Σελ. 9 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 771
  1. #121
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρει ότι δεν γίνεται φορητότητα στην modulus.
    Προφανώς δεν ξέρει ότι η modulus δεν δίνει internet και ονειρεύεται ότι θα πανικοβάλει την vodafone.
    Να είσαι κόσμιος, συγκρατημένος και να βουτάς τη γλωσσσίτσα στο μυαλό πριν μιλήσεις στο 3ο μάλιστα πρόσωπο -αγενέστατα ως να ήταν απόντες- σε συμφορουμίτες σου που έχουν φάει με το κουτάλι τις χαζομάρες των παρόχων τα τελευταία 20 χρόνια.
    Μια χαρά "ξέρει" (ο γράφων) τι υπηρεσίες παρέχει η Modulus. Έχω ήδη αυτή τη στιγμή μια πρίζα CAT6 στον τοίχο μου που μου φέρνει 100/100 Mbps FTTH από INALAN.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τελευταίο μπλόφα υποθέτω ε;
    Καμία μπλόφα. Σοβαρολογώ και εξηγώ πως. Εγώ είχα όλη την καλή πρόθεση να καθίσω -αν δεν τύχαινε βέβαια η οπτική- κι άλλο σε αορίστου χρόνου σαν ένας από τους καλύτερους πελάτες τους που τους πληρώνει ανελλιπως τα τελευταία 4+ χρόνια στην ώρα του, αλλά ήθελαν μαγκιές. Ε και να ήμουν αναγκασμένος να παραμείνω σε VDSL, θα επέλεγα να δώσω τα λεφτά μου αλλού μετά από αυτό.

  2. #122
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.960
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να είσαι κόσμιος, συγκρατημένος και να βουτάς τη γλωσσσίτσα στο μυαλό πριν μιλήσεις στο 3ο μάλιστα πρόσωπο -αγενέστατα ως να ήταν απόντες- σε συμφορουμίτες σου που έχουν φάει με το κουτάλι τις χαζομάρες των παρόχων τα τελευταία 20 χρόνια.
    Μια χαρά "ξέρει" (ο γράφων) τι υπηρεσίες παρέχει η Modulus. Έχω ήδη αυτή τη στιγμή μια πρίζα CAT6 στον τοίχο μου που μου φέρνει 100/100 Mbps FTTH από INALAN.

    - - - Updated - - -



    Καμία μπλόφα. Σοβαρολογώ και εξηγώ πως. Εγώ είχα όλη την καλή πρόθεση να καθίσω -αν δεν τύχαινε βέβαια η οπτική- κι άλλο σε αορίστου χρόνου σαν ένας από τους καλύτερους πελάτες τους που τους πληρώνει ανελλιπως τα τελευταία 4+ χρόνια στην ώρα του, αλλά ήθελαν μαγκιές. Ε και να ήμουν αναγκασμένος να παραμείνω σε VDSL, θα επέλεγα να δώσω τα λεφτά μου αλλού μετά από αυτό.
    Μόλις την είδα την απάντηση.. Το έπιασα το παρασύνθημα..
    Προφανώς είχες κρατήσει 2 γραμμές όπως κάνουν και άλλα παιδιά εδώ.. Οφείλω να ομολογήσω ότι το υπέθεσα αυτό στην αρχή.. Αλλά είπα να ρωτήσω anyway..
    Αισθάνεσαι σίγουρος να μείνεις μόνο με οπτική;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #123
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς είχες κρατήσει 2 γραμμές όπως κάνουν και άλλα παιδιά εδώ.. Οφείλω να ομολογήσω ότι το υπέθεσα αυτό στην αρχή.. Αλλά είπα να ρωτήσω anyway..
    Αισθάνεσαι σίγουρος να μείνεις μόνο με οπτική;
    Όχι δεν είχα 2 γραμμές εξαρχής. Προέκυψε σαν δυνατότητα πριν 4-5 μήνες και το κάναμε πράξη πριν 15 μέρες. Δεν έρχεται καν άμεσα η οπτική εδώ παρά παίρνει παροχή το κτίριο μέσω ασύρματου link που στήσαμε με τον αδερφό μου από δικό του χώρο που έχει την οπτική. Άψογα, τουλάχιστον 80/80 συνεχώς speedtest και latency που για vdsl είναι συνήθως άπιαστο όνειρο. Ναι αισθάνομαι σίγουρος. Σε περίπτωση βλάβης θα υπάρχει πάντα εφεδρική adsl σε άλλο συγγενικό διαμέρισμα και ακόμα και στο χειρότερο δυνατό ενδεχόμενο θα μπορώ πάντα να κάνω αίτηση εξαρχής για νέο βρόχο σε οποιονδήποτε πάροχο. Η ζωή είναι μικρή εξάλλου για τέτοιες ασήμαντες "ανησυχίες".

  4. #124
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.960
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων


    Όχι δεν είχα 2 γραμμές εξαρχής. Προέκυψε σαν δυνατότητα πριν 4-5 μήνες και το κάναμε πράξη πριν 15 μέρες. Δεν έρχεται καν άμεσα η οπτική εδώ παρά παίρνει παροχή το κτίριο μέσω ασύρματου link που στήσαμε με τον αδερφό μου από δικό του χώρο που έχει την οπτική. Άψογα, τουλάχιστον 80/80 συνεχώς speedtest και latency που για vdsl είναι συνήθως άπιαστο όνειρο. Ναι αισθάνομαι σίγουρος. Σε περίπτωση βλάβης θα υπάρχει πάντα εφεδρική adsl σε άλλο συγγενικό διαμέρισμα και ακόμα και στο χειρότερο δυνατό ενδεχόμενο θα μπορώ πάντα να κάνω αίτηση εξαρχής για νέο βρόχο σε οποιονδήποτε πάροχο. Η ζωή είναι μικρή εξάλλου για τέτοιες ασήμαντες "ανησυχίες".
    Οπότε θα βάλεις κ ένα ΑΤΑ για να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου σε voip πάροχο και είσαι οκ.. Το κακό είναι ότι αυτοί δεν έχουν απεριόριστα σταθερά.. Αν μιλάς..
    Και μη ξεχνάς κ τα τέλη σύνδεσης για νέο βρόχο, αν λέμε χρειαστείς πάλι.. Αν..
    Αλλά αφού υπάρχει και συγγενικό διαμέρισμα, είσαι οκ λογικά..
    Με τον καιρό κλπ πως τα πάει το link;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 14-07-20 στις 22:34.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #125
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε θα βάλεις κ ένα ΑΤΑ για να κάνεις φορητότητα τον αριθμό σου σε voip πάροχο και είσαι οκ.. Το κακό είναι ότι αυτοί δεν έχουν απεριόριστα σταθερά.. Αν μιλάς..
    Και μη ξεχνάς κ τα τέλη σύνδεσης για νέο βρόγχο, αν λέμε χρειαστείς πάλι.. Αν..
    Αλλά αφού υπάρχει και συγγενικό διαμέρισμα, είσαι οκ λογικά..
    Με τον καιρό κλπ πως τα πάει το link;
    Δε με ενδιαφέρει η απεριορίστη τηλεφωνία. Με 0,02€/λεπτό πρέπει να μιλήσω 500 λεπτά το μήνα για να χρεωθεί αξιόλογο ποσό. Μιλάω 40-100 λεπτά μαξ... 350-380Mbps σε down κι άλλα τόσα σε up με τις κεραίες στοχευμένες ...με το μάτι στο περίπου. Στις 1-2 καταιγίδες που πέρασε από τότε που φτιάχτηκε και το δοκίμασα δεν φάνηκε να καταλαβαίνει. Είναι <200m η απόσταση οπότε δεν θα έχει θέμα λογικά ποτέ.

  6. #126
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Ξερει καποιος ποιο μοντεμ δινουν με την 200άρα? Και ενα δεύτερο. 35.5 που μου ειπαν νομιζω ειναι καλη τιμη?

    Τωρα εχω 50/5 με 26.5 και το H267A που ΔΕΝ θελω να χάσω..

  7. #127
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει καποιος ποιο μοντεμ δινουν με την 200άρα? Και ενα δεύτερο. 35.5 που μου ειπαν νομιζω ειναι καλη τιμη?

    Τωρα εχω 50/5 με 26.5 και το H267A που ΔΕΝ θελω να χάσω..
    Το Η300s, μιας και το H267A δεν υποστηρίζει 35b.

  8. #128
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιος είχε αναφέρει ότι δίνουν ξεχωριστό modem για 200αρα.

  9. #129
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, εχω στο πατρικο μου Vodafone σταθερη με adsl που κλειδωνει περιπου 4-5mbit, απεριοριστα σταθερα, 360' προς κινητα και διεθνη κλησεις και πληρωνω 25,50€/μηνα. Μπηκα μεσα στο site και ειδα οτι εχει ενα πακετο με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα με vdsl 50 στα 27,30€ / μηνα και στην διευθυνση που δηλωσα μου το βγαζει διαθεσιμο. Υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν αυτο το πακετο με την ιδια τιμη ή και πιο χαμηλα; Τι αφορα για παλαιους πελατες που κανουν αναβαθμιση του ιντερνετ; Εαν εχει καποιος προσφατη εμπειρια ας με ενημερωσει. Θα προσπαθησω αυριο το μεσημερι να τους καλεσω στο 13830.

  10. #130
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Θα στο δώσουν πιο χαμηλά, προσπάθησε τους για 24-26€.

  11. #131
    Εγγραφή
    19-08-2009
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, εχω στο πατρικο μου Vodafone σταθερη με adsl που κλειδωνει περιπου 4-5mbit, απεριοριστα σταθερα, 360' προς κινητα και διεθνη κλησεις και πληρωνω 25,50€/μηνα. Μπηκα μεσα στο site και ειδα οτι εχει ενα πακετο με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα με vdsl 50 στα 27,30€ / μηνα και στην διευθυνση που δηλωσα μου το βγαζει διαθεσιμο. Υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν αυτο το πακετο με την ιδια τιμη ή και πιο χαμηλα; Τι αφορα για παλαιους πελατες που κανουν αναβαθμιση του ιντερνετ; Εαν εχει καποιος προσφατη εμπειρια ας με ενημερωσει. Θα προσπαθησω αυριο το μεσημερι να τους καλεσω στο 13830.
    Ακριβώς ίδια περίπτωση είμαι. Τελειώνει το συμβόλαιο και προτείνουν από ADSL να πάμε σε VDSL. Τώρα μέσα έχουμε το πολύ 6ΜΒ λόγω ότι τα καλώδια είναι παλιά. Και καλά υποστηρίζουν ότι με VDSL θα έχουμε 25MB σταθερά.Ισχύει ? Επίσης με voiceip και modem/router δικό μου τι γίνεται ?

  12. #132
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τους κάλεσα στο 13830 τους εξήγησα τι θέλω και με έβαλαν σε αναμονή. Μετά από 3-4 λεπτά μου ειπαν ότι όλοι οι υπάλληλοι είναι απασχολημένοι και για να μην περιμένω θα με καλέσουν αυτοί μέσα σε 2 μέρες! Απλά ΕΛΕΟΣ δεν έχω να πω κάτι άλλο.

  13. #133
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.960
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis 07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ίδια περίπτωση είμαι. Τελειώνει το συμβόλαιο και προτείνουν από ADSL να πάμε σε VDSL. Τώρα μέσα έχουμε το πολύ 6ΜΒ λόγω ότι τα καλώδια είναι παλιά. Και καλά υποστηρίζουν ότι με VDSL θα έχουμε 25MB σταθερά.Ισχύει ? Επίσης με voiceip και modem/router δικό μου τι γίνεται ?
    Σου δίνουν άλλο ρουτερ σε vdsl.. Με δικό σου ρουτερ voip σε βόντα.. Ολίγον δύσκολο νομίζω.. Ανάλογα κ με το ποιο ρουτερ θα σου δώσουν βέβαια.. Αν τώρα σου δώσουν vdsl από αστικό κέντρο τα 25 ίσως ακούγονται λογικά.. Αλλά είναι λαχείο το τι ταχύτητα θα κάτσει τελικά και για πόσο.. Αν από την άλλη, έχουν βάλει νέες καμπίνες vdsl στη περιοχή αλλάζει.. Και σε αυτή τη περίπτωση τα 25 είναι πολύ λίγα.. Ps, δεν φαντάζομαι να μιλάμε για 30αρι πακέτο από αστικό κέντρο ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #134
    Εγγραφή
    19-08-2009
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου δίνουν άλλο ρουτερ σε vdsl.. Με δικό σου ρουτερ voip σε βόντα.. Ολίγον δύσκολο νομίζω.. Ανάλογα κ με το ποιο ρουτερ θα σου δώσουν βέβαια.. Αν τώρα σου δώσουν vdsl από αστικό κέντρο τα 25 ίσως ακούγονται λογικά.. Αλλά είναι λαχείο το τι ταχύτητα θα κάτσει τελικά και για πόσο.. Αν από την άλλη, έχουν βάλει νέες καμπίνες vdsl στη περιοχή αλλάζει.. Και σε αυτή τη περίπτωση τα 25 είναι πολύ λίγα.. Ps, δεν φαντάζομαι να μιλάμε για 30αρι πακέτο από αστικό κέντρο ε;
    Εξοπλισμό δίνουν με νέα σύνδεση αλλά θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο πχ Asus DSL-AC68U

  15. #135
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.960
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis 07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξοπλισμό δίνουν με νέα σύνδεση αλλά θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο πχ Asus DSL-AC68U
    Σε λίγο έχεις π.μ.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 9 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας