Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 83
  1. #46
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακρίβως.

    Spoiler:
    Ένα φιάσκο... Ντροπή για το SW saga. Έγινε τολμη και γοητεια / άγριες μέλισσες. Και αντέγραψαν και το τελικο fight του a new hope.

    Ξέθαψαν όλους τους σοβάρους ήρωες του saga και τους έβαλαν σε ρόλους κομπαρσαρίας μήπως και έτσι ανεβάσουν λίγο τη ταινία.
    λιγο Λουκ, Λαντο, Λέια, Τσουμπάκα.... Και φυσικά Χαν Σόλο... Και επειδή ο Κάιλο από την άρχη (ep7) ηταν πολύ λίγος σαν χαρακτηρας... ανέστησαν τον Emperor! Και του δώσανε απο το πουθενά στόλο...

    Από τη ταινία άξιζαν μόνο οι μουσικάρες, ο Adam Driver, και that's all.
    Εμενα μου την εσπασε που...

    Spoiler:
    Spoiler:
    η Rey ειναι super sayan, επαναφερει και νεκρους.

    Ενώ το lore σου εχει βασιστει στο οτι ο Anakin Skywalker όδευσε προς το Dark Side για ακριβως αυτόν τον λόγο.

    Πέτα στα σκουπίδια τα παντα ελέω power creep.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #47
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις επέστρεψα κι εγώ και.... ντροπή και αίσχος, μόνο

    Έβγαζαν σεναριακά από την κοιλιά τους ό,τι τους κατέβαινε (αποκορύφωμα ότι ξαφνικά όλα έγιναν για τον Palpatine - δεν είναι spoiler στα πρώτα 3 λεπτά γίνεται εμφανές), όπου είχαν δυσκολίες εφεύρισκαν ό,τι γούσταραν και γενικά, μια ταινία λούνα παρκ, ακριβώς στο πνεύμα των όσων σοφότατα καταδίκασε ο Σκορσέζε.

    Μεγάλη απογοήτευση για μια 3λογία που στο Επ. 7 χωρίς πολλές εκπλήξεις κάπως ανοίχτηκε με πιθανό μέλλον, το Επ. 8 προσωπικά το βρήκα να τολμά σε ιδέες να χωλαίνει στην εκτέλεση, και καταλήγουμε σε αυτό το λούνα παρκ που κακώς έφερε τον τίτλο Star Wars, μάλλον θα έπρεπε να λεγόταν "κάτι από SW".

    Μανατζαραίοι που θέλουν cash flow, egos του καθενός σκηνοθέτη και της κάθε Kennedy, αλλά έτσι όπως το πάει η Disney δεν ξέρω αν θα βγάλει το κέρδος από την επένδυσή της.

    - - - Updated - - -

    Και ένα καταληκτικό σχόλιο: Μα καλά, τριλογία εξάγγειλαν προ 6ετίας κοντά, τι διάολο 5-6 νοματαίοι σε ένα meeting room δεν βρέθηκαν τουλάχιστον να βγάλουν ένα μαμημένο story arc έστω και στο γενικό; Έπρεπε το εγώ του καθενός και της καθεμιάς να καθορίζει ταινίες τριλογίας σε ad hoc βάση; Με ποια λογική; Prequels λέω πλέον και κλαίω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 30-12-19 στις 01:36.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #48
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ σας το είπα ότι αυτή η τριλογία θα καταφέρει να κάνει κλασικά τα prequels

    Το ΣΚ ήμουν στο όριο να πάω να τη δω αλλά με πείσατε....


  4. #49
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σας το είπα ότι αυτή η τριλογία θα καταφέρει να κάνει κλασικά τα prequels

    Το ΣΚ ήμουν στο όριο να πάω να τη δω αλλά με πείσατε....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3krm86.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  77,1 KB 
ID: 210147

  5. #50
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις επέστρεψα κι εγώ και.... ντροπή και αίσχος, μόνο

    Έβγαζαν σεναριακά από την κοιλιά τους ό,τι τους κατέβαινε (αποκορύφωμα ότι ξαφνικά όλα έγιναν για τον Palpatine - δεν είναι spoiler στα πρώτα 3 λεπτά γίνεται εμφανές), όπου είχαν δυσκολίες εφεύρισκαν ό,τι γούσταραν και γενικά, μια ταινία λούνα παρκ, ακριβώς στο πνεύμα των όσων σοφότατα καταδίκασε ο Σκορσέζε.

    Μεγάλη απογοήτευση για μια 3λογία που στο Επ. 7 χωρίς πολλές εκπλήξεις κάπως ανοίχτηκε με πιθανό μέλλον, το Επ. 8 προσωπικά το βρήκα να τολμά σε ιδέες να χωλαίνει στην εκτέλεση, και καταλήγουμε σε αυτό το λούνα παρκ που κακώς έφερε τον τίτλο Star Wars, μάλλον θα έπρεπε να λεγόταν "κάτι από SW".

    Μανατζαραίοι που θέλουν cash flow, egos του καθενός σκηνοθέτη και της κάθε Kennedy, αλλά έτσι όπως το πάει η Disney δεν ξέρω αν θα βγάλει το κέρδος από την επένδυσή της.

    - - - Updated - - -

    Και ένα καταληκτικό σχόλιο: Μα καλά, τριλογία εξάγγειλαν προ 6ετίας κοντά, τι διάολο 5-6 νοματαίοι σε ένα meeting room δεν βρέθηκαν τουλάχιστον να βγάλουν ένα μαμημένο story arc έστω και στο γενικό; Έπρεπε το εγώ του καθενός και της καθεμιάς να καθορίζει ταινίες τριλογίας σε ad hoc βάση; Με ποια λογική; Prequels λέω πλέον και κλαίω
    Ειναι ενας πολύ όμορφος αχταρμάς. Είναι της μόδας πλέον
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  6. #51
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι ενας πολύ όμορφος αχταρμάς. Είναι της μόδας πλέον
    Νομίζω ότι η Disney "θα το βρει" από τον κόσμο με την έννοια πως ήδη το 9 πέρασε αρκετά αδιάφορο (σε σύγκριση με τον σαματά του 7, ακόμα και του 8) ενώ είναι προφανές ότι με πορδές δεν βάφονται αυγά και αυτό που έστησε ο οραματιστής Λούκας (ακόμα και στα prequel όπως αποδεικνύεται) δεν είναι κάτι που απλά το ξεπατικώνεις.

    4 δισ έσκασαν, το κέρδος πρέπει να είναι πολλαπλάσιο για να έχει αξία και κάτι με τους πολέμους των streamers (Netflix vs Disney vs Amazon vs HBO και λοιποί), κάτι με τις παπάτζες που βγάζει το sausage factory της Disney για SW, νομίζω ότι δεν θα τους βγει σαν επένδυση.

    Και πολύ θα το φχαριστηθώ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #52
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι η Disney "θα το βρει" από τον κόσμο με την έννοια πως ήδη το 9 πέρασε αρκετά αδιάφορο (σε σύγκριση με τον σαματά του 7, ακόμα και του 8) ενώ είναι προφανές ότι με πορδές δεν βάφονται αυγά και αυτό που έστησε ο οραματιστής Λούκας (ακόμα και στα prequel όπως αποδεικνύεται) δεν είναι κάτι που απλά το ξεπατικώνεις.

    4 δισ έσκασαν, το κέρδος πρέπει να είναι πολλαπλάσιο για να έχει αξία και κάτι με τους πολέμους των streamers (Netflix vs Disney vs Amazon vs HBO και λοιποί), κάτι με τις παπάτζες που βγάζει το sausage factory της Disney για SW, νομίζω ότι δεν θα τους βγει σαν επένδυση.

    Και πολύ θα το φχαριστηθώ
    Μάλλον ζεις σε παράλληλο σύμπαν, δεν εξηγείται αλλιώς.
    Η DISNEY πιστεύεις ότι μπαίνει μέσα;
    Ή ότι η τελευταία ταινία γενικά δεν άρεσε στον κόσμο, επειδή δεν άρεσε σε σένα και μερικούς ακόμα;

    Ή μήπως δεν καταλαβαίνεις το χρήμα βγαίνει και από σειρές όπως το MANDALORIAN και άλλες που θα βγουν αργότερα, αλλά και από merchandise κλπ;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #53
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ζεις σε παράλληλο σύμπαν, δεν εξηγείται αλλιώς.
    Η DISNEY πιστεύεις ότι μπαίνει μέσα;
    Ή ότι η τελευταία ταινία γενικά δεν άρεσε στον κόσμο, επειδή δεν άρεσε σε σένα και μερικούς ακόμα;

    Ή μήπως δεν καταλαβαίνεις το χρήμα βγαίνει και από σειρές όπως το MANDALORIAN και άλλες που θα βγουν αργότερα, αλλά και από merchandise κλπ;
    Ή ζούμε Όλοι οι άλλοι σε παράλληλο σύμπαν ή εσύ
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #54
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.141
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου άρεσε περισσότερο από το 8, αν και σεναριακά ήταν όντως αχταρμάς. Δεν είναι κακό για pop corn movie, αλλά καμιά σχέση με τα κλασσικά star wars. Δε νομίζω όμως η disney να μπαίνει μέσα. Χωρίς να μετράμε disney+ , merchandise , video games και βιβλία, ακόμα κι αν το 9 πάει χειρότερα από το 8 , θα έχει βγάλει το κόστος της νέας τριλογίας, του rogue one και της αρχικής επένδυσης ήδη. Το ζητούμενο είναι κατά πόσο θα θέλουν να προστατεύσουν τη μακροζωία αυτής της επένδυσης, ή να την αρμέξουν όσο πιο γρήγορα μπορούν και να προχωρήσουν στην επόμενη. Δυστυχώς, σε αρκετούς τομείς της επιχειρηματικότητας πλέον, η προτιμώμενη στρατηγική είναι η δεύτερη.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  10. #55
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ζεις σε παράλληλο σύμπαν, δεν εξηγείται αλλιώς.
    Η DISNEY πιστεύεις ότι μπαίνει μέσα;
    Ή ότι η τελευταία ταινία γενικά δεν άρεσε στον κόσμο, επειδή δεν άρεσε σε σένα και μερικούς ακόμα;

    Ή μήπως δεν καταλαβαίνεις το χρήμα βγαίνει και από σειρές όπως το MANDALORIAN και άλλες που θα βγουν αργότερα, αλλά και από merchandise κλπ;
    Μπαίνει μέσα vs δεν θα της βγει η επένδυση είναι 2 διαφορετικά πράγματα.

    Στον επιχειρηματικό κόσμο η επένδυση αποτιμάται αυτούσια ενώ συνήθως πηγαίνει με κάποιον πολλαπλάσιο λόγο επιστροφής που δεν είναι απλά μπακαλίστικος (διπλάσια / τριπλάσια και ρεφάραμε π.χ.) αλλά αφορά λόγο επιστροφής έναντι παρούσας αξίας χρήματος έναντι κόστους ευκαιρίας έναντι cash-flow που θα σου φέρει κλπ.

    Και προφανώς, με υψηλότερο το κόστος επένδυσης και μάλιστα αν έχει ακουμπηθεί άμεσα - όπως έχω καταλάβει έτσι έγινε με την αγορά του franchise από Λούκας σε πακέτο - και μάλιστα αν είναι δισεκατομμύρια.

    Έτσι αποτιμάται μια επένδυση και όχι αν η εταιρεία συνολικά είναι στο μαύρο ή στο κόκκινο λογιστικά.

    Με αυτήν τη λογική λέω ότι μάλλον δεν θα τους βγει και ήδη είχαμε μία ταινία να είναι στο κόκκινο (Solo), κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ σε Star Wars project.

    Για το Mandalorian, θα το δούμε στα νούμερα που βγάζει συνολικά το stream της Disney. Επίσης, λέω ότι δεν θα τους βγουν τα 4 δισ έτσι όπως συνεχίζουν να βγάζουν ταινίες από sausage factory που δεν έχουν κανένα όραμα όπως αυτό που είχε ο Λούκας (με όλες τις στραβοτιμονιές του, το είχε) και το έχουν δει ως εργοστάσιο.

    Αυτά στο δικό μου σύμπαν...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #56
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Γενικά μια επιχείρηση πρέπει είτε να συντηρεί το revenue ή να δημιουργεί path to revenue. Οτιδήποτε άλλο είναι αποτυχία.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #57
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το τελευταίο του Μάντο πάντως, ήταν καλύτερο από όλη την τριλογία.

  13. #58
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Χτες την είδα και εγώ. Θα την κρίνω σαν 2 διαφορετικά πράγματα. Σαν απλή ταινία και σαν Star Wars.

    Σαν ταινία ήταν μια αμερικανιά και μισή. Πολύ χαριστικά 49/100. Το μόνο που τη σώζει είναι τα εφέ και οι ερμηνείες της Ridley, του Boyega, του Isaac και λιγότερο του Driver. Πολύ δήθεν. Είμαστε οι "καλοί" και θα επαναστατήσουν και άλλοι. Όλα για τον κοινό σκοπό κτλ. Θα το έλεγες και προπαγάνδα. Δε θυμάμαι άλλη ταινία να είναι έτσι. Είχες την κακή Αυτοκρατορία, τους καλούς επαναστάτες και η πολιτική απλά δεν υπήρχε. Εδώ λες και βλέπεις ταινία στυλ Delta Force και Iron Eagle. Επίσης σκηνοθετικά οι ηθοποιοί απαράδεκτοι. Πχ η σκηνή με εκείνο το "χοντρό" που ήταν απαισιόδοξος και άρχισε τις χαζομάρες μετά το κατσάδιασμα. Ή ο Ford που βαριόταν για 1' παρουσίας. Εδώ ο Eastwood σκηνοθετεί και πρωταγωνιστεί στα 90 του και νομίζεις πως θα αρχίσει να τρέχει και ο άλλος ίσα που μίλαγε. Και αν κρίνω από το σκηνικό της σκηνής πολύ πιθανό να μην ήταν παραπάνω από 10' μακρυά από το σπίτι του. Ο αυτοκράτορας σκέτη καρικατούρα. Πριν ήταν απόλυτα ψυχρός χωρίς κανένα συναίσθημα. Τώρα λες και έβλεπες τα "ταλέντα" της Πάνια να παίζουν.

    Σαν Star Wars αρκετά καλό αλλά δυστυχώς Disney. Αν δεν αλλάξει κάτι που δε θα αλλάξει θα αρχίσουμε να βρίζουμε το Lucas που πούλησε το Franchise. Καλό το plot twist για την καταγωγή της Ray αν και θα περίμενα περισσότερη επίδειξη κάποιων δυνάμεων. Με προβλημάτισε μια ατάκα του Finn που μου θύμισε μια αντίστοιχη από το 5 και ίσως στο μέλλον δούμε κάτι νέο με αυτόν. Επίσης υπάρχουν κάποια "κενά" στην καταγωγή της Ray τα οποία αργότερα θα πρέπει να τα συζητήσουμε όταν δε θα υπάρχει λόγος να χαλάσουμε την ταινία. Θα ήθελα κάτι τις λιγότερη δράση και περισσότερη αναζήτηση για τους Sith καθώς παραμένουν άγνωστοι και επίσης θα ήθελα λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω με τα οράματα της Ray.

    Τίμια ταινία δράσης με καλή εξέλιξη στον κόσμο του SW αλλά προβληματίζομαι για τη Disney.

  14. #59
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Την είδα προ ολίγου. Χάλι μαύρο. Δεν μου άρεσε καμία από τα sequels και όλα μα όλα είναι ανέμπνευστα και σεναριακά αντιγράφουν τα 4-6.

    Spoiler:
    Πχ, ο Palpatin είναι με την Rey και ως της δείχνει την καταστροφή των δυνάμεων της Resistance ακριβώς όπως έκανε και στο Return of the Jedi με τον Luke.


    Προβλέψιμο όπως είπε και ο Pop από τα πρώτα λεπτά. Το επόμενο Star Wars να το βγάλει η Disney Μεγάλο Σάββατο. Να δένει και με την ανάσταση μιας και το έκανε μόδα.

  15. #60
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί εκεί κάποιος στην disney να είχε προηγούμενα με τον Lukas. Και απλά να πλήρωσε πολύ ακριβά για να έχει την ευχαρίστηση να καταστρέφει το μεγαλύτερο επίτευγμα της ζωής του.

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας