Σελ. 21 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122232631 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 556
  1. #301
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    HUAWEI HA35
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από simosabarth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι στην 2η αιτηση cosmote γιατι ξαφνικα η vodafone δεν δινει διαθεσιμοτητα (ναι στο sfbb ειμαι πρασινος πολυ καιρο τωρα). Γειτονας με εγκατασταση ετοιμη σε vodafone εδω και ενα μηνα δεν εχει ακομη ενεργη ινα.

    Αυτη ειναι η vodafone κυριοι. Δεν περιμενα τιποτα καλυτερο να πω την αληθεια, την γνωριζω καλα εδω και χρονια απλα τωρα στην περαια την φαγαμε θελουμε δε θελουμε.
    Εμένα με κάλεσαν για εγκατάσταση γραμμής εντος διαμερισματος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο ολη αυτη την ιστορια που εγραψα εδω. (Καυγαδες, επιστολη παραπονων, απειλη για καταγγελια και τα σχετικα).
    16 του μηνος θα περασουν να τελειωσουν την καλωδιωση.

    Πιστευω παντος οτι κανεις στην Περαια ακομα δεν εχει παρει ενεργη συνδεση. Νομιζω οτι το δικτυο δεν ειναι ετοιμο ακομα να παραδοθει και τρεναρουν με καθυστερησεις, ψεμματα και δικαιολογιες να κρατησουν τους πρωτους πελατες στην αναμονη να μην αρχισουν να προσφευγουν σε αλλες λυσεις.

    Εξου και η καθυστερηση και τα "λαθη" και απο πλευρας Cosmote. Ολα για να κερδισουν ολοι οι παροχοι της περιοχης χρονο να παραδοθει επιτελους το εργο χωρις να φανε προστιμο.

  2. #302
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα για να ξεκινήσουν οι εργασίες εγκατάστασης σε πολυκατοικία υπάρχει κάποιο ποσοστό συναίνεσης η πρέπει όλη η πολυκατοικία να συμφωνεί ?

  3. #303
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Υπάρχει νομοθεσία (κυκλοφορεί ποιός νόμος είναι μέσα στο φόρουμ) που δε πα να μη θέλει κανένας εσύ μπορείς να βάλεις (σαν το αέριο ένα πράγμα) απλώς καλό θα ήταν να συμφωνεί ο διαχειριστής ή οι μισοί ένοικοι

  4. #304
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtsiap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει νομοθεσία (κυκλοφορεί ποιός νόμος είναι μέσα στο φόρουμ) που δε πα να μη θέλει κανένας εσύ μπορείς να βάλεις (σαν το αέριο ένα πράγμα) απλώς καλό θα ήταν να συμφωνεί ο διαχειριστής ή οι μισοί ένοικοι
    Νομοθεσία ναι, αλλά υπάρχει μια παράμετρος που λέει οτι ο πάροχος μπορεί να ζητήσει υπογραφή διαχειριστή

    Περισσότερα εδώ

  5. #305
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    Εγώ πάντως, ως διαχειριστής, υπέγραψα για να μπει ο κατανεμητής στην πολυκατοικία και τα κουτιά σε κάθε όροφο, όταν ήρθαν οι μηχανικοί για την αυτοψία (και αυτό είναι το μόνο στάδιο που έχει ολοκληρωθεί μέχρι σήμερα).
    Στη συνέχεια, ο κάθε ένοικος που ενδιαφέρεται θα φωνάξει τον πάροχο που θέλει (για την ώρα στην περιοχή μας μόνο Vodafone και Cosmote) για να βάλει την ίνα από το κουτί του ορόφου στο διαμέρισμα.
    BTW, θα μας πει κανείς αν ενεργοποιήθηκε;

  6. #306
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Μετά την αίτηση πόσο καιρό πήρε για την αυτοψία;
    Δε ξέρω αν έχει ενεργοποιηθεί κανείς, παίζει να μην έχουν τελειώσει τα έργα και να το τρενάρουν για να μή φάνε πρόστιμο

  7. #307
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    26/6 η αίτηση και 9/7 η αυτοψία.
    Πιστεύω ότι την επόμενη εβδομάδα θα έρθουν για την κάθετη εγκατάσταση.
    Η πολυκατοικία μας είναι μόλις τριώροφη και μικρή και η εγκατάσταση μάλλον εύκολη.
    Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να ελπίζω, μετά από τόσα χρόνια αναμονής.

  8. #308
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Τουλάχιστον θα βάλετε οπτική και τέλος. Εμείς που περιμένουμε τσάμπα τι να πούμε.

  9. #309
    Εγγραφή
    03-12-2006
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πρίν από λίγο υπέβαλα για 4 φορά την αίτηση ενεργοποίηση της γραμμής (που είναι ήδη τοποθετημένη εντος της οικίας εδώ και 1 μήνα)

  10. #310
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petya44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως, ως διαχειριστής, υπέγραψα για να μπει ο κατανεμητής στην πολυκατοικία και τα κουτιά σε κάθε όροφο, όταν ήρθαν οι μηχανικοί για την αυτοψία (και αυτό είναι το μόνο στάδιο που έχει ολοκληρωθεί μέχρι σήμερα).
    Στη συνέχεια, ο κάθε ένοικος που ενδιαφέρεται θα φωνάξει τον πάροχο που θέλει (για την ώρα στην περιοχή μας μόνο Vodafone και Cosmote) για να βάλει την ίνα από το κουτί του ορόφου στο διαμέρισμα.
    BTW, θα μας πει κανείς αν ενεργοποιήθηκε;
    Στην δικιά μου πολυκατοικία πάνε να το κάνουν θέμα για δύο τρύπες...μπορώ να το περάσω και εξωτερικά από το μπαλκόνι μόνο στο σπίτι μου να μην έχω την ανάγκη κανενός?

  11. #311
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris3p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δικιά μου πολυκατοικία πάνε να το κάνουν θέμα για δύο τρύπες...μπορώ να το περάσω και εξωτερικά από το μπαλκόνι μόνο στο σπίτι μου να μην έχω την ανάγκη κανενός?
    αν πας μέσω SFBB δεν έχει δυο τρύπες, πρέπει να γίνει εγκατάσταση για όλα τα διαμερίσματα

  12. #312
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daffy68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν από λίγο υπέβαλα για 4 φορά την αίτηση ενεργοποίηση της γραμμής (που είναι ήδη τοποθετημένη εντος της οικίας εδώ και 1 μήνα)
    Κακό σημάδι. Εγείρει υποψίες.

  13. #313
    Εγγραφή
    02-10-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγώ έκανα την αίτηση 2 Ιουλίου στην cosmote και ακόμα τίποτα, κανένα νεότερο..αν και είμαι συνειδητοποιημένος ότι η όλη κατάσταση με βάση αυτά που έχω διαβάσει να έχουν συμβεί και σε αλλες περιοχεσ με ιδιόκτητο δίκτυο της Vodafone μπορεί να πάρει και 3 μήνες μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή..είμαι σίγουρος πάντως ότι το δίκτυο ακόμα δεν είναι έτοιμο σε όλη την περιοχή, προχθές είδα 2 παλικάρια σε καμπίνα στην διευκαλιωνος να κάνουν εργασίες, τους μίλησα και αυτό συμπέρανα..έχουμε δρόμο ακόμα παιδιά, προσπαθήστε να μην χαλιεστε τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω!

  14. #314
    Εγγραφή
    25-06-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν πας μέσω SFBB δεν έχει δυο τρύπες, πρέπει να γίνει εγκατάσταση για όλα τα διαμερίσματα
    Σε κάθε όροφο ένα μηχάνημα και από κει όποιος θέλει κάνει άλλη αίτηση έτσι δεν είναι?

  15. #315
    Εγγραφή
    26-10-2006
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΙΑ
    Router
    Vf Power Station Wi-Fi 6
    Ναι.
    Ευτυχώς είναι (κορωνο)καλοκαίρι και θα ξεχαστούμε λίγο.

Σελ. 21 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122232631 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας