Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα στην παρέα θέλω να αλλάξω το ρουτερ Αυτο το zte της hol εχω εχω πολλά χρόνια τωρα... Η ταχύτητα max που εχω ειναι στα 10mbps.. και upload πιάνει το 1mbps γενικα είναι κομπλέ δεν ειναι και τόσο χάλια... Αυτο τον καιρό απλα εχω πολλα λάθη στην γραμμή για κάποιο περίεργο λόγο ετσι στα ξαφνικά ενα μεγάλο διάστημα ειχε φτιάξει μονο τού και ηταν 0/0 γενικα vdsl εδώ στην περιοχή δεν... Λοιπόν τωρα το πρόβλημα ειναι οτι ψάχνω ενα ρούτερ που θα συνεργαστεί σωστά χωρίς πτώση ταχύτητας.. αν εχει κάποιος κάποιο που πεζει σωστά να μου προτείνει.. Γενικά αυτο το ρουτερ το ζτε ειναι για πέταμα δεν έχει τοσο καλη κεραία και έτσι πήρα powerline για να βάλω σε αλλο δωμάτιο αλλά όπως και να εχει θελω κατι αλλο για ρούτερ ώστε να εχω καλο σήμα.. αν δεν υπάρχει κατι καλύτερο και συμβατό στην τελική να βαλω αλλα 2 wifi powerline

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tα λάθη στην γραμμή μπορεί να είναι από κάποιο πρόβλημα του παρόχου ή δικό σου, έχεις τσεκάρει ποτέ την εσωτερική σου εγκατάσταση και να έχεις και σωστή συνδεσμολογία στις πρίζες;;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...92#post6477992

    Τα ρούτερ των παρόχων γενικά συγχρονίζουν καλύτερα στις δικές τους γραμμές, μπορεί αυτό που θα πάρεις να πηγαίνει λιγότερο.

    Αν σε ενδιαφέρει μόνο το κομμάτι του WI-FI μπορείς να πάρεις ένα access point, το μείον είναι ότι θα έχεις δύο συσκευές.

    Μπορείς να πάρεις σκέτο ρούτερ και να βάλεις το ZTE μόνο για τον συγχρονισμό(bridge mode), γιατί αν κάποια στιγμή πας σε ευρυζωνική θα μπεις σε περιπέτειες αν έχεις πάρει modem/router και δεν μπορεί να συνεργαστεί με τον πάροχο, πάλι υπάρχει το μείον των δύο συσκευών αλλά έχεις άλλη ευελιξία και δυνατότητες με το να έχεις δικό σου ρούτερ στο δίκτυο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα λάθη στην γραμμή μπορεί να είναι από κάποιο πρόβλημα του παρόχου ή δικό σου, έχεις τσεκάρει ποτέ την εσωτερική σου εγκατάσταση και να έχεις και σωστή συνδεσμολογία στις πρίζες;;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...92#post6477992

    Τα ρούτερ των παρόχων γενικά συγχρονίζουν καλύτερα στις δικές τους γραμμές, μπορεί αυτό που θα πάρεις να πηγαίνει λιγότερο.

    Αν σε ενδιαφέρει μόνο το κομμάτι του WI-FI μπορείς να πάρεις ένα access point, το μείον είναι ότι θα έχεις δύο συσκευές.

    Μπορείς να πάρεις σκέτο ρούτερ και να βάλεις το ZTE μόνο για τον συγχρονισμό(bridge mode), γιατί αν κάποια στιγμή πας σε ευρυζωνική θα μπεις σε περιπέτειες αν έχεις πάρει modem/router και δεν μπορεί να συνεργαστεί με τον πάροχο, πάλι υπάρχει το μείον των δύο συσκευών αλλά έχεις άλλη ευελιξία και δυνατότητες με το να έχεις δικό σου ρούτερ στο δίκτυο.
    τελεια ευχαριστω..! οποτε μαλλον σε access point θα παω...! για τα λαθη μου ειπαν οτι οτι και να κανω θα εχω...... δεν εχω θεμα.... εχω κομπλε internet σκεψου βλεπω 4Κ streaming apo netflix

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας