Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-32 από 32
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Στεφανος Βολ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκεφτικα και εγώ το να έχουν χαλάσει οι κεραίες!! Πήρα μια καινούρια από ebay αφού από Ελλάδα δεν βρίσκω.... Την έβαλα στο σπίτι μου με grid... Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που μου λέει ο nikiforos... Και κοιτα τι γίνεται.... Το πρωί και μέχρι το απόγευμα δεν έχω ίντερνετ ή θα έχω αλλά πολύ λίγο (ίσα που φορτώνει μια σελίδα) 0.10 mbps- 0.50mbps.μολλις νυχτώσει έχω γύρω στα 4 mbps. Αυτό κάθε μέρα.... Τι γίνεται μπορεί κάποιος να μου πει;; υπάρχει εμπόδιο την ημέρα και δεν υπάρχει την νύχτα;; και αν είναι τα καλωδια που δεν βλέπω κάτι να έχουν... Έχουν την ημέρα και δεν έχουν την νύχτα;; δεν ξέρω τι να υποθέσω!!!!
    Καλημέρα, αυτό που λες είμαι σιγουρος κατά 99% ότι είναι παρεμβολες. Η κατι καπου αλλαζει και σου αντανακλα το σημα αλλιως, όταν δεν εχουμε οπτικη επαφη 100% αυτά συμβαινουν δεν μπορούμε να ειμαστε τωρα σιγουροι τι φταιει και δυσκολα πολύ μπορεις να κανεις εσυ κατι.
    Μου εχει τυχει σε μια περιοχη συγκεκριμενη να μην δουλευουν ΟΛΟΙ οι συναγερμοι αυτοκινητων για συγκεκριμένες ωρες ΜΟΝΟ απόγευμα!
    τι ηταν λες? καποιος παράνομος ραδιοφωνικος σταθμος!!! ανοιγε μονο εκεινες τις ωρες!!! τελικα εγιναν καταγγελιες τον εκλεισαν και όλα καλα!
    Δοκιμασε σε άλλες συχνότητες για αρχη αρκετα ποιο μακρια από αυτην που εχεις τωρα και δες.

    Επισης τι πολωση εχεις? οριζοντια, καθετη? ή ειναι με διπλη πολωση σε N ?
    σε 5ghz A όταν δουλευα οριζοντια πολωση ηταν λιγοτερες κατά πολύ οι παρεμβολες και μερικες φορες ισως περναει εμποδια ποιο ευκολα.
    Όμως αν δουλευεις Ν θα εχεις λογικα διπλη πολωση (dual polarity - dual chain) οποτε παιζουν μαζι και οι 2.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οπως στα ειπανε ειναι. Παρεμβολες.

    Βαλε φωτο με τις ρυθμισεις σου και τα στατιστικα μπας και βγαλουμε ακρη γιατι να μαντεψουμε αλλιως τι ειναι δεν παιζει.
    The gr81 .

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας