Σελ. 21 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122232631 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 611
  1. #301
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι κάνατε φοιτητές στη Θεσσαλονίκη θα θυμάστε τις συναυλίες στο θέατρο δάσους ή τα τετραήμερα ροκ φεστιβάλ στο πάρκο των σκύλων στο Μακεδονία Παλλάς. Τότε οι φοιτητές καθόταν έξω από τον περιφραγμένο συναυλιακό χώρο κάτω στο γρασίδι με μια μπύρα και άκουγαν μουσική. Οι δε σεκιουριτάδες απλά πρόσεχαν να μην μπει κανείς χωρίς εισιτήριο στον περιφραγμένο χώρο. Τίποτα άλλο. Και πολύ σωστά έκαναν. Τι άλλο να κάνουν δηλαδή; να εκκενώσουν τα σπίτια στα γύρω τετράγωνα γιατί η μουσική ακούγεται μέχρι εκεί; Ο χώρος περιορίζεται η μουσική όχι. Ήταν κλέφτες οι φοιτητές που καθόταν εκεί έξω; Έχαναν χρήματα οι διοργανωτές από αυτούς; Όχι βέβαια. Όποιος ήθελε να δει από κοντά το αγαπημένο του συγκρότημα και είχε 1000 δραχμές θα έμπαινε μέσα. Οι υπόλοιποι είτε ήταν εκεί έξω είτε δεν ήταν καθόλου καμιά σημασία δεν είχε για τους διοργανωτές
    Δεν έχαναν λεφτά από αυτούς. Ίσα Ίσα που γινότανε και ντόρος και αποκτούσε φήμη το συγκρότημα.
    Πόσο δύσκολο σας είναι να μεταφέρετε αυτή τη σκηνή στο μυαλό σας απο την προ-internet εποχή στη σημερινή;

    Δεν χάνεις λεφτά από κάποιον που έτσι και αλλιώς δεν θα αγόραζε κάτι από σένα. Είναι κατά φαντασίαν ζημιά

    5€ επιπλέον στη συνδρομή μας Internet και όλα ελεύθερα software- μουσική- ταινίες και άμα θέλουν
    ή 5000€ μισθό και θα τα αγοράζουμε όλα
    Αλλιώς θα "καθόμαστε από έξω" ή θα "γράφουμε κασέτες" και θα τις ανταλλάσσουμε μεταξύ μας.
    5-10 ευρώ επιπλέον στην συνδρομή μας για την σύνδεση με το διαδίκτυο καλά θα ήταν και συμφωνώ αν την "πίτα" την είχαν μοιρασμένη και ήξερες που θα δίνεις λεφτά και τι θα έπαιρνες δηλαδή αν ήταν ένας αυτός που έχει το υλικό πνευματικής ιδιοκτησίας

    το πρόβλημα ότι είναι πολλοί αυτοί που έχουν τα παιχνίδια - προγράμματα - ταινίες - τηλεοπτικές σειρές - μουσική

    όποτε καταλαβαίνεις αν αρχίζεις να πληρώνεις συνδρομές (που το κάνω) χοντρικά θες περίπου 100-150 ευρώ για όλα αυτά

    και έχεις χάσει την μπάλα γιατί όλοι αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο ε...δεν γίνεται...θα λιγοστέψει ο ανταγωνισμός αργά ή γρήγορα και τότε θα καταλάβουν το λάθος που έκαναν τόσα χρόνια...

  2. #302
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως οι προτάσεις είναι ενδιαφέρουσες παιδιά..
    Ούτε λίγο ούτε πολύ προτείνετε να κόψει κάποιος το φαγητό και τα τσιγάρα για να πάρει Netflix
    Απο που κι ως που τα τσιγάρα είδος πρώτης ανάγκης μαζί με το φαγητό;

    Όσο για το φαγητό, μπορείς να κόψεις τις σαβούρες... όχι για το Netflix (άλλος εθισμός αυτός), αλλά για σένα πρώτα από όλα.

  3. #303
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    5-10 ευρώ επιπλέον στην συνδρομή μας για την σύνδεση με το διαδίκτυο καλά θα ήταν και συμφωνώ αν την "πίτα" την είχαν μοιρασμένη και ήξερες που θα δίνεις λεφτά και τι θα έπαιρνες δηλαδή αν ήταν ένας αυτός που έχει το υλικό πνευματικής ιδιοκτησίας

    το πρόβλημα ότι είναι πολλοί αυτοί που έχουν τα παιχνίδια - προγράμματα - ταινίες - τηλεοπτικές σειρές - μουσική

    όποτε καταλαβαίνεις αν αρχίζεις να πληρώνεις συνδρομές (που το κάνω) χοντρικά θες περίπου 100-150 ευρώ για όλα αυτά

    και έχεις χάσει την μπάλα γιατί όλοι αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο ε...δεν γίνεται...θα λιγοστέψει ο ανταγωνισμός αργά ή γρήγορα και τότε θα καταλάβουν το λάθος που έκαναν τόσα χρόνια...
    Αν δεν τους φτάνουν τα 5€ μας τότε θα πρέπει να βολευτούν με 0€ γιατί αν αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο το ίδιο θέλω και εγώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο που κι ως που τα τσιγάρα είδος πρώτης ανάγκης μαζί με το φαγητό;

    Όσο για το φαγητό, μπορείς να κόψεις τις σαβούρες... όχι για το Netflix (άλλος εθισμός αυτός), αλλά για σένα πρώτα από όλα.
    Δυσκολεύεστε να καταλάβετε ότι ο καπνιστής είναι άρρωστος;
    Είναι εθισμένος στη νικοτίνη και το κάπνισμα είναι το φάρμακο του για τον εθισμό
    Αν είναι σωστό να είναι εθισμένος κάποιος; όχι δεν είναι
    Όμως δεν γιατρεύεται κάποιος με ευχές
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios4711 : 18-05-19 στις 20:32.

  4. #304
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολεύεστε να καταλάβετε ότι ο καπνιστής είναι άρρωστος;
    Είναι εθισμένος στη νικοτίνη και το κάπνισμα είναι το φάρμακο του για τον εθισμό
    Αν είναι σωστό να είναι εθισμένος κάποιος; όχι δεν είναι
    Όμως δεν γιατρεύεται κάποιος με ευχές
    ΟΚ, δεκτό.

    Λύσεις υπάρχουν πάντως (ηλεκτρονικό κλπ.)

  5. #305
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τους φτάνουν τα 5€ μας τότε θα πρέπει να βολευτούν με 0€ γιατί αν αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο το ίδιο θέλω και εγώ.



    Δυσκολεύεστε να καταλάβετε ότι ο καπνιστής είναι άρρωστος;
    Είναι εθισμένος στη νικοτίνη και το κάπνισμα είναι το φάρμακο του για τον εθισμό
    Αν είναι σωστό να είναι εθισμένος κάποιος; όχι δεν είναι
    Όμως δεν γιατρεύεται κάποιος με ευχές
    αυτοί όμως φίλε μου θα ελέγχουν το παιχνίδι από το 2020 (η νομοθεσία που τους λύνει τα χέρια έχει περάσει με την ψήφο όλων των κομμάτων και μέχρι τότε θα ολοκληρωθεί) έτσι τότε θα κλείνουν/μπλοκάρουν ιστοσελίδες παράνομου λογισμικού
    και μπορεί να αρχίσουν να μοιράζουν τον "λογαριασμό" στους απλούς χρήστες ανάλογα πόσες φορές κατέβασε την "Τζούλια Αλεξανδράτου" σε πόσες στάσεις/πόζες ή πόσες φορές την τάδε τούρκικη σειρά/τηλεπαιχνίδι κτλ...(λέω παραδείγματα τα οποία σε κυνηγούν για πλάκα αν προσπαθήσεις να ανεβάσεις/μοιράσεις τα προιόντα τους

    έτσι αν δεν δώσεις τα ΧΧ ευρώ απλά ο χαμένος θα είσαι εσύ και οποιοσδήποτε άλλος στην θέση σου

  6. #306
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τους φτάνουν τα 5€ μας τότε θα πρέπει να βολευτούν με 0€ γιατί αν αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο το ίδιο θέλω και εγώ.
    Αυτοι έχουν πιο πολλά λεφτά όμως να έχουν και τον σκύλο και την πίτα ολόκληρη, εσύ δεν έχει πίτα
    Αν δεν σου φτάνουν τα λεφτά λύσεις υπάρχουν, μην τρως πίτα

  7. #307
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν τους φτάνουν τα 5€ μας τότε θα πρέπει να βολευτούν με 0€ γιατί αν αυτοί θέλουν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο το ίδιο θέλω και εγώ.



    Δυσκολεύεστε να καταλάβετε ότι ο καπνιστής είναι άρρωστος;
    Είναι εθισμένος στη νικοτίνη και το κάπνισμα είναι το φάρμακο του για τον εθισμό
    Αν είναι σωστό να είναι εθισμένος κάποιος; όχι δεν είναι
    Όμως δεν γιατρεύεται κάποιος με ευχές
    πιο εθισμένος από μένα στο κάπνισμα δεν νομίζω να υπάρχει

    από 16 χρονών - 44 χρονών κάπνιζα δύο πακέτα τσιγάρα

    το 2016 (31/08/2016) το βράδυ πήρα την απόφαση να το κόψω (οι δικαιολογίες ήταν η υγεία μου και φυσικά οικονομία στην τσέπη μου καθώς με όλο αυτό γλίτωσα 300 ευρώ το μήνα)

    01/09/2016 ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο (άτμισμα) με υψηλή νικοτίνη (18mg) και γεύση καπνική/τσιγαρίσια

    έχουμε 18/05/2019 συνεχίζω το ηλεκτρονικό τσιγάρο (άτμισμα) με χαμηλότερη νικοτίνη (12-15mg) από τότε (ας είναι καλά το TPD)

    δεν μου λείπει καθόλου το κανονικό τσιγάρο

    βέβαια δεν πίνω κανένα είδος καφέ (ίσως παίζει ρόλο)

    δεν υπάρχει για μένα το δεν γίνεται αλλά το δεν μπορώ ή δεν θέλω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοι έχουν πιο πολλά λεφτά όμως να έχουν και τον σκύλο και την πίτα ολόκληρη, εσύ δεν έχει πίτα
    Αν δεν σου φτάνουν τα λεφτά λύσεις υπάρχουν, μην τρως πίτα
    ακριβώς για αυτό κοιτάνε να μας κόψουν τα πιτόγυρα κοστίζουν...

  8. #308
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    To rarbg.to μη προσβάσιμο τις τελευταίες μέρες από Wind· κόμιψο σε επίπεδο DNS (αν και είχε επανέλθει για λίγο και μετά πάλι χάθηκε, αν θυμάμαι καλά, δηλαδή το περίεργο ότι το κώλυμα κάπως διακεκομμένο).
    Εγκρίθηκε και μπήκε σε ισχύ η απαίτηση μήπως;
    Από άλλους παρόχους τί λέει, έχετε πρόσβαση;

    Προσάρτημα:
    Τώρα βλέπω μερικές σελίδες πριν ότι έχει αναφερθεί ότι μπήκε σε ισχύ.
    Μάλιστα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 18-05-19 στις 22:27.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  9. #309
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Με otenet μπαίνει. Έχω όμως google dns server στο router.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  10. #310
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    To rarbg.to μη προσβάσιμο τις τελευταίες μέρες από Wind· κόμιψο σε επίπεδο DNS (αν και είχε επανέλθει για λίγο και μετά πάλι χάθηκε, αν θυμάμαι καλά, δηλαδή το περίεργο ότι το κώλυμα κάπως διακεκομμένο).
    Εγκρίθηκε και μπήκε σε ισχύ η απαίτηση μήπως;
    Από άλλους παρόχους τί λέει, έχετε πρόσβαση;
    Απο OTΕ/ Inalan με google dns κανένα πρόβλημα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  rarbg.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  371,6 KB 
ID: 203771

  11. #311
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παίδες τη χρήσει των dns servers του παρόχου σας θα δείτε αν/ότι έχει κοπεί...
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  12. #312
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Ξαναδοκίμασα αλλάζοντας DNS σε otenet μέσα από τα windows και μπαίνω πάλι στο rarbg.to
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  13. #313
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναδοκίμασα αλλάζοντας DNS σε otenet μέσα από τα windows και μπαίνω πάλι στο rarbg.to
    εγώ πάλι με DNS δηλαδή 195.170.0.1 , 212.205.212.205 (COSMOTE/OTE/OTENET) και με σύνδεση COSMOTE FTTH 100/10 δεν μπαίνει

    βγαίνει η γνωστή ιστοσελίδα https://opi.gr/edppi_block/edppi_block.html

    με ενεργοποιημένο VPN μπαίνει κανονικά

    δεν δοκίμασα να αλλάξω DNS σε 1.1.1.1 (Cloudfare) ή 8.8.8.8 (Google)

  14. #314
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με

    DNS σε 1.1.1.1 (Cloudfare) εχω την εντυπωση οτι μπαινω παντου, δε ειμαι σιγουρος και εαν τα δοκιμασα "ολα" βεβαια!


    Χαιρετισμους

    Υγ: Το "ελληνομανια/ellinomania" δουλευει ή το εκλεισαν οι διαχειριστες του?
    Χριστοφορος

  15. #315
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cbarbas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με

    DNS σε 1.1.1.1 (Cloudfare) εχω την εντυπωση οτι μπαινω παντου, δε ειμαι σιγουρος και εαν τα δοκιμασα "ολα" βεβαια!


    Χαιρετισμους

    Υγ: Το "ελληνομανια/ellinomania" δουλευει ή το εκλεισαν οι διαχειριστες του?
    αν είναι το "ίδιο" έχει αλλάξει διεύθυνση

Σελ. 21 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122232631 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας