Σελ. 28 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 406-420 από 771
  1. #406
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dreamkey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε θα πάω στο άλλο.
    Αν αυτό έχει υιοθετηθεί από όλους τους παρόχους να προωθούν σκόπιμα το αίτημα φορητότητας μετά την παρέλευση του 14ημέρου, σε τι τους ωφελεί αυτή η αδιαλλαξία με τους παλιούς πελάτες όταν τελειώνει το συμβόλαιο τους να μην τους κάνουν μια καλή προσφορά ώστε να συνεχίσουν μαζί τους και όταν βλέπουν ότι τους φεύγουν τα δίνουν όλα; (Ξέχασα να πω ότι επιπλέον έπαιρνα και τα 4 πρώτα πάγια δώρο!).
    Με αυτήν την στάση τους οι περισσότεροι θα φύγουν και οι αντιπροσφορές τους είναι χωρίς αντίκρυσμα αφού γίνονται 14 μέρες μετά το δικαίωμα υπαναχώρησης.
    Σε τι ωφελεί;
    Ο πάροχος θέλει επιτέλους να αρχίσει να βγάζει κέρδος απο εσένα, το να σου το δίνει στα 21 και 60 με απο όλα μέσα δεν βγάζει.

    Κάποια στιγμή θα στρώσει το πράγμα.

    Για να καταλάβεις, μόνο στον ΟΤΕ θα πληρώσει ο πάροχος 10.33 χωρίς ΦΠΑ για την γραμμή σου απο το καφάο μέχρι εσένα.
    Θα πληρώσει μετά αρκετά χιλιάρικα για διασύνδεση στα κεντρικά ώστε να σε συνδέσει στο δικό του δίκτυο, θα πρέπει να πληρώσει για τα τηλέφωνα που θα κάνεις καθώς δεν υπάρχει στην χονδρική απεριόριστο, θα πρέπει να πληρώσεις για το internet feed και φυσικά θα πρέπει να πληρώσει πάγια και μισθούς.


    Το τμήμα retention έχει ακόμα δυνατότητα να δώσει τιμές κάτω του κόστους, το κλασικό retail όχι

  2. #407
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5639
    ISP
    wind
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν όντως οι πάροχοι μπάινουν μέσα με τα 21,60 πότε θα βγάλουν κέρδος από μένα; Περιμένουν ότι όταν τελειώσει το 2ετές συμβόλαιο θα ανανεώσω με 32;
    FAR CRYsis !!

  3. #408
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    ναπω και γω παιδες εχω 100 αρα ,ΤV κλπ με 29 ευρω αλλα εχω και κινητο με 28 ευρω ....δεν εχω οικονομικες γνωσεις αλλα οι εταιριες δεν μπορει να χανουν απο τις δραστηριοτητες τους
    καλημερα πως παει ? :)

  4. #409
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Αν τα φέρνουν στα ίσια με την κινητή, δεν μου φαίνεται παράξενο.

    Βλέπε Forthnet που δεν έχει κινητή, σε τι κατάσταση είχε φτάσει.

  5. #410
    Εγγραφή
    07-06-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εγώ δεν κατάφερα τίποτα τελικά. Πάω στη Wind, για πρώτη φορά, και καλή μου τύχη μετά από 15 χρόνια.

  6. #411
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpauld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν κατάφερα τίποτα τελικά. Πάω στη Wind, για πρώτη φορά, και καλή μου τύχη μετά από 15 χρόνια.
    Ούτε στο τμήμα διακοπών δεν έδωσαν καλύτερη από την τιμή που είπες ότι είχε καταγεγραμμένη το σύστημα?

  7. #412
    Εγγραφή
    07-06-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε στο τμήμα διακοπών δεν έδωσαν καλύτερη από την τιμή που είπες ότι είχε καταγεγραμμένη το σύστημα?
    Όχι, δυστυχώς. Δήλωσαν αναρμόδιοι και το μόνο που μου πρότειναν είναι να με συνδέσουν με το τμήμα ανανεώσεων. Κάθετη απάντηση, αδιαπραγμάτευτη. Αυτό που περίμενα δηλαδή. Και το αίτημα φορητότητας δεν προλαβαίνει να το δει ο προηγούμενος πάροχος πλέον, άρα δεν υφίσταται θέμα αντιπροσφοράς με "πίεση". ΟΚ, κάθε δύο χρόνια θα αλλάζω εταιρεία.

  8. #413
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpauld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δυστυχώς. Δήλωσαν αναρμόδιοι και το μόνο που μου πρότειναν είναι να με συνδέσουν με το τμήμα ανανεώσεων. Κάθετη απάντηση, αδιαπραγμάτευτη. Αυτό που περίμενα δηλαδή.
    Ah shit, 9 Ιουλίου λήγει το δικό μου. Χάθηκαν από ότι φαίνεται η ελπίδες για συμφέρον 200αρι ή 100αρι κάτω από την τιμή της Wind.

    Κλασικά θα με πάρουν τηλέφωνο αφού έχω κάνει φορητότητα στη Wind για να τους ρίξω άκυρο ότι προσφορά κι αν κάνουν.

  9. #414
    Εγγραφή
    07-06-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ah shit, 9 Ιουλίου λήγει το δικό μου. Χάθηκαν από ότι φαίνεται η ελπίδες για συμφέρον 200αρι ή 100αρι κάτω από την τιμή της Wind.

    Κλασικά θα με πάρουν τηλέφωνο αφού έχω κάνει φορητότητα στη Wind για να τους ρίξω άκυρο ότι προσφορά κι αν κάνουν.
    Δεν θα πάρουν, νομίζω πλέον δεν παίρνουν γιατί υπάρχει το penalty. Αυτό έλεγα και με δύο φίλους που είχαν ακριβώς το ίδιο θέμα με εμένα. Απλώς πήγαν στην επόμενη εταιρεία, τους ήρθε ένας εκκαθαριστικός λογαριασμός και δεν τους κάλεσε κανείς ποτέ. Για να είμαι ειλικρινής, με ανησυχεί πολύ η αλλαγή εταιρείας ως προς την ποιότητα της σύνδεσης.

    Επίσης, θεωρώ αδιανόητο να μην υπάρχει email επικοινωνίας, όπως υπήρχε παλιά, παρά μόνο μια κοινότυπη φόρμα.

  10. #415
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpauld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να είμαι ειλικρινής, με ανησυχεί πολύ η αλλαγή εταιρείας ως προς την ποιότητα της σύνδεσης.
    Ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα, κατά 99.99%

    Πριν 2 χρόνια όταν έφυγα από Wind για να πάω Vodafone, με είχαν πάρει από την 1η αφού είχα ενεργοποιηθεί (4-5 εργάσιμες από την αίτηση) στη 2η, δεν το πίστευαν.

  11. #416
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δε παιρνουν τηλ. οπως σωστα ειπωθηκε επειδη δε προλαβαινουν τις προθεσμιες. Αυτο που γινεται ειναι οτι δηλωνεις οτι δε θες να συνεχισεις το συμβολαιο και οτι θα πας αλλου και μετα σε παιρνουν και σου κανουν καλυτερη προσφορα.
    Άλλα Ντάλλα....

  12. #417
    Εγγραφή
    07-06-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε παιρνουν τηλ. οπως σωστα ειπωθηκε επειδη δε προλαβαινουν τις προθεσμιες. Αυτο που γινεται ειναι οτι δηλωνεις οτι δε θες να συνεχισεις το συμβολαιο και οτι θα πας αλλου και μετα σε παιρνουν και σου κανουν καλυτερη προσφορα.
    Εγώ το έχω ήδη δηλώσει αυτό και δεν με έχει πάρει κανείς. Έχουν περάσει ήδη 2+ μήνες.

  13. #418
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δεν ειναι απολυτο οτι θα γινει αλλα πολλες φορες παιρνουν.
    Άλλα Ντάλλα....

  14. #419
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν καποιος κανει αιτημα διακοπης σε καταστημα μετα απο καποιες εργασιμες δε θα το καλεσουν υποχρωτικα απο τμημα διακοπων ;;;Αρα δε χει μια ευκαιρια μηπως του δωσοθν καλυτερη τιμη για να μη κανει διακοπη;;ποια η γνωμη σας;;

  15. #420
    Εγγραφή
    07-06-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmayson2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καποιος κανει αιτημα διακοπης σε καταστημα μετα απο καποιες εργασιμες δε θα το καλεσουν υποχρωτικα απο τμημα διακοπων ;;;Αρα δε χει μια ευκαιρια μηπως του δωσοθν καλυτερη τιμη για να μη κανει διακοπη;;ποια η γνωμη σας;;
    Αίτημα διακοπής σημαίνει και διακοπή του αριθμού τηλεφώνου. Αξίζει το ρίσκο;

Σελ. 28 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 818232627282930333848 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας