Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    07-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΑΝΤΕΙΟ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 7.6(dB)
    Ιστορίες Cosmote 2019....

    ADSL μέχρι 24 και παραδοσιακή τηλεφωνία χωρίς προβλήματα. Στις 22/4 τηλέφωνο από Cosmote για να ενημερώσουν ότι δίνουν VDSL στην περιοχή μου αν ενδιαφέρομαι. Φυσικά λέω ναι και με ενημερώνουν ότι αφού δεν έxω VOB ακόμα θα πάρει μέχρι 12 εργάσιμες ημέρες για να γίνει η ενεργοποίηση οπότε με τις αργίες Πάσχα και Πρωτομαγιά θα καθυστερήσει λιγάκι. Κανένα πρόβλημα τους λέω προχωράμε.

    Κυριακή 12/5 21:30 μήνυμα από Cosmote στο κινητό ότι θα γίνει προσωρινή διακοπή στην τηλεφωνική σύνδεση την Δευτέρα 13/4 μεταξύ 08:00 και 16:00 για 1 ώρα περίπου και ότι θα πρέπει να έχω συνδέσει το τηλέφωνο στο router.

    Δευτέρα 13/5 ξεκινάμε....

    09:30 Κόβεται τηλέφωνο και Internet. Λέω ΟΚ κάνουνε την μεταγωγή και στο VDSL οπότε περιμένουμε
    Μια ώρα περνάει και τίποτα
    14:07 Έρχεται μήνυμα στο κινητό Σας ευχαριστούμε που επιλέγετε προγράμματα COSMOTE η σύνδεσή σας έχει ενεργοποιηθεί. Κοιτάω τον Router και τίποτα ούτε καν προσπάθεια συγχρονισμού μόνο το power ανοιχτό. Τηλέφωνο φυσικά κομμένο.
    Τηλέφωνο στο 13888, και εκεί μου λένε ναι έχει ενεργοποιηθεί το VOB και οι εργασίες έχουν τελειώσει. Φυσικά άνοιγμα βλάβης

    Μέχρι τώρα 15/5 10:30 ακόμα τίποτα, τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα και μου έχουν πει ότι έχει δοθεί στο 3ο επίπεδο για έλεγχο από τα συνεργεία. Δηλαδή τρέχα γύρευε...
    Και το καλύτερο, λαμβάνω μήνυμα ότι ο εξοπλισμός θα παραδοθεί την Παρασκευή.... Υπηρεσία δεν έχουμε αλλά εξοπλισμό καινούριο θα έχουμε $%$#$^@


    Απορώ ενεργοποιούν μια νέα υπηρεσία, έναν έλεγχο δεν κάνουν πριν που όλα OK? Ένα test call να δουν αν δουλεύει δεν μπορούν να κάνουν? Αν έκανα αναβάθμιση εγώ σε πελάτη μου και δεν έκανα ελέγχους μετά θα έψαχνα για δουλεία τώρα...

    Δεν συζητάω για τις ρήτρες που θα πρέπει να πληρώσω σε πελάτες μου από την Δευτέρα, αυτά θα τα δούμε όταν αποκατασταθεί

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τι router έχεις πάνω στην γραμμή;

    Ρήτρες,sla κλπ δεν παίζουν σε Home συνδέσεις

  3. #3
    Εγγραφή
    07-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΑΝΤΕΙΟ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 7.6(dB)
    Τον δικό τους τον speedport που μου είχαν δώσει για το ADSL> Δοκίμασα και τον δικό μου του εμπορίου αλλά μια από τα ίδια.

    Για ρήτρες αναφέρομαι αυτές που θα πληρώσω εγώ στους πελάτες μου για την Μ@@@@ του ΟΤΕ

    - - - Updated - - -

    Και τώρα δώσανε πιθανή αποκατάσταση στις 20/5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    US Robotics
    SNR / Attn
    16(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομιζω οτι μπορουν να σου δωσουν δωρεαν GB στο κινητο μεχρι να αποκατασταθει, το κανεις hotspot και δουλευεις. Το πιθανοτερο, λαθος μικτονομηση στην καμπινα ή δυσλειτουργια πορτας.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-12-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΑΝΤΕΙΟ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 7.6(dB)
    Αν είχε καλό 4G εδώ θα ήταν λύση... Το πρόβλημα ήταν στην καμπίνα τελικά. Χρειάστηκε να επιστρατεύσω γνωστό για να επιλυθεί πιο γρήγορα τελικά.

    Το μέσο καλά κρατεί ακόμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας