Σελ. 33 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 132328313233343538 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 611
  1. #481
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τους όρους που υπογράφει κάποιος για το επαγγελματικό
    Τι σημαινει αυτο πρακτικα ; Ειχα τη εντυπωση οτι πληρωνοντας επαγγελματικο πληρωνεις χαρατσι και εχεις τη ησυχια σου . Τωρα ο καθε νεος νταβας γυρευει λεφτα απο οτι φαινεται . Το αστειο ειναι οτι απο τους μεγαλυτερους απαιτουντες για μπλοκαρισμα torrent ειναι παγκοσμιως η βρωμικη βιομηχανια πορνο - βλεπε σειρηνα εδω

  2. #482
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως αν τα καταφέρουν και με κάποιο τρόπο κάνουν απαγορευτικό το κατέβασμα από τον απλό χρήστη, κάτι που μάλλον δεν παίζει, υπάρχει περίπτωση να ξαναδούμε στους δρόμους, στα καφέ και στις λαϊκές αγορές τους γνωστούς από τα παλιά Αφρικανούς "πωλητές", αλλά αυτή τη φορά όχι με dvd αλλά με στικάκια!
    η νομοθεσία ισχύει παντού ξέρεις στην ευρώπη

    αν πας να κατεβάσεις κάτι το "μη νόμιμο περιεχόμενο" σου έρχεται ο "λογαριασμός" είτε από τον πάροχο που θα σε "δώσει" είτε από την ανάλογη επιτροπή προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων

    απλά εδώ στην ελλάδα δεν έχει αλλάξει η νομοθεσία έτσι δεν μπορεί να γίνει "ταυτοποίηση" του απλού χρήστη με την διεύθυνση IP ώστε ο πάροχος να δώσει τα στοιχεία του και να του στείλουν τον λογαριασμό

    αυτό συμβαίνει μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει "παράνομο" IPTV Streaming

    κάποια στιγμή θα αλλάξει η νομοθεσία γιατί η πίτα είναι μικρή και το κέρδος μεγάλο έτσι μπαίνουν πολύ μεγάλοι παίκτες

    δεν ξέρω αν θα είναι για καλό ή για κακό

    ούτε γνωρίζω φυσικά αν οι "μικροπωλητές" , "γνωστά καταστήματα" , "γνωστές αποθήκες παραγωγής/διάθεσης/διανομής" , "γνωστές ιστοσελίδες" θα παραμείνουν ανοικτά

    ούτε γνωρίζω αν θα σε εξασφαλίζει ένα VPN ή ένα SEEDBOX

    θα δείξει το άμεσο μέλλον...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σημαινει αυτο πρακτικα ; Ειχα τη εντυπωση οτι πληρωνοντας επαγγελματικο πληρωνεις χαρατσι και εχεις τη ησυχια σου . Τωρα ο καθε νεος νταβας γυρευει λεφτα απο οτι φαινεται . Το αστειο ειναι οτι απο τους μεγαλυτερους απαιτουντες για μπλοκαρισμα torrent ειναι παγκοσμιως η βρωμικη βιομηχανια πορνο - βλεπε σειρηνα εδω
    όχι μόνο το πορνό (σειρήνα) θα έλεγα εγώ
    άλλος ένας εχθρός του "παράνομου" είναι οι "τούρκικες σειρές" οι οποίες ανήκουν σε μία συγκεκριμένη εταιρεία παραγωγής/διανομής/διάθεσης κτλ εδώ στην ελλάδα
    επίσης άλλος ένας εχθρός είναι η συνδρομητική τηλεόραση τύπου NOVA-COSMOTE-VODAFONE-WIND κτλ..

  3. #483
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζουν οτι ο κόσμος θα πλήρωνε για τις σάπιες ταινίες που βγάζουν τα τελευταία χρόνια.. Ούτε το ρεύμα για το κατέβασμα δεν αξίζουν. 90% εφε φτιαγμένα στον υπολογιστή είναι.
    Ακριβως αυτο ελεγα χτες. Εστω και προ δεκαετιας οι ταινιες βλεποταν. Ηταν γυρισμενες σε ενα studio. Το τραπεζακι που εσπαγαν, ηταν τραπεζακι. Δεν ηταν ζωγραφια σε πρασσινο τοιχο!
    Το εχουν ξεφτιλισει. Πραγματικα ουτε το ρευμα για κατεβασμα δεν αξιζουν. Απιστευτη σαπιλα! Πηγα και έδωσα 9€ να δω αυτο το σαπιο Ad Astra. Καλά δεν ντράπηκαν να το βγάλουν στις αίθουσες??
    Αν ειχα παει στην Gold , θα ειχα κανει αγωγη αποζημιωσης απο την Village ετσι για το γαμώτο!

  4. #484
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο ελεγα χτες. Εστω και προ δεκαετιας οι ταινιες βλεποταν. Ηταν γυρισμενες σε ενα studio. Το τραπεζακι που εσπαγαν, ηταν τραπεζακι. Δεν ηταν ζωγραφια σε πρασσινο τοιχο!
    Το εχουν ξεφτιλισει. Πραγματικα ουτε το ρευμα για κατεβασμα δεν αξιζουν. Απιστευτη σαπιλα! Πηγα και έδωσα 9€ να δω αυτο το σαπιο Ad Astra. Καλά δεν ντράπηκαν να το βγάλουν στις αίθουσες??
    Αν ειχα παει στην Gold , θα ειχα κανει αγωγη αποζημιωσης απο την Village ετσι για το γαμώτο!
    Συμφωνώ μαζί σου 100%

    έχω να πατήσω το πόδι μου σε κινηματογράφο αρκετά χρόνια τώρα...

  5. #485
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως αυτο ελεγα χτες. Εστω και προ δεκαετιας οι ταινιες βλεποταν. Ηταν γυρισμενες σε ενα studio. Το τραπεζακι που εσπαγαν, ηταν τραπεζακι. Δεν ηταν ζωγραφια σε πρασσινο τοιχο!
    Το εχουν ξεφτιλισει. Πραγματικα ουτε το ρευμα για κατεβασμα δεν αξιζουν. Απιστευτη σαπιλα! Πηγα και έδωσα 9€ να δω αυτο το σαπιο Ad Astra. Καλά δεν ντράπηκαν να το βγάλουν στις αίθουσες??
    Αν ειχα παει στην Gold , θα ειχα κανει αγωγη αποζημιωσης απο την Village ετσι για το γαμώτο!
    Δηλαδή εμείς φταίμε που πήγες να δεις το Ad Astra και όχι, ας πούμε, το 1917 ή το Joker;
    Σάπιες ταινίες υπήρχαν πάντα, όπως και διαμάντια. Το ίδιο ισχύει και τώρα. Από εκεί και πέρα, έκαστος στο είδος του...

  6. #486
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εμείς φταίμε που πήγες να δεις το Ad Astra και όχι, ας πούμε, το 1917 ή το Joker;
    Σάπιες ταινίες υπήρχαν πάντα, όπως και διαμάντια. Το ίδιο ισχύει και τώρα. Από εκεί και πέρα, έκαστος στο είδος του...
    το κακό είναι ότι λίγα είναι τα "πραγματικά διαμάντια"

    τα περισσότερα είναι "σκουπίδια"

  7. #487
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κακό είναι ότι λίγα είναι τα "πραγματικά διαμάντια"

    τα περισσότερα είναι "σκουπίδια"
    Ακριβώς. Ό,τι ίσχυε πάντα δηλαδή.

  8. #488
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Με 4€ βλέπεις ταινία πλέον (με προσφορές, 1+1, κλπ). Όσο ένας καφές σε μαγαζί με θέα.

    Θα δεις κατά μέσο όρο 8-10 ταινίες τη χρονιά (δεν μιλάμε για σινεφίλ).

    Ορισμένες απ'αυτές, εκ των πραγμάτων, θα αποδειχτούν μάπα. Κάποιες θα "βλέπονται". Και κανα 2 θα είναι αυτό ακριβώς που ήθελες να δεις.

    Φτηνή διασκέδαση λοιπόν, με μερικές φόλες. Όπως κι ένα καφεδάκι. Δεν στον πετυχαίνουν πάντα...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #489
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εμείς φταίμε που πήγες να δεις το Ad Astra και όχι, ας πούμε, το 1917 ή το Joker;
    Σάπιες ταινίες υπήρχαν πάντα, όπως και διαμάντια. Το ίδιο ισχύει και τώρα. Από εκεί και πέρα, έκαστος στο είδος του...
    Σιγα το αριστουργημα το Joker! Το 1917 απλα βλεπεται σε σχεση με τα αλλα που δεν βλεπονται καν.
    Βλεπω ταινιες μεχρι 2008 περιπου και ειναι κορυφη. Ταινιες σε στουντιο, ισως και σε εξωτερικα πλανα, με αληθοφανεια. Οχι σαπιλα γραφικα σε υπολογιστη. Λες και βλέπω Playstation ειναι.
    Ακομα και το 1917 ολο σε studio ηταν, ισα με το σπιτι μου μην σου πω. Καλυτερο απλα απο την πλειοψηφια.
    Οταν βλεπεις ταινια στο σπιτι σου στον καναπε σου, και εισαι οριακά στο "ενταξει μωρε... δεν ηταν και τρομερη μαλακια. Περασε το βράδυ" .... ε αυτη την ταινια δεν μπορει να μου την χρεωσει στο σινεμα.
    Αν δεν μπορουσα να δω σπιτι μου, απλα δεν θα πηγαινα ποτε σινεμα. Το οτι την βλεπω στον καναπε, δεν σημαινει οτι θα πηγαινα σινεμα αν δεν μπορουσα να την δω στον καναπε.
    Θα εβλεπα "Πολυκατοικια".

  10. #490
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω ότι είναι λίγο πιο απλά τα πράγματα. αφού και αυτοί ξέρουν ότι θα την κατεβάσεις και δεν θα πας στο σινεμά το βλέπουν άλλωστε από τα έσοδα Για ποιο λόγο να κάνουν υπερπαραγωγή? Σαφώς και η εξέλιξη της τεχνολογίας έχει βοηθήσει αλλά από την άλλη μεριά αφού πας στο σινεμά και είναι άδειο.

  11. #491
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τα νούμερα ζαλίζουν πάντως και τα κέρδη πολλά. Απλώς μάλλον οι ξεπέτες είναι η εύκολη επιλογή. Αλλά αν ο κόσμος θέλει υπερήρωες, στολές, πίου πίου και φρου φρου αυτό θα του δώσουν. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #492
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 4€ βλέπεις ταινία πλέον (με προσφορές, 1+1, κλπ). Όσο ένας καφές σε μαγαζί με θέα.

    Θα δεις κατά μέσο όρο 8-10 ταινίες τη χρονιά (δεν μιλάμε για σινεφίλ).

    Ορισμένες απ'αυτές, εκ των πραγμάτων, θα αποδειχτούν μάπα. Κάποιες θα "βλέπονται". Και κανα 2 θα είναι αυτό ακριβώς που ήθελες να δεις.

    Φτηνή διασκέδαση λοιπόν, με μερικές φόλες. Όπως κι ένα καφεδάκι. Δεν στον πετυχαίνουν πάντα...
    για αυτό προτιμώ να πίνω τον καφέ μου στο σπίτι από την καφετιέρα που πάντα τον πετυχαίνει

    να βλέπω τις ταινίες/σειρές που εγώ γουστάρω

    και φυσικά να μην πηγαίνω σε κινηματογράφο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα το αριστουργημα το Joker! Το 1917 απλα βλεπεται σε σχεση με τα αλλα που δεν βλεπονται καν.
    Βλεπω ταινιες μεχρι 2008 περιπου και ειναι κορυφη. Ταινιες σε στουντιο, ισως και σε εξωτερικα πλανα, με αληθοφανεια. Οχι σαπιλα γραφικα σε υπολογιστη. Λες και βλέπω Playstation ειναι.
    Ακομα και το 1917 ολο σε studio ηταν, ισα με το σπιτι μου μην σου πω. Καλυτερο απλα απο την πλειοψηφια.
    Οταν βλεπεις ταινια στο σπιτι σου στον καναπε σου, και εισαι οριακά στο "ενταξει μωρε... δεν ηταν και τρομερη μαλακια. Περασε το βράδυ" .... ε αυτη την ταινια δεν μπορει να μου την χρεωσει στο σινεμα.
    Αν δεν μπορουσα να δω σπιτι μου, απλα δεν θα πηγαινα ποτε σινεμα. Το οτι την βλεπω στον καναπε, δεν σημαινει οτι θα πηγαινα σινεμα αν δεν μπορουσα να την δω στον καναπε.
    Θα εβλεπα "Πολυκατοικια".
    για το JOKER θα συμφωνήσω δεν με ενθουσίασε και ιδιαίτερα

    αντίθετα το 1917 είναι ΤΑΙΝΙΑ

    για το τελευταίο θα συμφωνήσω

  13. #493
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αυτό προτιμώ να πίνω τον καφέ μου στο σπίτι από την καφετιέρα που πάντα τον πετυχαίνει

    να βλέπω τις ταινίες/σειρές που εγώ γουστάρω

    και φυσικά να μην πηγαίνω σε κινηματογράφο

    - - - Updated - - -
    Μαγκιά σου. Όπως και των υπολοίπων που θα προτιμήσουν cinema.

    Εγώ τα cgi τα θέλω σε τεράστιο πανί, όχι σε μια χούφτα ίντζες
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #494
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαγκιά σου. Όπως και των υπολοίπων που θα προτιμήσουν cinema.

    Εγώ τα cgi τα θέλω σε τεράστιο πανί, όχι σε μια χούφτα ίντζες
    εννοείται μαγκιά μου και γούστα μου

    όπως και του καθενός

    ξέρεις υπάρχουν πανιά και για το σπίτι

    όπως και προβολείς (projectors) που κάνεις το σπίτι σου πραγματικό Home Cinema

  15. #495
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοείται μαγκιά μου και γούστα μου

    όπως και του καθενός

    ξέρεις υπάρχουν πανιά και για το σπίτι

    όπως και προβολείς (projectors) που κάνεις το σπίτι σου πραγματικό Home Cinema

    Οι περισσότεροι προτζέκτορες είναι μάπα φίλε μου, χάλια εικόνα. Πολύ λίγοι αξίζουν.

    Γι' αυτό και γω άνοιξα προχθές ένα μαγαζί εδώ στη γειτονιά και βούτηξα έναν. Αν θέλουν να τους πληρώνω να τους κάνουν καλύτερους.
    Και σε περίπτωση που αναρωτιέται κάποιος, όχι, αν δεν μπορούσα να τον κλέψω, δεν θα τον αγόραζα.
    Κι επίσης αν τον δοκιμάσω και μου αρέσει, μπορεί να τον αγοράσω.

    Ξέχασα τίποτα;

    Α ναι. Μαγκιά μου.

Σελ. 33 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 132328313233343538 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας