Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 246
  1. #16
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Ίσως είμαι αυστηρός ναι, απλώς μου φαίνονται λίγα τα επόμενα 5 επεισόδια.Γνωρίζω ότι θα είναι μεγαλύτερης διάρκειας τα 4 τελευταία αλλά και πάλι, είδαμε ένα επεισόδιο reunion, μoy άρεσε αλλά περίμενα να το προχωρήσουν και λίγο ακόμα.

    Spoiler:
    Έστω να είχε με κάποια "ζευγάρια" περισσότερες προστριβές , π.χ. Arya με Hound, ένα αγριοκοίταγμα τέλος αυτή η σκηνή. Bran me Jaime το έβαλαν στο τέλος πάλι να κοιτιούνται. John έμαθε ποιος είναι τέλος πάμε στην επόμενη σκηνή.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι άφησαν πάλι αρκετές τέτοιες σκηνές για το επόμενο επεισόδιο μεταξύ τους, κινήθηκε πολύ αργά.

  2. #17
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ συμφωνώ με τον Ρέμπελο.... Άλλωστε αν ανατρέξετε εδώ στο φόρουμ (αν αντέχετε να δείτε τους εαυτούς σας 10 χρόνια πριν ) θα δείτε παρόμοια 'παράπονα' ακόμα και σε σεζόν που ήταν ακαταμάχητες.

    Θα περίμενα, είναι πολύ νωρίς και δεν θα με εκπλήξει αν και το 2ο επεισόδιο είναι σε παρόμοιο μοτίβο. Μάλιστα, προσωπικά προτιμώ ένα καλό setting the scene όπως επισήμανε πιο πίσω και ο Cassander.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #18
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έτσι οπως το περιμένω εγω, το 3ο, το 5ο και το 6ο θα ειναι τα επεισόδια που θα έχουμε την δράση που ζητάνε αρκετοί.

    Η δική μου καθαρά πρόγνωση ειναι πως στο 3ο θα έχουμε τη πρώτη μάχη με τα ζόμπι, στο 5ο, τη δεύτερη και τελική και στο τελευταίο, τη μάχη για τον θρόνο με τη Σέρσει.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ συμφωνώ με τον Ρέμπελο.... Άλλωστε αν ανατρέξετε εδώ στο φόρουμ (αν αντέχετε να δείτε τους εαυτούς σας 10 χρόνια πριν ) θα δείτε παρόμοια 'παράπονα' ακόμα και σε σεζόν που ήταν ακαταμάχητες.

    Θα περίμενα, είναι πολύ νωρίς και δεν θα με εκπλήξει αν και το 2ο επεισόδιο είναι σε παρόμοιο μοτίβο. Μάλιστα, προσωπικά προτιμώ ένα καλό setting the scene όπως επισήμανε πιο πίσω και ο Cassander.
    Μα το GoT το αγαπήσαμε πριν καν ανεβεί ο προϋπολογισμός για να έχουμε δράκους, επικές μάχες και τα συναφή. Είχαμε ίντριγκα, ανατροπές και μια σταδιακή αίσθηση σύγκλισης προς την κορύφωση του δράματος (εκεί συμφωνώ με τον προλαλήσα ότι το τεντώσανε παραπάνω από ότι έπρεπε)

    Αυτό που με ενόχλησε στην προηγούμενη σεζόν ήταν ότι ό,τι συνέβαινε ήταν για να στήσει ένα σκηνικό για να δούμε "φοβερά" πράγματα.

    Εδώ το πρώτο επεισόδιο επιστρέφει σε γνώριμους ρυθμούς.


  5. #20
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεύτερο επεισόδιο και

    Spoiler:
    Σταδιάλα με χαζοσυγκίνησε επειδή στην τελική ήταν και η τελευταία φορά στο γυαλί που οι χαρακτήρες αυτοί κάθονται μαζί.

    Το τέλος ενδιαφέρον, υποθέτω όμως πως από εδώ και πέρα αρχίζει το ξύλο!!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #21
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Για εμένα ήταν σχετικά βαρετό.....καταλαβαίνω την ανάγκη για ένα τέτοιο επεισόδιο μετά από τόσα χρόνια αλλά είμαστε ακριβώς εκεί που ήμασταν στο τέλος του προηγούμενου (εντάξει συν κάτι λίγο).


  7. #22
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Απλά πλεον 3-4-5 προβλέπονται να'ναι η Μεγαλη Μάχη, με διαφορετικά μέτωπα ανα επεισόδιο και το 5 να κλεινει την μάχη. Το 6 θα'ναι ο επίλογος.

    Το 3 το σκηνοθετεί αυτός που έκανε όλες τις επιτυχημένες μάχες so far.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #23
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά πλεον 3-4-5 προβλέπονται να'ναι η Μεγαλη Μάχη, με διαφορετικά μέτωπα ανα επεισόδιο και το 5 να κλεινει την μάχη. Το 6 θα'ναι ο επίλογος.

    Το 3 το σκηνοθετεί αυτός που έκανε όλες τις επιτυχημένες μάχες so far.
    Spoiler:
    Πιθανώς πολλές μάχες, με την έννοια ότι νομίζω πως στο 3 θα τελειώσει όπως τελειώσει η ιστορία με τους Walkers και ύστερα θα υπάρξει το όποιο ξεκαθάρισμα με Σέρσεϊ αλλά και μεταξύ Θειάς και Ανηψιού

    Kαι με απώλειες που θα μετράμε, ήδη ότι ο Σαμ έδωσε το σπαθί στον Σερ Τζον νομίζω πως σημαίνει ότι θα το πάρει μαζί του και στον τάφο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #24
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Πιθανώς πολλές μάχες, με την έννοια ότι νομίζω πως στο 3 θα τελειώσει όπως τελειώσει η ιστορία με τους Walkers και ύστερα θα υπάρξει το όποιο ξεκαθάρισμα με Σέρσεϊ αλλά και μεταξύ Θειάς και Ανηψιού

    Kαι με απώλειες που θα μετράμε, ήδη ότι ο Σαμ έδωσε το σπαθί στον Σερ Τζον νομίζω πως σημαίνει ότι θα το πάρει μαζί του και στον τάφο
    Spoiler:
    Πιθανολογώ ότι θα γίνει κάτι "τραγικό" μεταξύ Jon και Daenerys, σε φάση "θυσίας", που δεν θα αφήσει περιθώρια για endgame conflict.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Πιθανολογώ ότι θα γίνει κάτι "τραγικό" μεταξύ Jon και Daenerys, σε φάση "θυσίας", που δεν θα αφήσει περιθώρια για endgame conflict.
    Spoiler:
    δεν πιστεύω ότι ο John και η Dany θα πεθάνουν τώρα με τους Walkers. Σίγουρα κάποιος από τους 2 αν όχι και οι 2 θα πεθάνουν αλλά πιστεύω θα γίνει με ποιο δόλιο τρόπο παρά θα θυσιαστεί κάποιος από τους δύο.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    δεν πιστεύω ότι ο John και η Dany θα πεθάνουν τώρα με τους Walkers. Σίγουρα κάποιος από τους 2 αν όχι και οι 2 θα πεθάνουν αλλά πιστεύω θα γίνει με ποιο δόλιο τρόπο παρά θα θυσιαστεί κάποιος από τους δύο.
    Spoiler:
    Εγώ νομίζω πως θα το πάει κάπως στην οικογενειακή τραγωδία εδώ με Danny να καθαρίζει καμία αδερφή του John, ή τον John και η Arya να εκδικείται. Κάτι τέτοιο, αλλά θα πρέπει ΙΜΟ κατά τη γνώμη μου να υπάρξει κάποια διάσταση τραγωδίας και σύγκρουσης μεταξύ των δύο που υπό άλλες συνθήκες θα έκαναν ένα πολύ καλό ζευγάρι να βασιλεύει όπως ειπώθηκε και στο πρώτο επεισόδιο.


    Το μόνο σίγουρο είναι ότι από τώρα αναμένω γκρίνια εδώ - και παντού αλλού - για το τέλος της σειράς αφού θεωρώ ότι είναι αδύνατο να ικανοποιηθούν όλοι και συνεπώς θα πέσει το flaming της αρκούδας...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #27
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Εγώ νομίζω πως θα το πάει κάπως στην οικογενειακή τραγωδία εδώ με Danny να καθαρίζει καμία αδερφή του John, ή τον John και η Arya να εκδικείται. Κάτι τέτοιο, αλλά θα πρέπει ΙΜΟ κατά τη γνώμη μου να υπάρξει κάποια διάσταση τραγωδίας και σύγκρουσης μεταξύ των δύο που υπό άλλες συνθήκες θα έκαναν ένα πολύ καλό ζευγάρι να βασιλεύει όπως ειπώθηκε και στο πρώτο επεισόδιο.


    Το μόνο σίγουρο είναι ότι από τώρα αναμένω γκρίνια εδώ - και παντού αλλού - για το τέλος της σειράς αφού θεωρώ ότι είναι αδύνατο να ικανοποιηθούν όλοι και συνεπώς θα πέσει το flaming της αρκούδας...
    η ικανοποίηση σε αυτό το κομμάτι είναι κάτι υποκειμενικό για τον καθένα. Οπότε όσο flaming και να υπάρχει ο καθένας θα το δει από την δική του ματιά.

    Το σίγουρο είναι ότι δεν θα ζήσουν όλοι. Εγώ πχ δεν θέλω η Σερσει να παραμείνει. Θέλω να έχει έναν δυνατό θάνατο. Αλλά και πάλι ακόμα και αυτή έχει πιθανότητα στο τέλος να ζει και να βασιλεύει.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Σπέκουλα δεν θα αρχίσω αλλά θέτω ένα πιθανό Keyser Soze moment για το τέλος (ή εκεί κοντά)

    Spoiler:
    Ο Tyrion το έχει στήσει όλο με τη Σέρσεϊ και ετοιμάζει τρελή προδωσία ίσως στο τέλος και προς τη Σέρσεϊ

    Θα είναι και πολύ μαύρο κλείσιμο όπου a la Godfather ο πιο παραμελημένος γιος γίνεται ο άξιος διάδοχος του πατέρα


    For the record το λέω, κουλό μεν αλλά για να μην πείτε ότι κάποιος δεν σας το είπε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #29
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπέκουλα δεν θα αρχίσω αλλά θέτω ένα πιθανό Keyser Soze moment για το τέλος (ή εκεί κοντά)

    Spoiler:
    Ο Tyrion το έχει στήσει όλο με τη Σέρσεϊ και ετοιμάζει τρελή προδωσία ίσως στο τέλος και προς τη Σέρσεϊ

    Θα είναι και πολύ μαύρο κλείσιμο όπου a la Godfather ο πιο παραμελημένος γιος γίνεται ο άξιος διάδοχος του πατέρα


    For the record το λέω, κουλό μεν αλλά για να μην πείτε ότι κάποιος δεν σας το είπε
    Spoiler:
    κοίταξε και στην προηγούμενη σεζόν και σε αυτήν δεν ήταν ο Tyrion που είχαμε συνηθίσει. Ίσως γιατί δεν υπάρχει το υπόβαθρο από τα βιβλία, ίσως γιατί όντως ισχύει αυτό που λες. Πιστεύω ότι όντως πρέπει να γίνει κάτι περισσότερο με αυτόν τον χαρακτήρα.

  15. #30
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πχ δεν θέλω η Σερσει να παραμείνει. Θέλω να έχει έναν δυνατό θάνατο. Αλλά και πάλι ακόμα και αυτή έχει πιθανότητα στο τέλος να ζει και να βασιλεύει.
    H οποία αυτη τη στιγμη έχει τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να παραμείνει στο θρόνο. Ολα ειναι υπέρ της. Δε συμμέτεχει στον πόλεμο με τους απέθαντους και έχει 20.000 μισθοφόρους μαζί της. Δε θα μου προκαλουσε καμια εντυπωση να δουμε τα κεφάλια της Ντάνι και του Σνοου στα τείχη ως παραδειγματισμο, αν νικηθεί ο Night King.

Σελ. 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας