Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Είναι και τα 120' (προς όλα τα δίκτυα) που δίνουν σε f2g αριθμό με το double-play.

  2. #17
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Εγώ λοιπόν που ανανέωσα το double play αρχές Ιανουαρίου θα έχω την τωρινή μου κάρτα να ισχύει μέχρι τις αρχές Ιανουαρίου 2020, εκτός και αν δώσω 5 ευρώ αρχές Μαΐου για να ισχύει μέχρι αρχές Μαΐου 2020. Μετά θα πρέπει να ανανεώνω ανά 2μηνο. Δε σφάξανε! Την πετάω μετά και περιμένω μέχρι να λήξει το συμβόλαιο (ή να κάνουν άλλο "εξορθολογισμό", οπότε φεύγω αζημίως) και τους κουνάω το μαντήλι για πάντα.
    Συμπέρασμα: μην εμπιστεύεστε τις έξτρα παροχές, καθώς ανά πάσα στιγμή τις αφαιρούν, χωρίς να μπορείς να αντιδράσεις.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εναλλακτική είπαμε έχουμε για internet;
    Άλλη εταιρία ή κάρτα προπληρωμένη από το εξωτερικό;
    υπαχει καποια συζητηση εδω
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #19
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).
    Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο. Κι αν τύχει και αρχίσουν μα-μου δε μας στείλανε ακόμη, πρέπει να βάλετε λεφτά κλπ, είναι μια άριστη ευκαιρία για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή για μεταπήδηση χωρίς κόστος σε άλλο πάροχο.
    Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.
    Όχι. Δε στοκάρονται.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  5. #20
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο.
    Μάλιστα, εμένα τηλεφωνικά μου είχαν πει για το 12μηνο, δεν θυμάμαι, δεν πήρα, όπως τα λες θα είναι.
    hnesne

  6. #21
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε;
    Μου την έχουν δώσει πάντως οι ντόπιες εταιρίες με τις αλόγιστες αυξήσεις που χώνουν κάθε τρεις και λίγο.
    Αμήν να έρθει καμιά σοβαρή με ρόαμινγκ από εξωτερικό, να σβήσουν από τον χάρτη. Νισάφι πια!

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stregas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε;
    Η παροχή ήταν για κάρτα με 1GB/μήνα δωρεάν. Εάν αρνηθούν να στην αλλάζουν κάθε δίμηνο που θα κλειδώνει πλέον, με όποια δικαιολογία, τότε είναι αιτία καταγγελίας.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;

  9. #24
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;
    5euro χ 2 φορες τον χρονο = 10 ευρω ,
    10 ευρω χ 6 φορες τον χρονο = 60 ευρω .
    και ξεμπερδεψες .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #25
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.512
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαχει καποια συζητηση εδω
    Σωστός!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    5euro χ 2 φορες τον χρονο = 10 ευρω ,
    10 ευρω χ 6 φορες τον χρονο = 60 ευρω .
    και ξεμπερδεψες .
    1 φορά το 5 = 5

    - - - Updated - - -

    5 ευρώ πιο ακριβοί από voda το μήνα = 5*12=60 +60 +60 χαράτσι = 180 δηλαδή 10 ευρώ όσο έχει ένα καρτοκινητό και βάλε
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #26
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stregas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε;
    Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό.
    Η ανακοίνωση λέει: "Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων."

    Στην επικείμενη κατάργηση του λογαριασμού @windtools.gr είναι ξεκάθαροι: "Σε όλους τους συνδρομητές που επηρεάζονται από την ανωτέρω αλλαγή παρέχεται δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός διαστήματος δυο μηνών από την ημερομηνία κατάργησης του λογαριασμού τους (4/6/2019)"

  12. #27
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η παροχή ήταν για κάρτα με 1GB/μήνα δωρεάν. Εάν αρνηθούν να στην αλλάζουν κάθε δίμηνο που θα κλειδώνει πλέον, με όποια δικαιολογία, τότε είναι αιτία καταγγελίας.
    Αυτό πρέπει κανείς να το εξακριβώσει άμεσα, όχι να περιμένει δύο μήνες.

    Γιατί η περίοδος καταγγελίας συμβολαίου αζημίως, λόγω αλλαγής όρων, είναι δύο μήνες. Αν έχουν περάσει οι δύο μήνες τί θα τους πεις; Εγώ τώρα το διαπίστωσα; Θα ρίξουν την ρήτρα διακοπής κανονικά.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Να βγάλουν κοινή ανακοίνωση και οι τρεις με πρόγραμμα για το πότε θα τις βγάζουν μαζί τις αυξήσεις... αφού έτσι κ αλλιώς δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα!!!

  14. #29
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πρέπει κανείς να το εξακριβώσει άμεσα, όχι να περιμένει δύο μήνες. Γιατί η περίοδος καταγγελίας συμβολαίου αζημίως, λόγω αλλαγής όρων, είναι δύο μήνες. Αν έχουν περάσει οι δύο μήνες τί θα τους πεις; Εγώ τώρα το διαπίστωσα; Θα ρίξουν την ρήτρα διακοπής κανονικά.
    Διάβασε πιο προσεχτικά τι λέω. Η αλλαγή που σε επηρεάζει δεν είναι πως ανακοίνωσαν πως οι κάρτες data mobile θα λήγουν στο δίμηνο. Αλλά σε περίπτωση που ΔΕΝ δεχτούν να σου δίνουν νέα κάρτα κάθε δίμηνο για συνεχίσεις να παίρνεις το 1GB δωρεάν, όπως έχουν υποσχεθεί να σου παρέχουν, τότε αυτό λέω πως είναι μονομερής αλλαγή της σύμβασης.... Και δεν υπάρχει καν δημόσια ανακοίνωση, ούτε φυσικά δίμηνο.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #30
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.512
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει εναλλακτική για 60+ λεπτά ομιλίας και περίπου 1GB δεδομένα με 8.5 ~ 10 ευρώ το μήνα;
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας