Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσπαθεί 10+ μέρες η μέλλουσα να φύγει από τη Voda που "ξέχασε" να της περάσει της εκπτώσεις που τηλεφωνικά της πρότεινε για ανανέωση (και τον 1ο μήνα, και τον 2ο, παρά τα συνεχόμενα τηλέφωνα από εμάς προς αυτούς) και αποφάσισε να το γυρίσει και αυτή σε Cosmoκάρτα...

    Πήγε, μίλησε, συμφώνησε, υπέγραψε...της είπαν "δεν έχουμε τώρα κάρτες", από Τετάρτη (την προηγούμενη Πέμπτη, αυτό).

    Πέρασε και η Τετάρτη, και χτες σε δύο καταστήματα στη Ν.Σμύρνη (Cosmote+Γερμανός), μας είπαν ακριβώς το ίδιο: Δεν έχουμε κάρτες φορητότητας ακόμα, από Δευτέρα (κι αν...).

    Τί θέλει να πει ο ποιητής? Τί εστί "κάρτα φορητότητας"? Ξέμειναν από SIM? Δηλαδή αν εμένα μου χάλαγε η SIM, θα έπαιρνα σβάρνα τα καταστήματα στην Αττική για να μη μείνω χωρίς κινητό 10+ μέρες?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ριξε μια ματια εδώ και εδώ

  3. #3
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    A, καταπληκτικά.

    Τον έχω και άχτι τον εξυπνίδη υπάλληλο στην Cosmoτε που με υφάκι μου είπε "Λες να μην ξέρω τη δουλειά μου?" (όλη την ώρα στον πληθυντικό εγώ...), αλλά σιχαίνομαι και να μπαίνω ακόμα εκεί μέσα, όχι να μιλάω μαζί τους.

    Όχι, μπράβο τους.

    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #4
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πέρασε η Δευτέρα, πέρασε η Τετάρτη, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τους μάγκες...

    Στο ενδιάμεσο, πήραν από τη Voda για αντιπρόταση, και λίγο-πολύ, θα την πληρώνουν κιόλας για να χρησιμοποιεί το δίκτυο και τις υπηρεσίες τους

    Σοβαρά, τώρα, δεν ασχολείται κανείς με αυτή τη γελοιότητα? Πρέπει να φύγει αναφορά-καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να βρουν "ξαφνικά" κάρτες και να παίζει η ίδια τρελίτσα στη συνέχεια?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #5
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Ισχυρίζονται ότι η φορητότητα θέλει ειδικές κάρτες δηλαδή;
    Αν κλαπεί ένα κινητό, πως έχουν κάρτες να δώσουν αμέσως;

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασε η Δευτέρα, πέρασε η Τετάρτη, ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τους μάγκες...

    Στο ενδιάμεσο, πήραν από τη Voda για αντιπρόταση, και λίγο-πολύ, θα την πληρώνουν κιόλας για να χρησιμοποιεί το δίκτυο και τις υπηρεσίες τους

    Σοβαρά, τώρα, δεν ασχολείται κανείς με αυτή τη γελοιότητα? Πρέπει να φύγει αναφορά-καταγγελία στην ΕΕΤΤ για να βρουν "ξαφνικά" κάρτες και να παίζει η ίδια τρελίτσα στη συνέχεια?
    Δεν μου χρειάστηκε να κάνω κάποια φορητότητα, αν χρειαζόταν μάλλον θα είχε κάνει τις απαραίτητες καταγγελίες, εσύ όμως γιατί δεν το κάνεις;
    Στέλνεις ενα μήνυμα μέσω του contact form στην cosmote, ώστε να έχεις και αριθμό πρωτοκόλλου, περιμένεις λίγο και μετά το στέλνεις ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου χρειάστηκε να κάνω κάποια φορητότητα, αν χρειαζόταν μάλλον θα είχε κάνει τις απαραίτητες καταγγελίες, εσύ όμως γιατί δεν το κάνεις;
    Στέλνεις ενα μήνυμα μέσω του contact form στην cosmote, ώστε να έχεις και αριθμό πρωτοκόλλου, περιμένεις λίγο και μετά το στέλνεις ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή.
    Γιατί η άμεσα ενδιαφερόμενη δεν ενδιαφέρθηκε, τελικά.

    Ενημέρωσα, απλά, εδώ για να ξέρουμε πως εξελίχθηκε το θέμα.

    Όσο για τους Α.Π. της Cosmote...έχω 1-2 να κάθονται, χωρίς ποτέ να πάρω απάντηση.

    Δες το κι έτσι: Τους ήρθε πελάτης και δεν τους καίγεται καρφί τελικά να τον "πάρουν"!
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί η άμεσα ενδιαφερόμενη δεν ενδιαφέρθηκε, τελικά.

    Ενημέρωσα, απλά, εδώ για να ξέρουμε πως εξελίχθηκε το θέμα.

    Όσο για τους Α.Π. της Cosmote...έχω 1-2 να κάθονται, χωρίς ποτέ να πάρω απάντηση.

    Δες το κι έτσι: Τους ήρθε πελάτης και δεν τους καίγεται καρφί τελικά να τον "πάρουν"!
    Για να μπορέσεις να πάς μετά στην ΕΕΤΤ πρέπει να έχει πρώτα στείλει μήνυμα στον πάροχο σου, για αυτό τον λόγο είπα να στείλεις απο την φόρμα επικοινωνίας, ώστε μετά να μπορείς να προχωρήσεις πιο πάνω.


    Μάκαρι να είχαμε και εδώ τα class action που έχουν στην Αμερική, αλλά δεν έχουμε

  9. #9
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μπορέσεις να πάς μετά στην ΕΕΤΤ πρέπει να έχει πρώτα στείλει μήνυμα στον πάροχο σου, για αυτό τον λόγο είπα να στείλεις απο την φόρμα επικοινωνίας, ώστε μετά να μπορείς να προχωρήσεις πιο πάνω.
    Ναι, δεν διαφωνώ.

    Έχω στείλει 9 σελίδες "επιστολή" στην Cosmote (με την ιστορία που είχα με χρέωση σε διακοπή συμβολαίου σε αύξηση τιμής) με αρ. πρωτοκόλλου κανονικά, και με έγραψαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Δεν απάντησαν ποτέ, τόσο απλά.

    Κακώς, κάκιστα δεν το κυνήγησα τότε.

    Τώρα, δεν με αφορά άμεσα οπότε δεν είχε παραπάνω νόημα.

    Ενημέρωσα απλά για την εξέλιξη, μετά την αρχική μου απορία.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας