Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Στις 14/03/2019 διαπιστωσα οτι δεν ειχα τηλεφωνο.
    Γνωστος μου, ο οποιος προσπαθουσε καποιες μερες να με καλεσει, εν τελει τηλεφωνησε στο κινητο μου, μου ειναι αγνωστο ποσο καιρο πριν, υπηρξε βλαβη.
    Την ιδια ημερα (14/03) επικοινωνω μεσω facebook, για να δηλωσω τη βλαβη.

    ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΗΤΑΝ Α-ΠΡΟ-ΒΛΗ-ΜΑ-ΤΙ-ΣΤΟ !!! Και συγχρονιζα στα 13,7Mbit, χωρις αποσυνδεσεις, χωρις κολληματα, χωρις ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ!


    Συνημμένο Αρχείο 202864

    Στις 18/03/2019 λαμβανω SMS στο κινητο μου για το εξης:

    Συνημμένο Αρχείο 202865
    Στο μεσοδιαστημα, αυτων 20+ ημερων, δεν ειχα καμια μα καμια ενημερωση για το ακριβες προβλημα, ενω σε καθε ερωτημα μου μεσω facebook λαμβανα τυποποιημενες απαντησεις.
    Χθες λοιπον, Πεμπτη 04/04/2019 ... ενημερωνομαι με SMS πως σημερα Παρασκευή, θα ερθει τεχνικος στην οικια μου για συνδυαστικο ραντεβου, ΕΝΩ ΗΔΗ ειχα ενημερωσει για τις ωρες κατα τις οποιες μπορω να ειμαι σπιτι.

    Συνημμένο Αρχείο 202866

    Ενω ηδη ενημερωσα λοιπον, ΚΑΠΟΙΟΣ, με καποιο τροπο, ερχεται στην οικια μου, ελεγχει απο τον εσωτερικο κατανεμητη στον οποιο εχουν προσβαση μονο οι 4 ιδιοκτητες που μενουμε (σωστα τα λεω?) συνδεει νεο ζευγος και μου ανακοινωνει τηλεφωνικως, οτι ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
    Εχεις τηλεφωνο, εχεις σχεδον 4Mbit λιγοτερα ιντερνετ.


    ΟΛΑ ΑΥΤΑ.... ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΓΡΑΜΜΗΣ !!!!
    3ΜΙΣΙ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΣ ΣΕ 'ΣΑΣ....
    20 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, ΠΑΛΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΣ ΣΕ 'ΣΑΣ!
    2 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΜΟΥ, ΞΑΝΑ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟΣ ΣΕ 'ΣΑΣ!


    Να συνδεομαι ΣΕ ΑΟΡΙΣΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ, να συμβαινουν καθε τρεις και λιγο οι βλαβες και εσεις, απλα να εισαστε το μπαλακι του ΟΤΕ χωρις καμια προστασια στους συνδρομητες σας.
    Να πληρωνω για 720P 50FPS streaming ετησια υπηρεσια για να παρακολουθω αγωνες online... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ! Πεταμενα λεφτα!!!!

    3 γειτονες, επιβεβαιωμενα, μεταξυ τους ο απο πανω μου, ειναι στα 12,5+ Mbit.
    Ο ενας απο αυτους, να με εξυπηρετει οταν εσεις απλα κοιμαστε και ειμαι ξεκρεμαστος.
    ΚΑΝΕΝΟΣ Η ΓΡΑΜΜΗ δεν ειχε παραπανω απο 60ms ping με Ευρωπαικο σερβερ!

    Αυτα, ειναι τα στατιστικα της γραμμης μου:

    Συνημμένο Αρχείο 202867

    Το πιο ελεινο και μπακαλικο calculator να παρω στο χερι, βγαζει θεωρητικη 20Mbit.
    Nαι, crosstalk, ποιοτητα χαλκου κλπ κλπ.
    ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ!!!
    Εν ετει 2019 με VDSL, 1080P Youtube, 4k Οθονες ...



    ΑΠΑΙΤΩ:
    1) Οπως μου γνωστοποιησετε, με ποιο τροπο υπηρξε ανανεωση συμβολαιου την τελευταια φορα που ανανεωθηκε. (μιας και ενημερωθηκα, πως υπαρχει δεσμευση μεχρι και τις 20/06/2019)
    2) Να ενημερωθω αμεσα, για το κοστος της προωρης διακοπης του συμβολαιου μου.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Σχόλιο 2019-04-05 201313.jpg  

    56412439_651207675351084_7689999515964669952_n.jpg  

    Στιγμιότυπο οθόνης (31)_LI.jpg  

    Σχόλιο 2019-04-05 201120.jpg  


  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Morx,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα, με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου (π.χ. τον αριθμό τηλεφώνου, τον ΑΦΜ του κατόχου), ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας