Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Έχω το samsung galaxy tab 3 (t210) και τον τελευταίο μήνα έχω πρόβλημα με το gps. Με το ζόρι εντοπίζει δορυφόρους και ακόμα δυσκολότερα συνδέεται σε αυτούς (το βλεπω με πρόγραμμα gps test). Tι μπορεί να φταίει ; έχω δοκιμάσει τα παντά που βρήκα, επαναφορές, να αλλάξω θήκες, να χαλαρώσω κάτι βίδες. Επειδή πλέον για σερφάρισμα κολλάει το έχω για gps με το sygic(αγορασμένο) και δεν εντοπίζει με τίποτα, μένει στην αναζήτηση...
    Το προσέχω και σίγουρα δεν έχει φάει τούμπα. Καμια ιδέα;

  2. #2
    Εγγραφή
    30-03-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chralexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το samsung galaxy tab 3 (t210) και τον τελευταίο μήνα έχω πρόβλημα με το gps. Με το ζόρι εντοπίζει δορυφόρους και ακόμα δυσκολότερα συνδέεται σε αυτούς (το βλεπω με πρόγραμμα gps test). Tι μπορεί να φταίει ; έχω δοκιμάσει τα παντά που βρήκα, επαναφορές, να αλλάξω θήκες, να χαλαρώσω κάτι βίδες. Επειδή πλέον για σερφάρισμα κολλάει το έχω για gps με το sygic(αγορασμένο) και δεν εντοπίζει με τίποτα, μένει στην αναζήτηση...
    Το προσέχω και σίγουρα δεν έχει φάει τούμπα. Καμια ιδέα;
    Καλησπέρα ...

    Έχω το ίδιο tablet ... (εδώ και χρόνια) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, και ακόμη και σήμερα με βοηθά στις εργασίες μου, τρομερά.

    Όμως, ξαφνικά (εδώ και αρκετό καιρό) παρουσίασε το πρόβλημα που αναφέρεις και δεν εντοπίζει GPS στίγμα και ουσιαστικά είναι ανενεργό ...
    Ειχα δοκιμάσει format, διάφορα apps, settings και ότι άλλο μπορούσα να βρω .... Χωρίς όμως αποτέλεσμα ...
    τελικά, δεν κατάφερα να το διορθώσω και έτσι δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το gps του ...

    Μάλλον πρόκειται για κάποια αστοχία hardware ... (ποιος ξέρει) ....
    νομίζω πως δεν θα βρεις λύση ...

  3. #3
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Ψάχνοντας στο ιντερνετ είδα πολλές αναφορές για το συγκεκριμένο πρόβλημα αυτού του μοντέλου (SM-T210) και πλεον θεωρώ και εγω ότι είναι αστοχία hardware. Σε κάποια βίντεο ακουμπούσαν ένα κατσαβίδι πάνω στην κεραία του gps , άλλοι ξεβίδωναν κάποιες βίδες , και το gps test έβρισκε αμέσως 7-8 δορυφόρους , προσπάθησα αλλά δεν... . Το κράτησα για να βλέπω καμια ταινια στο κρεβατι πριν κοιμηθώ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας