζευξης εβαζαν οπτικες στα κουτια γυρω απο το AK Πηγαδας και για καθε κουτι εκαναν περιπου 3 μερες. Οποτε εχουμε ακομα μεχρι να ξεκινησει η διαθεσιμοτητα
    Εγώ είμαι στο τέλος της Αλκιβιάδου ( πριν το προπο ) που βγαίνει για πηγάδα και παίρνω απο το κέντρο Φρεαττύδας με nova 50αρι που είμαι
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  9. #324
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Η προτεραιότητα τους (καλώς), είναι περιοχές που είχαν πρόβλημα να έχουν έστω VDSL.
    ---
    NLS

  10. #325
    Εγγραφή
    14-03-2016
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote - FTTH Vodafon
    Router
    FRITZ!Box 5590
    Παιδιά Καλημέρα! Μια απορία που έχω. Το συνεργείο για την κατασκευή της οριζόντιας είναι εργολάβος ή από την cosmote?

  11. #326
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από L.S.K. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά Καλημέρα! Μια απορία που έχω. Το συνεργείο για την κατασκευή της οριζόντιας είναι εργολάβος ή από την cosmote?
    αν εννοείς από τον δρόμο έως κεντρικό κατανεμητή και από εκεί στα Floor Box είναι εργολάβος και συνεργείο του παρόχου που έχει την υποδομή στην περιοχή

    αν εννοείς από το Floor Box έως μέσα στο διαμέρισμα σου (σε πρίζα) το συνεργείο είναι του παρόχου που έχεις επιλέξει να κάνεις την σύνδεση

    π.χ COSMOTE

  12. #327
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από L.S.K. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά Καλημέρα! Μια απορία που έχω. Το συνεργείο για την κατασκευή της οριζόντιας είναι εργολάβος ή από την cosmote?
    Εργολάβος. Κάποια στιγμή πέρασαν και μόνιμοι υπάλληλοι της Κοσμοτέ (ένας τεχνικός του τμήματος Πειραιά και μία κοπέλα από κάποιο τμήμα του κέντρου της Αθήνας) αλλά απλά έριξαν μια ματιά στις εργασίες.

  13. #328
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    παιδιά να ρωτήσω κάτι;

    εμείς έχουμε κήπο μπροστά από το κτήριο, ξέρει κανένας πως θα περάσουν την ίνα μέχρι να φτάσει μέσα στην είσοδο που θα βάλλουν τον κεντρικό κατανεμητή;

    τι θα κάνουν; θα σκάψουν και θα βάλλουν την ίνα μέσα σε μεταλλικό σωλήνα μέσα στο έδαφος;

    έχω δει ότι βάζουν μεταλλικό σωλήνα για ασφάλεια.

  14. #329
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά να ρωτήσω κάτι;

    εμείς έχουμε κήπο μπροστά από το κτήριο, ξέρει κανένας πως θα περάσουν την ίνα μέχρι να φτάσει μέσα στην είσοδο που θα βάλλουν τον κεντρικό κατανεμητή;

    τι θα κάνουν; θα σκάψουν και θα βάλλουν την ίνα μέσα σε μεταλλικό σωλήνα μέσα στο έδαφος;

    έχω δει ότι βάζουν μεταλλικό σωλήνα για ασφάλεια.
    θα γίνει μελέτη όπου ο μηχανικός που θα έρθει θα σας πει με λεπτομέρεια το κάθε τι μην έχεις άγχος.

  15. #330
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    Ότι γίνει θα γίνει με συμφωνία σας, μην αγχώνεσαι.
    ---
    NLS

Σελ. 22 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας