Σελ. 5 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 611
  1. #61
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ναι καλά το Opera πάντα το εκτιμούσα

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    0. και αυτό είναι ήδη παράνομο, όποιος το κάνει είναι κλέφτης, μπορεί και εγκληματίας.
    1. για το Cinavia βρήκαν τίποτα?



    Digression και off-topic:
    Μας τάχουν πρήξει, κυβερνήσεις, ΕΕ, εταίρες, εταρείες, όλοι.
    Ολο και κάτι συμβαίνει και όλο κάτι τους φταίει και όλο κάτι θέλουν από ιντερνετ και IT.
    Κάποιος να πατήσει φρένο και να πει, Ως εδώ, ότι πήρατε πήρατε, τέλος και i-στον αγύριστο, παράσιτα, βδέλλες.
    Έτσι, να πάνε στον αγύριστο που νομίζουν πως θα μας κόψουν το δικαίωμα να βλέπουμε και να ακούμε τζάμπα το προϊόν τους, βδέλλες όλοι τους

  3. #63
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οσο πανε και επεκτεινονται βλεπω πρωτα ηταν απαγορευονται ραδιοφωνακια ελλ. μουσικη και τσοντες .Τωρα παντου και ολα . Αυριο τι ; θα μας ψαχνουνε αν εχουμε πανω μας κανα usb με "πνευματ.ιδιοκτησια " ; Πρεπει να βγει στα μανταλακια ποια λαμογια στελεχωνουν αυτες τις ΕΔΠΙΙ και που πανε τα τελη που εχουν χωσει απο A4 μεχρι δισκους .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 06-04-19 στις 13:48.

  4. #64
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    λογια ενος ξενου στο τορρεντφρεακ

    JayKay • 19 hours ago
    They had one of the worst economical crisis in Europe in the last few years. You'd think they would give the Greek people some "space to maneuver". But I guess the ones at the top of the food chain didn't feel it...
    Το 27% των Αμερικανών πιστεύουν πως το “gigabyte” είναι έντομο

  5. #65
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με τοσα χιλιαρικα το μηνα για το "εργο" τους εχουν ευαισθησιες οι κομισαριοι μας .

  6. #66
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Έτσι, να πάνε στον αγύριστο που νομίζουν πως θα μας κόψουν το δικαίωμα να βλέπουμε και να ακούμε τζάμπα το προϊόν τους, βδέλλες όλοι τους ...
    Αν ήθελαν θα είχαν κλειδώσει* και ταινίες και mp3. Δεν το κάνουν διότι θέλουν να εκμεταλλεύονται την τζάμπα προβολή που προσφέρει το ιντερνετ.

    Εχουν κινητοποιήσει το κράτος για να βάζει και να συλλέγει φόρους σε πολλά και διάφορα προς ώφελός τους.

    Εχουν πετύχει τον έλεγχο του ιντερνετ κανονικά και με το νόμο και χωρίς να ακουστεί κιχ,
    αυτό που για όλες τις τριγράμματες ήταν κάτι σαν wet dream το έχουν καταφέρει τα "πνευματικά" "δικαιώματα".

    Του χρόνου θα έχουν καταφέρει παίρνουν χρήματα από τον κρατικό προϋπολογισμό για διαφυγόντα κέρδη, ηθική βλάβη και για 500 άλλα πράματα.
    Του χρόνου θα έχουν καταφέρει να υποχρεώνουν τους ISP να τους παραδίδουν λίστες με τα site που πήγε ο καθένας για να τσεκάρουν αν είδαμε ή κατεβάσαμε τίποτα. Αμα βρουν TOR, VPN, proxy θα στέλνουν αυτόματα στη ΔΟΥ του χρήστη μπιλλιετάκι με 5,000.00€.
    Οι ISP σαν σημείο πώλησης και η ΔΟΥ σαν ταμείο τους, μεγαλείο.
    Τα διάφορα Orwellικά και 1984 έρχονται.


    Κάθε μέρα διαβάζουμε γιαι διαρρήξεις σε σπίτια, κανένας δεν ζητάει να κλείσουν κάποιοι δρόμοι και να βάλουν φόρους σε όλους τους υπόλοιπους διότι οι διαρρήκτες τους χρησιμοποιούν. Το ίδιο και για αυτοκίνητα, λοστούς, δισκοπρίονα, οξυγόνα, βελόνες, σκάλες, γάντια, σύρματα κλπ.


    ...βδέλλες όλοι τους ...
    και όχι μόνον, και καρκίνοι και γάγγραινες και εμπολα μαζί. Ολοι τους, μαζί και οι πολιτικοί που τους σιγοντάρουν είτε από ασχετοσύνη είτε από ώφ€λος.

    Η μέρα που το internet θα αποτελείται από το TAXIS και 5-6 άλλα site δεν είναι μακρυά.


    *εκτιμώ και θαυμάζω τους μουσικούς και τους καλλιτέχνες, για την ώρα δεν ξέρω ούτε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο η καλύτερο, αν κάποιος έχει κάτι ας μας πει.

  7. #67
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, οι επιλογές για κατεβάσματα αυξάνουν.

  8. #68
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, οι επιλογές για κατεβάσματα αυξάνουν.
    μόνο που δεν είναι για ενημέρωση

    εγώ το θεωρώ προειδοποίηση για το τι έρχεται

    αν τώρα το παίρνετε ως ενημέρωση για νέες ιστοσελίδες που δεν ξέρατε κρίμα...γιατί σε λίγο μπορεί να μην μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε με κανένα τρόπο ούτε με DNS αλλαγή ούτε με VPN αλλά να σας φέρουν και τον λογαριασμό στο σπίτι ή στην εφορία σχετικά με τι χρωστάτε για τα πνευματικά δικαιώματα και δεν είναι καθόλου η φαντασία μου ούτε όνειρο ζω (εφιάλτης) είναι αυτό που ζούμε.

    κυνηγούν για τα πνευματικά δικαιώματα λες και έχουμε λύσει τα σοβαρότερα προβλήματα της χώρας

    λες και έχουμε πιάσει αυτούς που με πάρα πολλούς τρόπους έχουν φεσώσει την χώρα με δις...ευρώ

    λες και έχουμε πιάσει όλους/ες τους "κλέφτες-λαμόγια"

    κρίμα...

  9. #69
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήθελαν θα είχαν κλειδώσει* και ταινίες και mp3. Δεν το κάνουν διότι θέλουν να εκμεταλλεύονται την τζάμπα προβολή που προσφέρει το ιντερνετ.
    .
    Θέλουν αλλά δεν μπορούνε ακόμα, σύντομα όμως θα το καταφέρουν όσο βλέπουν πως τα dns block δεν πιάνουν, δεν θα είχανε πάτημα να το ψάξουν αν δεν βλέπαμε τζάμπα τα έργα τους που δεν θα πληρώναμε (και καλα) πότε μας να δούμε αλλού.


    Αυτο το ότι θα πρέπει να μας ευχαριστούνε που βλέπουμε τζάμπα τα έργα τους είναι πραγματικά ανεκτίμητο!

    Κάθε μέρα διαβάζουμε γιαι διαρρήξεις σε σπίτια, κανένας δεν ζητάει να κλείσουν κάποιοι δρόμοι και να βάλουν φόρους σε όλους τους υπόλοιπους διότι οι διαρρήκτες τους χρησιμοποιούν. Το ίδιο και για αυτοκίνητα, λοστούς, δισκοπρίονα, οξυγόνα, βελόνες, σκάλες, γάντια, σύρματα κλπ.
    Αν ενα κατάστημα πουλάει μαϊμού προϊόντα ή κλεμμένα τότε πέφτει λουκέτο


    Η μέρα που το internet θα αποτελείται από το TAXIS και 5-6 άλλα site δεν είναι μακρυά.
    Αν θεωρείς πως το internet θα πρέπει να είναι οι παραπάνω σελίδες που αναφέρονται στην αρχή του θέματος τότε κάνεις μεγάλο λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 06-04-19 στις 15:56.

  10. #70
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    δεν αργεί η ημέρα που το διαδίκτυο θα αποτελείτε από συγκεκριμένες ιστοσελίδες που θα ανήκουν στην κυβέρνηση π.χ ΑΑΔΕ - ΕΦΚΑ - ΗΔΙΚΑ κτλ
    και κάθε άλλη ιστοσελίδα που δεν αρέσει για τον οποιοδήποτε λόγο δεν θα έχει λόγο ύπαρξης
    μπορεί να φαίνεται λάθος αλλά σύμφωνα με αυτά που κάνει η εδώ απλή επιτροπή
    και τον πρόσφατο νόμο που ψηφίστηκε στην Ε.Ε τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά θα έλεγα...για αυτό και στην Ε.Ε ήδη υπάρχουν αντιδράσεις (μήπως ξέρουν τι έρχεται...)

  11. #71
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αργεί η ημέρα που το διαδίκτυο θα αποτελείτε από συγκεκριμένες ιστοσελίδες που θα ανήκουν στην κυβέρνηση π.χ ΑΑΔΕ - ΕΦΚΑ - ΗΔΙΚΑ κτλ
    και κάθε άλλη ιστοσελίδα που δεν αρέσει για τον οποιοδήποτε λόγο δεν θα έχει λόγο ύπαρξης
    μπορεί να φαίνεται λάθος αλλά σύμφωνα με αυτά που κάνει η εδώ απλή επιτροπή
    και τον πρόσφατο νόμο που ψηφίστηκε στην Ε.Ε τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά θα έλεγα...για αυτό και στην Ε.Ε ήδη υπάρχουν αντιδράσεις (μήπως ξέρουν τι έρχεται...)
    Ευτυχώς λοιπόν που το μεγαλύτερο μέρος του Internet δεν είναι σελίδες σαν αυτές στην αρχή του ποστ, σελίδες με παράνομο περιεχόμενο αλλιώς θα υπήρχε θέμα.

    Δεν κόβει πρόσβαση σε νόμιμες σελίδες η επιτροπή, ούτε θα κόψει την πρόσβαση ο νέος νόμος της ΕΕ.

  12. #72
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς λοιπόν που το μεγαλύτερο μέρος του Internet δεν είναι σελίδες σαν αυτές στην αρχή του ποστ, σελίδες με παράνομο περιεχόμενο αλλιώς θα υπήρχε θέμα.

    Δεν κόβει πρόσβαση σε νόμιμες σελίδες η επιτροπή, ούτε θα κόψει την πρόσβαση ο νέος νόμος της ΕΕ.
    ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει...

    εμένα πάντως δεν μου αρέσουν οι αντιδράσεις που έχει ο νόμος στην Ε.Ε για να φωνάζουν/διαμαρτύρονται οι ευρωπαίοι πολίτες κάτι ξέρουν που δεν ξέρουμε (γιατί οι δικοί μας ευρωβουλευτές είναι ζώα έτσι ψηφίζουν ότι τους πουν) ας ελπίσουμε οι επόμενοι θα είναι πιο έξυπνοι και δραστήριοι...

  13. #73
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο μεταξύ σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει εναλλακτική εκτός από την πειρατεία
    Προσωπικά έχω netflix αλλά κάποιες σειρές δεν μπορώ να τις δω ..πχ το supernatural δεν το έχει πουθενά (ούτε nova, ούτε cosmote, ούτε vodafone) πουθενά .. Και θα μου πεις αγόρασε το dvd/bluray δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους το έχω ψάξει άρα τι μένει ?

  14. #74
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelopas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογια ενος ξενου στο τορρεντφρεακ

    JayKay • 19 hours ago
    They had one of the worst economical crisis in Europe in the last few years. You'd think they would give the Greek people some "space to maneuver". But I guess the ones at the top of the food chain didn't feel it...
    κάτι ξέρει ο ξένος και το γράφει στο torrentfreak

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μεταξύ σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει εναλλακτική εκτός από την πειρατεία
    Προσωπικά έχω netflix αλλά κάποιες σειρές δεν μπορώ να τις δω ..πχ το supernatural δεν το έχει πουθενά (ούτε nova, ούτε cosmote, ούτε vodafone) πουθενά .. Και θα μου πεις αγόρασε το dvd/bluray δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους το έχω ψάξει άρα τι μένει ?
    εγώ σε καταλαβαίνω και σε νοιώθω φίλε μου
    καθώς έχω NETFLIX και AMAZON και πάλι δεν μπορώ να δω ότι τηλεοπτική σειρά θέλω καθώς δεν τις έχει καμία συνδρομητική τηλεόραση ή αν τις έχει είναι παλιότερη season και μέχρι να πάρει την νεώτερη θα έχω πάρει σύνταξη

    οι περισσότερες υπηρεσίες streaming δεν είναι διαθέσιμες στην χώρα μας αν ποτέ γίνουν διαθέσιμες θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή σε όλες (τουλάχιστον εγώ αυτό θα πρέπει να κάνω)

    έτσι θα φτάσω στο σημείο να δίνω 100-200 ευρώ σε συνδρομές για υπηρεσίες streaming ώστε να απολαμβάνω ότι εγώ θέλω από τις τηλεοπτικές σειρές που μου αρέσουν και όχι να βλέπω τα σκουπίδια ή παλιότερες τηλεοπτικές σειρές που έχει η δική μας συνδρομητική τηλεόραση (ούτε λόγος για την επίγεια ελεύθερη ψηφιακή τηλεόραση) εκεί δεν πρόκειται να δεις καμία σειρά εκτός αν είναι τούρκικη.

  15. #75
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κόβει πρόσβαση σε νόμιμες σελίδες η επιτροπή, ούτε θα κόψει την πρόσβαση ο νέος νόμος της ΕΕ.
    Βέβαια κάπου εδώ θα πρέπει να εξηγήσουμε τι ακριβώς σημαίνει «νόμιμες» ποιος το αποφασίζει και με βάση ποια συμφέροντα, πχ στην Κίνα δεν είναι νόμιμη η Google αν θέλεις να κάνεις κάποια αναζήτηση μόνο baidu
    Σε πείθει η η απόφαση της παρανομίας της Google ;
    Οι νομοθέτες πρέπει να εναρμονίζονται με τη λαϊκή βούληση και όχι με τα συμφέροντα 2 μεγαλοεταιριών.
    Αλλιώς ο «νόμος» δεν είναι νόμιμος. Είναι δικτατορία, και εμείς οι πολίτες έχουμε υποχρέωση σύμφωνα με το σύνταγμα να την καταστείλουμε

Σελ. 5 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας