Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ρωταω με τη σειρα μου και εγω μετα απο τοσο καιρο Ειχε η εχει θεμα καποιος με αυτους η ειναι οκ;

    Vodafone Σταθερό & Internet 100 Mbps με Disney+
    από 21,90€/μήνα με Vodafone κινητή
    ...Λογικα θα δινουν (με κανα ευρω παραπανω) την προσφορα και οταν δεν θελεις φορητοτητα κινητου
    "Απόκτησε την νέα προσφορά της Vodafone με internet 100Mbps και απόλαυσε το Disney+ με συναρπαστικό περιεχόμενο που περιλαμβάνει χιλιάδες τίτλους Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic"


    ..Βλεπω λεει δωρεαν ενεργοποιηση αλλα δεν ειδα ακομα κατι για δωρεαν εξοπλισμο.. Θα το κοιταξω και μετα

    https://www.getaline.gr/Vodafone-prosfora-100Mbps

  2. #32
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Δεν προκειται να σε χρεωσουν για εξοπλισμο ειναι ΔΩΡΕΑΝ, στην vodafone τουλαχιστον
    Θα λαβεις η το Sercomm H300s, η το ZTE ZXHN H268Q, η το ZTE ZXHN H267A

  3. #33
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Με μια δευτερη σκεψη που εκανα λεω να το αφησω..
    Εδω μπλεκεις με την βονταφον απο μονη της, μην εχω και αυτους απο πανω!..

  4. #34
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Οι αυτοι ειναι απλα ενα καναλι πωλησης.
    Μονο με τη vf θαχεις να κανεις.
    Οσο για το μπλεξεις... ου μπλεξεις και με cosmote, για να μην πιασουμε την nova/wind.

  5. #35
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν προκειται να σε χρεωσουν για εξοπλισμο ειναι ΔΩΡΕΑΝ, στην vodafone τουλαχιστον
    Θα λαβεις η το Sercomm H300s, η το ZTE ZXHN H268Q, η το ZTE ZXHN H267A
    Το δέκτη του vodafone TV τον χρεώνουν 60 € σε δόσεις των 2,5€ κάθε μήνα πλέον του παγίου γραμμής. Τον εξοπλισμό modem router δίνει με χρησιδανεισμό δωρεάν.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δέκτη του vodafone TV τον χρεώνουν 60 € σε δόσεις των 2,5€ κάθε μήνα πλέον του παγίου γραμμής. Τον εξοπλισμό modem router δίνει με χρησιδανεισμό δωρεάν.
    Το Modem router από ότι μου είχε πει η εξυπηρέτηση το δίνουν με μορφή επιδότησης πλέον. Έτσι γράφει και στο συμβόλαιο. Άμα διακόψεις νωρίτερα στον χρεώνουν στον λογαριασμό
    Eπιτελους VDSL

  7. #37
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/10999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η268Q
    SNR / Attn
    10.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω ειχα δεκα χρονια συνδεση στη Cosmote με την λογικη οτι πληρωνω κατι παραπανω αλλα θα εχω καλυτερες υπηρεσιες και υποστηριξη.Δυστυχως οσο περνουσαν τα χρονια η ποιοτητα των υπηρεσιων της Cosmote επεφτε, ενω η τιμη συνεχιζε να ειναι η μεγαλυτερη απο ολους.Δηλαδη παλια τους επερνες τηλεφωνο και απαντουσαν στο δευτερο ντριν, τωρα τους περνεις τηλεφωνο και πρεπει να περιμενεις 30 λεπτα και βαλε, για να απαντησει καποιος ο οποιος ειναι και ασχετος και το προβλημα σου δεν λυνει.Στο chat μια απο τα ιδια μονο που απανταν κανα 5 λεπτο πιο γρηγορα.Εαν σου χαλαγε κατι σου εστελναν τεχνικο την επομενη ημερα πλεον που να κανεις ταμα σε αγιο δεν παταει τεχνικος ουτε με σφαιρες ,και εαν ερθει κανεις με τα χιλια ζορια σου πεταει το μπαλακι οτι φταιει η εσωτερικη καλωδιοση παρολο που απο το στυλο στην εισοδο της κατοικιας η ταχυτητα ειναι μικροτερη απο την αποδεχτη.Ετσι αποφασισα να παω στη Vodafone στις 30 Νοεμβριου με την προσφορα Black friday.Παρολες τις προσπαθιες που εκανα για να παρω την τιμη των 27,90 που εδινε ο Οτε για συνδεση VDSL 50/5 ,δεν ηθελαν να μου την δωσουν και επεμεναν στη τιμη 33 ευρω για VDSL 50/5 και τηλεφωνια απεριοριστα σταθερα και 350 λεπτα στα κινητα.Ηταν η πρωτη φορα που μετα απο 5 ανανεωσεις που δεν μου εδωσαν χαμηλοτερη τιμη.Την εκανα λοιπον για Vodafone me triple play 100/10 TV vodafone entertaiment με τιμη 25 ευρω+ 2,5 ευρω για το δεκτη της TV. H μεταβαση εγινε σε 3 ημερες και την Πεμπτη 2 Δεκεμβριου εμεινα χωρις internet για 3 ωρες και μετα ειμουν στην Vodafone.Το ρουτερ ενα ZXHN H268Q πολυ καλυτερο απο το speedport 2.Ο δεκτης της τηλεορασης μια χαρα μαζι με Disney plus που κοστιζει γυρω στα 7,5 ευρω.Και μαζι με ενα usb stick 3G που εβαλα στο ρουτερ απεκτησα και δωρεαν failover backup.Στη Cosmote επρεπε να πληρωσω αλλα 10 ευρω για να εχω backup failover.Οι ανθρωποι ειδαν οτι δεν συνγχρονιζει το ρουτερ στη σωστη ταχυτητα και εστειλαν μετα απο τρεις ημερες τεχνικο να το κοιταξει, ο ανθρωπος ηρθε ειδε οτι μαλλον ειναι καλωδιακο προβλημα του ΟΤΕ και ειδοποιησε τον ΟΤΕ να ερθει να το δει (σε εμας τα καλοδια ειναι σε ξυλινους στυλους και μαλλον σαπια απο τις καιρικες συνθηκες) Ο Οτε φυσικα δεν εκανε τιποτα και το αφησε ετσι με αποτελεσμα η Vodafone να μου προσφερει μια επιπλεον εκπτωση 2,5 ευρω.Γενικο συμπερασμα τα τελευταια 4 χρονια θα μπορουσα να ειχα καλυτερες υπηρεσιες με λιγοτερα χρηματα.Το καλο ειναι οτι απαντουν στο τηλεφωνο σε 5-6 λεπτα και στο chat σε 6 λεπτα.

  8. #38
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από otheitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειχα δεκα χρονια συνδεση στη Cosmote με την λογικη οτι πληρωνω κατι παραπανω αλλα θα εχω καλυτερες υπηρεσιες και υποστηριξη.Δυστυχως οσο περνουσαν τα χρονια η ποιοτητα των υπηρεσιων της Cosmote επεφτε, ενω η τιμη συνεχιζε να ειναι η μεγαλυτερη απο ολους.Δηλαδη παλια τους επερνες τηλεφωνο και απαντουσαν στο δευτερο ντριν, τωρα τους περνεις τηλεφωνο και πρεπει να περιμενεις 30 λεπτα και βαλε, για να απαντησει καποιος ο οποιος ειναι και ασχετος και το προβλημα σου δεν λυνει.Στο chat μια απο τα ιδια μονο που απανταν κανα 5 λεπτο πιο γρηγορα.Εαν σου χαλαγε κατι σου εστελναν τεχνικο την επομενη ημερα πλεον που να κανεις ταμα σε αγιο δεν παταει τεχνικος ουτε με σφαιρες ,και εαν ερθει κανεις με τα χιλια ζορια σου πεταει το μπαλακι οτι φταιει η εσωτερικη καλωδιοση παρολο που απο το στυλο στην εισοδο της κατοικιας η ταχυτητα ειναι μικροτερη απο την αποδεχτη.Ετσι αποφασισα να παω στη Vodafone στις 30 Νοεμβριου με την προσφορα Black friday.Παρολες τις προσπαθιες που εκανα για να παρω την τιμη των 27,90 που εδινε ο Οτε για συνδεση VDSL 50/5 ,δεν ηθελαν να μου την δωσουν και επεμεναν στη τιμη 33 ευρω για VDSL 50/5 και τηλεφωνια απεριοριστα σταθερα και 350 λεπτα στα κινητα.Ηταν η πρωτη φορα που μετα απο 5 ανανεωσεις που δεν μου εδωσαν χαμηλοτερη τιμη.Την εκανα λοιπον για Vodafone me triple play 100/10 TV vodafone entertaiment με τιμη 25 ευρω+ 2,5 ευρω για το δεκτη της TV. H μεταβαση εγινε σε 3 ημερες και την Πεμπτη 2 Δεκεμβριου εμεινα χωρις internet για 3 ωρες και μετα ειμουν στην Vodafone.Το ρουτερ ενα ZXHN H268Q πολυ καλυτερο απο το speedport 2.Ο δεκτης της τηλεορασης μια χαρα μαζι με Disney plus που κοστιζει γυρω στα 7,5 ευρω.Και μαζι με ενα usb stick 3G που εβαλα στο ρουτερ απεκτησα και δωρεαν failover backup.Στη Cosmote επρεπε να πληρωσω αλλα 10 ευρω για να εχω backup failover.Οι ανθρωποι ειδαν οτι δεν συνγχρονιζει το ρουτερ στη σωστη ταχυτητα και εστειλαν μετα απο τρεις ημερες τεχνικο να το κοιταξει, ο ανθρωπος ηρθε ειδε οτι μαλλον ειναι καλωδιακο προβλημα του ΟΤΕ και ειδοποιησε τον ΟΤΕ να ερθει να το δει (σε εμας τα καλοδια ειναι σε ξυλινους στυλους και μαλλον σαπια απο τις καιρικες συνθηκες) Ο Οτε φυσικα δεν εκανε τιποτα και το αφησε ετσι με αποτελεσμα η Vodafone να μου προσφερει μια επιπλεον εκπτωση 2,5 ευρω.Γενικο συμπερασμα τα τελευταια 4 χρονια θα μπορουσα να ειχα καλυτερες υπηρεσιες με λιγοτερα χρηματα.Το καλο ειναι οτι απαντουν στο τηλεφωνο σε 5-6 λεπτα και στο chat σε 6 λεπτα.
    Μόνο αυτό θα πω πλέον η vodafone στο chat απαντάει άμεσα σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρείες

  9. #39
    Εγγραφή
    30-06-2023
    Ηλικία
    23
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα φίλε, πως τους επίσης να σου δώσουν τους κωδικούς voip ? Ήταν κάποιου ίδιους συνεννόηση με την getaline πριν την υπογραφή του συμβολαίου?? Γιατί μιλάω και εγώ μαζί τους και αυτό θα με εξυπηρετούσε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κανένα γενικό θέμα ταχύτητας με τη Vodafone. Είναι πολύ ταχύτερο το 100αρι στις εργασίες που μπορούν να δείξουν αυτη τη διαφορά (upload π.χ. σε κάποιο cloud, κατέβασμα μεγάλων αρχείων από torrent κ.α.). Όπως είπα και πριν προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Και ότι είπαν από την προσφορά ίσχυσε.. και άψογες ταχύτητες δίνουν.. και τη VOIP τηλεφωνία έβαλα στο δικό μου ρούτερ κάτι που δε μπορούσα να κάνω με τη WIND.
    Καλησπέρα φίλε, πως τους επίσης να σου δώσουν τους κωδικούς voip ? Ήταν κάποιου ίδιους συνεννόηση με την getaline πριν την υπογραφή του συμβολαίου?? Γιατί μιλάω και εγώ μαζί τους και αυτό θα με εξυπηρετούσε

  10. #40
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PyroNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε, πως τους επίσης να σου δώσουν τους κωδικούς voip ? Ήταν κάποιου ίδιους συνεννόηση με την getaline πριν την υπογραφή του συμβολαίου?? Γιατί μιλάω και εγώ μαζί τους και αυτό θα με εξυπηρετούσε

    - - - Updated - - -



    Καλησπέρα φίλε, πως τους επίσης να σου δώσουν τους κωδικούς voip ? Ήταν κάποιου ίδιους συνεννόηση με την getaline πριν την υπογραφή του συμβολαίου?? Γιατί μιλάω και εγώ μαζί τους και αυτό θα με εξυπηρετούσε
    Δεν νομιζω να του εδωσαν κωδικους μαλλον τους βρηκε με τους διαθεσιμους τροπους που κυκλοφορουν στο forum

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας