Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι θα ψηφίσετε στις Ευρωεκλογές;

Ψήφισαν
87. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΣΥΡΙΖΑ

    16 18,39%
  • Νέα Δημοκρατία

    10 11,49%
  • Χρυσή Αυγή

    0 0%
  • Κίνημα Αλλαγής

    1 1,15%
  • ΚΚΕ

    4 4,60%
  • Το Ποτάμι

    1 1,15%
  • ΑΝΕΛ

    0 0%
  • Ένωση Κεντρώων

    2 2,30%
  • Λαϊκή Ενότητα

    3 3,45%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    1 1,15%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    0 0%
  • ΛΑΟΣ

    0 0%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    4 4,60%
  • ΜέΡΑ 25 (Βαρουφάκης)

    17 19,54%
  • Ελληνική Λύση (Βελόπουλος)

    3 3,45%
  • Νέα Δεξιά (Κρανιδιώτης)

    1 1,15%
  • Πολίτες (Ψινάκης)

    1 1,15%
  • Δημιουργία, ξανά (Τζήμερος)

    7 8,05%
  • Ελλήνων Συνέλευσις (Σώρρας)

    0 0%
  • Άλλο κόμμα

    5 5,75%
  • Άκυρο

    1 1,15%
  • Λευκό

    1 1,15%
  • Αποχή

    9 10,34%
Σελ. 34 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 14242932333435363944 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 496-510 από 705
  1. #496
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παρότι του Γιάνης του έχω σύρει τα εξ' αμάξης τελευταία, είναι σημαντικό και να έχει ευρωβουλευτή και να μπει και στη βουλή στις εθνικές.


  2. #497
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Σύριζα σαν Σύριζα δεν φταίει τόσο για τη χρεοκοπία τις Ελλάδας, οι πολιτικές που εκφράζει όμως φταίνε. Στην Ελλάδα μας έφαγε η "αριστεροσύνη" και το "δημοσιοϋπαλληλίκι" που ξεκίνησαν με το ΠΑΣΟΚ του 81. Όπου άλλαζαν ακόμα και τις πόρτες στα υπουργεία σε πράσινες....."

    Από την άλλη και μιλώντας για τις Ευρωεκλογές....

    Οι ψηφοφόροι του Σύριζα πως ακριβώς ψήφισαν αυτούς τους Ευρωβουλευτές; Τελικά ο κόσμος είναι απλά ηλίθιος και ψηφίζει απλά τους πιο προβαλόμενους.

    Με πια λογική είναι δεύτερη σε ψήφους η καρα-δεξιά Κουντουρά; Με ποια λογική εκλέγεται ο Γεωργούλης (που ο ίδιος πρώτα χτύπησε την πόρτα της ΝΔ) με ποια αριστερή λογική εκλέγεται ο Κόκαλης;

    Παράλληλα στη ΝΔ, μείνανε εξώ αξιολογότατα στελέχη για να βγούνε και εκεί οι πιο γνωστοί. Απλά στη ΝΔ οι περισσότεροι ήταν χρόνια στη ΝΔ, δεν είναι άλλων πεποιθήσεων.
    Για τη νοοτροπία δεν θα συμφωνήσω. Αριστεροσύνη (στα λόγια) και ΔΥλίκι μπορεί να αποτελούν "αιτίες" της ελληνικής κατάστασης σε κανένα άρθρο δημοσιολογούντα, η αλήθεια ή οι αριθμοί, τουλάχιστον για την κρίση υποδεικνύουν άλλα και ευτυχώς πλέον έχουμε αξιοσήμαντες δουλειές που έχουν γίνει για όσους θέλουν να διαβάσουν (π.χ. εδώ, χωρίς βέβαια το τεχνικό και απείρως δυσνόητο κομμάτι).

    Ξαναλέω, πάντως, και νομίζω ότι συμφωνούμε πως σε περιβάλλον ΤΙΝΑ (μνημονίων και πρωτογενών) οι επιλογές της όποιας κυβέρνησης είναι ισχνές και στην τελική καννιβαλιστικές. Είτε θα δώσει π.χ. επιδόματα αλλά θα χρωστά σε ιδιώτες (ΣΥΡΙΖΑ) ή θα κάνει το αντίθετο.

    Ελπίζω τουλάχιστον τα θετικά που έχουν σημειωθεί επί ΣΥΡΙΖΑ όπως π.χ. η ενίσχυση, αναβάθμιση, και ενεργοποίηση της Επιθεώρησης Εργασίας που παράγει καλό έργο να μην ανατραπούν (αν και είμαι βέβαιος ότι τουλάχιστον η Επιθεώρηση Εργασίας θα είναι το πρώτο 'θύμα' της ΝΔ)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #498
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έπεσα πολύ έξω στις προβλέψεις μου. Αν επαναληφθεί το ίδιο και στις εθνικές, οι ενέργειες για μετανάστευση πρέπει να επισπευσθούν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #499
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπεσα πολύ έξω στις προβλέψεις μου. Αν επαναληφθεί το ίδιο και στις εθνικές, οι ενέργειες για μετανάστευση πρέπει να επισπευσθούν.
    : θα γυρίσουν πίσω τα δικά μας παιδιά, δεν σε χρειαζόμαστε

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #500
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    : θα γυρίσουν πίσω τα δικά μας γαλάζια παιδιά, δεν σε χρειαζόμαστε

    Fixed
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  6. #501
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Κλάμα!


    Συγχαρητήρια επιστολή στον Κυριάκο Βελόπουλο για την εκλογή του απέστειλε ο Ιησούς Χριστός


    http://www.tokoulouri.com/politics/jesus/

  7. #502
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη νοοτροπία δεν θα συμφωνήσω. Αριστεροσύνη (στα λόγια) και ΔΥλίκι μπορεί να αποτελούν "αιτίες" της ελληνικής κατάστασης σε κανένα άρθρο δημοσιολογούντα, η αλήθεια ή οι αριθμοί, τουλάχιστον για την κρίση υποδεικνύουν άλλα και ευτυχώς πλέον έχουμε αξιοσήμαντες δουλειές που έχουν γίνει για όσους θέλουν να διαβάσουν (π.χ. εδώ, χωρίς βέβαια το τεχνικό και απείρως δυσνόητο κομμάτι).

    Ξαναλέω, πάντως, και νομίζω ότι συμφωνούμε πως σε περιβάλλον ΤΙΝΑ (μνημονίων και πρωτογενών) οι επιλογές της όποιας κυβέρνησης είναι ισχνές και στην τελική καννιβαλιστικές. Είτε θα δώσει π.χ. επιδόματα αλλά θα χρωστά σε ιδιώτες (ΣΥΡΙΖΑ) ή θα κάνει το αντίθετο.

    Ελπίζω τουλάχιστον τα θετικά που έχουν σημειωθεί επί ΣΥΡΙΖΑ όπως π.χ. η ενίσχυση, αναβάθμιση, και ενεργοποίηση της Επιθεώρησης Εργασίας που παράγει καλό έργο να μην ανατραπούν (αν και είμαι βέβαιος ότι τουλάχιστον η Επιθεώρηση Εργασίας θα είναι το πρώτο 'θύμα' της ΝΔ)
    Φίλτατε, δέχομαι το argument σου για το ΤΙΝΑ, τα έχουμε χιλιοσυζητήσει και εδώ μέσα και αισθάνομαι ότι έχω προσωπικά ξοδέψει χιλιάδες ώρες διαβάζοντας, επιχειρηματολογώντας (πιο παλιά περισσότερο, τις 'εύφλεκτες' χρονιές 2012 και 2015 ειδικότερα) και σταχυολογόντας τις πολιτικές εξελίξεις. Ωστόσο -

    Η διακυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ είχε κάποια θετικά, εάν ήμουν (ενδεικτικά το αναφέρω) για παράδειγμα ομοφυλόφιλος θα είχα εδώ και αρκετό διάστημα πλήρη πολιτικά δικαιώματα με το σύμφωνο συμβίωσης. Και όχι μόνο αυτό.

    Όμως, τα αρνητικά ήταν και αυτά πολλά. Πάρα πολλά. Από τα καλάμια που καβάλησαν σε χρόνο d-t, μέχρι μέγιστο οπορτουνισμό και καθρεφτάκια στους ιθαγενείς. Διότι, συγγνώμη κιόλας, το να νομοθετεί κάποια κυβέρνηση ένα επίδομα, να το δίνει 10 μέρες πριν τις εκλογές και να το βαφτίζει επικοινωνιακά "13η σύνταξη" (που δεν ήταν, ούτε σε ποσό, ούτε σε χρονικό προσδιορισμό μέσα στο έτος, ούτε τίποτα), ή το να τάζει "τη μάνα της και τον πατέρα της" δεν είναι κάτι διαφορετικό από καθρεφτάκια.

    Θα μου πεις, πολλές φορές έπιαναν τα καθρεφτάκια. Ναι, πράγματι. Θα μου πεις, ο (όποιος) επόμενος μπορεί να είναι και χειρότερος. Δύσκολο, αλλά όχι αδύνατο, ο πήχυς είναι πολύ χαμηλά μετά την συμπεριφορά, κυρίως, του Alexis & friends. Δεν έχει νόημα να απαριθμήσω τα αρνητικά. Το ότι δεν έπεσε πυρηνική βόμβα στην Αθήνα δεν θα το προσμετρήσω σαν θετικό, είναι περίπου αυτονόητο για οποιαδήποτε κυβέρνηση.

    Οπότε, έρχεται το ερώτημα τώρα: Η θεώρησή σου αναφέρεται στο εάν και κατά πόσον θα έπρεπε ως χώρα να είμαστε στο άρμα του ΤΙΝΑ? Ο χρόνος έχει αποδείξει ότι ναι πάντα υπάρχει ένα "Α" αλλά μπορεί, συχνά, να είναι πολύ ριζοσπαστικό ή πολύπλοκο ή σύνθετο για να εκτελεστεί με επιτυχία. Για παράδειγμα, στο πολιτικό σύστημα της Μ. Βρετανίας είχα μεγαλύτερη εκτίμηση από το κατά καιρούς "τσίρκουλο" της Βουλής εν Αθήναι, όμως φευ! Και εκεί ακόμα προσπάθησαν, με αποτυχία, μια πολύ πιο "ανώδυνη" διαδικασία διαζυγίου σε σχέση με τα θρυλούμενα το 2015 στην Ελλάδα (άτακτη χρεοκοπία, κανόνια, έκτακτη έκδοση νομίσματος, κωλοδάχτυλο στην Ε.Ε. εν συνόλω, και τα λοιπά) και άκρη δεν έχει βγει ούτε κατά διάνοια.

    Αν το ανάλογο "Α" στην Ελλάδα θα ήταν π.χ. η ανατροπή του καθεστώτος ή ο ένοπλος αγώνας, δεν υπάρχει πλειοψηφία για κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση. Ούτε οι πολιτικές εξελίξεις σε επίπεδο Ε.Ε. δείχνουν πως, για παράδειγμα, η συνολική πολιτική της Ε.Ε. ως οργανισμού θα γείρει προς τα αριστερά - οι εξτρεμιστές ενισχύονται σταθερά, φρονώ πως εν τέλει θα πιεστεί σε κάποια σειρά αποφάσεων η Γερμανία, ειδάλλως το "τρένο" θα χαθεί και θα υπάρξουν έντονες τάσεις διάλυσης.

    Άρα - τι ακριβώς συζητάμε; Το υφιστάμενο πλαίσιο ΣΥΡΙΖΑ καταψηφίσθηκε, εμφατικά νομίζω. Το αν το επόμενο θα είναι ακόμα χειρότερο;

    Μπορεί. Μπορεί και όχι. Ας μην ξεχνάμε ότι θα μπορούσε στην Ν.Δ. να είχε εκλεγεί ο Μειμαράκης, back in the day με ό,τι πολιτική εξέλιξη θα είχε κάτι τέτοιο. Το ερώτημα που τίθεται είναι το εξής, λοιπόν:

    Ναι, την περίοδο 2009-2019 έχουμε υποστεί πολλή π&^τσα ξύλο και καράτε pardon my French. Πώς θα υπάρξει κάποιου είδους ανάκαμψη; Θα συζητάμε αέναα για το ποιοι και πώς δικαιούνται το εκάστοτε ΚΕΑ που παίζει τον ρόλο των food stamps στην Ελλάδα; Θα υπάρξει ποτέ συζήτηση για το, ας πούμε, πώς θα επανέλθει ένας φυσιολογικός μισθός junior κοντά στο 1000ρικο και οι ανάλογοι senior στα 2Κ+; (και σήμερα υπάρχουν αυτά αλλά δεν είναι global σε καμία περίπτωση). Ξέρω γω;

    Θα κάνουμε διαχείριση της μιζέριας εν τέλει, ή κάτι για να αλλάξει το υφιστάμενο, ΣΚΑΤΑ, πλαίσιο αναφοράς; Διότι, σόρι κιόλας, αντιλαμβάνομαι ότι "λεφτά υπήρχαν" και όλα αυτά, αλλά το 2008 που ήμουν στην πρώτη μου δουλειά φρέσκος από το πανεπιστήμιο, η κλαδική σύμβαση προέβλεπε κάτι παρακάτω από χιλιάρικο και δεν ήταν σε κάποιο special κλάδο που είχε συνδικαλιστές του ΣΥΡΙΖΑ ή του ΚΚΕ ή του ΠΑΜΕ για αυτή - απλά αντικατόπτριζε το κόστος ζωής της εποχής, όντως.

    Δεν αναφέρομαι στη ΝΔ ή το ΚΙΝΑΛ ή το ΜΕΡΑ25 ή το Φούφουτο. Αλλά αν δεν υπάρξει η λογική του "πώς θα βγάζουμε περισσότερα εν συνόλω", μέχρι να ξαναπάει οργανικά το ΑΕΠ / το οτιδήποτε στο 2008 θα έχουμε 2035... και δε νομίζω ότι συμφέρει κανέναν κάτι τέτοιο.

    Πάντως από το 2015 έως το 2019 σε τέτοια κουβέντα δεν έχει μπει η κυβέρνηση, μπορεί (καλά έκανε!) να παρείχε ιατρική κάλυψη σε ανασφάλιστους ξέρω γω, αλλά ως εκεί.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #503
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ιατρική κάλυψη σε ανασφαλιστους υπήρχε και πριν, απλά ορθά επεκτάθηκε και σε άλλους. Δεν έδωσαν όμως δεκάρα επιπλέον στον τομέα υγείας, με αποτέλεσμα οι υπηρεσίες να χειροτερέψουν.

    Τρελό clawback στις εξετάσεις, τεράστια καθυστέρηση στις πληρωμές, νοσοκομεία χωρίς νοσηλευτές και γιατρούς και υλικά α ανάγκης.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #504
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Σύριζα σαν Σύριζα δεν φταίει τόσο για τη χρεοκοπία τις Ελλάδας, οι πολιτικές που εκφράζει όμως φταίνε. Στην Ελλάδα μας έφαγε η "αριστεροσύνη" και το "δημοσιοϋπαλληλίκι" που ξεκίνησαν με το ΠΑΣΟΚ του 81. Όπου άλλαζαν ακόμα και τις πόρτες στα υπουργεία σε πράσινες..... Από εκεί και πέρα μας έφαγε το Ευρώ, ο φτηνός δανεισμός και οι τεράστιες αυξήσεις των μισθών στο δημόσιο τομέα.
    Να σε διορθώσω ότι δεν έφταιγαν μόνον αυτά, αλλα οι λαμογιές και κομματικές συντεχνίες κλπ κλπ που έχουν ζωή απο πολύ παλαιότερα. Τόσο πολύ μάλιστα κοινό ήταν το "κλέβουνε" που μπορείς να το ακούσεις πάμπολες φορές στην ταινία "Υπάρχει και φιλότιμο" του 1965 με τον Κωνσταντάρα στον ρόλο του Μαυρογιαλούρου. Αθάνατη ταινία, σχεδόν τίποτα (απο νοοτροπία) δεν έχει αλλάξει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ 100 %. Το μεγάλο ερώτημα είναι θα καταφέρει να πετύχει 3% + και στις εθνικές εκλογές ;
    Να σημειώσω ότι ψηφοδέλτια του ΜεΡΑ25, τουλάχισστον στο Λουξεμβούργο, δεν υπήρχαν. Υποψιάζομαι και σε όλες τις αλλες πρεσβείες/προξενεία του εξωτερικού όπου ψήφιζαν έλληνες....

  10. #505
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα υπάρξει ποτέ συζήτηση για το, ας πούμε, πώς θα επανέλθει ένας φυσιολογικός μισθός junior κοντά στο 1000ρικο και οι ανάλογοι senior στα 2Κ+;
    επειδή ακριβώς αυτή είναι η ερώτηση, η απάντηση είναι με το να μειωθεί η ανεργια (1) και να αρχίσουν να ευημερούν εταιρίες υψηλής εξειδίκευσης (2).
    για να γίνει ειδικά το δεύτερο, θα πρέπει να εφαρμόσουμε κανονικό καπιταλισμό και οχι τον δικό μας τον κρατικοδιαιτο. και ειτε μας αρέσει είτε όχι, η ΝΔ και το δεκανίκι της το ΠΑΣΟΚ έχουν γράψει το manual στο συγκεκριμένο θέμα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  11. #506
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα υπάρξει ποτέ συζήτηση για το, ας πούμε, πώς θα επανέλθει ένας φυσιολογικός μισθός junior κοντά στο 1000ρικο και οι ανάλογοι senior στα 2Κ+; (και σήμερα υπάρχουν αυτά αλλά δεν είναι global σε καμία περίπτωση). Ξέρω γω;
    Όχι δεν θα υπάρξει τέτοια συζήτηση γιατί πολύ απλά θα πρέπει να ξαναλλάξουν όλο το Ασφαλιστικό και το οικονομικό σύστημα της χώρας, ξέχωρα ότι θα γίνει τζέρτζελο η συζήτηση περί εργασιακών δικαιωμάτων με επιχειρήματα τύπου "η Ελλάδα της δεκαετίας του 1980 τελείωσε", "ευελφάλειας", τεχνητής νοημοσύνης και δεν συμμαζεύεται. Φυσικά ούτε λόγος για τους μακροχρόνια ανέργους που αρκετοί συμπληρώνουν 10ετία εκτός αγοράς εργασίας, ειδικά για του 50+ που είναι θανατική καταδίκη.

    Και εκτός αυτού, με μια παγκόσμια οικονομία που πλέον είναι κρατικοδίαιτη φούσκα σε ύφεση, δεν έχουν νόημα τέτοιες συζητήσεις.

  12. #507
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονικό καπιταλισμό... η ΝΔ και το δεκανίκι της το ΠΑΣΟΚ έχουν γράψει το manual στο συγκεκριμένο θέμα.
    Έλα ρε xhaos και δεν είχα γελάσει από το πρωί!

  13. #508
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Από την δεύτερη εκλογική αναμέτρηση για περιφέρειες και δήμους τι συμπέρασμα μπορεί να βγει για τις μετακινήσεις των ψηφοφόρων τώρα που έχουν δει τα αποτελέσματα που έχουν δει;
    Λένε για παράδειγμα κάποιοι ότι ο Βαρουφάκης θα κόψει ακόμα ένα 2% τουλάχιστον από τον Σύριζα.
    Οσο για τον Τζήμερο που ψηφίζω εγώ όσο δεν βρίσκει βαρβάτη χρηματοδότηση όπως κάνουν όλοι όσοι περνούν το 3% τόσο θα μένει κολημμένος σε αυτά τα ποσοστά παρόλο που έχει τέλειες θέσεις (μηχανογράφηση παντού, απλοποίηση/μείωση φορολογίας/νομοθεσίας).

  14. #509
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λίγο για τα διαδικαστικά:

    1) Ο πατέρας μου, στο χωριό...240 (περίπου) στους καταλόγους, κάπου 170-180 ψήφισαν: Η Δικ.Αντ. αφού έβγαλε και απέστειλε το αποτέλεσμα Ευρώ+Ψηφοδελτίων/Περιφέρεια+Δήμο, τα μάζεψε όλα και πήγε για καταμέτρηση στην Πάτρα. Επιτρέπεται/Προβλέπεται αυτό?

    2) Συνάδελφος, Λακωνία: Ψήφιζαν εκτός παραβάν, άνοιγαν-έκλειναν μόνοι τις κάλπες, χωρίς έλεγχο για το τι μπαίνει που, παιδική χαρά.

    3) Φίλη, μέλος Εφ.Επ., εδώ Ν. Σμύρνη: Αφού τέλειωσε κάπου 1.30 το πρωί η καταμέτρηση για Ευρώ και τα ποσοστά για Περ+Δήμο, έδιωξαν τους περισσότερους και έκατσε η Δικ.Αντ. ο γραμματές και 1-2 μόνο, για τους σταυρούς. Το ίδιο, έγινε την 1η μου φορά σε Επιτροπή, στα 18 μου, σε ότι εκλογές ήταν τότε.

    Με όποιους μίλησα, η κατάσταση ήταν τσίρκο. Με τον αδερφό μου που πήγαμε μαζί απόγευμα, η κατάσταση ήταν γελοία...οι Δικ.Αντ+Εφ.Επ. είτε έτρεχαν και δεν έφταναν (όπως στο δικό μου τμήμα, όπου συγκεκριμένη ψηφοφόρος-πολίτης έμπαινε-έβγαινε συνέχεια από το παραβάν, άρπαζε ψηφοδέλτια από τους πάγκους μόνη της, έριχνε όπου γούσταρε κλπ), είτε κινητό (δεν απαγορεύεται το γμδι?) + καφέ, ίσα να συμπληρώσουν τις καταστάσεις και ας γινόταν μέσα μπάχαλο.

    Ως προς τα αποτελέσματα, με τις Υγείες μας, όλοι. Να χαίρεται κόσμος επειδή την έφαγε (όσο...) ο Τσίπρας/τΣΥΡΙΖΑ, τα καταλαβαίνω, το κατανοώ, το δέχομαι. Να χαίρεται ο κόσμος στην προοπτική επιστροφής Ν.Δ. με τον Κ.Μ. στη βιτρίνα...αδυνατώ!

    Α, μια ερώτηση:

    Τί έγινε ρε παιδιά (που έλεγε κι ο Σπύρος)? Πού είναι το πραξικόπημα του Τσίπρα? Πού πήγε όλη αυτή η προετοιμασία για να παραμείνει στην καρέκλα με κάθε μέσο και τρόπο?

    Τί? Θα τα δώσει όλα τώρα, στις επόμενες 34 ημέρες, παροχές-διορισμούς-επιδόματα-ελαφρύνσεις, για να μας κοροϊδέψει/τουμπάρει? Πώς? Πριν την παραίτηση της Κυβέρνησης? Σε 15 ημέρες, δηλαδή? Με εκλογές κιόλας, πάλι? Σε 9 μέρες?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #510
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιατρική κάλυψη σε ανασφαλιστους υπήρχε και πριν, απλά ορθά επεκτάθηκε και σε άλλους. Δεν έδωσαν όμως δεκάρα επιπλέον στον τομέα υγείας, με αποτέλεσμα οι υπηρεσίες να χειροτερέψουν.

    Τρελό clawback στις εξετάσεις, τεράστια καθυστέρηση στις πληρωμές, νοσοκομεία χωρίς νοσηλευτές και γιατρούς και υλικά α ανάγκης.
    Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για τα της Υγείας, αλλά πιστεύω τα όσα λες, ειδικότερα με Υπουργό Υγείας έναν strawman Ξανθό αν δεν με απατά η μνήμη μου και αναπληρωτή τον Πολάκη, δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο. Θα ερχόντουσαν εισηγήσεις πληρωμής και θα απαντούσε ο Πολάκης "να πάρουν τα 3 μας ωρέ οι κουζουλοί, πάμε για τάβλι και ρακές κοπέλια" / κτλ.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 34 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 14242932333435363944 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας