Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά στο site τους στις λεπτομέρειες του προγράμματος που είμαστε συνδρομητές με συμβόλαιο, αναφέρουν ότι δίνουν συγκεκριμένο μηχάνημα.
    Αν δεν γράφανε τίποτα δεν θα είχα ασχοληθεί κι εγώ καθόλου.
    Αυτό που γράφουν στο site δεν έχει ισχύ και βαρύτητα;
    Αλλιώς δεν είναι παραπλανητικό και αθέμιτο (να το πω ελαφρά) άλλο να γράφουν ότι δίνουν κι άλλο να δίνουν;

    Κι επίσης το θέμα που τίθεται δεν είναι τεχνικό ούτως ή άλλως, όσον αφορά τη λειτουργία της σύνδεσης ας πούμε
    Το διάστημα που έκανες σύνδεση έδιναν το άλλο, τους τελείωσε και τώρα δίνουν αυτό. Δεν μπορείς να ισχυριστείς πως σε κοροϊδεψαν κλπ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #17
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διάστημα που έκανες σύνδεση έδιναν το άλλο, τους τελείωσε και τώρα δίνουν αυτό. Δεν μπορείς να ισχυριστείς πως σε κοροϊδεψαν κλπ.
    Βασικά έχω κρατήσει από τότε screenshot τις λεπτομέρειες του προγράμματος από το site της wind όπου αναφέρεται ο εξοπλισμός
    οπότε ίσως και να μπορώ να το ισχυριστώ, αν χρειαστεί να μου ζητήσουνε να αποδείξω αυτό που λέω
    μέχρι τώρα δεν μου το έχουν ζητήσει, ούτε το έχουν αμφισβητήσει αυτό που λέω
    απλά με αγνοούν/καθυστερούν θα σας πάρουμε κτλ. και μόνο στην τελευταία επικοινωνία μου είπαν ότι το "αρμόδιο" τμήμα μας είπε ότι είναι σωστός ο εξοπλκισμός και βιαστήκανε να με κλείσουνε...

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.738
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο εξοπλισμός είναι τυπικά σωστός. Από εκεί και πέρα δοκιμάζεις να δεις αν τελικά στο αλλάξουν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #19
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην 200άρα αναγκαστικά δίνουν αυτό που υποστηρίζει το 35b. Η κατοστάρα παίζει με το 17a.
    Αυτό ακριβώς.

    Σε βάθος χρόνου, ο μέσος συνδρομητής θα ζητήσει βελτίωση και όχι υποβάθμιση υπηρεσιών. Αν τώρα στην ταχύτητα Χ έχουν τη δυνατότητα να δίνουν το υποδεέστερο modem A ή το καλύτερο Β που κάνει και για την μεγαλύτερη ταχύτητα Ψ, ο κάθε πάροχος επιλέγει τι θα δώσει ώστε σε βάθος χρόνου να έχει λιγότερες επιστροφές και απώλειες. Όταν αλλάξω ταχύτητα και πάρουν το Α για να μου δώσουν αναγκαστικά Β, το modem στέλνεται για έλεγχο, καθάρισμα, refurbishing και νέα συσκευασία/παρελκόμενα, όλο αυτό έχει ένα κόστος στον πάροχο. Η λογική υπαγορεύει να δίνουν από την αρχή το Β για να μειώνουν αυτό το κόστος και βέβαια τη δυσαρέσκεια των συνδρομητών που διαπιστώνουν ότι τους έδωσαν την απολύτως φτηνότερη επιλογή - ενώ στα πακέτα που μιλάμε το μηνιαίο κόστος δεν είναι ευκαταφρόνητο και δικαιολογούν για 24 μήνες συμβόλαιο το αυξημένο κόστος του Β για την εταιρεία. Εντάξει, αυτή είναι η δική μου λογική, όπως ανέφερα παραπάνω μάλλον δεν τους βγήκαν οι προβλέψεις, μπορεί να τους έστειλε και λιγότερα κομμάτια ο προμηθευτής, ίσως πάρει λίγο καιρό να ισιώσει η κατάσταση.

    Εγώ θεωρώ ότι αργά ή γρήγορα θα ξαναδώσουν, όταν ξαναβρεθεί επαρκές στοκ να καλύπτουν και 100 και 200. Δεν χάνετε τίποτα να ζητάτε το Technicolor ξανά και ξανά.
    hnesne

  5. #20
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    nnn ο εξοπλισμός είναι τεχνικά συμβατός/σωστός, όχι τυπικά
    τυπικά θα έπρεπε να τηρούνται αυτά που αναφέρονται

    Ρε παιδιά λογικά όλα αυτά ακούγονται, να δίνουν ότι έχουν εύκαιρο και τους βολεύει κτλ., αλλά αυτό αν δεν διευκρινίζανε ρητώς ποιον εξοπλισμό δίνουν σε κάθε περίπτωση
    Εκεί δεν θα είχα ασχοληθεί κι εγώ παραπάνω

    Π.χ. για την 50ρα αναφέρουνε 2 μοντέλα στο site, δηλαδή στέλνουν ή το ένα ή το άλλο
    Αν σου έρθει κάποιο από τα 2, όποιο και να είναι τέλος
    Για την 100ρα καλώς ή κακώς αναφέρουν ένα συγκεκριμένο μοντέλο ότι παρέχουν

  6. #21
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Fiber 100 Plus
    ISP
    Wind
    Κι εμένα το ZTE μου φέρανε ενώ υποτίθεται από 22-4 δίνανε το technicolor. Ωστόσο επειδή είναι μικρός ο χώρος μου και έτυχε προχτες να δω κάπου το technicolor, παιδιά είναι πάρα πολύ μεγάλο, θα μου έπιανε το μισό γραφείο, και παρότι είχα κι εγώ επικοινωνήσει ζητώντας να μου ανταλλάξουν το ZTE με το technicolor, τελικά και ευχαριστώ να λέω. Το παράπονό μου είναι ότι δεν μπορώ όμως να δω τον κωδικό μου για να δυνδεθώ στο internet στις VDSL ρυθμίσεις και δε μου τον δίνει κανείς άρα δε θα μπορώ στο μέλλον να βάλω δικό μου εξοπλισμό αν το θελήσω ποτέ. Μιλάμε για fiber 100 plus πάντα.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας