Εμφάνιση 1-6 από 6
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    d-link dsl-g624T
    SNR / Attn
    6(dB) / 34(dB)
    Αναζητώ ένα router που να δέχεται κάρτα sim (ή έστω usb stick με κάρτα)*, ώστε να λαμβάνω internet μέσω 3G/4G. Σαν κάτι δευτερεύων θα με ενδιέφερε και το 3G/4G failover αν το επεκτείνω σε σταθερή γραμμή. Ως εδώ καλά, ξέρω υπάρχουν αρκετά. Μάλιστα έχω δύο που δοκιμάζω αυτό το καιρό: fritzbox 7270 και asus rt-66n.

Αυτό που δεν έχω καταφέρει να βρω είναι να έχει το router έξοδο για αναλογικό τηλέφωνο (rj-11) ώστε να χρησιμοποιώ τα λεπτά ομιλίας της κάρτας sim με κάποια αναλογικό
    τηλεφωνική συσκευή (πχ σκέφτομαι κάποιο ασύρματο dect). Μήπως έχει κανείς υπ' όψιν του κάτι;

Ευχαριστώ

*νομίζω αν παίρνει την κάρτα μέσα είναι modem-router, ενώ αν παίρνει stick με sim το μόντεμ είναι το stick και το router η συσκευή που ψάχνω. μάλλον αυτή η λεπτομέρεια έχει μικρή σημασία και γι' αυτό την βάζω ως αστερίσκο.

Περιοχή
    Edenoi
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15078/1021
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν απαντάω ακριβώς στην ερώτησή σου, αλλά αν σε ενδιαφέρει μόνο το Wi-Fi, τότε μπορείς να αγοράσεις απλώς ένα σύγχρονο smartphone. Πλέον όλα τα έξυπνα κινητά έχουν δυνατότητα να δημιουργούν Wi-Fi hotspot και να συνδέονται άλλες συσκευές σε αυτά ασύρματα ώστε να μοιράζονται τα δεδομένα του πακέτου. Και χρησιμοποιείς το κινητό αυτό καθεαυτό για να κάνεις κλήσεις.
    Για να μην κοιμάστε τα βράδια
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Router
    d-link dsl-g624T
    SNR / Attn
    6(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαντάω ακριβώς στην ερώτησή σου, αλλά αν σε ενδιαφέρει μόνο το Wi-Fi, τότε μπορείς να αγοράσεις απλώς ένα σύγχρονο smartphone. Πλέον όλα τα έξυπνα κινητά έχουν δυνατότητα να δημιουργούν Wi-Fi hotspot και να συνδέονται άλλες συσκευές σε αυτά ασύρματα ώστε να μοιράζονται τα δεδομένα του πακέτου. Και χρησιμοποιείς το κινητό αυτό καθεαυτό για να κάνεις κλήσεις.
    Ευχαριστώ για την απάντηση
    Θέλω να συνδέσω με switch για να έχουν internet μερικές συσκευές που είναι ήδη συνδεδεμένες στο switch.
    Αυτό που προτείνεις, θα μπορούσε να γίνει αν έκανα hotspot το κινητό και έδινε internet σε κάποιο router κτλ, αλλά θέλω κάτι πιο solid και χωρίς wifi.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, το Huawei b315s ειναι μια πολυ καλη λυση και εχει και εισοδο rj-11 για τηλεφωνικη συσκευη.
    https://www.e-techshop.com/huawei-b3...fi-router.html

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Router
    d-link dsl-g624T
    SNR / Attn
    6(dB) / 34(dB)
    Ευχαριστώ πολύ
    Ήλπιζα κάτι πιο οικονομικό, αλλά φαίνεται πως αυτό κάνει ακριβώς αυτό που ψάχνω.. Αν υπάρχει και κάτι άλλο, παρακαλώ γράψτε μου εδώ.

----Edit----
    Μετά από μικρή αναζήτηση σε manual, tutorial κτλ δεν είμαι βέβαιος αν η θύρα rj-11 είναι για voip ή για να χρησιμοποιήσεις τα λεπτά ομιλίας της κάρτας.
    Γνωρίζει κανείς τι απ΄τα δύο ισχύει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cokarajohn : 18-05-19 στις 22:07.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Το Huawei b315s το βρήσκεις και 70 ευρώ από aliexpress καινούργιο αλλά πρέπει να κάνεις λαμογια με το τελωνείο.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία