Σελ. 14 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 771
  1. #196
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από desertman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως και δεν μένεις στην Nova? Θες το vodafone tv?
    Ναι θέλω το sport περιεχόμενο , λέω να φύγω γιατί η nova στον Koρυδαλλό δεν έχει vdsl όπως μου είπαν από κατάστημα.

  2. #197
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxdore217 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα το συμπέρασμα είναι ένα, ο καινούργιος πελάτης θα πρέπει να πληρώσει 967.20€ για τα 2 χρόνια συμβολαίου ενώ αντίστιοχα σε παλιότερο πελάτη (με πρόταση από το τμήμα προσφορών) βγαίνει 660€ ...Κοινός 307.20€ επιπλέον στα 2 χρόνια
    Θαυμάσια!!!
    Τόσα χρόνια παραπονιόμασταν (δικαίως) ότι "αβαντάρουν" (σκανδαλωδώς κάποιες φορές) τους νέους πελάτες σε βάρος των παλιών. Ε δεν έπρεπε επιτέλους να αλλάξει -όπως φαίνεται πλέον να συμβαίνει- αυτό; Πιο λογικό και δίκαιο είναι να έχει καλύτερη μεταχείριση ο "πιστός" συνδρομητής.

  3. #198
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσα χρόνια παραπονιόμασταν (δικαίως) ότι "αβαντάρουν" (σκανδαλωδώς κάποιες φορές) τους νέους πελάτες σε βάρος των παλιών. Ε δεν έπρεπε επιτέλους να αλλάξει -όπως φαίνεται πλέον να συμβαίνει- αυτό; Πιο λογικό και δίκαιο είναι να έχει καλύτερη μεταχείριση ο "πιστός" συνδρομητής.
    Το δίκιο φίλε μου, είναι να έχουν όλοι την ίδια αντιμετώπιση. Εφόσον η εταιρία θα προσφέρει το ίδιο ποιόν με ίδιες προϋποθέσεις σε δέσμευση κτλ.

  4. #199
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Έμποροι είναι, εμπόριο ασκούν. Δεν κάνουν λειτούργημα ούτε κοινωνική πολιτική. Δεν υπάρχουν "δικαιοσύνες" σε αυτόν τον τομέα. Παλιότερα ήθελαν να αυξάνουν τους συνδρομητές τους συνεχώς ο καθένας έναντι των άλλων οπότε έκαναν "αβάντα" στους νέους συνδρομητές. Άλλαξαν τα πράγματα, αποφάσισαν ότι τους συμφέρει η διατήρηση της συνδρομητικής βάσης, οπότε πλέον δίνουν πλεονεκτήματα στους υπάρχοντες.

  5. #200
    Εγγραφή
    11-12-2012
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    996/5916
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα

    Πρώην πελάτης της cyta και πλέον πρέπει να κάνω καινούργιο συμβόλαιο και ψάχνω να κάτσω vodafone ή να φύγω. Το θέμα ότι αύριο ή μεθαύριο πρέπει να με καλέσουν από το τμήμα αναβάθμιση να ακούσω αν θα μου πούνε κανονική τιμή για vdsl 50 , μέχρι στιγμής έχω adsl 24 double play. Με λίγα λόγια ,θα μπορώ να πάρω καλύτερη τιμή ή εφόσον θα κάνω καινούργιο συμβόλαιο θα είμαι καινούργιος πελάτης και θα μου πούνε τιμή κατάλογου ? "Γρήγορο" internet δεν χρειάζομαι,αλλά η διαφορά κανονική τιμής που δίνει η vodafone το adsl 24 και το vdsl50 double play είναι 5,40€. Να πω ότι κινητό τηλέφωνο vodafone δεν έχω.

  6. #201
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BarcodeCrew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    Πρώην πελάτης της cyta και πλέον πρέπει να κάνω καινούργιο συμβόλαιο και ψάχνω να κάτσω vodafone ή να φύγω. Το θέμα ότι αύριο ή μεθαύριο πρέπει να με καλέσουν από το τμήμα αναβάθμιση να ακούσω αν θα μου πούνε κανονική τιμή για vdsl 50 , μέχρι στιγμής έχω adsl 24 double play. Με λίγα λόγια ,θα μπορώ να πάρω καλύτερη τιμή ή εφόσον θα κάνω καινούργιο συμβόλαιο θα είμαι καινούργιος πελάτης και θα μου πούνε τιμή κατάλογου ? "Γρήγορο" internet δεν χρειάζομαι,αλλά η διαφορά κανονική τιμής που δίνει η vodafone το adsl 24 και το vdsl50 double play είναι 5,40€. Να πω ότι κινητό τηλέφωνο vodafone δεν έχω.
    Φτασε στο σημειο φορητοτητας και δες πως θα παρεις την 50αρα στη τιμη 24αρας

  7. #202
    Εγγραφή
    11-12-2012
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    996/5916
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιάνει ακόμα αυτό το κόλπο ?

  8. #203
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BarcodeCrew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιάνει ακόμα αυτό το κόλπο ?
    Δεν νομιζω να σταματησει ποτε, εφοσον οι εταιριες πρεπει πρωτα να πληρωνουν και να νοικιαζουν γραμμες απο τον ΟΤΕ και μετα να τις σπρωχνουν σε πιθανους πελατες. Φαντασου ολοι τωρα να εχουν χιλιαδες-εκατομμυρια γραμμες και να "σφαζονται" μεταξυ τους για το ποιος θα "πουλησει" για να μην του μεινουν γραμμες στην ακρη.

  9. #204
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω να σταματησει ποτε, εφοσον οι εταιριες πρεπει πρωτα να πληρωνουν και να νοικιαζουν γραμμες απο τον ΟΤΕ και μετα να τις σπρωχνουν σε πιθανους πελατες. Φαντασου ολοι τωρα να εχουν χιλιαδες-εκατομμυρια γραμμες και να "σφαζονται" μεταξυ τους για το ποιος θα "πουλησει" για να μην του μεινουν γραμμες στην ακρη.
    Δεν μπορεί ένας πάροχος, να νοικιάσει από άλλον πάροχο, μία γραμμή ?
    Πρέπει να νοικιάσει, πακέτο πολλών γραμμών ?
    Και πόσες χιλιάδες , εκατομμύρια (όπως γράφεις) έχει το πακέτο ?

  10. #205
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η μόνη διαφορά πλέον είναι ότι ο νέος πάροχος δεν είναι υποχρεωμένος να στείλει την αίτηση φορητότητας στον άλλο πάροχο πριν να περάσουν 14 ημέρες νομίζω, οπότε και δεν θα γνωρίζει τπτ ο πάροχος που είσαι, αλλά και μπορεί να το μάθει όταν θα είναι σχεδόν αργά.. Δλδ ώρα για ενεργοποίηση.. Οπότε προσοχή εδώ..
    Τώρα αν το γνωστοποιήσει ο πελάτης ότι πάει αλλού και αν θα τον πιστέψουν έτσι απλά... Τι να πω, δεν ξέρω..
    Η μόνη περίπτωση που ο πάροχος μαθαίνει αμέσως ότι ο πελάτης πάει αλλού είναι αν υπογράψει να απολέσει το δικαίωμα υπαναχώρησης και να ενεργοποιηθεί πιο γρήγορα και επομένως δεν θα υπάρχει δυνατότητα επιστροφής..
    Γενικά θα έλεγα ότι δεν είναι όπως παλιά.. Οπότε όπως είπαμε προσοχή στις κινήσεις..
    Το βρήκα: https://www.eett.gr/opencms/opencms/...rtability.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 16-11-20 στις 20:02.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #206
    Εγγραφή
    11-12-2012
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    996/5916
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE ZXHN H267N V1.0
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Διλαδη πλεον το να κανουμε φορητοτητα και να περιμενουμε για "προσφορα" εχει και ρισκο ,εφοσον ο προηγουμενος παροχος δεν θα το μαθει.... Αυτο που ειπες με βοηθαει πολυ ,γιατι αν κανω φορητοτητα και περιμενω να το μαθει ο αλλος παροχος και περασουν 14 μερες ,τοτε δεν εχει λογο να κανω φορητοτητα για να παρω "προσφορα" απο vodafone.

  12. #207
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έτσι είναι.. Σε εμένα η αίτηση φορητότητας έφυγε την τελευταία ημέρα από τις 14.. Δλδ κοντά στην ημέρα ενεργοποίησης.. Με πήρε μεν ο πάροχος μου για αντιπροσφορά αλλά πλέον ήταν αργά.. Εγώ ήθελα τη φορητότητα έτσι κ αλλιώς, αλλά άλλος μπορεί να μη τη θέλει..
    Άλλοι χρήστες πάλι ισχυρίζονται ότι με το που έγινε η αίτηση φορητότητας τους πήρε ο πάροχος τους για αντιπροσφορά πιο γρήγορα, αλλά μπορείς να το επαληθεύσεις; Ούτε και ξέρουμε αν είχαν δεχτεί να ενεργοποιηθούν πιο γρήγορα όπως λέω επάνω..
    Γενικά όπως είπα τα πράγματα έχουν αλλάξει σε σύγκριση με πιο παλιά που ο πάροχος το μάθαινε αμέσως και γινόταν το έλα να δεις με τις προσφορές-αντιπροσφορές..
    Τώρα για καλό μας να έγινε; Δεν το νομίζω..
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν καλά deals.. Απλά θέλει έρευνα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 16-11-20 στις 20:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #208
    Εγγραφή
    11-10-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα στην παρέα, το συμβόλαιο μου με τη cosmote ληγει στις 5/12/20. Πριν είχα Vodafone πάλι 50αρα Vdsl και άλλαξα σε ΟΤΕ λόγω καλύτερης προσφοράς. Δυο χρόνια μετά η ίδια ιστορία. Ο ΟΤΕ μου δίνει χειρότερο πάγιο από αυτό που έχω ήδη (μου έκανε προσφορά 34,5€ ενώ τώρα πληρώνω 32€) και σήμερα με κάλεσε η Vodafone για προσφορά στα 25,2€ τελική τιμή. Η προσφορά έχει ως εξής: 50αρα vdsl με εγγύηση στα 45, απεριόριστα σταθερά και 360 σε κινητά. Θεωρείτε καλή τιμή τα 25,2€ για το πακέτο αυτό; Τέλη εγκατάστασης ενεργοποίησης και εξοπλισμό δίνει δωρεάν. Με δεδομένο ότι το συμβόλαιο μ ληγει σε 20 μέρες ποτέ πρέπει να προβώ σε υπογραφή με το νέο πάροχο για να μη πληρώσω κερατιατικα (βλ. Τέλη αποσύνδεσης κτλ)

    - - - Updated - - -

    ΥΓ. Ενημερωτικά για 100αρα VDSL με τα ίδια χαρακτηριστικά μου είπαν 31,2€ απλά είμαι ικανοποιημένος με τη 50άρα και δε βλέπω νόημα να πληρώσω έξτρα 6€ το μήνα για τη 100άρα. Σημειώστε εδώ ότι σαν τηλέφωνο το χρησιμοποιώ σπάνια, αλλά είναι νούμερο που έχω 20 χρόνια, το έχουν τράπεζες κτλ και δε θέλω να το χάσω.

  14. #209
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimskord Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. Ενημερωτικά για 100αρα VDSL με τα ίδια χαρακτηριστικά μου είπαν 31,2€ απλά είμαι ικανοποιημένος με τη 50άρα και δε βλέπω νόημα να πληρώσω έξτρα 6€ το μήνα για τη 100άρα. Σημειώστε εδώ ότι σαν τηλέφωνο το χρησιμοποιώ σπάνια, αλλά είναι νούμερο που έχω 20 χρόνια, το έχουν τράπεζες κτλ και δε θέλω να το χάσω.
    Του χρόνου που θα θέλω να ανανεώσω, αμφιβάλω αν θα μου πουν την τιμή καταλόγου για τα 100Mbps (35.9E), πόσο μάλλον τα 31.2.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThReSh : 16-11-20 στις 20:37.

  15. #210
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Γενικά ο οτε δεν είναι και ο πιο φθηνός.. Τώρα αν τότε σου έκατσε φθηνό πακέτο ήσουν τυχερός.. Συμβαίνει που και που..
    Το πακέτο της βόντα είναι πολύ καλό σε τιμή..
    Αλλά γενικά αυτά τα πήγαινε έλα υπάρχουν τι να κάνεις..
    Κάπου αναφέρθηκε ότι πλέον κάνουν καλύτερες προσφορές στους παλιούς πελάτες για να τους κρατήσουν.. Αλλά ισχύει;
    Τώρα γενικότερα για το αν θα κάτσεις η θα φύγεις τι να σου πω..
    Ας πουν όσοι έχουν οτε πως παίρνεις καλύτερη τιμή.. Αν θες να μείνεις εκεί.. Κάπου είχε επίσης αναφερθεί κάτι τέτοιο αλλά δεν θυμάμαι που.. Με τόσες συζητήσεις..
    Προσωπικά και εμένα θα με κάλυπτε η 50αρα.. Και γενικά δεν κοιτάζω τόσο τις εταιρίες αλλά το καλύτερο deal..
    Το νούμερο σου θα μπορούσες να το βάλεις σε κάποιο τρίτο πάροχο voip βλέπε: modulus, youboto, intertelecom με μικρό πάγιο το χρόνο και μετά να κουμπώσεις και κάποια voip συσκευή, βλέπε voip τηλεφωνική συσκευή η κάποιο ΑΤΑ ώστε να μην έχεις το φόβο να χάσεις το νούμερο.. Αλλά μετά πάλι δε θα έχεις κάποιο νούμερο για φορητότητα; Δεν θα αλλάζεις συνέχεια νούμερο να πούμε..
    Τέλος.. Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο δωρεάν τέλος ενεργοποίησης..
    Το εγκατάστασης μπορεί να παραπέμπει και αλλού.. Π.χ εγκατάσταση εξοπλισμού που συνήθως δεν είναι δωρεάν.. Αλλά όπως είπα υποθέτω ότι λες για την ενεργοποίηση της γραμμής..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 16-11-20 στις 20:37.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 14 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας