Σελ. 9 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 611
  1. #121
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Πραγματικά καταλαβαίνω πως κάποιοι νιώθουν πολυ γουαου που κατεβάζουν 30-40GB τον μήνα σε παράνομα αλλά αν ΔΕΝ ειναι καποιος φοιτητής ή άνεργος (που μπορώ να δώσω κάποια δικαιολογία ) ειναι πλέον βλακεία να το κανεις !!
    Θέλω να δω σειρες ;;
    Εχω λιώσει το Netflix
    Αν τελειώσουν οκ μπορει να το σκεφτώ να κατεβάσω κατι αν εχω χρονο
    Θέλω να δω μια ταινία ;
    Την νοικιάζω απο iTunes στην μισή τιμη του σινεμα και το βλέπω σπίτι μου ή παω σινεμα ρε φιλε για φουλ θέαμα σε ημέρα 1+1
    Δηλαδή πρεπει να δειτε όλη την σαβούρα σε ταινία που κυκλοφορεί ;;
    5-6 αξίζουν τον χρονο πλέον
    Θέλω να ακούσω μουσική τα πάντα ;
    Spotify (free & pro)
    Φτάνει με τα VPN και τις κακές κοπιες αφου οι πιο πολλοι κατεβάζουν μεχρι και CAM ή KOREA DVDRIP
    My 2 cents
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  2. #122
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γίνεται στο Hollywood, αλλά πολλοί λένε αυτό που είπες και εσύ, μου το λένε και οι φίλοι μου, οι περισσότερες ταινίες είναι μάπα, αλλά αυτοί πριν τις κρίνουν αν είναι μάπα θέλουνε να τα δούνε όλα και να κρατήσουν αυτές που θεωρούν καλές..... οι μόνες ταινίες που μου αρέσουν είναι ταινίες πολεμικών τεχνών από του 50 μέχρι αρχών 80, το youtube έχει άπειρες, από εκεί και πέρα μόνο anime βλέπω
    Τότε μάλλον δεν εκτιμάνε τον χρόνο τους. Χρόνος > χρήμα.

    Εγώ τελευταία φορά που πήγα cinema απλά έκλαψα 2 ώρες από την ζωή μου... τα εισιτήρια ήταν κερασμένα από παρέα (δεν ήθελα να τους στεναχωρήσω, αλλά στο τέλος ξενερώσαμε όλοι που χάσαμε τον χρόνο μας).

    Ούτε τα reviews μου λένε κάτι πλέον (από το IMDB score την πατήσαμε).

  3. #123
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το επικροτώ όμως, ούτε ζητάω να το πάνε ένα βήμα παραπέρα (slippery slope).
    Το πρόβλημα είναι πως το έχουν πάει ήδη πολλά βήματα παραπέρα δεν καταλαβαίνω πως παραξενεύεσαι τόσο από τα 5 ευρώ. Δεν μπορώ ούτε να διανοηθώ πόσα χρήματα έχουν κερδίσει από κάθε αγορά που πραγματοποιείται. Από αέρα κοπανιστό γεννάνε χρήματα. Τέτοιο κόλπα πρέπει να τα ζηλεύουν και οι τραπεζίτες.

    Και αναρωτιέμαι αν υπάρχει ο παραμικρός έλεγχος για το που πάνε αυτά τα χρήματα. Ποιος τα μαζεύει, ποιος τα διαχειρίζεται? Πως μοιράζονται, επιστρέφεται κάτι στον πολίτη μέσω προγραμμάτων, μέσω επενδύσεων ή τα μαγαρίζουν οι μπατζανάκηδες μεταξύ τους?

    Έχει γίνει κάποιος εξονυχιστικός έλεγχος για την ΑΕΠΙ που μας κουνούσε το δάχτυλο δεκαετίες? Αυτοούς που κάνουν κουμάντο τώρα, η ΑΕΠΙ ή κι εγώ δεν ξέρω ποιοι, τους ξεσκίζουν στους ελέγχους για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως σε λίγα χρόνια? Ή θα πέσουμε ξανά κάποια στιγμή από τα σύννεφα?

    Εύκολα μιλάμε για τον "πειρατή" που τα θέλει όλα τζάμπα, αλλά δεν βλέπω ίδια ευαισθησία για τους μπατζανάκηδες που τα θέλουν... όλα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #124
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vkonstad Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε πόσα sites που δεν γνωρίζουμε.. thanks...
    Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ!


    Πάντως έχουν πάρει φόρα. Ζόρικα τα πράγματα και θα ζορίσουν και άλλο.

  5. #125
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Spotify premium ειχα . Επισης εχω συνδρομες . Αλλα η @τανα η apple δεν προκειτε να δει ΠΟΤΕ cent απο μενα .

  6. #126
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Ετσι όπως πάνε τα πράματα η (όποια) πειρατεία και τα "πνευματικά" "δικαιώματα" (=νταβατζηλίκια) φαίνεται ότι είναι τελειωμένη υπόθεση.
    Σε 2-3 χρόνια το με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θέμα θα έχει λήξει και ξεχαστεί.

    Θα ήθελα την γνώμη σας, ποιό λέτε ότι θα είναι το επόμενο βήμα (ΕΕ και κυβερνήσεων) μετά την πειρατεία?
    Μαντεύω ότι θα είναι τα fake news ή ότι θα θεωρείται τότε fake.

  7. #127
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τις πηγές που παράγουν ή αναδημοσιεύουν fake news καλά θα κάνουν να τις κυνηγήσουν αλύπητα και δίχως έλεος, γιατί η αλήθεια είναι οτι έχει παραγίνει το κακό. Φτάνει βέβαια να μην εξισωθεί με "fake new" η έκφραση προσωπικής γνώμης/άποψης για ένα θέμα ή η διατύπωση εκτίμησης/πρόβλεψης για κάτι μελλοντικό με επιχειρήματα ή μη, τότε θα μιλάμε πραγματικά για κάτι πολύ άσχημο.

  8. #128
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις πηγές που παράγουν ή αναδημοσιεύουν fake news καλά θα κάνουν να τις κυνηγήσουν αλύπητα και δίχως έλεος, γιατί η αλήθεια είναι οτι έχει παραγίνει το κακό. Φτάνει βέβαια να μην εξισωθεί με "fake new" η έκφραση προσωπικής γνώμης/άποψης για ένα θέμα ή η διατύπωση εκτίμησης/πρόβλεψης για κάτι μελλοντικό με επιχειρήματα ή μη, τότε θα μιλάμε πραγματικά για κάτι πολύ άσχημο.
    ειναι ασυμβιβαστο αυτο που λες με τις θεσεις τους και τις ικανοτητες τους και τους σκοπους της εξουσιας .
    οποτε το βαρος της κριτικης σκεψης και του φιλτραρισματος του τι θα αφομοιωσουμε ως πληροφορια , βαραινει εμας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #129
    Εγγραφή
    15-02-2016
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Βλέπω αναφέρεστε κάποιοι στα torrents και τα έχετε συνδέσει με την παρανομία και το τζαμπατζιλίκι. Θέλω να πιστεύω πως ξέρετε οτι σαν τύπος αρχείου δεν είναι κάτι παράνομο, ακόμα και οι διανομές του linux με torrent κατεβαίνουν, εκτός και αν κάποια μέρα ακούσουμε ότι και το linux είναι παράνομο γιατί είναι δωρεάν και στερεί έσοδα απο ms και apple... Bέβαια στην άλλη όχθη του ατλαντικού και στο νησί το έχουμε ακούσει και αυτό, οπότε δεν θα αργήσει να φτάσει και εδώ...

  10. #130
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7403 kbps / 875 kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    bautec/sagem2404
    SNR / Attn
    10(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ απορώ με κάτι άλλο...
    Βλέποντας την λιστα με τις ιστοσελίδες , υπάρχει και μια που δεν είναι torrrent
    (μιλαω για το music-bazaar.com)
    αλλά εταιρία που πουλάει mp3 με διεύθυνση μάλιστα :

    Music-bazaar LLC
    ИНН: 6417970281, КПП: 772401001, ОГРН: 1056402206497
    115230, Russian Federation, Moscow, pr. Hlebozavodskiy, d.7, str. 9
    tel. +7 (499) 643-45-22


    Αρα εδώ δεν μιλάμε μόνο για torrent

  11. #131
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Το news και το fake news θα καθορίζονται κεντρικά από κάπου.
    Η δημοσίευση και αναπαραγωγή fake news θα διώκεται ως διασπορά ψευδών ειδήσεων.

    Θα υπάρχει λίστα με news στην οποία μόνον ένα ποσοστό θα είναι ελεύθερο προς αναδημοσιεύση και ελεύθερο σε σχολιασμό.
    Για τα υπόλοιπα news θα χρειάζεται συνδρομή, αλλιώς θα ειναι και αυτά πειρατεία.

    Κάτι πρέπει να γίνει για να μην γίνει 1984*. Και βέβαια το 1984 θα είναι νόμιμο και όλα τα υπόλοιπα παράνομα.


    * 1984 εννοώ το βιβλίο του Οργουελλ, όχι το έτος.

  12. #132
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το επικροτώ όμως, ούτε ζητάω να το πάνε ένα βήμα παραπέρα (slippery slope).

    Πάντως με τόσες συνδρομητικές υπηρεσίες ΑΝ υπήρχε lobbying θα το είχαν κάνει ήδη. Και πίστεψε με, θέλουν να ρουφάς την προπαγάνδα τους με το... χωνί (ούτε καν καλαμάκι).

    Για να μην το έχουν κάνει, μάλλον δεν αρκεί το ταληράκι... ποιός θα το πρωτομοιραστεί; Netflix; Hulu; Disney; Είναι πολλοί...

    Οι της ΑΕΠΙ είναι για δήμευση και ισόβια (μην πω τίποτα χειρότερο). Έλα όμως που έχουν τρελές άκρες (και χρήμα). Το networking μετράει πολύ σε ένα κοινωνικό είδος.

    Το να αρπάζεις δια της βίας λίγα από πολλούς δίνει τεράστια ισχύ, αλλά δεν θα το επικροτήσουμε κιόλας. Ειδάλλως να ζητήσω κι εγώ 1 cent από κάθε Έλληνα (θα λείψει σε κάποιον?) και στο τέλος να έχω €100.000 από το πουθενά. Ωραίο, ε;

    ΥΓ: Έχει αναρωτηθεί ποτέ κανείς εδώ μέσα γιατί δεν ακούμε στα μέσα σχεδόν ποτέ για πειρατεία στα e-books; Όλο ταινίες/μουσική/σειρές έχει το πρόγραμμα... ζω για την ημέρα που ο κόσμος θα το ρίξει στην μόρφωση, έστω και με πειρατικά βιβλία (και όχι, δεν εννοώ το Fifty Shades of Grey).

    Αυτή η μέρα όμως δεν θα έρθει ποτέ για τις μάζες (μάντεψε γιατί). Αποχαύνωση/άρτος και θεάματα.


    Δεν είσαι ο μόνος. Οι χρυσές εποχές του Hollywood έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Βγαίνουν σήμερα ταινίες που έχουν να πουν "κάτι" στον θεατή; (βλ. Matrix, V for Vendetta)

    Ο εθισμένος (βλ. binge watching) δεν μπορεί να σε καταλάβει, για αυτό απορεί πως αντέχεις... και μια χαρά θα τα σκάσει για την δόση του μόλις σφίξουν τα λουριά, όσο και να σκούζει. Τον άφησαν τόσα χρόνια ελεύθερο να εθίζεται (η πρώτη δόση δωρεάν, σαν τα βαποράκια) και τώρα ήρθε η ώρα της πληρωμής.

    Πραγματικά η συζήτηση μου θυμίζει σαν να αύξησαν τον φόρο στην ζάχαρη, ο κόσμος να ουρλιάζει για την αύξηση, αντί να ασχοληθεί με την ουσία (ότι δηλαδή η ζάχαρη είναι ένα σκουπίδι με σκοπό τον εθισμό, που δεν αξίζει ούτε τζάμπα να στο προσφέρουν). Όπου ζάχαρη βάλε ότι άλλο βλαπτικό θες.
    Πολύ σωστά

  13. #133
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δημοσίευση και αναπαραγωγή fake news θα διώκεται ως διασπορά ψευδών ειδήσεων.
    Αμήν και πότε

  14. #134
    Εγγραφή
    14-03-2018
    Ηλικία
    78
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ναι καλά το Opera πάντα το εκτιμούσα
    Ποιά είναι η γνώμη σας για το Epic Browser;

  15. #135
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cibern Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απορώ με κάτι άλλο...
    Βλέποντας την λιστα με τις ιστοσελίδες , υπάρχει και μια που δεν είναι torrrent
    (μιλαω για το music-bazaar.com)
    αλλά εταιρία που πουλάει mp3 με διεύθυνση μάλιστα :

    Music-bazaar LLC
    ИНН: 6417970281, КПП: 772401001, ОГРН: 1056402206497
    115230, Russian Federation, Moscow, pr. Hlebozavodskiy, d.7, str. 9
    tel. +7 (499) 643-45-22


    Αρα εδώ δεν μιλάμε μόνο για torrent
    Η οποία νομίζω ότι το κάνει νόμιμα τώρα η επιτροπή που βρίσκει την παρανομία.?

Σελ. 9 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας