Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,
    σχεδόν πριν δυο μηνες πηρα την προσφορά της WIND SimpleFi On the go με Κάρτα και την φόρτωσα με 20GB για δύο μήνες!

    Δεν θα αναφέρω τα όσα αστεία συνέβησαν μέχρι να φτάσει η κάρτα στα χέρια μου και να ενεργοποιηθεί, δεν χρειάζεται στ' αλήθεια.

    Απο την πρώτη στιγμή πρόσεξα ότι η καρτα δεν δούλευε με 4G/LTE αλλά με 3G/H+ και πήγαινε μόνο μέχρι 9-10 Μβ. Εδώ αρχίζει το αστείο! Στο ίδιο σημείο, με ιδιο κινητό άλλα με άλλο παροχέα χτυπούσα 70-90 ΜΒ. Δώστε βάση στην πενιά, στο ίδιο τηλέφωνο, στο ίδιο σημείο με κάρτα απο roaming (UK EE) που κουμπώνει στο δίκτυο τους χτυπάω 30+ ΜΒ.

    Αρχίσαν τα τηλέφωνα στην WIND και μου 'βγάλαν άχρηστα μια SAMSUNG S2 ταμπλέτα, ένα Blackberry Classic BBOS10, ένα HUAWEI P10+, ένα Blackberry Key2 android 8.1, ολα χαλασμένα λέει, δεν είναι συμβατα κτλ κτλ. Κάποια στιγμή άλλαξαν το τροπάριο αφού έιχα το παράδειγμα με την κάρτα της EE απο roaming και μου ζήτησαν να αλλάξω την κάρτα SIM.

    Πρώτη αλλαγή, κάρτα κομμένη με το μηχανάκι - ψαλίδι, τζίφος. Δευτερη κάρτα SIM, αλλάγή στο κέντρο του Ηρακλειου χτυπούσε 70 + ΜΒ (με ένδειξη 4G), όχι όμως για πολύ ώρα!!
    Σε 20 λεπτά ξανατσεκάρω και πήγαινε μόνο μέχρι 15 ΜΒ ενώ η κάρτα EE απο roaming συνέχιζε να πηγαίνει στα 70+ !!!!

    Μέχρι σήμερα έχω καταναλώσει μόνο 4 GB απο τα 20 (χρήση άλλων πάροχων λογω χαμηλων ταχυτητων WIND ή το roaming) και σε λίγες μέρες λήγει το πακέτο, το ερώτημα μου είναι:

    - Αξίζει να ανανεώσω στα 30 GB για 90 ημέρες (αυτό το πακέτο με ενδιαφέρει) ή να κάτσω στα αυγά μου;
    - Τριμάρουν την ταχύτητα στα καρτοκινητά ή συμβαίνει κάτι άλλο με τις συσκευές μου;

    Σπασίμπα !

  2. #2
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Το δίκτυο της wind δεν είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα, ταχύτητα και εξηπηρέτηση.
    Αφού ήδη έχεις θέμα γιατί να ανανεώσεις; δεν θα αλλάξει κάτι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας