Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 246
  1. #166
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έμαθα και πως τα τούβλα ήταν έφλεκτα στην οχύρωση
    Spoiler:
    όχι μόνο εύφλεκτα αλλά και φτιαγμένα απο εκρηκτική ύλη!

  2. #167
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #168
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ψιτ, το καλό που σας θέλω, λόγω τεχνικών δυσκολιών και ενός business travel δεν το έχω δει ακόμα, κακομοίρηδες έτσι και σας ξεφύγει τίποτε σας έφαγα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #169
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψιτ, το καλό που σας θέλω, λόγω τεχνικών δυσκολιών και ενός business travel δεν το έχω δει ακόμα, κακομοίρηδες έτσι και σας ξεφύγει τίποτε σας έφαγα
    Μην διαβάσεις πιο πίσω.... σπόιλερ τεχνικά δεν είναι αλλά ζωγραφίζουν μια εικόνα.


  5. #170
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψιτ, το καλό που σας θέλω, λόγω τεχνικών δυσκολιών και ενός business travel δεν το έχω δει ακόμα, κακομοίρηδες έτσι και σας ξεφύγει τίποτε σας έφαγα
    Spoiler:

    Dracarys
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #171
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:

    Dracarys
    Missandei εσύ;
    Ανυπόγραφος

  7. #172
    Εγγραφή
    17-06-2005
    Μηνύματα
    500
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικο δεν ειναι να αλλάζουν οι ρυθμοι? Φτάνουμε στο σημείο που ο χειμωνας επιτέλους ηρθε.
    Δεθα έπρεπε να δουμε αυτο που έκραζε το 90% των φαν τοσο καιρό?
    Που ειναι επιτέλους έλεγαν ο χειμωνας? Ποτε θα γινει η μάχη με τους νεκρους.

    Ε ηρθε και τωρα που τελειωνει λένε οτι δε καλυφθηκαν.

    Ο καθένας έχει την άποψή του. Εμένα με υπερκαλύπτει αυτο που είδα και θεωρω τη τελευταία σεζόν έπος και παράδειγμα προς μιμηση για το πως δένεις ένα σενάριο από τον πρωτο κυκλο στο τελευταίο. Τα πάντα έχουν εξήγηση.
    Spoiler:


    Ναι όλα δέσανε. Το βίντεο τα λέει όλα.

  8. #173
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψιτ, το καλό που σας θέλω, λόγω τεχνικών δυσκολιών και ενός business travel δεν το έχω δει ακόμα, κακομοίρηδες έτσι και σας ξεφύγει τίποτε σας έφαγα
    απορώ ακόμα πως δεν έχεις φάει σποιλερ.

    Σε σπηλιά να μένεις θα ερχόταν καμιά αρκούδα και θα σου έλεγε "πωωω σε αυτό το επεισόδιο γίνεται του τούβλου το κάγκελο"

  9. #174
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορώ ακόμα πως δεν έχεις φάει σποιλερ.

    Σε σπηλιά να μένεις θα ερχόταν καμιά αρκούδα και θα σου έλεγε "πωωω σε αυτό το επεισόδιο γίνεται του τούβλου το κάγκελο"
    Τρέχω με τόση δουλειά το τελευταίο 72ωρο που μόνο αν δωθεί spoiler σε επαγγελματικό email ή αναφερθεί από κάποιον σε μία από τις συναντήσεις που έχω θα το πάρω χαμπάρι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #175
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τστστστστσ κάποτε ένα σοβαρό board of directors meeting θύμιζε GoT για το ποιός θα κάτσει στον Iron throne, τώρα ούτε καν spoilers
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #176
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέχω με τόση δουλειά το τελευταίο 72ωρο που μόνο αν δωθεί spoiler σε επαγγελματικό email ή αναφερθεί από κάποιον σε μία από τις συναντήσεις που έχω θα το πάρω χαμπάρι


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    τστστστστσ κάποτε ένα σοβαρό board of directors meeting θύμιζε GoT για το ποιός θα κάτσει στον Iron throne, τώρα ούτε καν spoilers


    πάντως εγώ σε επαγγελματική συνάντηση ή στην αρχή η στο τέλος αφιερώνουμε ένα 5λεπτό για Got!

  12. #177
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Missandei εσύ;
    GoT me
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #178
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Λεπόν, μπορώ να μπω σε συζητήσεις σε spoilers, σε θεωρίες περί deus ex machina σε σενάρια, σε αντιδικίες και διαφωνίες, αλλά θα το πω πολύ γενικά:

    Οι Weiss και Benioff, οι σεναριογράφοι του ΗΒΟ είναι δύο τεράστιοι θεούληδες της τηλεόρασης γι'αυτό που έχουν κατορθώσει και είναι προφανές στο 5ο επεισόδιο.

    Το GoT, σε αυτές τις τελευταίες 2 σεζόν είναι πραγματικά ένα τηλεοπτικό επίτευγμα και το 5ο επεισόδιο αποδεικνύει πόσο πίσω από αυτό είναι οι δύο τύποι.

    Έκαναν κάτι που είναι ΙΜΟ στην καλύτερη το δυσκολότερο πράγμα για έναν συγγραφέα γενικά, πόσο μάλλον για 2 τηλεοπτικούς σεναριογράφους. Πήραν την μη τελειωμένη παπάτζα του Ρου Ρου και την έκαναν κάτι "πραγματικό" τηλεοπτικά τελειώνοντάς την.

    Εύγε, το επεισόδιο τα σπάει και η σειρά τα σπάει, θεωρώ αποκλειστικά χάρη στους 2 αυτούς ανθρώπους.

    Για όσους γκρινιάζουν και έχουν θέμα, να σας ρωτήσω να απαντήσετε με το χέρι στην καρδιά στο εξής υποθετικό:

    Είστε τηλεοπτικοί σεναριογράφοι, έρχεται ένας τύπος στο γραφείο σας και σας λέει πως ανακάλυψε έναν άλλον τύπο που τον λένε Τόλκιεν που έγραψε μια 3λογία πριν 100 χρόνια που είναι κάτι το μοναδικό αλλά έχουμε ένα πρόβλημα: Έχουν επιζήσει μόνο 2 βιβλία και δυστυχώς πρέπει να βρείτε εσείς τον τρόπο να κλείσετε με το τρίτο "τηλεοπτικό" βιβλίο... Κάντε την άσκηση αυτή, και ξαναελάτε να το συζητήσουμε.

    Τα παράπονά σας, στον ΡουΡου, έναν αναίσχυντο τύπο που πήγε για την αρπαχτή εις διπλούν: μία με το αναγνωστικό του κοινό και μία με το τηλεοπτικό του, γράφοντας όλους στα παπάρια του.

    Θυμίζω ότι το ντηλ με το ΗΒΟ ήταν πως έως την 7η σειρά θα είχε τελειώσει τα βιβλία.

    Οι Weiss και Benioff είναι υποδειγματικοί, εμφανές από το 5ο επεισόδιο σε μια σειρά που λάμπει σε όλους τους κύκλους. Για τα υπόλοιπα, η γκρίνια θα περισσέψει

    - - - Updated - - -

    Αν πρέπει σώνει και καλά να πω και κάτι αρνητικό, θα προσθέσω πως θα έπρεπε το ΗΒΟ να εμπιστευτεί περισσότερο το ταλέντο των Weiss / Benioff και να τους αφήσει να απλωθούν σε 1-2 ακόμα επεισόδια. Θα μπορούσαν και σίγουρα θα το έκαναν καλύτερα από τη λογοδιάρροια Ρου Ρου.

    Αυτό μόνο, φαίνεται ότι κλείνει ολίγον τι συντόμως (αλλά δεν ξέρω από την άλλη τι έχουν διαπραγματευτεί οι δικηγόροι που σίγουρα θα είχαν πολλά να πουν )
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #179
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικά διαφωνώ. Το τέλος, άρα υποθέτω και το 5ο, είναι Μάρτιν γιατί το το πως θα τελείωνε τους το έχει πει εδώ και χρόνια. Άποψη μου πως όπου δεν έχει Μάρτιν, οι τελευταίες σαιζόν δηλαδή, είναι απλά μια "ακόμη σειρά".

  15. #180
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ προσωπικά δεν κατηγορώ ακριβώς τους σεναριογράφους, συμφωνώ μάλιστα ότι τηρουμένων των συνθηκών (έλλειψη βιβλίου και βιασύνη να κλείσει) το πάνε όσο καλύτερα μπορούν.

    Αλλά το γεγονός παραμένει κατά τη γνώμη μου είναι το επίπεδο δεν είναι όπως πριν. Τώρα αν φταίει ο ΡουΡου ή το δίκτυο δεν έχει και πολλή σημασία.


Σελ. 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας