Σελ. 39 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 571-585 από 611
  1. #571
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γινει μια ερευνα στη ταξη του παντως στα προοδευτικα ξενα δε νομιζω να βρεθει μικρο αθωο και παρθένο . Στα 18 εχουν φυγει και απο το σπιτι .. τουλάχιστο σε μας κραταει ακόμα καποια μορφη οικογενειας δεν εχουμε γινει τετοιο μπ@ρδελο οπως τα πρότυπα ... Αλλα σε λιγα χρονια δε θα χει μείνει τίποτα .... Btw το λύκειο που ήμαστε πριν 20 χρονια περασα και τώρα θυμιζει κατι αναμεσα σε φυλακες ανηλικων και πορνειο ....
    Φαντάσου τι θα έλεγε κάποιος 40αρης που θα περνούσε έξω απο το δικό σου όταν πήγαινες εσύ

  2. #572
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα ελεγε και δε έτρωγε πέτρες και καρεκλιές

  3. #573
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πόσο ασφαλές είναι σήμερα πχ το κατέβασμα με torrent παιχνιδιών, ταινιών ; θεωρείται παράνομη πράξη ;
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  4. #574
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πόσο ασφαλές είναι σήμερα πχ το κατέβασμα με torrent παιχνιδιών, ταινιών ; θεωρείται παράνομη πράξη ;
    Ποτέ δεν ήταν νόμιμη. Το προστατευμένο υλικό πάντα θα είναι παράνομο.

    Τα μόνα που επιτρέπονται είναι αυτά που έχει περάσει ο χρόνος για τα πνευματικά δικαιώματα και πράγματα με ελεύθερες άδειες όπως η GNU.

    Πάντως σε λίγο καιρό θα χτυπήσει νέα καμπάνα από γνωστό ελληνικό tracker. Μέχρι τώρα είναι ελεύθερος και με μεγάλη ελαστικότητα. Αλλά από τις αρχές του χρόνου ανακοίνωσαν πως θα "κλείσουν" και θα δέχονται μόνο δωρεές. Εννοείται πως θα γίνουν πρωτοσέλιδο.

  5. #575
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    οταν λες που εχει περασει ο χρονος για πνευματικα δικαιωματα τυπου ; pc games δεκαετιας πχ ; με τις ταινιες τι γινεται ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν ήταν νόμιμη. Το προστατευμένο υλικό πάντα θα είναι παράνομο.

    Τα μόνα που επιτρέπονται είναι αυτά που έχει περάσει ο χρόνος για τα πνευματικά δικαιώματα και πράγματα με ελεύθερες άδειες όπως η GNU.

    Πάντως σε λίγο καιρό θα χτυπήσει νέα καμπάνα από γνωστό ελληνικό tracker. Μέχρι τώρα είναι ελεύθερος και με μεγάλη ελαστικότητα. Αλλά από τις αρχές του χρόνου ανακοίνωσαν πως θα "κλείσουν" και θα δέχονται μόνο δωρεές. Εννοείται πως θα γίνουν πρωτοσέλιδο.
    οταν λες που εχει περασει ο χρονος για πνευματικα δικαιωματα τυπου ; pc games δεκαετιας πχ ; με τις ταινιες τι γινεται ;
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  6. #576
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα και δεν είμαι και ειδικός να το απαντήσω. Ένας δικηγόρος το γνωρίζει καλύτερα.

    Δεν έχει να κάνει μόνο με το χρόνο αλλά και με το ποιοι έχουν τα δικαιώματα. Πχ εγώ μπορεί μετά από 10 χρόνια να δώσω ένα βιβλίο μου ελεύθερο. Αλλά την ίδια στιγμή να κρατήσω στην κατοχή μου τα δικαιώματα του ΧΧΧ που έγραψε ο προπάππος μου και ακόμη φέρνει κέρδη.

    Πχ η Ιλιάδα εννοείτε πως δεν έχει δικαιώματα διότι "γράφτηκε" 2800 πριν. Αλλά τα βιβλία που κυκλοφορούν τα έχουν γράψει - μεταφράσει κάποιοι σύγχρονοι και αυτοί έχουν δικαιώματα. Οπότε δεν μπορείς να μοιράσεις ένα τέτοιο βιβλίο και να ισχυριστείς ότι το έγραψε ο Όμηρος άρα είναι δωρεάν.

    Αλλά γενικά είναι παράνομο. Και επειδή το ελεύθερο περιεχόμενο είναι τόσο λίγο κάνε σαν να μην υπάρχει.

  7. #577
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πόσο ασφαλές είναι σήμερα πχ το κατέβασμα με torrent παιχνιδιών, ταινιών ; θεωρείται παράνομη πράξη ;
    Ναι είναι παράνομο, αν απλά κατεβάζεις κανένας εισαγγελέας δεν θα δώσει την άδεια για άρση απορρήτου.
    Αν ανεβάζεις κιόλας αλλάζει το θέμα.

    Αν σου γίνει κάποιος έλεγχος για άλλον λόγο και βρούνε παράνομα κατεβασμένο λογισμικό, τότε μπαίνει και πρόστιμο, αυτό συνήθως όμως σε επαγγελματική στέγη.

  8. #578
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα και δεν είμαι και ειδικός να το απαντήσω. Ένας δικηγόρος το γνωρίζει καλύτερα.

    Δεν έχει να κάνει μόνο με το χρόνο αλλά και με το ποιοι έχουν τα δικαιώματα. Πχ εγώ μπορεί μετά από 10 χρόνια να δώσω ένα βιβλίο μου ελεύθερο. Αλλά την ίδια στιγμή να κρατήσω στην κατοχή μου τα δικαιώματα του ΧΧΧ που έγραψε ο προπάππος μου και ακόμη φέρνει κέρδη.

    Πχ η Ιλιάδα εννοείτε πως δεν έχει δικαιώματα διότι "γράφτηκε" 2800 πριν. Αλλά τα βιβλία που κυκλοφορούν τα έχουν γράψει - μεταφράσει κάποιοι σύγχρονοι και αυτοί έχουν δικαιώματα. Οπότε δεν μπορείς να μοιράσεις ένα τέτοιο βιβλίο και να ισχυριστείς ότι το έγραψε ο Όμηρος άρα είναι δωρεάν.

    Αλλά γενικά είναι παράνομο. Και επειδή το ελεύθερο περιεχόμενο είναι τόσο λίγο κάνε σαν να μην υπάρχει.
    Spoiler:
    Η "Ιλιάδα ΙΙ";;;

  9. #579
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μου προκαλεί εντύπωση πάντως πως τα λαμόγια δεν έχουν βάλει "πνευματικά δικαιώματα" και σε πράγματα χιλιάδες χρόνια πριν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #580
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Η "Ιλιάδα ΙΙ";;;
    Πως το εννοείς;

  11. #581
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν βγαλει και ταριφα . Οι αεπιδες ειχαν τιμολογήσει κιολας ποσο παει ανα κεφαλι ανα τουριστ του live your myth ιν greece

  12. #582
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τέτοιες βδέλλες που ζουν από αέρα κοπανιστό, δεν νομίζω ότι έχει ξαναδεί η ανθρωπότητα. Καρκίνος.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #583
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Για 2 λόγους δεν αφήνω την τοπική μου μουσική για το Streaming. Ο πρώτος είναι η μοναδικότητα της γλώσσας μας καθώς δεν βρίσκεις πολύ υλικό. Αλλά ο δεύτερος λόγος είναι αυτός ο καρκίνος. Κανένας δε μου εγγυάτε ότι αύριο πρωί το Χ τραγούδι θα εξακολουθεί να υπάρχει.

  14. #584
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου προκαλεί εντύπωση πάντως πως τα λαμόγια δεν έχουν βάλει "πνευματικά δικαιώματα" και σε πράγματα χιλιάδες χρόνια πριν.
    Στο Πυθαγόρειο θεώρημα; Θα ξεχρεώναμε το δημόσιο χρέος!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοιες βδέλλες που ζουν από αέρα κοπανιστό, δεν νομίζω ότι έχει ξαναδεί η ανθρωπότητα. Καρκίνος.
    Η χειρότερη είναι η Disney που λομπάρει ανηλεώς:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Copyri..._Extension_Act


  15. #585
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Πυθαγόρειο θεώρημα; Θα ξεχρεώναμε το δημόσιο χρέος!
    Ξέχνα το. Gougu Theorem. Μας το πήραν οι Κινέζοι.

    https://www.youtube.com/user/MindYourDecisions

    Είμαι γραμμένος σε αυτόν τον τύπο και παρακολουθώ τα βίντεο του. Κάποια στιγμή αποφάσισε να "καταργήσει" το Πυθαγόριο Θεώρημα και να το αντικαταστήσει με το παραπάνω. Απο τότε οταν βλέπω γεωμετρικό πρόβλημα διαβάζω πρώτα τα σχόλια και μετά βλέπω το βίντεο. Μιλάμε για τρελό γέλιο.

Σελ. 39 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας