Σελ. 32 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 122227303132333437 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 556
  1. #466
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lolias2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααα ρε τυχερέ αλίμονο σε μας , ξέρω κατάντησα γκρινιάρης αλλά να είμαι σε κεντρικό σημείο της Περαίας και να μην μπορώ να έχω πρόσβαση όμως , ότι να ναι
    Δεν είσαι γκρινιάρης. Θέλεις κάτι που κανονικά έπρεπε να το έχουν όλοι

  2. #467
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ναι άστα να πάνε ελπίζω το νέο έτος να έχω πρόσβαση και γω

  3. #468
    Εγγραφή
    30-08-2015
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercom H 300s
    Και εγώ συνδέθηκα σήμερα, αγαπητοί. Ημερομηνία 1ης αίτησης 1 Ιουλίου αλλά εντάξει μεσολάβησε καλοκαίρι ενώ έγινε και 2η επιθεώρηση καθώς η 1η δεν ήταν εφικτό να υλοποιηθεί. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους υπεργολάβους και το πακέτο που πήρα επίσης νομίζω είναι πολύ καλό value for money. 100άρα με απεριόριστα αστικά υπεραστικά + 360 κινητά + Vodafone TV με Novasports, HBO ντοκυμαντέρ κλπ. Ενθουσιασμένος!

  4. #469
    Εγγραφή
    06-11-2020
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους.

    Κάτοικος δήμου Θερμαϊκού και συγκεκριμένα μεταξύ Νέων Επιβατών και Αγίας Τριάδας. Έχω σύνδεση 24 adsl double play από τον ΟΤΕ. Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για διαθεσιμότητα vdsl η οπτικής ίνας και ήταν αρνητική. Πήρα στην Vodafone και με είπαν ότι υπάρχουν διαθεσημα πακέτα μέχρι 200mbps. Μου φάνηκε περίεργο. Έχουν σκάψει για οπτική είναι στον δρόμο λεωφόρου Θεσσαλονίκης - Νέας Μηχανιώνας αλλά για να έρθει στο σπίτι μου λογικά πρέπει να σκάψουν τον παράλληλο δρόμο με το κάμπινγκ του ΕΟΤ και στη συνέχεια όλη την οδό Δαιδάλου όπου και μένω ώστε να έρθει η γραμμή μπροστά από το σπίτι μου. Μένω απέναντι από το συγκρότημα Χρυσακτη ακριβώς δίπλα από τα θέρετρα Τραπεζης της Ελλαδος. Γνωρίζει κανείς τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να έχω οπτική ίνα; Δεν το κόβω να σκάψουν ποτέ την οδό Δαιδαλου εαν καποιος δεν κινήσει τα νήματα.Μένω σε μονοκατοικία.
    Στο sfbb.gr δεν υπάρχει καν η οδός !

    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Incognito : 13-11-20 στις 15:23.

  5. #470
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εγώ παιδιά σήμερα έπαθα το εξής , βγαίνω από το σπίτι για να πάω στον φούρνο της γειτονιάς , ζω σε συγκρότημα μεζονετών και μπροστά έχω μια πολυκατοικία και βλέπω εκεί τεχνικούς να βάζουν οπτική ίνα στην πολυκατοικία ( η οποία μοιράζεται την ίδια διεύθυνση με τις μεζονέτες ) ενώ η Cosmote με είπε ότι αν η Διεύθυνση μου δεν μπει στο sfbb δεν μπορούν να με βάλουν , τι φάση ; Έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα πάω να τους πάρω τηλέφωνο και ήμουν στην αναμονή 1 ώρα και τίποτα

  6. #471
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μια ερώτηση παιδιά η Ρωμανού και η Ρωμανού Μελωδού είναι η ίδια διεύθυνση ; Γιατί πάω Google maps γράφω Ρωμανού Μελωδού και με βγάζει την Ρωμανού

  7. #472
    Εγγραφή
    29-04-2020
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μήπως καταλάθος έχει κάποιος κρατημένο το τηλέφωνο από το συνεργείο που κάνει τις εγκαταστάσεις εντός του διαμερίσματος;

  8. #473
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Λοιπόν έμαθα πρόσφατος ότι η Ρωμανού και Ρωμανού Μελωδού είναι το ίδιο πράγμα οπότε όποιος δεν το ήξερε μπορείτε να πάρετε την επιδότηση ως Ρωμανού Μελωδού για αυτούς που μένουν Ρωμανού ,εκτός από την Ρωμανού 19

  9. #474
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και σε όλους οπτικές το συντομότερο

  10. #475
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Καλησπέρα, ξέρει κανείς γιατί έχουν εξαφανιστεί οι προσφορές των παρόχων εκτός της Vodafone από το sfbb;

  11. #476
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    OTE και Vodafone βλέπω εγώ για το δρόμο μου.
    Την περασμένη Παρασκευή βέβαια οι από πάνω μου έβαλαν Wind.
    Δε βγάζεις άκρη.

  12. #477
    Εγγραφή
    23-02-2021
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα,

    έφτασε η ώρα να προχωρήσω από 24αρα σε οπτική ίνα με την cosmote.

    Αυτό που με προβληματίζει πολύ είναι ότι στο συμβόλαιο που πρόκειται να υπογράψω αναγράφεται το μηνιαίο πάγιο για τους πρώτους 24 μήνες και η τιμή για τους επόμενους μήνες (μετά το πέρας των 2 ετών).
    Προφανώς η τιμή για τους πρώτους 24 μήνες είναι χαμηλότερη, βγαίνει το πάγιο στα 42,90 ευρώ τον μήνα. Για τους επόμενους μήνες (με το πέρας των 2 ετών δηλαδή), το πάγιο εκτοξεύεται ψηλά στα 60,90 ευρώ.
    Άρα για τους πρώτους 24 μήνες η σύνδεση (100αρα) βγαίνει 29,9 ευρώ υπολογίζοντας μάζι και το κουπόνι (-13 ευρώ) και μετά πάει στα 60,90 γιατί το κουπόνι λήγει.

    1) Τι άποψη έχετε γι αυτό;
    2) Δεν θα έπρεπε το συμβόλαιο να γίνεται αόριστου χρόνου με την ίδια τιμή (με μόνη προσαύξηση τα 13 ευρώ λόγω της λήξης του κουπονιού);
    3) Μπορείτε να μοιραστείτε ή να επιβεβαιώσετε το μηνιαίο πάγιο για τους πρώτους 24 αλλά και για τους επόμενους μήνες στην περίπτωση σας; Θα βοηθούσε πολύ.

  13. #478
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petya44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    OTE και Vodafone βλέπω εγώ για το δρόμο μου.
    Την περασμένη Παρασκευή βέβαια οι από πάνω μου έβαλαν Wind.
    Δε βγάζεις άκρη.
    Τώρα που ξαναμπήκα υπάρχουν. Τι να πω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sstama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    έφτασε η ώρα να προχωρήσω από 24αρα σε οπτική ίνα με την cosmote.

    Αυτό που με προβληματίζει πολύ είναι ότι στο συμβόλαιο που πρόκειται να υπογράψω αναγράφεται το μηνιαίο πάγιο για τους πρώτους 24 μήνες και η τιμή για τους επόμενους μήνες (μετά το πέρας των 2 ετών).
    Προφανώς η τιμή για τους πρώτους 24 μήνες είναι χαμηλότερη, βγαίνει το πάγιο στα 42,90 ευρώ τον μήνα. Για τους επόμενους μήνες (με το πέρας των 2 ετών δηλαδή), το πάγιο εκτοξεύεται ψηλά στα 60,90 ευρώ.
    Άρα για τους πρώτους 24 μήνες η σύνδεση (100αρα) βγαίνει 29,9 ευρώ υπολογίζοντας μάζι και το κουπόνι (-13 ευρώ) και μετά πάει στα 60,90 γιατί το κουπόνι λήγει.

    1) Τι άποψη έχετε γι αυτό;
    2) Δεν θα έπρεπε το συμβόλαιο να γίνεται αόριστου χρόνου με την ίδια τιμή (με μόνη προσαύξηση τα 13 ευρώ λόγω της λήξης του κουπονιού);
    3) Μπορείτε να μοιραστείτε ή να επιβεβαιώσετε το μηνιαίο πάγιο για τους πρώτους 24 αλλά και για τους επόμενους μήνες στην περίπτωση σας; Θα βοηθούσε πολύ.
    Καλησπέρα,
    αρχικά θα σου συνιστούσα να προχωρήσεις, γιατί το πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο, οπότε σε 6-7 χρόνια που μια σύνδεση με οπτική ίνα θα είναι αναγκαία και επιτακτική σαν ανάγκη (συν πως ειναι futureproof) θα είναι ακριβό να πληρώσεις όλο το έργο απο την τσέπη σου. όσον αφορά το θεμα της τιμής, σκέψου ότι ήδη σε πολλούς σε άλλες περιοχές τις Ελλάδος (πχ Αθηνα) εχει περάσει η διετία, αυτο που έγινε είναι ότι η τιμή έμεινε όπως ήταν. Κάποιοι άλλοι, αλλάξαν το όνομα στη σύνδεση και ξαναέβαλαν κουπόνι. Επίσης τα έργα GPON που έγιναν θα υποστηρίζουν συνδέσεις εώς 1 Gbps, οπότε σιγά σιγά θα ξεκινήσουν να εμφανίζονται συμβόλαια 300, 500 κλπ. Οπότε δε γίνεται οι τιμές να είναι στο Θεό. Σιγά σιγα η οπτική θα αντικαταστήσει το χαλκό και τα πακέτα adsl 24 κλπ. Νομίζω οτι η κοσμοτε μετα τη λήξη του συμβολαίου προσφέρει και 50 mbps με την οπτική. Γενικά αν ψάξεις στο forum υπάρχουν threads όπου συζητιέται το συγκεκριμένο θέμα, οπότε μπορείς να διαβάσεις αρκετά πράγματα. Συμβόλαια αορίστου χρόνου δε ξερω κατα πόσο υπάρχον. Οι πάροχοι προτιμούν να δεσμεύουν με 2ετία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimtsiap : 28-02-21 στις 02:09. Αιτία: typo

  14. #479
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ερώτηση παιδιά , επιτέλους μετά από 4 μήνες αναμονής με φέραν την οπτική ίνα στο σπίτι και ολοκληρώθηκε το έργο εντελώς την Τρίτη και περιμένω την Cosmote να στείλουν τεχνικό να απενεργοποιήσει τον χαλκό και να ενεργήσει την οπτική ίνα ,πόσο καιρό περιμένατε εσείς από το τέλος του έργου μέχρι την ενεργοποίηση ;

  15. #480
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    Δύο βδομάδες; Κάπου εκεί.
    Εξοπλισμό σού έφεραν;
    Τον έχουν συνδέσει;

Σελ. 32 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 122227303132333437 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας