Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 110
  1. #76
    Εγγραφή
    15-07-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την ιστορια στο android tv box που εχω το nova go παιζει κανονικα σε οποιαδήποτε τηλεοραση το εχω δοκιμασει, αρκει από το μενου του να εχω κλεισει τα δικαιώματα για root. Εφόσον τα ανοιξω δεν παιζει βιντεο. Το novaflix εχει τον γνωστο περιοριστο του root όπως στο novago ή εφόσον παιζει σε κάθε εξωτερικη πηγή εικονας δεν εχει θεμα?
    Μπορείς να μου στείλεις κι εμένα ποιο tv box έχεις για να παίζει novago/novaflix;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zat : 15-07-19 στις 22:35.

  2. #77
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Εβρος
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50down/30up
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved

  3. #78
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, μηπως είναι καλο να τα λεμε με PM αυτά ??? για ευνόητους λογους….

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να μου στείλεις κι εμένα ποιο tv box έχεις για να παίζει novago/novaflix;
    Σου απαντησα με PM, όπως ειπα δεν εχω novaflix ειπα να το δοκιμασω αλλα ζητουσαν πολλα και βαρεθηκα….
    αλλωστε δεν υπηρχε κανεις απολυτως λογος να ταλαιπωρηθώ τοσο αφου εχω novago.
    Eτσι εφαγε πεταμα και δεν ασχοληθηκα.

  4. #79
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Εβρος
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50down/30up
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για ευνόητους λόγους?!!!!!! Αν κατάλαβα καλά ο zat ρώτησε ποιο μποξάκι είναι συμβατό με τις novago/novaflix εφαρμογές οι οποίες είναι καθ"όλα νόμιμες και όχι ποιο μποξάκι παρέχει σε sharing κανάλια της nova το οποίο είναι διαμοιρασμός καρτών και δεν έχει καμιά σχέση με novago/novaflix και είναι και παράνομο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nakata : 16-07-19 στις 08:40.

  5. #80
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οι ευνόητοι λογοι ΔΕΝ είναι παρανομοι, ΚΑΡΑΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ είναι!!! απλά θα μαθουν σε ποια παιζουν και θα βρουν τροπο να τα κοψουν!
    γιαυτο το λεω, δεν υπαρχει άλλος λογος. Τα αλλα που λες ειναι παντελως ασχετα με το θεμα.
    Δεν λεω ποιο εχω δημοσια, με PM λεω σε οποιον το ζητησει, όπως και στον φιλο από πανω και σε αλλους που με ειχαν ρωτησει.

    Btw το δικο μου εχει και 16αρα εσωτερικη και ποιο φτηνο

    θεμα για το nova go εχει εδώ και τα εχουμε πει εκει πολλες φορες https://www.adslgr.com/forum/threads...-NovaGO/page73
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 16-07-19 στις 10:06. Αιτία: συμπληρωμα για εσωτερικη μνημη

  6. #81
    Εγγραφή
    15-07-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ευνόητοι λογοι ΔΕΝ είναι παρανομοι, ΚΑΡΑΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ είναι!!! απλά θα μαθουν σε ποια παιζουν και θα βρουν τροπο να τα κοψουν!
    γιαυτο το λεω, δεν υπαρχει άλλος λογος. Τα αλλα που λες ειναι παντελως ασχετα με το θεμα.
    Δεν λεω ποιο εχω δημοσια, με PM λεω σε οποιον το ζητησει, όπως και στον φιλο από πανω και σε αλλους που με ειχαν ρωτησει.
    Btw το δικο μου εχει και 16αρα εσωτερικη και ποιο φτηνο
    Έχεις ένα δίκιο σ' αυτό, αλλά ελπίζω να το δουν πιο έξυπνα... Ευχαριστώ πάντως nikiforos και nakata για τις άμεσες απαντήσεις. Για την ιστορία να πω οτι η Nova μου απάντησε οτι στο μέλλον το novaflix θα παίζει και σε TV box/SMART TV αλλά δεν μπορούν να δώσουν χρονοδιαγράμματα. Για εμένα που δεν μπορώ να βάλω πιάτο, η λύση του Novaflix για ταινίες/σειρές είναι μια καλή λύση, αρκεί όμως να μπορεί να παίζει στην TV. Το KM8P Me cool που έχω δεν το παίζει. Αν γνωρίζει κανείς κάποιο TV box που δοκιμασμένα παίζει novaflix, ας μου στείλει PM, ευχαριστώ.

  7. #82
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπερα, τι ακριβως σου κανει το tv box που εχεις? ειδα τωρα το μυνημα σου λες οτι ειναι unrooted απο μαμα.
    Γιατι ομως να μην παιζει τοτε?

    καλα αστο καταλαβα τις γνωστες αηδιες με το nova go...διαβασα τα σχολια εδω https://play.google.com/store/apps/d....nova.novaflix
    και οπως λεει και στην σελιδα κατω κατω https://www.novaflix.gr/EPG/# ειναι ΜΟΝΟ για κινητα και ταμπλετ αρα ειναι τσακωμενοι ακομα με την μεγαλη οθονη...

    δλδ να πληρωνει καποιος μια συνδρομητικη υπηρεσια αλλα να μην μπορει να δει στην τηλεοραση του οπως γινεται με το netflix! καλα οκ...

    Anyway η διαδικασια εγραφης ειναι απλα τραγικη ζητανε 1000 πραγματα που θεωρω οτι δεν χρειαζονται οπως πολλοι αλλοι χρηστες, για δοκιμη 1 μηνα που ηταν δεν ξερω αν το εχει ακομα δεν αξιζει καν την φασαρια αφου οπως ειπα εχω nova go.
    Διαβασα σχολια 9 στα 10 θεωρω ειναι αρνητικα.
    Δεν βλεπω τον λογο γιατι καποιος να προτιμησει novaflix αντι netflix.

  8. #83
    Εγγραφή
    15-07-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλεπω τον λογο γιατι καποιος να προτιμησει novaflix αντι netflix.
    Συμφωνώ οτι δεν υπάρχει δίλημμα novaflix αντί netflix (έχω ήδη netflix). Υπάρχει όμως novaflix ΕΠΙΠΛΕΟΝ netflix γιατί έχεις επιπλέον τις πιο καινούργιες ταινίες και τις σειρές της NOVA - και πρακτικά έχεις τα πάντα από ταινίες/σειρές.

    Έχω πάρει τον δοκιμαστικό μήνα του novaflix, τρέχει καλά σε συσκευές, όμως δεν θα το συνεχίσω αν δεν μπορεί να παίξει σε TV - δεν αξίζει με τίποτα. Ελπίζω σύντομα η NOVA να το απελευθερώσει και στις τηλεοράσεις, όπως υπόσχονται, και τότε θα έχει νοήμα. Εκτός αν βρω TV box που το παίζει ήδη... χεχε

  9. #84
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Στο δικο μου δεν εχω δοκιμασει δυστυχως novaflix, υποθετω οτι θα πρεπει να παιζει αλλα μην σε παρω στο λαιμο μου.
    Τωρα δεν ξερω ο φιλος ποιο πανω εκεινα που λεει αν ειναι δοκιμασμενα.
    Υπαρχουν και αλλοι τροποι εκτος tv box, στο θεμα που εδωσα πριν για το nova go εχουν αναφερθει.

  10. #85
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Εβρος
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50down/30up
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ευνόητοι λογοι ΔΕΝ είναι παρανομοι, ΚΑΡΑΝΟΜΙΜΟΤΑΤΟ είναι!!! απλά θα μαθουν σε ποια παιζουν και θα βρουν τροπο να τα κοψουν!
    γιαυτο το λεω, δεν υπαρχει άλλος λογος. Τα αλλα που λες ειναι παντελως ασχετα με το θεμα.
    Δεν λεω ποιο εχω δημοσια, με PM λεω σε οποιον το ζητησει, όπως και στον φιλο από πανω και σε αλλους που με ειχαν ρωτησει.

    Btw το δικο μου εχει και 16αρα εσωτερικη και ποιο φτηνο

    θεμα για το nova go εχει εδώ και τα εχουμε πει εκει πολλες φορες https://www.adslgr.com/forum/threads...-NovaGO/page73
    Και ο ΟΤΕ και η ΝΟΒΑ μπορούν να δουν την εκάστοτε συσκευή που χρησιμοποιεί ο κάθε χρήστης/συνδρομητής κατά την σύνδεση του όποτε μάλλον δεν συντρέχει (κατά την γνώμη μου) κανένας λόγος μυστικοπάθειας.

    Ναι αλλά το δικό σου δεν είναι συμβατό με Netflix.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nakata : 17-07-19 στις 06:23.

  11. #86
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nakata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο ΟΤΕ και η ΝΟΒΑ μπορούν να δουν την εκάστοτε συσκευή που χρησιμοποιεί ο κάθε χρήστης/συνδρομητής κατά την σύνδεση του όποτε μάλλον δεν συντρέχει (κατά την γνώμη μου) κανένας λόγος μυστικοπάθειας.

    Ναι αλλά το δικό σου δεν είναι συμβατό με Netflix.
    Καλημέρα, εχει σημασια τι είναι δηλωμενο στην android rom ότι είναι, στο αρχειο build.prop πως το λενε δηλώνεται η εκδοση android και η συσκευή, καποιος με root αυτό μπορει να το πειραξει, αλλα είναι και θεμα συσκευης τι εχει δηλωσει εκει ο κατασκευαστης της ROM.
    Ετσι καποια android tv box δειχνουν σαν κινητη συσκευή η ταμπλετ και γιαυτο παιζει, ενώ στα αλλα δεν παιζει.
    Δεν είναι ότι βλεπουν την πραγματικη συσκευή αλλα ότι είναι δηλωμενο εκει και αυτό είναι λογικο γιατι το app κατά την εγκατασταση διαβαζει το αρχειο για να δει αν του κανει σαν συσκευή.
    Μπορω να κανω καποια συσκευή που εχει root να δειχνει και android 20 αμα θελω και ότι είναι και Samsung και ότι θελω εγω.
    Περισσοτερα για το πως αν δεν ξερεις με PM να μην ειμαστε offtopic.

    Σχετικα με το δικο μου αυτος που το ειχε εβλεπε Netflix οποτε δεν ξερω πως εβγαλες αυτό το συμπερασμα αφου δεν ξερεις καν ποιο εχω!!! νομιζω τερμα αναλυση δεν ειχε και απ οσο θυμαμαι του ειχαν στειλει το apk. Eγω μαλιστα του το ειχα εγκαταστησει. Απλά πηρε ένα καλυτερο μοντελο και το πηρα εγω.

    Anyway παιρνω αδεια συντομα οποτε θα του βαλω το novaflix να μας φυγει και η απορια αλλα να εχω και ένα μηνα δωρεαν.
    Θα ενημερωσω και τοτε.

  12. #87
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, με την έλευση του Cosmote TV OTT που έχει live περιεχόμενο θα δούμε αναβάθμιση του novaflix σε αντίστοιχη υπηρεσία με δέκτη android? κ live περιχόμενο φυσικά. Η νόβα το μόνο που έχει για μένα ειναι τα αθλητικά, δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το Netflix, αρα η συγκεκριμένη υπηρεσία για μένα θα πρέπει να εμπλουτιστεί με live κανάλια σε 4κ αναλύσεις, στα βήματα του οτε.

  13. #88
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, με την έλευση του Cosmote TV OTT που έχει live περιεχόμενο θα δούμε αναβάθμιση του novaflix σε αντίστοιχη υπηρεσία με δέκτη android? κ live περιχόμενο φυσικά. Η νόβα το μόνο που έχει για μένα ειναι τα αθλητικά, δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το Netflix, αρα η συγκεκριμένη υπηρεσία για μένα θα πρέπει να εμπλουτιστεί με live κανάλια σε 4κ αναλύσεις, στα βήματα του οτε.
    έχει ακόμα μέλλον η υπηρεσία
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  14. #89
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι μέλλον??? έχει βγει από τον Απρίλιο... εκτός αν η nova απλά έχει παραιτηθεί του ανταγωνισμού... Πιστεύουν οτι θα πληρώσει κανένας 12 ευρά αντί να πάρει συνδρομή netflix??? το μόνο τους πλεονέκτημα ουσιαστικά ειναι το live, κ κυρίως το αθλητικό περιεχόμενο. Ο ΟΤΕ το έχει καταλάβει ξεκάθαρα πιστεύω...

  15. #90
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Αν δεν ανεβάσουν ποιότητα σε 1080p δεν πρόκειται να έχουν κόσμο. Ακόμα σε 576p και 480p παίζουν.

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας