Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    ΚΙΑΤΟ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    19.4(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πραγματικά δεν ξέρω απο πού να αρχίσω με τα καμάρια της εξυπηρέτησης της Wind..

    Να τονίσω ότι ΔΕΝ μένω στο σπίτι που έχουμε θέμα, αλλά είμαι ο ΙΤ της οικογένειας (δυστυχώς), και έπαιζα σπασμένο τηλέφωνο μέχρι να καταλάβω τι έγινε

    Μία μερα με παίρνει τηλέφωνο ο αδελφός μου και μου λέει δεν έχουμε ιντερνετ. Λέω οκ, θα πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να δω τι έγινε.
    Μετα από πολύ ώρα κατάλαβα το εξής:

    Λόγω λήξης συμβολαίου, επικοινώνησαν με τον παππού μου (90χρονών, στο όνομα του η σύνδεση) και του πρότειναν να μειώσει την ταχύτητα σε 24αρα και να γλιτώνει κάπου στα 6 ευρώ. Ο παππούς δεν μιλάει σε κανέναν, και μετά απο 2 μέρες σταματά να δουλεύει το ιντερνετ (εκεί με παίρνει ο αδελφός μου)

    Παίρνω την Wind, ρωτάω τι παίχτηκε. Μου λένε επικοινωνήσαμε κτλ και ότι υπάρχει εκκρεμής αίτηση για 24αρα γραμμή. Ρωτάω αν μπορώ να την ακυρώσω και να πάμε σε 50αρα όπως πριν, μου λένε ΝΑΙ, απλά ο παππούς να πάει σε ενα κατάστημα να ακυρώσει την αίτηση για 24αρα.

    Κουβαλάμε τον παππού σε ένα κατάστημα (90χρονών υπενθυμίζω) και γίνεται η ακύρωση. Μετά απο κάμποσες μέρες, έρχεται το ιντερνετ.... 24αρι.

    Παίρνω τηλέφωνο, λέω θέλω 50αρα, μου λένε θα σας καλέσουμε σε 1 εργάσιμη (δεν κάλεσαν ποτέ). Ξαναπαίρνω και λένε το βάλαμε στα επείγοντα, καμία απάντηση εδώ και 4-5-6 μέρες.


    Θέλω να ρωτήσω, ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΕΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ, το συμβόλαιο άρχισε στις 13/3 ή 14/3 και λήγει το 2021. Μπορώ να το παίξω τσαμπουκά ότι δεν θα πληρώσω αν δεν γίνει τίποτα; Μπορώ να ακυρώσω το συμβόλαιο πρόωρα;

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΙΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορεί ο πάππους σου να ζητήσει την ηχογράφηση για την αίτηση για τα 24, αν εκεί τον ακούς να λεει ναι, τότε έχει γίνει η αίτηση και δεν έχετε δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς να πληρώσετε.

    Για την αναβάθμιση πάλι ο παππούς θα πρέπει να πάρει τηλέφωνο ή να παει σε κατάστημα και να κάνει αίτηση.

  3. #3
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    ΚΙΑΤΟ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    19.4(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πως μπορώ να ζητήσω την ηχογράφηση; Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μετά το στέλνουν που; Νομίζω έχει δηλωμένο email αλλα όπως είπα, σπασμένο τηλέφωνο.

    Επίσης, ρώτησα αν μπορώ να κάνω εγώ τις κινήσεις για αιτήσεις κτλ και δεν μου είπαν οχι.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως ήρθε η ώρα το τηλέφωνο να περάσει στο όνομα άλλου με ηλικία <60 :P

  5. #5
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    ΚΙΑΤΟ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    19.4(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Havic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ήρθε η ώρα το τηλέφωνο να περάσει στο όνομα άλλου με ηλικία <60 :P
    Μόνο να ελπίζω μπορώ, δεν ξέρω πως δουλεύουν τα ονόματα και οι μεταβιβάσεις κτλ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας