Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34
  1. #31
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;
    Δεν χρειάζονταν καν τα 5€.
    Η κάρτα δεδομένων της προσφοράς δεν έχει κανονικό καλούμενο αριθμό -για να καλείσθε εκεί- οπότε δεν χρειάζεται ανανέωση, αντικατάσταση (δωρεάν) χρειάζεται.
    Κάντε το λοιπόν όπως είπαν οι προλαλήσαντες ανά δίμηνο τώρα.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  2. #32
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).

    Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.
    Έχω την ίδια προσφορά, δεν το δουλεύω εγώ βέβαια το 1gb...αλλά έλεος όμως με τις αλλαγές... Μπορεί να σπάσει προσφορά από αυτή την αλλαγή αζημιως (ενημερωτικά ρωτάω στα άλλα της προσφοράς είμαι οκ)

  3. #33
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G, την έως 31 Μαΐου 2019 επέκταση του bonus 2GB με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά 1 KΒ, κατά την πρώτη νέα είσοδο στην πλήρως αναβαθμισμένη myF2G εφαρμογή και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες. Επιπλέον για όλους τους συνδρομητές F2G, νέους και υφιστάμενους, συνεχίζεται μέχρι 31 Μάιου 2019 η προσφορά Log & Win.

    Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

    Επιπλέον και σε συνέχεια της από 02/08/2018 σχετικής ανακοίνωσης, σας ενημερώνουμε πως έχει ακυρωθεί η εφαρμογή της αυτόματης μεταφοράς στο F2G, των συνδρομητών που ανήκουν στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND Card.

    Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.wind.gr.

    H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ.

    Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων.

    Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND/ καρτοκινητή, καλώντας 13800 (0,25€/ κλήση).

    Πηγή : Wind
    Παλιό μεν.. Αλλά επειδή γινόταν σχετική συζήτηση εδώ..
    Μου δημιουργήθηκε η ανάγκη να προσθέσω σχετικά με αυτό:
    Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.
    Ότι με αυτό το τερμάτισαν.. 12->2.. Τραγικοί απλά.. Τουλάχιστον για τους πελάτες τους που συνδυάζουν και σταθερή wind..
    Για αυτό το "δώρο" 1gb...
    Έπεται αναθεώρηση αρκετών πραγμάτων μου φαίνεται..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.youtube.com/watch?v=o26d08346cY

    Δεν κουνιέται φύλλο!
    Παλιό και αυτό..Αλλά δεν μπόρεσα πάλι να αντισταθώ..
    https://www.youtube.com/watch?v=EqasPDIXsKg

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου. Αυτό σημαίνει η ανακοίνωση; Και αν είναι έτσι, είναι αυτός λόγος για αποχώρηση χωρίς ποινή;
    Η προσφορά για την κάρτα έλεγε: "1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση"
    https://www.wind.gr/gr/wind/upostiri...ternet-me-f2g/
    Που είσαι; Ακόμα το λέει..
    Αλλά κάτω προσθέτει:
    Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και τα MB στην προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής.
    Δεν ξέρω αν υπήρχε τότε αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).

    Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.
    Δεν μεταφέρεται τπτ..
    Η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι στο δίμηνο ας πούμε.. Θα έχεις τα 1+1γίγα τα "δωρεάν" του 2μήνου, & επιπλέον στο δίμηνο με την ανανέωση των 5ε (αν δεν το ανεβάσουν κ αυτό) επιπλέον 2γίγα.. Αλλά σπαστά όχι όλα ενιαία.. Θέλει μελέτη η όλη κατάσταση..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο. Κι αν τύχει και αρχίσουν μα-μου δε μας στείλανε ακόμη, πρέπει να βάλετε λεφτά κλπ, είναι μια άριστη ευκαιρία για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή για μεταπήδηση χωρίς κόστος σε άλλο πάροχο. Όχι. Δε στοκάρονται.
    Είναι λόγος οι έξτρα "δωρεάν" παροχές για καταγγελία συμβολαίου; Ίσως αλλά δε νομίζω..
    Όπως και να είναι, θα έρθει ο καιρός που θα λήξει το συμβόλαιο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, εμένα τηλεφωνικά μου είχαν πει για το 12μηνο, δεν θυμάμαι, δεν πήρα, όπως τα λες θα είναι.
    Και εμένα σε κατάστημα 8 μήνες μετά από αυτό το μήνυμα σου, μου είπαν 6μήνες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζονταν καν τα 5€.
    Η κάρτα δεδομένων της προσφοράς δεν έχει κανονικό καλούμενο αριθμό -για να καλείσθε εκεί- οπότε δεν χρειάζεται ανανέωση, αντικατάσταση (δωρεάν) χρειάζεται.
    Κάντε το λοιπόν όπως είπαν οι προλαλήσαντες ανά δίμηνο τώρα.
    Πόσο σωστό είναι αυτό... Από τη μύγα ξύγγι..

    - - - Updated - - -

    Σόρρυ για το σεντόνι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #34
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Κι εγώ πηγαίνω κάθε 2 μήνες και μου δίνουν καινούργια κάρτα με το 1 gb internet. Η μόνη δυσκολία που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής είναι ότι σε κάποια καταστήματα Wind σου λένε ότι τους έχουν τελειώσει οι κάρτες αλλού όμως σου τη δίνουν άμεσα.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας