Σελ. 29 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 768
  1. #421
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν φτασουν στη διακοπη δε ε ει προβλημα να γινει διακοπη.5 εργασιμες μετα τη διακοπη θα παει σε ποτε.το νουμερο ειναι πρωην ποτε.Εχει υπολογισει να μεινει χωρις υπηρεσια 14 εργασιμες.θεωρητικα ομως δε θα κανουν καλη προσφορα;; Εχει υπολογισει και τελη διακοπης που θα πληρωσει το πεναλτυ 5 μηνες κριν ληξει το συμβολαιο. Ποια η γνωμη σας ;;

  2. #422
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν κανεις αίτημα διακοπής σε παίρνουν τηλέφωνο και σου κάνουν προσφορά. Αν δεν δεχτείς τη προσφορά, απλά τους λες θα το σκεφτώ και μένει όπως ήταν ο αριθμος. Τον χάνεις μόνο αν πεις ξεκαθαρα ότι θέλεις διακοπή.

  3. #423
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν δε του δωσουν καλη προσφορα θα κανει διακοπη αρα το νουμερο θα γυρισει στο ποτε.5 εργασιμες μετα τη διακοπη απο voda θα παει στο ποτε και θα αιτηθει το νουμερο.Αντε μου λεει για μα το διασφαλισω να παω την ιδια μετα της διακοπης.Παντως σε καταστημα ποτε δε ξεραν τι γινεται αν το νουμερο που επιστρεψει στο ποτε σε ποσες μερες βγαινει για να δο παρει οποιοδηποτε αλλος.Φυσικα εχει σκοπο να παρει τηλ και ποτε μηπως εκει ξερουν.

  4. #424
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν γίνεται αυτόματα, πρέπει να τους πει καθαρά «θέλω να διακόψω τη σύνδεση». Αν τους πει ότι θα το σκεφτεί, δεν αλλάζει τίποτα.

    Από όσο ξέρω γυρνάει άμεσα αλλά δεν ξέρω αν μπορείς μέσα σε 6 μήνες από την ημέρα της διακοπής να τον πάρεις πίσω.

  5. #425
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Είμαι στην NOVA με 100 Mbps & απεριορίστα σταθερά στα 29,90, ακόμα έχω ενεργό συμβόλαιο. Έχω το κινητό μου στην Vodafone με το πρόγραμμα Vodafone Red Start στα 22,61. Με πήραν τηλέφωνο εχθές από την Vodafone και μου έκαναν την εξής προσφορά για σταθερό και ίντερνετ:

    - 24 μήνο συμβόλαιο στα 28,43
    - 100Mbps Ίντερνετ.
    - Απεριόριστα σταθερά.
    - 360 λεπτά προς εθνικά κινητά αλλά και σε σταθερά 45 χωρών.
    - Δωρεάν όλα τα τέλη, ρούτερ κλτπ
    - Το Vodafone Red Start παίρνει έκπτωση και μείωνετε το πάγιο στα 19,26 (κάπου στα 14% έκπτωση).
    - Διπλασιάζονται τα GB στο Vodafone Red Start από 4GB που είναι στα 8GB.
    - Η Vodafone μου υποσχέθηκε ότι θα κάνουν φορητότητα και θα το αναλάβουν αυτή ώστε να μην χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης στην NOVA.

    Έχω της εξής ερωτήσεις:
    (1): Έχει κανείς εμπειρία με το να καλύψει πάροχος την ρήτρα αποχώρησεις ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ? δυσκολέυομαι να τους πιστέψω ότι θα το τακτοποιήση η Vodafone, νιώθω ότι υπάρχει <κομπίνα>.
    (2): Τώρα στην NOVA έχω Fastpath, διάβασα σε διάφορα νήματα εδώ ότι η Vodafone ΔΕΝ βάζει Fastpath, υπάρχουν σχετικές εμπειρίες?
    (3): Είδα σε διάφορα νήματα ότι ένα απο τα ρούτερ της Vodafone (H300S) δεν δίνει σωστή ταχύτητα σε καμπίνες με ενεργοποιημένο G.INP, σχετικές εμπειρίες?
    (4): Βλέπω ότι στο εξωτερικό έχει καλύτερη διασύνδεση η Vodafone αλλά υστερεί στο GR-IX, θα είμαι οκ από μπουκόματα κτλπ σε σχέση με NOVA?

  6. #426
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    1. Ναι, σου λένε ιστορίες ίσα για να σε τραβίξουν για πελάτη τους.
    2. Όντως η vodafone δεν περνάει fastpath σε καμπίνες άλλων εταιριών πέρα από τις δικιές της. Μάλλον γιατί η κάθε αλλαγή έχει τρία ευρώ εφάπαξ κόστος.
    3. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα.

  7. #427
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είμαι στην NOVA με 100 Mbps & απεριορίστα σταθερά στα 29,90, ακόμα έχω ενεργό συμβόλαιο. Έχω το κινητό μου στην Vodafone με το πρόγραμμα Vodafone Red Start στα 22,61. Με πήραν τηλέφωνο εχθές από την Vodafone και μου έκαναν την εξής προσφορά για σταθερό και ίντερνετ:

    - 24 μήνο συμβόλαιο στα 28,43
    - 100Mbps Ίντερνετ.
    - Απεριόριστα σταθερά.
    - 360 λεπτά προς εθνικά κινητά αλλά και σε σταθερά 45 χωρών.
    - Δωρεάν όλα τα τέλη, ρούτερ κλτπ
    - Το Vodafone Red Start παίρνει έκπτωση και μείωνετε το πάγιο στα 19,26 (κάπου στα 14% έκπτωση).
    - Διπλασιάζονται τα GB στο Vodafone Red Start από 4GB που είναι στα 8GB.
    - Η Vodafone μου υποσχέθηκε ότι θα κάνουν φορητότητα και θα το αναλάβουν αυτή ώστε να μην χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης στην NOVA.

    Έχω της εξής ερωτήσεις:
    (1): Έχει κανείς εμπειρία με το να καλύψει πάροχος την ρήτρα αποχώρησεις ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ? δυσκολέυομαι να τους πιστέψω ότι θα το τακτοποιήση η Vodafone, νιώθω ότι υπάρχει <κομπίνα>.
    (2): Τώρα στην NOVA έχω Fastpath, διάβασα σε διάφορα νήματα εδώ ότι η Vodafone ΔΕΝ βάζει Fastpath, υπάρχουν σχετικές εμπειρίες?
    (3): Είδα σε διάφορα νήματα ότι ένα απο τα ρούτερ της Vodafone (H300S) δεν δίνει σωστή ταχύτητα σε καμπίνες με ενεργοποιημένο G.INP, σχετικές εμπειρίες?
    (4): Βλέπω ότι στο εξωτερικό έχει καλύτερη διασύνδεση η Vodafone αλλά υστερεί στο GR-IX, θα είμαι οκ από μπουκόματα κτλπ σε σχέση με NOVA?
    Θα τα πληρώσεις τα τέλη αποσύνδεσης, αυτό που μπορεί να κάνει η Vodafone και τελευταία το κάνει συχνά είναι να σου χαρίσει τα 3 πρώτα πάγια οπότε στην ουσία η ρήτρα σου έρχεται δωρεάν.

    Μια χαρά θα είσαι στη Vodafone, το δίκτυο τους ακόμα και στη καραντίνα τα πήγε άψογα!

  8. #428
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    exw to ιδιο ακριβως προγραμμα και το πληρωνω ποιο ακριβα .....αν τηρησουν αυτα πουλενε ειναι πραγματι ευκαιρια ,το καφαο ειναι κατω απο το μπαλκονι μου οποτε δεν εχω θεματα συν οτι εχω fastpath .....sth θεση σου θα το δεχομουνα ......g.inp σου ριχνει το upload στο μισο στο ρουτερ zte
    καλημερα πως παει ? :)

  9. #429
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    exw to ιδιο ακριβως προγραμμα και το πληρωνω ποιο ακριβα .....αν τηρησουν αυτα πουλενε ειναι πραγματι ευκαιρια ,το καφαο ειναι κατω απο το μπαλκονι μου οποτε δεν εχω θεματα συν οτι εχω fastpath .....sth θεση σου θα το δεχομουνα ......g.inp σου ριχνει το upload στο μισο στο ρουτερ zte
    Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας. Πως κατάφερες να βάλεις Fastpath με Vodafone?

    Έψαχα να δω πόσο είναι η ρήτρα αποχωρισείς μου από την ΝΟΒΑ, μου βγάινει στα 106,30 ευρώ, πολύ ακριβά. Στην Vodafone πάντως μίλησα με 2 διαφορετικούς εκπρωσόπους και μου είπαν θα το αναλάβει η Vodafone και δεν θα πληρώσω τίποτα! πρώτη φόρα ακούω κάτι τέτοιο. Επίσεις τους ρώτησα αυτο το κάνετε σε όλους τους πελάτες η είναι ατομικό και μου απάντησαν είναι ειδική περίπτωση για εσάς (ιδού και το ερώτημα που ήξερε η εταίρια ότι είμαι δεσμευμένος με άλλη....). Θα τους ξανά πάρω τηλέφωνο αύριο και θα τους πω να το γράψουν στο συμβόλαιο αυτό που μου λένε, γιατί αλλίος δεν με συμφέρει να αλλάξω σε Vodafone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fearhome21 : 30-06-21 στις 21:00.

  10. #430
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας. Πως κατάφερες να βάλεις Fastpath με Vodafone?

    Έψαχα να δω πόσο είναι η ρήτρα αποχωρισείς μου από την ΝΟΒΑ, μου βγάινει στα 106,30 ευρώ, πολύ ακριβά. Στην Vodafone πάντως μίλησα με 2 διαφορετικούς εκπρωσόπους και μου είπαν θα το αναλάβει η Vodafone και δεν θα πληρώσω τίποτα! πρώτη φόρα ακούω κάτι τέτοιο. Επίσεις τους ρώτησα αυτο το κάνετε σε όλους τους πελάτες η είναι ατομικό και μου απάντησαν είναι ειδική περίπτωση για εσάς (ιδού και το ερώτημα που ήξερε η εταίρια ότι είμαι δεσμευμένος με άλλη....). Θα τους ξανά πάρω τηλέφωνο αύριο και θα τους πω να το γράψουν στο συμβόλαιο αυτό που μου λένε, γιατί αλλίος δεν με συμφέρει να αλλάξω σε Vodafone.
    Και εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό. Από το 13830 σου το είπαν;Το λογικό είναι να γίνει αυτό που σου είπα παραπάνω με τα πάγια, μήπως εννοούν αυτό;

  11. #431
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό. Από το 13830 σου το είπαν;Το λογικό είναι να γίνει αυτό που σου είπα παραπάνω με τα πάγια, μήπως εννοούν αυτό;
    Όχι, με πήραν από ένα ειδικό τμήμα προσφορών, ξεκινάει από 210. Ξανά μίλησα μάζι τους σήμερα και μου είπαν ότι έχουν ενημέρωση <<Θα το αναλάβει η Vodafone>>. Θα προχωρήσω με αυτή την προσφορά και αν πληρώσω την ρήτρα θα μιλήσω με Vodafone και θα ζητήσω να διερευνήσουν την ηχογραφημένη αρχική κλίση, εκεί έχω ρωτήσει τουλάχιστων 3 φόρες ότι είμαι σε ενεργό συμβόλαιο, θα πληρώσω ρήτρα? κανονικά πρέπει και η απάντηση ήταν δεν υπάρχει πρόβλημα, θα το αναλάβει η Vodafone.

  12. #432
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα μπλέξεις άσκημα ....

  13. #433
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπλέξεις άσκημα ....
    Τελικά είχες δίκιο. Μίλησα με ειδικό τμήμα έπειτα από ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ εποικοινωνία με την Vodafone και με ενημερώσαν ότι πότε δεν πρόκειτε ένας πάροχος να καλύψει ρήτρα αποχώρισεις άλλου παρόχου (εφόσων είναι δεσμευμένος ο πελάτης), το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να δώσουν πάγια δώρο. Στην δίκια μου περίπτωση ούτε αυτό είχαν ως πλάνο, οπότε η 2 κοπέλες που μου έκαναν την προσφορά λέγανε μπούρδες. Τους είπα να το δηλώσουν ως παράπονο, έχω νευριάσει και δεν υπογράφο κανένα συμβόλαιο. Σε 7 μήνες λήγει η Nova που έχω και βλέπω τότε!.

  14. #434
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχει πετύχει κανείς 200αρα γραμμή με κάτω από 40 ευρω;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  15. #435
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.884
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πετύχει κανείς 200αρα γραμμή με κάτω από 40 ευρω;
    Σε παλιότερα posts κάτι είχε πάρει το μάτι μου, αλλά τρεις κι ο κούκος φάσεις, ελάχιστοι...

Σελ. 29 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας