Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Καλησπέρα - και μπαίνω κατ' ευθείαν στο θέμα πριν πάθω εγκεφαλικό επεισόδιο.

    Από τις αρχές Μαρτίου που έγινε η υποχρεωτική μετάβαση στην ευρυζωνική τηλεφωνία και την εγκατάσταση του νέου ρούτερ από τεχνικούς του ΟΤΕ [speedport entry 2i] χάθηκε 1.5 mbps σε ταχύτητα με το Καλημέρα σας - από 7.80 πέσαμε στα 6. Από τα τέλη Μαρτίου και μετά η ταχύτητα άρχισε, αργά αλλά σταθερά, να πέφτει κι άλλο, με αποτέλεσμα τον προηγούμενο μήνα να πέσει στα 5. Από τον προηγούμενο μήνα έως τώρα έχει πέσει στα 2 mbps!!!

    Όλο αυτό το διάστημα δηλώναμε βλάβες. Κάθε εβδομάδα και βλάβη, και κάθε εβδομάδα διαφορετικός εκπρόσωπος να μας λέει το μακρύ και κοντό του: άλλος έλεγε ότι η περιοχή δεν πιάνει πάνω από 8, άλλος ότι η ταχύτητα είναι "κλειδωμένη" στα 6, άλλος έλεγε ότι το ρούτερ καθορίζει την ταχύτητα και όχι αυτοί, και ο καλύτερος απ' όλους μας είπε, "Αυτή είναι η ταχύτητα, δεν δηλώνω βλάβη". Και όταν του είπα, "Δηλαδή μάς λέτε να πάμε σε άλλο πάροχο;" απάντησε το φοβερό "Πηγαίνετε όπου θέλετε. Όλοι από εμάς παίρνουν γραμμές".

    Πριν από δυο εβδομάδες η ταχύτητα έπεσε στα 3 και από την περασμένη Πέμπτη πέσαμε στο 1.70 [Περιττό να πω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα στο ίντερνετ, για κατέβασμα αρχείων ούτε λόγος να γίνεται.]

    Σήμερα το πρωί τηλεφωνήσαμε να ρωτήσουμε τι γίνεται με το θέμα της βλάβης που είχαμε δηλώσει την περασμένη Πέμπτη και μας απάντησαν ότι έχει δοθεί ως κατεπείγουσα και πως θα επικοινωνήσουν οι τεχνικοί μαζί μας. Το απόγευμα ξανατηλεφωνήσαμε και μάθαμε ότι το Σάββατο είχαν πάει τεχνικοί να δουν τη γραμμή και ν' ανεβάσουν την ταχύτητα, αλλά έπεφτε η γραμμή οπότε την κλείδωσαν στα 2 mbps για να έχουμε τηλέφωνο και ίντερνετ!! [*τραβάω τα μαλλιά μου*] Η ημερομηνία που έδωσαν για αποκατάσταση της βλάβης είναι έως το τέλος Μαίου!!! Ζητήσαμε να μας συνδέσουν με κάποιον Προϊστάμενο του Τεχνικού τμήματος, αλλά αρνήθηκαν.

    Πληρώνουμε για ένα πρόγραμμα το οποίο δεν προσφέρει ούτε το ελάχιστο. Το ανέφερα στον τελευταίο υπάλληλο και ζήτησα αποχρέωση, αλλά ούτε αυτό μπορεί να γίνει πριν φτιαχτεί η βλάβη. Για μετάβαση σε άλλο πάροχο ούτε λόγος βέβαια, αφού υπάρχει βλάβη στις γραμμές του ΟΤΕ και η βλάβη θα συνεχίσει να υπάρχει μέχρι οι κάφροι να την φτιάξουν.

    Δεν ξέρω τί συμβαίνει και ΠΟΙΟ ακριβώς είναι το πρόβλημα -πρόκειται για επτασφράγιστο μυστικό- και γιατί χρειάζεται τόσος καιρός για την αποκατάσταση του δικτύου. Ό, τι μου είπαν σας λέω.


    Πρώτη ερώτηση: υπάρχει κάποιο προσχέδιο φόρμας για την σύνταξη καταγγελίας στην Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών; Και πού μπορώ να τη βρω;

    Δεύτερη ερώτηση: γνωρίζετε εταιρίες οι οποίες προσφέρουν ασύρματες συνδέσεις στην περιοχή της Νέας Κυψέλης;
    (Πριν από ένα χρόνο είχα δει ότι η Inalan έκανε έργα στην περιοχή της Κυψέλης και είχα χαρεί, αλλά έμεινα με τη χαρά: έχουν σταματήσει δυο τετράγωνα πέρα από την πολυκατοικία μας και δεν λένε να έρθουν πιο κάτω. )

    Υ.Γ. Ξέχασα να βάλω φωτό από το ρούτερ - πριν μου πουν ότι το κλείδωσαν στα 2 mbps για... να λειτουργεί.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  router.jpg 
Εμφανίσεις:  78 
Μέγεθος:  244,8 KB 
ID: 203831
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bhaal : 21-05-19 στις 01:50.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  2. #2
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αν η βλάβη είναι καλωδιακή, τότε θέλει τις μέρες τις.

    Για τα σχετικά με τις καταγγελίες δες στο site της EETT.

    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...ataggelia.html

    Το σημαντικό είναι αυτό. Πρώτα πρέπει να κανεις τα παράπονα/καταγγελία στον ΟΤΕ. Και να τους δώσεις περιθώριο από αυτά να δράσουν. Αν έχεις κρατήσει στοιχεία υπαλλήλων και ώρες επικοινωνίας σαν log ίσως σου κάνει.

    Εάν δεν έχει επιλυθεί το πρόβλημα, μετά την παρέλευση των 20 ημερών
    από την ημέρα που η εταιρεία παρέλαβε την καταγγελία ή
    από την ημέρα που η εταιρεία σας ζήτησε τυχόν συμπληρωματικά στοιχεία (οπότε και ισχύει εκ νέου το διάστημα των 20 ημερών), τότε απευθυνθείτε εγγράφως στην ΕΕΤΤ.


    Πάντως αν όντος το φτιάξουν τέλη Μαΐου, όλα τα άλλα θα αργήσουν παραπάνω, αλλά ξεκίνατα για την περίπτωση που δεν...


    ΥΓ: Έχω λάβει απάντηση στο παρελθόν "τι να κάνουμε ποντίκια είναι και τρώνε τα καλώδια".

  3. #3
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Για την πρώτη ερώτηση, έχεις pm.

    Για τη δεύτερη και την inalan: Δύο τετράγωνα θα τα έσκαβα μόνος μου.

    Δες από γείτονες τι ταχύτητες παίζουν γενικά, στην περιοχή σου έχει βάλει/βάζει καμπίνες η vodafone για vdsl, έχεις δει τι πλάνα υπάρχουν; Μήπως μπορείς ήδη να αλλάξεις μόλις 'αποκατασταθεί' η βλάβη; Λόγω πολυπλοκότητας (μπλέκουν πολλοί πάροχοι), ή πας κατευθείαν vodafone ή βάζεις adsl μέσω ΟΤΕ και πάλι. Δυστυχώς όσο γίνονται οι επεκτάσεις του δικτύου, οι adsl συνδέσεις είναι σε δεύτερη προτεραιότητα. Στην πράξη βέβαια και τα 8 χαμηλά είναι.
    hnesne

  4. #4
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πήρα και το ΠΜ jap.

    Δεν γνωρίζω αν η βλάβη είναι καλωδιακή ή όχι -μακάρι να έλεγαν- αλλά υποψιάζομαι πως πρέπει να είναι. Έχουμε μιλήσει με τόσους υπαλλήλους που αδυνατώ να τους θυμηθώ όλους. Έχω κρατήσει ονοματεπώνυμο του τελευταίου - ξέρετε πώς ξινίζουν τα μούτρα τους όταν τους ρωτάς π.χ. "Κώστας τι; Επίθετο;" Το μόνο που έχουμε λάβει από τον ΟΤΕ είναι δυο sms σχετικά με τη δηλωμένη βλάβη και τον κωδικό της υπόθεσης, οπότε τα κρατάμε στο αρχείο.

    Πώς ακριβώς κάνεις την καταγγελία στον ΟΤΕ; Μέσω e-mail ή πηγαίνεις σε κάποιο υποκατάστημα -αν και τα έχουν κλείσει όλα σχεδόν. Υπάρχει κάποια διεύθυνση e-mail για τέτοιες περιπτώσεις;
    Τώρα, να περιμένουμε 20 ημέρες... χαχα Τραγικό.


    Έχουμε αποφασίσει να μεταβούμε σε vdsl. Είχα κάνει αίτηση στη Wind, αλλά τους έστειλα τα συμβόλαια πίσω διότι ήθελα κάποιες διευκρινίσεις και ο κούριερ δεν μπορούσε να περιμένει. Η γραμματοσειρά δε ήταν τόσο μικρή που χρειαζόσουν μεγεθυντικό φακό για να διαβάσεις τι έλεγε το συμβόλαιο. Ύστερα διάβασα ότι από τον Ιούνιο καταργούν την υπηρεσία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και δεν μ' άρεσε. Θέλω να έχουμε e-mails στον πάροχο. Και καπάκι άρχισε η ταχύτητα να πέφτει κατακόρυφα και το έτερον ήμισυ μ' έπεισε να κάνουμε αίτηση για vdsl στο ΟΤΕ. ΑΛΛΑ, ύστερα από όσα συνέβησαν τις τελευταίες ημέρες σήμερα κάναμε υπαναχώρηση. Μιλάμε για τόσο θυμό!

    Στην περιοχή έχει βάλει καμπίνες η Vodafone, νομίζω και η Wind, αλλά, για να πω την αλήθεα, η ιδέα να πάμε στην vodafone δεν μου αρέσει καθόλου. Μιλήσαμε με κάποιους συνιδιοκτήτες στην πολυκατοικία μας, όλοι έχουν adsl, κανείς vdsl, οπότε δύσκολο να ξέρω πώς λειτουργεί το vdsl ή fiber, όπως αρέσκονται να το λένε.


    @ k.m.
    Αν μου έλεγαν για "ποντίκια" θα τους έβριζα. Δεν είναι σοβαρή δικαιολογία αυτή.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  5. #5
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Θεωρητικά και Online, αλλά όταν το είχα κάνει εγώ, είχα πάει στα κεντρικά της Ν.Ιωνίας (νομίζω στο τμήμα δικτύων/τεχνική υπηρεσία) για να πάρω και αριθμό πρωτοκόλλου.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά και Online, αλλά όταν το είχα κάνει εγώ, είχα πάει στα κεντρικά της Ν.Ιωνίας (νομίζω στο τμήμα δικτύων/τεχνική υπηρεσία) για να πάρω και αριθμό πρωτοκόλλου.
    Σ' ευχαριστώ.

    Υπήρχε παλιά το υποκατάστημα της Πατησίων αλλά οι κάφροι το έκλεισαν. Όλο κλείνουν υποκαταστήματα και διώχνουν υπαλλήλους με εθελουσίες. Στο τέλος δεν θα μείνει τίποτα - μόνο τα ποντίκια να ... τρώνε τα καλώδια.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  7. #7
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παιρνεις τηλέφωνο στο 13888 και λες θελω να υποβαλω παράπονο. Τους λες τον πόνο σου και ζητάς τον αριθμο του παραπονου, αυτόν θα πρεπει να βάλεις στην καταγγελία και να επισυναψεις τυχον απάντηση. Με το πρότυπο που σου εστειλα (τροποποιημένο απο πρότυπο που είχε αλλά δεν έχει πλεον στο site της η εκποιζω) τους ζητάς απευθείας να λύσουν το θέμα σου και τους δείχνεις και οτι η καταγγελία μετα είναι θέμα cooy-paste και 5 λεπτών. Αν θες να λυθεί το θέμα, αν δεν θες περιμένεις 20 μέρες και μετα καταγγελία.
    hnesne

  8. #8
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Άλλη ερώτηση: όταν είσαι στο πακέτο Home Double Play έως 24 mpbs, και ανεξαρτήτως της πραγματικής ταχύτητας, στο Attainable Rate, τι νούμερο συνήθως αναφέρει το ρούτερ;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  9. #9
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μα δεν υπάρχει μία απάντηση σε αυτό. Θεωρητικά το μέγιστο είναι τα 24 αφού αυτό είναι το όριο της τεχνολογίας ADSL. Από την άλλη, κάποιους πελάτες τους βάζουν σε VDSL με κόφτη στα 24 σε συγκεκριμένες προβληματικές περιοχές και από ότι ξέρω μόνο στον ΟΤΕ, εκεί μπορεί να δουν μεγαλύτερες ταχύτητες στο attainable. Στη μεγάλη πλειοψηφία είναι κάτι χαμηλότερο από τα 24, έως και πολύ χαμηλότερο, αφού εξαρτάται από την καλωδιακή απόσταση. Σε πολλές περιπτώσεις υπάρχουν ακόμα και διακυμάνσεις από modem σε modem.

    Και για να σε προλάβω, η πραγματική ταχύτητα μπορεί να είναι χαμηλότερη έως πολύ χαμηλότερη από την attainable, λόγω κόφτη πακέτου ή λόγω SNR, ρύθμιση που κάνουν οι τεχνικοί και υπό προϋποθέσεις κάποια modem για να είναι σταθερή η σύνδεση. Ή αν έχουν διαπιστωθεί προβλήματα άλλης φύσης η συνήθης λύση είναι το χαμήλωμα της ταχύτητας, ακόμα και κάτω από αυτήν που επιβάλλει το ψηλό SNR (συνήθως 9). Το τελευταίο βέβαια (πρέπει να) είναι προσωρινή λύση μέχρι να εντοπιστεί και να λυθεί το πρόβλημα.
    hnesne

  10. #10
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για την απάντηση Jap.

    Γνωρίζω ότι υπάρχουν διακυμάνσεις στις ταχύτητες, απλά, για κάποιο λόγο, τη στιγμή που έγραφα την ερώτηση είχα την εντύπωση ότι υπάρχει περίπτωση στο attainable να βάζουν την ονομαστική ταχύτητα.

    Τώρα, προς ενημέρωση, ο ΟΤΕ έστειλε SMS σήμερα το απόγευμα για να δηλώσει ότι "οι τεχνικές εργασίες συνεχίζονται", και μας ευχαριστούν για την κατανόηση και την υπομονή.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  11. #11
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το attenuation σου και παλιά 35 dB ήταν; Αν ναι, πρέπει να είσαι μακριά από το DSLAM. Μια σκέψη ακούγοντας για μεγάλη μείωση ταχύτητας (ειδικά κάτω από το μισό) είναι η πιθανότητα μονόπολου (να έχει αποσυνδεθεί το ένα από τα δυο καλώδια του ζεύγους, παλιά θα είχες διακοπή μόνιμη στη τηλεφωνία, τώρα λόγω VoIP δεν αποτελεί ένδειξη). Προσωπικά θα το επιβεβαίωνα αφαιρώντας σταδιακά μόνος μου το ένα από τα δύο καλώδια της γραμμής, για να δω αν θα υπάρξει διαφορά. Από την άλλη τα στατιστικά περισσότερο δείχνουν για κλείδωμα στα 2048/512 όπως είπαν, παρά για μονόπολο. Δε ξέρω αν το χαμηλό output power του up είναι λογικό.

    Άμα έχεις διαθεσιμότητα για VDSL 50 από καμπίνα (με επιπλέον €2-3/μήνα), κάνεις αίτηση και λογικά ξεμπερδεύεις παρά να παιδεύεσαι με βλάβες/καταγγελίες για 1 μεγαμπιτ πανω/κατω. Θα έκανα αίτηση στον ίδιο πάροχο εξ'αποστάσεως και αν δεν είναι η επιθυμητή ταχύτητα, υπαναχώρηση εντός 14 ημερών που νομίζω πως δικαιούσαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 23-05-19 στις 01:07.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Από τα 7.80 στα 2 δεν είναι "1 μεγαμπιτ πάνω/κάτω". Μη λέμε ό,τι θέλουμε.

    Ναι, θα βάλω vdsl, αλλά περιμένω τον ΟΤΕ να διορθώσει τη βλάβη πρώτα.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  13. #13
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχεις δίκιο, δεν είχα σκοπό να υποβαθμίσω το πρόβλημα αλλά να μη σε κάνουν μπαλάκι μεταξύ 4-5-6 Mbps για το πόσο αντέχει η γραμμή. Για τα 2 Mbps δε το συζητώ καν. Οι υπόλοιποι στη γειτονιά πόσο συγχρονίζουν;

    Οι τεχνικοί ήρθαν να κάνουν έλεγχο της γραμμής στον κατανεμητή, να αποκλειστεί η καλωδίωση κτιρίου/σπιτιού και να επιβεβαιωθεί καλωδιακή βλάβη από πλευράς τους; Δοκίμασαν αλλαγή ζεύγους;

    Όσον αφορά την VDSL, ο λόγος που το πρότεινα είναι επειδή έχεις μεγάλο attenuation, άρα μεγάλη "διαδρομή" καλωδίου (35 attenuation = θεωρητικά ~2.5 χλμ) ενώ με VDSL από καμπίνα θα έχεις μερικά δεκάδες/εκατοντάδες μέτρα (έπειτα θα είναι οπτική από την καμπίνα) και θα μπορούσε να λύσει άμεσα το πρόβλημα, εκτός και αν η βλάβη είναι στα τελευταία μέτρα μεταξύ καφάο (δρόμου) και κτιρίου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 23-05-19 στις 03:24.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έκανα αίτηση στον ίδιο πάροχο εξ'αποστάσεως και αν δεν είναι η επιθυμητή ταχύτητα, υπαναχώρηση εντός 14 ημερών που νομίζω πως δικαιούσαι.
    Απλά να πω ότι, όπως έχει αναφερθεί εδώ, αίτηση τηλεφωνική για αλλαγή πακέτου/αναβάθμιση στον ίδιο πάροχο δεν έχει υπαναχώρηση. Κατά τα άλλα όπως τα λες είναι, τα 2 Mbps είναι μάλλον προσωρινή λύση μέχρι να λυθεί η βλάβη.
    hnesne

  15. #15
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bhaal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα 7.80 στα 2 δεν είναι "1 μεγαμπιτ πάνω/κάτω". Μη λέμε ό,τι θέλουμε.

    Ναι, θα βάλω vdsl, αλλά περιμένω τον ΟΤΕ να διορθώσει τη βλάβη πρώτα.
    Είχα πέσει στά 2 από 11 όταν υπήρξε καλωδιακή βλάβη λόγω υγρασίας αλλά δεν είχα σταθερό pstn..

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας